» »

Gostovanje PHP, MySQL

Gostovanje PHP, MySQL

_Dejan_ ::

Pozdravljeni,

Zanima me če kdo ve za ZANESLJIVO dolgoročno gostovanje ki izpolnjuje naslednje zahteve:
-Neomejen mesečni prenos podatkov
-Vsaj 1-2GB prostora
-2 domeni
-vsaj 20 email računov + webmail
-vsaj 2 MySQL bazi ki morata OBVEZNO podpirati remote connection(da se lahko aplikacija povezuje nanj) in ne diskonekta povezave na vsakih 20sekund
-priporočen cPanel
-phpMyAdmin

torej zadeva mora biti zelo zanesljiva in nujno omogočati remote MYSQL dostop. Mogoče bi bila opcija samo gostovanje MySQL strežnika torej strežnika ki gostuje MySQL baze in omogoča remote connection...
Trenutno je moj ponudnik Hostko ampak izkljapljajo remote mysql connection in tudi povezavo prekinja na vsakih 20sekund...
Hvala za kakršno koli pomoč...

Lp, _Dejan_
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Vice ::

Ne samo da je ZANESLJIV je NAJBOLJŠI

_Dejan_ ::

Vice je izjavil:

Ne samo da je ZANESLJIV je NAJBOLJŠI


Hm prilepil si link do cele teme...
Torej katerega misliš?
www.fatcow.com - Odpade ker omogoča samo 10 mysql povezav. Jaz potrebujem istočasno povezavo za vsaj cca. 200-500 clientov in vsaj cca. 100000queriev na uro.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Vice ::

Hm prilepil si link do cele teme...
Ja, ker se bo tema spet ponovila. Ker tukaj ti bo spet 1001 povedal svojo izkušnjo kot je na tistem linku.

Drugače pa poglej cene pošlji email kakšne so omejitve ter upoštevaj koliko imaš fetiša na odzivnost... malo primerjaj pa boš dobil SEBI primernega. Verjetno meni izbira ne bo dobra ker imam lahko z izbiro slabo izkušnjo, nekdo drug pa odlično.

techfreak :) ::

_Dejan_ je izjavil:

Jaz potrebujem istočasno povezavo za vsaj cca. 200-500 clientov in vsaj cca. 100000queriev na uro.

Verjetno boš za to rabil vsaj VPS.

_Dejan_ ::

Mislim da bom dobil dedicated server(VMWare) lociran v Belgiji v zameno za eno drugo uslugo... So pa predlogi še vedno dobrodošli...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Kami ::

Sicer se ne nanaša točno na tvoje vprašanje ampak upam, da veš kaj delaš, ker če hočeš soliden performance, več ob takšnem število sočasno aktivnih uporabnikov ni ravno vseeno kateri storage engine uporabiš.

MyISAM uporablja table level locking zato v večini takšnih primerov odpade (sicer je pa odvisno kaj bo aplikacija delala - če boš v večini primerov samo bral ne bi smelo biti problemov).

Drugače pa tudi sam menim, da je za to najbolj primeren VPS / dedicated server.

techfreak :) ::

Drugače pa tudi sam menim, da je za to najbolj primeren VPS / dedicated server.

Dvomim, da bi katerikoli shared ponudnik ponudil to, kar uporabnik želi. Torej VPS ali pa celo dedicated server glede na tako veliko število povezav.

_Dejan_ ::

Kami je izjavil:

Sicer se ne nanaša točno na tvoje vprašanje ampak upam, da veš kaj delaš, ker če hočeš soliden performance, več ob takšnem število sočasno aktivnih uporabnikov ni ravno vseeno kateri storage engine uporabiš.

MyISAM uporablja table level locking zato v večini takšnih primerov odpade (sicer je pa odvisno kaj bo aplikacija delala - če boš v večini primerov samo bral ne bi smelo biti problemov).

Drugače pa tudi sam menim, da je za to najbolj primeren VPS / dedicated server.


