» »

Se Nokia ogreva za Windows Phone 7?

Se Nokia ogreva za Windows Phone 7?

Nokie prihodnosti?

vir: PC World
PC World - Eldar Murtazin poroča, da so se pred dnevi predstavniki Nokie in Microsofta sestali in pogovarjali o tesnejšem sodelovanju, katerega rezultat bi bili Nokiini pametni mobilniki, ki bi namesto enega izmed hišnih operacijskih sistemov (MeeGo oz. Symbian) uporabljali Microsoftov Windows Phone 7. Takšne govorice bi sicer zlahka zavrgli, če jih ne bi začel Eldar Murtazin, ki je že velikokrat pravilno napovedal Nokiine poteze ter kot prvi predstavil obilico prototipnih naprav finskega mobilnega giganta, npr. N8, N900 ter še nekatere druge.

Uporabo Windows Phone 7 naredi nekoliko neverjetno Nokiino vztrajno zatrjevanje, da bodo uporabljali le svoje operacijske sisteme, kar je bilo večinoma mogoče slišati predvsem v povezavi z nekonkurenčnostjo Symbiana ter komentarji, da naj ga Nokia opusti in zamenja z Androidom. Mogoče je sicer, da bi Nokia lahko v prihodnosti opustila MeeGo, ki nekako ne uspe dobiti zagona med razvijalci in proizvajalci, Windows Phone 7 pa uporabila v segmentu nad Symbianom. Windows Phone 7 namreč kaže relativno svetlo prihodnost, saj je na radarju mnogih razvijalcev aplikacij, obenem pa je razvoju nadvse prijazen s svojimi strogimi omejitvami strojne opreme.

Nokia bo vse skupaj seveda zanikala.

28 komentarjev

Jst ::

Apple z iTunesom ima največji delež digitalne distribucije glasbe v USA.

Nokia bi morala ponuditi recimo TV oddaje. Po mojem mnenju bi takoj dobili prepoznavnost, ki je sedaj na ničli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

filip007 ::

M$ bo vsilil svoje tako to sploh ne bo več Nokia in bo potem vseeno, če kupiš Samsung s Polkna™. Kaj pa OVI store?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Oxford ::

Nokia goes down! :|

Upam, da ne bodo opustili MeeGo-ta.

Ne morem verjeti, kam so padli v treh letih.

js osebno ::

Eldarju verjeti zadnje čase je pa kar težko. Človek dnevno prodaja bučke..

nUUb ::

Oh noes, Oh God no!
Kaj moraju turit ta M$ vsepovsod? A nimamo dovolj bluescreenov na PCju?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Bor H ::

Oh noes, Oh God no!
Kaj moraju turit ta Linux vsepovsod? A
nimamo dovolj terminala na PCju?

kopernik ::

A ni v Nokio nedavno prišel nekdo iz Microsofta (stephen elop) na enega izmed direktorskih položajev? Ne bi me čudilo, če bi prišlo do tesnejšega sodelovanja z Microsoftom. Če sem malce provokativen, zna biti, da bi Nokia prav z WP7 ponovno uspela v segmentu top-end telefonov, saj ji z domačimi koktajli očitno ne uspeva več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

LuGi ::

nUUb je izjavil:

Oh noes, Oh God no!
Kaj moraju turit ta M$ vsepovsod? A nimamo dovolj bluescreenov na PCju?


Svasta ker komentar, tipicen fanboy ;((

MrX ::

končno so dojel, da je symbian crap

LordPero ::

Ce je to res, lahko samo pomaham v slovo vecopravilnosti. Se mal, pa bo iz namiznikov izginila ...
LordPero

r0ker ::

MrX urlpls? NIKJER ne piše da bodo karkoli zavrgli. če do zdaj niso, dvomim da jih bo zdaj srečala pamet.

