» »

Hitachijevi novi trdi diski z novo generacijo magnetnih plošč

Hitachijevi novi trdi diski z novo generacijo magnetnih plošč

X-Bit Labs - Hitachi je predstavil novo serijo 2,5-palčnih trdih diskov, ki uporabljajo novo, šesto generacijo magnetnih plošč za navpičen zapis podatkov (PMR). Ta omogoča doseganje višje gostote zapisa, tako da bodo 3,5-palčni diski z novimi ploščami lahko shranili 4 do 5 TB podatkov, če jih bodo imeli pet.

Nova družina se imenuje Hitachi Travelstar Z5K500 . Diski so 2,5-palčni in so debeli sedem milimetrov. Imajo eno samo PMR-ploščo, na katero je moč spraviti do 500 GB podatkov. V prihodnosti tako pričakujemo diske s kapacitetami do 1,5 TB in tremi ploščami. Sedaj pa so na voljo s kapacitetami 500, 320 in 250 GB. Vrtijo se s 5400 obrati na minuto, imajo 8 MB predpomnilnika in vmesnik SATA-300. Zakasnitev znaša 5,5 ms, dostopni čas 13 ms in maksimalna poraba energije 1,8 W. Dobavljivi bodo še letos, cene pa Hitachi ni razkril.

23 komentarjev

war-dog ::

ma kakšne magnetne plošče, kaj vam ni jasno.. razvijajte SSD!
Object reference not set to an instance of an object.

Pyr0Beast ::

Hell yeah. Svaka jim čast da so uspeli zadevo razviti. Sedaj pa samo še polarizacijsko pisanje (SN ali NS) + upoštevanje nevtralnega stanja (3biti), , odklanjanje zapisa za 90° in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RockyS ::

5400 rpm?

NSA Agent ::

war-dog je izjavil:

ma kakšne magnetne plošče, kaj vam ni jasno.. razvijajte SSD!

More bit konkurenca, ker SSD diski so predcenjeni! Pred 2-3 leti sem kupu za 16€ 8GB usb ključ danes nedobiš 8GB ključka za 16€ ampak za 20€ ali še več.
Kupu sem Patriot Xporter če bi kupu kakšen no name usb ključ bi ga lahka za 12€ ali še cenejš dobu pred 2 letoma.

Poleg tega so že imeli pred 3 leti prototip 1.5Tb SSD pri neki firmi, ko je WD prodajal 1TB klasične diske. Zaradi tega je vsakršen dvig kapacitete navadnih diskov dobrodošel, saj s tem pospešuje padanje cen SSD diskov.
(smo v dobi kartelnih dogovorov in stagnacije razvoja-napredka)

NSA Agent ::

RockyS je izjavil:

5400 rpm?

Hitrost branja podatkov iz diska z magnetnimi ploščami je odvisna od obratov plošče (rpm), gostote zapisa(GB/inch) in hitrosti glave.
Sem imel raptor 10.000 rpm 74GB s dostopnim časom 7.8 ms, čez 2 leti sem kupu WD1TB s 7.200 rpm pa je ta disk imel dostopni čas 8.1ms hitrost prenosa podatkov pa enaka kot Raptor.

Pyr0Beast ::


More bit konkurenca, ker SSD diski so predcenjeni! Pred 2-3 leti sem kupu za 16EUR 8GB usb ključ danes nedobiš 8GB ključka za 16EUR ampak za 20EUR ali še več.
Kupu sem Patriot Xporter če bi kupu kakšen no name usb ključ bi ga lahka za 12EUR ali še cenejš dobu pred 2 letoma.

Patriot Xporter 8GB je bil lepih 27EUR, 2, 3 leta nazaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

matej_jack ::

Jaz sem ga res kupil za 16€ slabi 2 leti nazaj

Datum naročila: nedelja , 22. februar 2009
Izdelki
------------------------------------------------------
1 x Usb ključ Patriot X-porter XT BOOST 8GB () = 16.00€
------------------------------------------------------
Skupaj: 16.00€
DDV: 2.67€
Skupaj: 16.00€

Relanium ::

http://www.mimovrste.com/artikel/202002...
sem ga pa 4 mesce nazaj kupil za 20EUR ;((

jest10 ::

NSA Agent je izjavil:

war-dog je izjavil:

ma kakšne magnetne plošče, kaj vam ni jasno.. razvijajte SSD!

More bit konkurenca, ker SSD diski so predcenjeni! Pred 2-3 leti sem kupu za 16€ 8GB usb ključ danes nedobiš 8GB ključka za 16€ ampak za 20€ ali še več.
Kupu sem Patriot Xporter če bi kupu kakšen no name usb ključ bi ga lahka za 12€ ali še cenejš dobu pred 2 letoma.

Kaj jaz morem, če ne znate iskati...
8GB pa so drugače že od 10€ dalje

RejZoR ::

Tisti za drobiž po ponavadi tolk počasni da je bolje furat navaden trdi disk...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NSA Agent ::

Ja so jim zdej za praznike ceno dol spustil.
http://www.mimovrste.com/artikel/202002...
Priporočena cena 27EUR za tako ceno si ga pred pol leta dobu sam zdaj je božič in more bit akcija in popusti.