Žal sem v MySql šele začetnik, ker sem vedno uporabljal MSSQL...
Server bo bolj obremenjen z vpisovanjem kot pa branjem.
Gre se za sledenje vozil. Uporabnik si lahko nastavi interval pošiljanja pozicije od 20sekund pa do kolikor želi. Lokalno ima poljuben interval torej lahko lokalno shrani recimo 30 rekordov in jih nato z enim query-em vpiše v remote mysql server. Takšnih clientov bo na začetku okoli 100 nato se bo število še povečalo, verjetno pa ne bodo vi na enkrat aktivni ker verjetno ne bodo vsa vozila na enkrat vozila(So razporejena po celem svetu).
Clientov ki bodo pregledovali pot bo manj. Recimo 1 na 2 vozila in še to ne stalno, torej bo vpisovanja veliko več...

Torej kot sem rekel dobim zastonj VMWare mašino na katero bom naložil linux, verjetno ubuntu server 9.10 v kombinaciji z xampp, če kdo predlaga kaj boljšega so predlogi dobrodošli.
Linuxa ne poznam najbolje(poznam osnovne komande, nekaj let nazaj sem usposobil tudi VMWare ESX server) tako da kakšne zelo zahtevne zadeve ne mislim uporabljati/nastavljati...
Server je povezan v "backbone" v kolokacijskem centru v Belgiji. VMWare mašina ima speed limit 10MBit kar upam da ne bo problem. Ima neomejen mesečni bandwidth, uptime 99.9%...

Torej Kami kakšen database engine pa ti priporočaš? Do sedaj je bil MyISAM in je bilo gor cca. 10-20 userjev...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

chrush ::

Ali kdo pozna XTREEMHOST? Zanimajo me izkušnje s tem ponudnikom (brezplačen paket)
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

HardFu ::

Ja probaj pa bos videl, itak je free
http://codeable.io

MrBrdo ::

Za VPS imam jaz dobre izkušnje z IntoVPS, če ciljaš na kaj cenejšega.
MrBrdo

_Dejan_ ::

Naj povem da sem zase našel rešitev in sicer strežnik ki je v kolokaciji v sloveniji, na njem imam trenutno 3 virtualne mašine(Centos5.5 + CPanel WHM) in zadeva deluje odlično, resourcev je še za nekaj VPS-ov...
Imel sem 1 mesec VPS pri http://www.webthosting.com/ in moram reči da sem razočaran nad njimi :D imel sem paket LVE-03(4000MHz, 2GB RAM, 100GB HDD) ki je bil baje lociran v nemčiji in so strani tako lagirale da se ne da povedat... Recimo običen phpbb2 forum je za vsako akcijo rabil 2-10sekund, joomla da je nalovdala prvo stran cca. 2-30 sekund...
Sedaj dela vse kot urca :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Lion29 ::

jaz bi toplo priporocil dreamhost

omogocajo neomejeno domen, baz, emailov, etc. hkrati so pa zeloo poceni. Imajo tudi fantasticno podporo in odlicno nadzorno plosco!

Ce pa zelis nadgraditi paket in zelis vec resourcov imajo tudi "private server" varianto, kjer si alociras kolko rama in procesorja zelis (seveda za doplacilo po MB).. zelo ugodno...

edini problem, ki ga jaz vidim je v tem, da so serverji v usa in je malenkost visji ping
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

techfreak :) ::

az bi toplo priporocil dreamhost

Če odmislimo hitrost in delovanje, potem so v redu ja. Neomejeno je pa samo dokler ne greš čez mejo.

4000MHz, 2GB RAM, 100GB HDD

Vse to za 20$/mesec? Za 20$ ne dobiš unmetered bandwidth, niti 2GB RAMa.

Če rabiš VPS potem poglej recimo http://www.linode.com/
3GB RAMa in 1.6TB prometa za 160$. To je realna cena za takšne zahteve. Poleg tega imaš še VPS.Net, Amazonov EC2 ali pa Rackspace Cloud (ZDA) ki so primerljivi. Velik del cene v teh primerih predstavlja prenos, ki ni poceni.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:


4000MHz, 2GB RAM, 100GB HDD

Vse to za 20$/mesec? Za 20$ ne dobiš unmetered bandwidth, niti 2GB RAMa.