Bor H ::

Se zna zgoditi da bodo ohranili Symbian na feature phonih in Meego ter WP7 na dražjih, sej je jasno, WP7 je bolj igrača, Meego pa "true"

LuGi ::

Itak ker linux(unix) whatever je true in uber vse ostalo so igrace

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

opeter ::

Koga briga, kaj je na telefonu, dokler lahko z njim telefoniram in pošiljem letno nekaj SMS-ov ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ciklamen ::

Koga briga, kaj je na telefonu, dokler dela, ne "šteka", imaš na voljo kakšno igro, kak uporaben program.
- End of the Post ->

WhiteAngel ::

Buče. Nokia ne bi vrgla milijon v razvoj Meego-ja in nakup Qt-a.

P4ajo ::

MrX je izjavil:

končno so dojel, da je symbian crap
Oprosti jaz res nevem kaj je tako grozno slabega na/v njem.
Ker sem ga predkratkim dobil tudi sam (Nokia E5) pa mi prav nic ne manjka, na splosno sem zelo pozitivno presenecen glede na vas, ki ga tako negativno kritizirate.

RejZoR ::

Lol, a ni fajn, da imaš izbiro? Zakaj ne bi tud nokia imela Windows na svojih modelih? Sej ne bojo zamenjal vsega, še vedno bojo imel Symbian 3 in MeeGo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jaffa ::

Jaz sem na N85 tako preklel Symbian, da sem šel vstran od Nokie. Do zdaj sem imel same Nokie, ta s Symbianom, ki je bila mimogrede moj najdražji telefon doslej, pa je bila obup ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Mavrik ::

Ker sem ga predkratkim dobil tudi sam (Nokia E5) pa mi prav nic ne manjka, na splosno sem zelo pozitivno presenecen glede na vas, ki ga tako negativno kritizirate.


A si že kdaj uporabljal kak dober operacijski sistem za mobilne naprave kak teden? Ker če bi ne bi takih neumnosti govoril no :)
The truth is rarely pure and never simple.

P4ajo ::

@Marvik
Hja no, kak teden sicer ne, ampak vseeno pa sem jih že videl pobližje. Drugače pa res nevem, zakaj neumnosti...
je strojno precej manj zahteven kot ostali "dobri operacijski sistemi", tudi do baterije se mi zdi precej varčen, težko bi si predstavljal boljšo podporo večopravilnosti, dobro lahko upravljam s pošto, tudi "koledar" se mi zdi povsem zadovoljiv, za brskalnik imam tako ali tako obe operi... mogoče bi kvečjemu lahko kdo rekel, da ne zgleda ravno za v leto 2010 (oz. 2011) ampak... za moje pojme zgleda povsem dovolj dobro. Nekih večjih napak ali sesuvanj še nisem zasledil in če zapiraš "nepotrebne" aplikacije spotoma se tudi "obesi" ne.

Gregor P ::

Ciklamen je izjavil:

Koga briga, kaj je na telefonu, dokler dela, ne "šteka", imaš na voljo kakšno igro, kak uporaben program.

Recimo mene briga kateri OS imam na mobilni napravi, ki naj bi "na poti" nadomeščala moj PC ... za navadno telefoniranje oz. telefone pa je Symbian čisto ok:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrimozR ::

P4ajo je izjavil:

@Marvik
Hja no, kak teden sicer ne, ampak vseeno pa sem jih že videl pobližje. Drugače pa res nevem, zakaj neumnosti...
je strojno precej manj zahteven kot ostali "dobri operacijski sistemi", tudi do baterije se mi zdi precej varčen, težko bi si predstavljal boljšo podporo večopravilnosti, dobro lahko upravljam s pošto, tudi "koledar" se mi zdi povsem zadovoljiv, za brskalnik imam tako ali tako obe operi... mogoče bi kvečjemu lahko kdo rekel, da ne zgleda ravno za v leto 2010 (oz. 2011) ampak... za moje pojme zgleda povsem dovolj dobro. Nekih večjih napak ali sesuvanj še nisem zasledil in če zapiraš "nepotrebne" aplikacije spotoma se tudi "obesi" ne.

