» »

problem z pregrevanjem prenosnika

problem z pregrevanjem prenosnika

Flamer ::

Že par mesecev se mi pregreva prenosnik, tudi zgolj idlanje v windows z odprtim firefoxom in wordom lahko nabije temperaturo CPUja do 75oC (izmerjeno z CTemp). Najprej sem opazil le izredno glasnost ventilatorja, ki je bil nenehno aktiven, zadnje čase pa se včasih prenosnik tudi kar sam izklopi. CPU je C2D T5800 (2,1ghz), OS pa Win7 32bit.

Zanima me če se komu sanja, kaj bi lahko bilo krivo.

zavajon ::

Najprej ugotovi, ali je v idle res idle ali je morda CPU na 100%. Sumim na drugo varianto ;)

Gwanaroth ::

S prahom in ostalim sr*njem zabašen ventilator in/ali dovod zraka tudi povzroča nenormalno visoke temperature in s tem povezano pregrevanje. Preveri.
Lights often keep secret hypnosis..

Flamer ::

Sem pravkar malo testiral CPU porabo. V dejanskem idle (tj. le in zgolj spremljanje grafa v task managerju) CPU poraba niha 0-10% nekako, temperatura pa je ~63oC. Ko poženem film v 1080p je poraba enega jedra ~95%, drugega okoli 30%, temperatura pa pride tudi do 80oC (in film šteka). Hladilnik je bil očiščen par dni nazaj.

milc ::

Kateri notesnik pa imaš. Jaz imam HP, in se s tako CPU temperaturo sploh ne obremenjujem. Ko je bla pa več kot 90oC, sem pa šel mal gledat in najdel novo verzijo za BIOS, ki je dejansko znižala temperaturo za cca 10.
Sam uporabljam CPUID HW Monitor - http://www.cpuid.com/

Flamer ::

ASUS X50SL. Finta je v tem, da se ni vedno tako pregreval. Pravzaprav se je začelo nekako po namestitvi Win7 (originalno je imel nameščeno Visto Home Premium).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelovi mobilni procesorji 9. generacije Core so tu

Oddelek: Novice / Procesorji
3611842 (9423) MrStein
»

Black screen in ventilator GPUja na 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
11906 (687) antonija
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821591 (13436) vinetu
»

Software-sko hlajenje proca? da ali ne? Ali lahko tak program škodljiv za proc?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241219 (957) Caligula
»

Naloga z elektro področja, ne znam rešit

Oddelek: Šola
111396 (1123) bili_39

Več podobnih tem