Če rabiš VPS potem poglej recimo http://www.linode.com/
3GB RAMa in 1.6TB prometa za 160$. To je realna cena za takšne zahteve. Poleg tega imaš še VPS.Net, Amazonov EC2 ali pa Rackspace Cloud (ZDA) ki so primerljivi. Velik del cene v teh primerih predstavlja prenos, ki ni poceni.


Ja je unmetered samo pač support malo šepa oz je 3mesecenazaj, VPS je bil več kot 3x down
1x router crknil(cca. 3-6h izpada)
1x so nekaj delali v centru cca 8h izpada
ene 3x pa je bil VPS izklopljen zaradi overloadinga(gostoval sem 2 strani na eni cca. 5 userjev na drugi cca. 20userjev) load v Cpanelu cca. 1-2min pred izklopom je bil 0.3-0.5...
Sedaj na mojem VPS-u CPU load v ESXi ne gre več kot 1500MHz od skupnih 12000MHz (2x Dual Core XEON 3GHz)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Saj pravim, da za 20$ dobiš največ 256 - 360MB.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

Saj pravim, da za 20$ dobiš največ 256 - 360MB.

Česa? Rama? Rama je bilo 2GB. Prenosa sem ob koncu meseca na testem VPS-u imel okoli 70GB.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Ja, ampak pri ponudniku kjer strežniki dejansko delujejo. Recimo XEN platforma, dobri strežniki, dobra strojna oprema.

Pri 2GB RAMa za manj kot 80$ (vključno s prenosom) se pa tako ve, da je OpenVZ, verjetno je pa zraven še preprodaja strežnika. In delovanje je po pričakovanju - nič ne deluje dobro.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

techfreak :) je izjavil:

az bi toplo priporocil dreamhost

Če odmislimo hitrost in delovanje, potem so v redu ja. Neomejeno je pa samo dokler ne greš čez mejo.


hitrost in delovanje so zelo zanesljivi, sploh ce imas "private server" resource...

o kaksni meji govoris?

jaz imam pr njih 26 domen (accountov) vsi delajo bp, nobenega limita nisem presegel, 30GB bandwidtha ta mesec, 7GB prostora zasedu (brez baz)...

resourcov si pa alhko alociras do 4GB rama...

je pa res, da tako zadevo nebi priporocal za high load aplikacije/strani
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrBrdo ::

techfreak :) je izjavil:

Ja, ampak pri ponudniku kjer strežniki dejansko delujejo. Recimo XEN platforma, dobri strežniki, dobra strojna oprema.

Pri 2GB RAMa za manj kot 80$ (vključno s prenosom) se pa tako ve, da je OpenVZ, verjetno je pa zraven še preprodaja strežnika. In delovanje je po pričakovanju - nič ne deluje dobro.

IntoVPS ma 2GB RAMa (4GB burst) in 2TB bandwidtha za $40, sicer je OpenVZ ampak drugače pa meni deluje zelo dobro in support je super.
MrBrdo

techfreak :) ::

Imam tudi jaz VPS pri njih in vem, da večinoma vse deluje. Ampak občasno je strežnik počasnejši, vendar se to skoraj ne opazi. Nimam dovolj pomembnih strani, če bi jih pa imel, bi pa verjetno raje izbral Linode.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

Ja, ampak pri ponudniku kjer strežniki dejansko delujejo. Recimo XEN platforma, dobri strežniki, dobra strojna oprema.

Pri 2GB RAMa za manj kot 80$ (vključno s prenosom) se pa tako ve, da je OpenVZ, verjetno je pa zraven še preprodaja strežnika. In delovanje je po pričakovanju - nič ne deluje dobro.


80$ za VPS je že kar veliko...
ČE koga zanima VPS lahko tudi jaz odstopim nekaj Hz procesorske moči, ki trenutno itak niso izkoriščene, nekaj rama in nekaj GB prostora :D

Ja VPS je bil na OpenVZ, bili so tudi IO problemi z diski in podobne zadeve, zato na svojem serverju tudi nisem hotel probati OpenVZ ampak sem raje kar takoj dal gor VMware ESXi kateri me do sedaj še nikjer ni razočaral...

