» »

Gostovanje

Gostovanje

Shait ::

Sem pač malo noob pa me zanima sledeče. V kolikor vzamem za gostovanje namenski strežnik, ki ima linux ali je potrebno kakšno veliko znanje v linuxu, da si uredim gostovanje ali imajo ponudniki kakšno nadzorno ploščo kjer je za malo večje neznalce to delo malo olajšano? Namreč zanima me ali si moram pri najetju nameskega strežnika sam postaviti apache, php itd...? Oz ali je kakšen vmesnik ki ti olajša vso to delo?In kakšna je razlika glede uporabe pri VPS in namenskem strežniku. Za oboje namreč vem kaj pomeni in kaj je. Zanimam me kako to izgleda iz oči uporabnika ali dobiš nek dostop do OSa ki si si ga izbral in potem čaraš po svoje? Rabim malo informacije preden se odločim za najem :) Hvala za vse informacije :)

RockyS ::

ko dobiš FTP Dostop in ostale podatke (domene,dns itd) samo uploadaš in je to to. Vse je že pripravljeno. Drugače pa itak imaš phpmyadmina ali cpanel po večini.

HardFu ::

RockyS, ne bo cisto drzalo, on govori o namenskem strezniku, ne shared hostingu.

Drugace pa pri namenskem strezniku ne bos dobil nic razen naked installa operacijskega sistema, vse ostalo moras sam instalirat in skonfigurirat. Jaz mam svoje serverje pri hetzner.de in zadeva deluje odlicno (za 25EUR/mes dobis ze kisto ki ma sicer samo 1GB rama, ampak je dovolj za igrat se).

Ce rabis nekoga, ki ti bo skonfiguriral server, PM me :)
http://codeable.io

1024 ::

hosteurope.de je pol cenejs.
Fish knows everything.

_Dejan_ ::

Shait če ne poznaš dobro linuxa si najdi enega linux admina da ti bo pravilno in dobro zaščitil tvoj strežnik, da ne boš čez 1 mesec jamral da so ti vdrli v strežnik...
Pri VPS-ih in namenskih strežnikih ti ponavadi naložijo sistem, ali pa si ga sam preko KVM ali VPS konzole, če nimaš managed VPS-a ali Dedi. serverja moraš za vse skrbeti sam.
Ponudniki gostovanja uporabljajo nazdorne plošče kot so cPanel, DirectAdmin ...
Še vedno moraš sam nastaviti celoten sistem, inštalirati module, zavarovati sistem in ga optimizirati...

1024 je izjavil:

hosteurope.de je pol cenejs.


Hm ne vem če je res. Najcenejši je za 89€ mesečno(Linux L) razen če sem slep.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Shait ::

Se mi je zdelo da je nekako tako. Upal sem da je na voljo kakšen vmesnik ki ti prihrani malo truda. Drugače sem gledal http://www.hetzner.de/ ki jih je omenil HardPhuck in so se mi zdeli kar ugodno tudi za "igračkanje" kot je omenil.
HardPhuck kaj pa ti potem sploh omogoča Webmin administracija?

Hvala

1024 ::

Dejan: Za 13e na mesc je tole kr win

http://www.hosteurope.de/produkt/Virtua...


Zadovoln z njimi ze 1 leto.

Kle mas pa se ostale konfiguracije
http://www.hosteurope.de/produkte/Virtu...
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

_Dejan_ ::

1024: Potem se nauči brati ;) To kar si ti ponudil ni Dedicated server ampak VPS. tak VPS pa dobi tudi pri hetznerju za enak denar...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

1024 ::

Aja, govorimo o dedicated. Očitno povšno bral. Itak je pa v bistvu isto kot vps, kvečjem še več potencialnih problemov.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

_Dejan_ ::

1024 je izjavil:

Aja, govorimo o dedicated. Kar je v bistvu isto kot vps, kvečjem še več problemov.


Žal se spet motiš ;)
Dedicated server si ne deli z nikomer Disk I/O in CPU-ja. Kar se tiče konfiguracije si na istem in med njima ni nobene razlike, le performance je na dedicated strežniku boljši, saj mu noben drug VPS ne odžira CPU in I/O resourcev...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

HardFu ::

Shait: webmin je spletni vmesnik za konfiguracijo nastavitev, ki pride v postev ko mas enkrat ze vse nastavljeno (se pravi za spremembe in ne instalacijo). Samo noben resen admin ti ne bo priporocal teh kao admin panelov (plesk, cpanel, webmin, directadmin). To da lahko preko weba urejas nastavitve serverja nekako ni niti varno niti prirocno, ker potem ko rabis kaksne custom nastavitve pa se vse podre.
http://codeable.io

1024 ::

_Dejan_ je izjavil:

1024 je izjavil:

Aja, govorimo o dedicated. Kar je v bistvu isto kot vps, kvečjem še več problemov.