Okej, strojno je Android bolj požrešen, vse ostalo je pa boljše. Med drugim to da aplikacij ni treba zapirati :D

opeter je izjavil:

Koga briga, kaj je na telefonu, dokler lahko z njim telefoniram in pošiljem letno nekaj SMS-ov ...

Točno tako. Takoj ko se usage case razširi še na druge stvari je pa kar naenkrat zelo pomembno, kaj teče na telefonu.

kopernik je izjavil:

A ni v Nokio nedavno prišel nekdo iz Microsofta (stephen elop) na enega izmed direktorskih položajev? Ne bi me čudilo, če bi prišlo do tesnejšega sodelovanja z Microsoftom. Če sem malce provokativen, zna biti, da bi Nokia prav z WP7 ponovno uspela v segmentu top-end telefonov, saj ji z domačimi koktajli očitno ne uspeva več.

PRi MS-ju je vodil biznis divizijo (Office & Co), pri Nokii je pa kar CEO, ne samo na enem izmed direktorskih položajev :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

djordjevic ::

Prej sem imel nokio E71, ki je sam po sebi odličen telefon pa še symbian laufa kar tekoče, toda z androidom se ne more primerjat. Žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Key Quest ::

RejZoR je izjavil:

Lol, a ni fajn, da imaš izbiro? Zakaj ne bi tud nokia imela Windows na svojih modelih? Sej ne bojo zamenjal vsega, še vedno bojo imel Symbian 3 in MeeGo.


Vrjetno bi znalo biti kaj na tem, da ce folku das na izbiro boljsi in slabsi OS, bo vsak vzel tistega boljsega, a ne. In cajti Nokiinih featurephonov z Series 40, so ze davno mimo, danes je ravno OS in softver zanj poglavitni dejavnik pri izbiri aparata. To je MSju in Applu bilo jasno ze pred tridesetimi leti, Nokia pa se tega zacenja zavedat sele sedaj, a ne. Sicer pa so, strojno gledano se vedno TOP telefoni in je to tudi glavni razlog zakaj jih sploh se uporabljam. karkoli drugega sem proball je bilo bistveno slabse sklamfano skupaj in vse. Softver pa je prav eno tako diametralno nasprotje. Clovek kar ne more vrjet kako lahko en tak gigant uporablja eno tako skropucalo kot je Symbian in pri tem vztraja ze prakticno deset let, fak. Sicer pa bom osebno v kratkem, po nekaj letih zopet moral uporabljat Symbian telefon. Prav tak neprijeten obcutek imam. :/

Edit: Upsic, disregard that, sem malce napacno prebral tvoj post.

Zgodovina sprememb…

Madmax_ ::

kul je tale nokia s 5.0M pikslov fotoaparatov - ja razvoj gre hitro naprej. Jest mam pa še kr SONY fotoaparat s 5.0M pikslov. haha
Pa ne no winsov gor dat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

smash ::

končno pametna poteza Nokie, ki se zna z wp7 končno pobrati s tal - symbian je crap, meego je zamudil, wp7 pa je vsaj kakor sem videl, super zadeva, ki lahko sčasoma konkurira ios-u, android je level nižje (sam si lastim telefon z androidom, tako da komot podam tako izjavo), tako da bi s pomočjo nokiee tudi wp7 poletel v nebesa

če bodo čakali še pol leta, bodo zamudili še ta, zadnji vlak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Bor H ::

Veš kaj je zadnji vlak? Ko bo začela masa ljudi iz razvijajočih držav kupovat smartphone in bo zamenjala njihove "pocen nokie".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ovi postaja Nokia Services, Microsoft prevzema Nokio?

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
177114 (6303) Bistri007
»

Nokia bo le rahlo spreminjala Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
2910313 (9071) Lonsarg
»

Pekel je zamrznil, Windows Phone 7 prihaja na Nokie (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
17449272 (43334) Bor H
»

Nokia se spogleduje z Microsoftom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3610551 (9681) darkolord
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7624914 (22104) LordPero

Več podobnih tem