Lion29 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

az bi toplo priporocil dreamhost

Če odmislimo hitrost in delovanje, potem so v redu ja. Neomejeno je pa samo dokler ne greš čez mejo.


hitrost in delovanje so zelo zanesljivi, sploh ce imas "private server" resource...

o kaksni meji govoris?

jaz imam pr njih 26 domen (accountov) vsi delajo bp, nobenega limita nisem presegel, 30GB bandwidtha ta mesec, 7GB prostora zasedu (brez baz)...

resourcov si pa alhko alociras do 4GB rama...

je pa res, da tako zadevo nebi priporocal za high load aplikacije/strani


30GB bandwidha za 26 ccountov ni nič :D Na enem od mojih VPS-ov je trenutno 69.15GB in je gor 7 accountov, od tega ima 1 account 33GB prenosa...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Lion29 ::

maja, vem da ni nic :) ker v vecini nimam ne vlkega obiska in ne neki vlkih slik ali drugih vsebin... point je bil samo,da ni nekihomejitev.. vsaj jaz jih nisem se fasal.. in kot sem bral tudi drugi ne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

chrush ::

Hvala za odgovore, mislim da bom kar tale Linode probal. Upam, da se da free testno sprobat za mesec dni brez obveznosti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

techfreak :) ::

chrush je izjavil:

Upam, da se da free testno sprobat za mesec dni brez obveznosti.

Noben VPS ponudnik ne ponuja zastonj meseca dni za testiranje. Lahko pa na internetu poiščeš za teste, kjer so primerjali performance. En izmed testov: http://journal.uggedal.com/vps-performa...

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

chrush je izjavil:

Upam, da se da free testno sprobat za mesec dni brez obveznosti.

Noben VPS ponudnik ne ponuja zastonj meseca dni za testiranje. Lahko pa na internetu poiščeš za teste, kjer so primerjali performance. En izmed testov: http://journal.uggedal.com/vps-performa...

Tako je ponujajo pa 14 oz 30 dni money-back opcijo (Odvisno od tega za koliko časa si zakupil VPS)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

chrush je izjavil:

Hvala za odgovore, mislim da bom kar tale Linode probal. Upam, da se da free testno sprobat za mesec dni brez obveznosti.

Danes so pri Linode povečali RAM na vseh paketih za prb. 43% za nove in obstoječe uporabnike. Npr. najcenejši paket Linode 360 za 20$ je bil posodobljen iz 360MB na 512MB.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

chrush je izjavil:

Hvala za odgovore, mislim da bom kar tale Linode probal. Upam, da se da free testno sprobat za mesec dni brez obveznosti.

Danes so pri Linode povečali RAM na vseh paketih za prb. 43% za nove in obstoječe uporabnike. Npr. najcenejši paket Linode 360 za 20$ je bil posodobljen iz 360MB na 512MB.


360MB je malo premalo za cPanel WHM strežnik, za par strani pa mislim da je 512MB ravno prav...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Izbrišeš cPanel in sprostiš 340MB. Torej lahko teh 340MB dejansko uporabiš za spletne strani. 4 WPji z super cache brez težav delajo na 360MB z nekaj tisoč ogledi na dan (ni veliko, ampak verjetno bi zdržalo tudi več ogledov).

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

Izbrišeš cPanel in sprostiš 340MB. Torej lahko teh 340MB dejansko uporabiš za spletne strani. 4 WPji z super cache brez težav delajo na 360MB z nekaj tisoč ogledi na dan (ni veliko, ampak verjetno bi zdržalo tudi več ogledov).