Žal se spet motiš ;)
Dedicated server si ne deli z nikomer Disk I/O in CPU-ja. Kar se tiče konfiguracije si na istem in med njima ni nobene razlike, le performance je na dedicated strežniku boljši, saj mu noben drug VPS ne odžira CPU in I/O resourcev...



A sem govoril o performancu? (če nisi prepričan: ne) Mam vpsje, mam tudi svoje boxe na kolokacijah in vse kar je vmes.

Torej še enkrat.
Z vpsji je najmanj dela in preglavic. Zakaj je tako, pa mislim da je jasno.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

HardFu ::

Ubistvu ni cisto jasno, sem imel cloud serverje, vps in dedicated, pri cloudu je tako da je zadeva kvalitetna, saj si fizicni serverji med sabo delijo resource, zal pa v EU ni nobenega kvalitetnega in ugodnega ponudnika. pri dedicated je tako kot je Dejan rekel, se pravi mas fizicno masino, ki je samo tvoja in je ne delis z nikomer. Pri VPSju mas pa virtualca pa ti razen cene ne ponuja nicesar kar lahko od clouda dobis. Dela (kot stranka podjetja, ki mi nudi storitev) pa je povsod isto, ker imas v vsakem primeru ssh root dostop. Kje si mel ti preglavice v kontekstu razlik med njimi pa mi res ni jasno :)
http://codeable.io

_Dejan_ ::

1024 je izjavil:

_Dejan_ je izjavil:

1024 je izjavil:

Aja, govorimo o dedicated. Kar je v bistvu isto kot vps, kvečjem še več problemov.


Žal se spet motiš ;)
Dedicated server si ne deli z nikomer Disk I/O in CPU-ja. Kar se tiče konfiguracije si na istem in med njima ni nobene razlike, le performance je na dedicated strežniku boljši, saj mu noben drug VPS ne odžira CPU in I/O resourcev...



A sem govoril o performancu? (če nisi prepričan: ne) Mam vpsje, mam tudi svoje boxe na kolokacijah in vse kar je vmes.

Torej še enkrat.
Z vpsji je najmanj dela in preglavic. Zakaj je tako, pa mislim da je jasno.

Napisal si da je z Dedi. serverji več težav kot pa z VPS-i, kar ni res. Čisto enako je oz. imaš pri VPS-ih veliko več možnosti da odpove disk ker je veliko bolj obremenjen kot pri dedi. serverju.
Če ti pri zakupljenem dedi serverju odpove disk(In imaš RAID) sporočiš ponudniku in ti ga zastonj zamenjajo torej to ni problem. Dostop do KVM konzole imaš v obeh primerih. Pri VPS-u pač preko konzole od hosta, npr. če je vmware potem imaš preko vmware vsphere clienta, če je dedicated server pa preko softwarea od KVM-jev ki jih tam uporabljajo...
Root dostop imaš pri obema, OS si pri obema poljubno nalagaš. Torej je razlika le v performanceu in zanesljivosti v prid dedicated serverju oz v primeru da imaš HA VPS je zanesljivost v prid VPS-u.

Če misliš drugače povej zakaj bi bilo z VPS-i manj dela da zadevo razjasniš še nam neukom...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Nekateri ponudniki VPSjev nimajo VPSjev vezanih direktno na mašino, ampak jih takoj ob napaki hosta prestavijo na drugega. Torej v bistvu imaš minimalno down-timea, tudi če crkne procesor.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

Nekateri ponudniki VPSjev nimajo VPSjev vezanih direktno na mašino, ampak jih takoj ob napaki hosta prestavijo na drugega. Torej v bistvu imaš minimalno down-timea, tudi če crkne procesor.


Sem napisal zgoraj da v primeru da ima HA(High Availability) VPS potem je edina prednost zanesljivost. Je pa ponavadi cena takega VPS-a dvojna ker porablja resource na dveh ali večih hostih :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516521 (7441) next3steps
»

Menjava gostovanja - iščem novega

Oddelek: Omrežja in internet
232804 (1727) MasterKiD
»

Pomoč pri izbiri strežnika - globalna spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
475523 (4875) kajtel
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348127 (7459) _Dejan_
»

VPS v Nemčiji

Oddelek: Izdelava spletišč
266778 (6219) Vice

Več podobnih tem