» »

IBM Thinkpad T20 noče polniti baterije

IBM Thinkpad T20 noče polniti baterije

qg54mm ::

Kupil sem novo baterijo za prenosnik IBM Thinkpad T20.
Problem je ker prenosnik noče polniti baterije.
Prenosnik zazna baterijo in pokaže tip baterije (v oknu Možnost porabe-lastnosti)
AC adapter je vredu, prenosnik lepo deluje če je priključen samo na njega.
Na drugem, prijateljevem prenosniku istega tipa se baterija tudi lepo napolni do 100%.
Tako da mislim da z baterijo in adaptarjem ni nič narobe.
Če jo potem dam na svoj prenosnik ta tudi lepo dela in kaže koliko % in minut je še ostalo.
Ko pa jo hočem zopet napolniti na svojem prenosniku in priključim kabel pa samo piše: preostane še xx% (polnjenje)vendar se baterija ne polni (vrdnost xx ostaja ista). Pri tem vseskozi gori rumena dioda na prenosniku (morala bi postati zelena, ko je napolnjena)
Baterija se ne polni ne glede na to ali je prenosnik ugasnjen ali prižgan.
Ali je mogoče da je problem s kakšnimi nastavitvami, oziroma ali ima prenosnik še kakšen del adapterja vgrajenega in je s tem kaj narobe??

Spajky ::

Na matični plati od prenosnika je močnostno polnilno vezje za baterijo, ki ga kontrolira elektronika od baterije in ti je crknilo!

Če ti zna to kak frend popravit Ok, čene ga pa uporabljaj samo na štrom, dodatno baterijo ki si jo kupil, pa prodaj ... Prenosnik ima pač že kar nekaj let za sabo in vprašanje je, če se splača popravljat ali zamenjevat matično plato oz. se sploh zezat s tem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na prenosniku se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
346664 (4325) ziciko
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556327 (4012) care20
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819569 (7005) specing
»

Servis - po prevzetju zaznane napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
393784 (2752) solatko
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148600 (7109) Steinkauz

Več podobnih tem