» »

Nova beta Firefoxa 4 tudi v slovenščini

Nova beta Firefoxa 4 tudi v slovenščini

Mozilla.org - Nova različica beta Firefoxa 4 je prvič na voljo tudi v slovenščini, skupno pa je Firefox 4 že pred izidom končne različice preveden v 70 jezikov. Sinhronizacija med različnimi Firefoxi in napravami je odslej precej lažja, saj gesla in skrivna rekla niso več potrebna, razširjena je podpora za grafiko v treh razsežnostih s tehnologijo WebGL, dodatki pa se bodo odslej nadgrajevali brez da bi o tem obveščali uporabnika.



Skupaj z novo razvojno različico za osebne računalnike je izšel tudi Firefox 4 beta za mobilne naprave, ki ga lahko prvič najdemo tudi Androidovem Marketu, na voljo pa je tudi različica za Maemo. Poenostavlja iskanje dodatkov, prinaša večjo hitrost, odpravlja kopico hroščev in omogoča shranjevanje strani v obliki PDF za ogled v času, ko nimamo povezave.

19 komentarjev

Aljaz1980 ::

dodatki pa se bodo odslej nadgrajevali brez da bi o tem obveščali uporabnika.

Do not like!

phong ::

Se že kaj ve, kdaj bo na voljo končna verzija? Na Mozillinih straneh piše eary 2011, kar lahko pomeni karkoli (sploh, če upoštevamo zamudo do sedaj).

RejZoR ::

Za Firefox Sync pišejo da je lažji za uporrabljat, pa je tud bolj zanesljiv? Ker kot extension za FF 3.6.x je bil grozno nezanesljiv, skor vedno je zdrekal ali izbrisal in pomešal bookmarke in ko si na npr netbooku nekaj bookmarkal, zaprl browser in šel na drug sistem tega bookmarka nisi imel tam. Obvezno si moral na netbooku prvo ročno dat Synchronize in šele nato si imel tud na drugih sistemih. Kar je skrajno debilno. Zakaj ne more syncat ko zapreš browser? Heh...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

WebGL demo je na 6 let starem prenosniku (2GHz Mobile Pentiumu in Ati x700) "neuporaben"
CPU je na 100% večino časa, FPSji so pa na oko tam pod 20FPS
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Lion29 ::

krho je izjavil:

WebGL demo je na 6 let starem prenosniku (2GHz Mobile Pentiumu in Ati x700) "neuporaben"
CPU je na 100% večino časa, FPSji so pa na oko tam pod 20FPS



your point? verjetno na takem prenosniku cod mw2 tut ne laufa tekoce, ne?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Relanium ::

Tud jaz na 6 let starem osebnem ne morem gledat youtube v več kot 360p, torej ?

miranpozar ::

Odkar uporabljam gmail (in Google Bookmarks), Chrome in dodatek YAGBE se mi zdijo tele Firefox bookmarks sync zadeve naravnost patetične.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Mavrik ::

your point? verjetno na takem prenosniku cod mw2 tut ne laufa tekoce, ne?


Tistih par poligonov, ki bi jih morala risati grafična kartica je na nivoju 3D iger izpred 15 let. Tule pa mi na računalniku, ki gladko poganja Mass Effect 2 zadeva ne dela gladko... toliko o "3D pospeševanju". To še software renderer hitreje dela.
The truth is rarely pure and never simple.

Highlag ::

Impresivno, čeprav se vsake toliko časa rahlo zatakne. Žal zadeva uporablja samo 1 core. Če bi se zadeva porazdelila na razpoložljive bi šibalo brez zatikanja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Lion29 ::

Mavrik je izjavil:

your point? verjetno na takem prenosniku cod mw2 tut ne laufa tekoce, ne?


Tistih par poligonov, ki bi jih morala risati grafična kartica je na nivoju 3D iger izpred 15 let. Tule pa mi na računalniku, ki gladko poganja Mass Effect 2 zadeva ne dela gladko... toliko o "3D pospeševanju". To še software renderer hitreje dela.


pa valda ne zamenjujjes webGL tehnologije z pravimi gamerskimi engini?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

krho ::

Lion29 je izjavil:

krho je izjavil:

WebGL demo je na 6 let starem prenosniku (2GHz Mobile Pentiumu in Ati x700) "neuporaben"
CPU je na 100% večino časa, FPSji so pa na oko tam pod 20FPS



your point? verjetno na takem prenosniku cod mw2 tut ne laufa tekoce, ne?