Drugače če gledaš ta izdelek je na trgu že 2 leti pa še kr ima isto ceno. Če bi bil to procesor bi ga dons lahka kupit za ene 5EUR ali še manj.
Pa ta ključ ni počasen gor piše, da ma 200x hitrost navadnega usb ključa (sem škatlo že zdavni preč vrgu sam vem da je gor neki pisal 200x hitrejš al neki v tem smislu)

nekikr ::

Buča. Priporočena cena je nekaj kar si izmislijo sami, da potem popust izpade večji. Prava priporočena cena izdelka je 15,5EUR trenutno.

Sicer pa teh stvari ne smeš gledati čisto tako kot jih. 80GB diski bi morali po tvoji logiki stati nekje 10EUR, pa so bistveno dražji - cena pač ne pade tako kot si ti želiš ampak glede na proizvodne stroške/razmerje dolar:evro/povpraševanje/itd.

MrStein ::

Tisto ni priporočena cena, ampak redna cena.
To je cena v njihovi "fizični" trgovini (če jo sploh imajo).
Koliko vem, mimovrste take nima, in je to le larifari, kot v trgovini s cunjami, kjer namesto "15 EUR" piše "30 EUR , 50% popust = 15 EUR !!!!!!11enajst!".

Priporočeno ceno pa določi proizvajalec oziroma uvoznik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

In ta priporočena cena je 15,5EUR ;)

Jst ::

Jaz sem pred parimi leti kupil nekaj ključkov ADATA, ki pišejo z slabimi 30MB/s in berejo z dobrimi 30MB/s.

Seveda sem jih nekaj zgubil, ostal mi je samo še en. Pa sem si omislil 8GB Kingston, ki je bil nekje 15EUR. Piše z 4MB, bere z 25MB/s.

Dobesedno čakam, da me kdo vpraša, če imam kakšen ključek, da mu ga z veseljem podarim, ker je NEUPORABEN!!!

Takšna hitrost, kot je na tistih ADATA, se še vedno prodajajo za okoli 30EUR.

Aja, vsi so 8GB.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

Spet buča. Patriot XT Rage 8GB stane 16,5EUR. Quad-channel pisanje. Ne 30EUR ampak 16,5EUR.

Tarzan ::

Jst, sem se tudi sam nategnil s točno tako hitrim Kingstonom. Sem mislil gor namestiti sistem za vsak slučaj, da bi zbootal s ključka kako mašino, ki ji drugače ni možno pomagat. Ja pa jade, tako počasi dela, da je praktično neuporaben. Na koncu mi je bilo žal, da nisem nabavil SD kartice, kjer bi za enak denar prišel skozi stokrat bolje.

Pyr0Beast ::

SD kartica je enako počasna + krmilnik v prenosniku žre 2x več štroma kakor je potrebno.
Meni je ubuntu bootal BP iz ključa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

Evo, ravno Patriota sem gledal v "fizični" trgovini z takšnimi krilaticami, pa je bil 8GB 39EUR. Citypark se mi zdi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

V Big Bang fizični trgovini stane 17,28EUR. V Harveyu nekaj manj. Najbrž si narobe pogledal...oz. najbrž si gledal 8GB v izložbi, na listku je bila pa 16 ali 32GB verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Jst ::

Verjetno imaš prav, ker sem sedaj malo pogledal po mimovrste.com in so cene 8GB ključkov z "SuperDuper" podobnimi krilaticami okrog 16 EUR. Vprašanje koliko so hitri. Recimo pred pol leta so bili tudi na tej strani konkretnejše dražji. Ne vem, kolega ima novega Patriota Boost XT, kupil ga je pred mesecem dni, za katerega pa je dal dobrih 30EUR (sedaj je na mimovrste 16EUR), ampak po hitrosti ne preseže mojega ADATA 8GB...

Jaz sem jih te takrat našel bolj kot ne po naključju. Nato sem jih kupil 5 ter torto DVDjev, ter mogoče še kakšno malenkost in plačal 200EUR.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nekikr ::

Mogoče je bila kakšna akcija, ampak ti XT Rage so res hitri, za še vedno normalen denar. Je pa res da gredo cene gor in dol kot valovi, zraven pa še dolar raste in pada...

MrStein ::

Upoštevajte tudi, da visok sekvenčni transfer ne korelira nujno z hitrim random access dostopom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz Seagata šest terabajtov brez helija

Oddelek: Novice / Diski
3614908 (12369) MrStein
»

Seagate razvil tehnologijo gostejšega zapisa podatkov na diske

Oddelek: Novice / Diski
3715325 (11281) Jst
»

Seagate predstavil najtanjši zunanji trdi disk

Oddelek: Novice / Diski
114610 (3419) Jst
»

3 TB diski za vogalom

Oddelek: Novice / Diski
259069 (8072) bobo55
»

Seagate Savvio 15k

Oddelek: Novice / Diski
184431 (3478) Spock83

Več podobnih tem