Ja samo če gledaš iz druge strani. Tak VPS ponavadi vzamejo začetniki ki nimajo pojma o linuxu oz poznajo samo osnove(ok izvzamimo redke primere ko kakšen "profi" za točno določeno stranko nastavi VPS) in jim cPanel, plesk ali kakšna druga podobna nadzorna plošča zelo olajša delo...
Če se prav spomnim cPanel VPS Optimized takoj po inštalaciji porabi okoli 100-200MB rama in ne 340MB, tako da nekaj ga je še frej :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Se strinjam. Vendar večina ljudi nima cPanel licence in kolikor vem edino VPS.Net ponuja najem licence za 10$/mesec. Poleg tega lahko na internetu najdeš veliko tutorialov in v večini je VPS namenjen tistim, ki se želijo nekaj naučiti.
V nasprotnem primeru vzamejo managed plan.

MrBrdo ::

techfreak: no ja cPanel licence zelo pogosto ponujajo zraven VPSov...
IntoVPS:
DirectAdmin license, $6 / month
CPanel/WHM license, $12 / month
Plesk 10 domains: $10, 100 domains: $27, unlimited domains: $42 (monthly prices).

hostineuro:
cPanel VPS license - cPanel VPS license (EUR10.00 EUR Monthly)
Directadmin VPS - Directadmin VPS control panel license (EUR5.00 EUR Monthly)
PLESK 10 domain license - PLESK control panel license for up to 10 domains (EUR3.00 EUR Monthly)
Plesk 30 domains license - (EUR6.00 EUR Monthly)

PS: če bo koga prijelo met VPS in bi rad mel kak panel gor, pa noče plačat, je še kar cool free altnerativa VirtualMin. seveda je slabši od komercialnih alternativ ampak za osnovne potrebe je kar vredu.

drgač pa 340MB RAMa se meni zdi ful mal... se mors verjetno prav namatrat pri konfiguraciji. jaz mam na enem gor ene 10 pageov na apacheju in sicer nic posebnega (imam VirtualMin sicer) in pokuri čez 400MB RAMa brez kakšne obremenitve sploh (pa še to sem komaj dosegel tako da sem eno goro serviceov še disejblal pri VirtualMinu)... potem imam še en VPS ki laufa Nginx in 2 rails sitea ter mysql (praktično nič drugega ni gor, nobenega panela ali kaj takega) in porabi malo manj kot 400MB RAMa. distro je pa debian. sicer priznam da nisem sel ravno nekaj uber optimizirat konfiguracije, samo malo za apache sem mu zmanjsal st. forkov...
tako da v bistvu ne vem kako vam rata na 340MB karkoli normalnega met gor?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

techfreak :) ::

drgač pa 340MB RAMa se meni zdi ful mal

Za večino spletnih strani (predstavitvene, blogi, manjši forumi) je 340MB RAMa dovolj. Pri toliko RAMa je dobro uporabiti nginx ali pa lighttpd, vendar imam osebno vseeno raje Apache za dinamične strani.

Na 360MB bi lahko brez težava tekla manjša RoR stran z 5k ogledi/dan. Nginx v ospredju za statične datoteke, v ozadju pa Apache, ki ima nameščen samo Passenger (in kakšen potreben modul, npr. alias). Seveda zraven še kakšen optimiziran MySQL.

_Dejan_ ::

techfreak :) je izjavil:

drgač pa 340MB RAMa se meni zdi ful mal

Za večino spletnih strani (predstavitvene, blogi, manjši forumi) je 340MB RAMa dovolj. Pri toliko RAMa je dobro uporabiti nginx ali pa lighttpd, vendar imam osebno vseeno raje Apache za dinamične strani.

Na 360MB bi lahko brez težava tekla manjša RoR stran z 5k ogledi/dan. Nginx v ospredju za statične datoteke, v ozadju pa Apache, ki ima nameščen samo Passenger (in kakšen potreben modul, npr. alias). Seveda zraven še kakšen optimiziran MySQL.


Vendar tega kot sem že rekel začetnik ne bo znal narediti :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286843 (10135) hariscorale
»

Novo gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
173236 (2710) neoserv
»

Domenca ali Domovanje

Oddelek: Omrežja in internet
255683 (4912) neoserv
»

Gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
153685 (3333) _Dejan_
»

VPS v Nemčiji

Oddelek: Izdelava spletišč
266784 (6225) Vice

Več podobnih tem