Moj point je v tem, da grafika izgleda slabše od špilov, ki jih na tem prenosniku lahko poganjam in da bi zadeva morala glede na to delati popolnoma gladko. Recimo UT2004 je čisto soliden kar se grafike tiče in se ne zatika pol toliko kot tole. Go optimize WebGL some more. Drugih pripomb pa nimam.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Testman42 ::

Malo čudno se mi zdi kakšne stvari pridejo v browser in kere spustijo ven da nebi bil "bloated".
Naprimer zakaj je Panorama (skupine zavihkov) vgrajena medtem ko za to da se mi odpre homepage namesto praznega zavihka še vedno potrebujem dodatek.
Zgleda si malo narobe predstavljam kaj spada pod osnovne funkcije browserja.

dodatki pa se bodo odslej nadgrajevali brez da bi o tem obveščali uporabnika.

Kaj pa cel browser tako kot Chrome?
IMHO bi bilo najbolje imeti silent update za vse z opt-out.

Lion29 ::

WebGL je cisto drugacna tehnologija in definitivno ni namenjen poganjanju takih virtualnih prostorov ali igrc.... to je samo demo, ki demnostrira kolk je dejansko mocen...point pa je, da laufa znotraj browserja na vsakem sistemu, da je odprt in ima ogromno moznosti...

ce pa zelis poganjat virtualne svetove in igrce. pa si omisli namenski engine, ki je seveda lahko veliko bolj optimiziran
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Za Firefox Sync pišejo da je lažji za uporrabljat, pa je tud bolj zanesljiv? Ker kot extension za FF 3.6.x je bil grozno nezanesljiv, skor vedno je zdrekal ali izbrisal in pomešal bookmarke in ko si na npr netbooku nekaj bookmarkal, zaprl browser in šel na drug sistem tega bookmarka nisi imel tam. Obvezno si moral na netbooku prvo ročno dat Synchronize in šele nato si imel tud na drugih sistemih. Kar je skrajno debilno. Zakaj ne more syncat ko zapreš browser? Heh...

Ne vem no, ampak jaz ne poznam takih težav v Google Chromu. :) Se vpišeš z Google računom, izbereš kaj naj se sinhronizira in vse dela kot treba. Poskusite Chrome. ;)

MrStein ::

Testman42 je izjavil:

Malo čudno se mi zdi kakšne stvari pridejo v browser in kere spustijo ven da nebi bil "bloated".
Naprimer zakaj je Panorama (skupine zavihkov) vgrajena medtem ko za to da se mi odpre homepage namesto praznega zavihka še vedno potrebujem dodatek.
Zgleda si malo narobe predstavljam kaj spada pod osnovne funkcije browserja.

camel is a horse designed by committee
Mozilla org je prevelik, da bi deloval tako kot se posamezniku zdi prav. Žal sem sam to videl "v živo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mathjazz ::

A Christmas present to bearded Mozillians:
Firefox 4 beta + mozilla.org home page + Up Up Down Down Left Right Left Right B A B A

Če kdo dvomi v uporabnost WebGL, naj si ogleda tole:
http://bodybrowser.googlelabs.com/
www.getfirefox.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mathjazz ()

Dr_M ::

Men FF 4 sploh ni vsec. Grd, neuporaben, nobenih podatkov ne prikazuje... Podn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SLO_Matej ::

Dr_M je izjavil:

Men FF 4 sploh ni vsec. Grd, neuporaben, nobenih podatkov ne prikazuje... Podn.

Mogoče pa je čas, da se preizkusi še kaj drugega kot Firefox, npr. Chrome. Ko mi je Firefox z verzijo 3.5 začel fajn nagajati, sem za preizkus namestil Chrome, ga en dan uporabljal, preselil zaznamke iz Firefoxa v Chrome in zatem nikoli več odprl Firefoxa na moji mašini, kaj šele da bi ga kdaj še namestil. :)

Dr_M ::

SLO_Matej je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Men FF 4 sploh ni vsec. Grd, neuporaben, nobenih podatkov ne prikazuje... Podn.

Mogoče pa je čas, da se preizkusi še kaj drugega kot Firefox, npr. Chrome. Ko mi je Firefox z verzijo 3.5 začel fajn nagajati, sem za preizkus namestil Chrome, ga en dan uporabljal, preselil zaznamke iz Firefoxa v Chrome in zatem nikoli več odprl Firefoxa na moji mašini, kaj šele da bi ga kdaj še namestil. :)




Ponavadi imam instaliral Chrome (trenutno ne), ampak ga nikol ne uporabljam.
FF pa postaja podoben Chromeu..
Upam, da je dovolj jasno, zakaj ga ne uporabljam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320823 (17312) win64
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23569672 (58837) opeter
»

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Oddelek: Novice / Brskalniki
186301 (4544) PARTyZAN
»

Fennec postal Firefox

Oddelek: Novice / Android
103501 (2890) destroyer2k
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620309 (17700) Bananovec

Več podobnih tem