» »

Software-sko hlajenje proca? da ali ne? Ali lahko tak program škodljiv za proc?

Software-sko hlajenje proca? da ali ne? Ali lahko tak program škodljiv za proc?

luka66_6 ::

That is all I need!!!!!!!!!!!!!!

Tnx

Luka

smilyxx ::

Procesor moraš hladiti s hladilnikom to je 1x1. Obstajajo pa programi, ki naj bi zagotovili to, ampak sam jih še nism uporabljal, ker pomoje ne pripomorejo veliko.

Lp
Save water.
drink beer.

luka66_6 ::

pobral sm iz neta cpuidle in mi zniža temperatura za 10 C v 3 min!
Nevem ali je to bed za proc ali mu to škodi!!!

Dr_M ::

take programe ni priporocljivo laufat na AMD procesorjih, ker uporabljajo drugacno napajanje kot intelovi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Takšni programčki lahko res pomagajo, AMPAK samo takrat ko je procesor v idle načinu in v Win2k ali WinXP niso potrebni, saj ima že OS nekaj podobnega vgrajeno.
Če pa igraš igre in imaš v ozadju odprt ta programček, pa prav gotovo ne bo pomagal, prav tako verjamem da se zniža T če je CPU najprej obremenjen, potem pa prideš v Win in procesor idla, potem se pa T kar zniža - uaaa, čedeeeež!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

luka66_6 ::

empirično sm preveril, kaj me jebeš u glavo s nism z lune padu.
brez cpuidle je temperatura 45, ko pridem iz špila 49. Pade na 48 mogoče po veliko minutah na 45 nevem.

Vklopim ta cpuidle in zalaufam špil ko je temp še 45-44. pridem nazaj je temp 46, 3 min kasneje pa je 33-32!
A ti je jasn. men je pač jasn da sam izbolša cpu idle time in je to to, vem da ne hladi med špilom ampak je pa bolš špil štartad z 33 kot 44.

To sploh ni moje vprašanje.
Le to je ali škoduje procu? Zanima me samo to. nič drugega ( zakaj se temp manjša, zakaj samu u winsih)
A si morš mislt nekateri dejansko peberemo read me flie preden kaj inštaliramo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mam pa Amd atlon 2600 XP
Potrebujem samo odgovor na preprosto vprašanje, ali je to za proc bed al gud? Ali se kej dodatno uničuje rabi izrablja skratka je bed al je gud!

Hvala
Luka
PS hvala Dr_M on topic anwser!

bosstjann ::

čim nižjo t ma procesor ter dalje bo deloval!

McHusch ::

Pravzaprav ni čisto tako. Procesor bo prej zastarel, preden ti bo crknu zaradi gretja.

OwcA ::

mpak je pa bolš špil štartad z 33 kot 44.

Popolnoma vseeno je.
Saj ti je že Dr_M lepo povedal kako je s tem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

luka66_6 ::

Torej vaš nasvet je skenslat program!
Je to vaš zadnji odgovor? heheeh

Luka

luka66_6 ::

PS ali ni 44 C v Winsih preveč?

mare_ ::

Katere windowse pa imaš?

Zheegec ::

Za procesor je slaba previsoka T (nad 75C) IN pa prevelika nihanja v T, tako da je bolje imeti skozi 50C, kot pa včasih 30C, potem 50C, pa spet 30C,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

QuickShot ::

Sploh ne vem zakva hočeš imet 10 stopinj manj, a ni isti shit.
Gor daješ neke programčke, ki lahko samo upočasnijo delovanje sistema, samo zato da se boš ti bolje počutil. Pač ti bo proc delal 20 let namesto 30.

luka66_6 ::

problem je v osnovi sledeč:
Proc se je z priloženim hladilnikom in ventom gel v Wix Xp na 49-54 C kišta je odprta.
Zamenjal sem samo vent, dal gor večjega, kar je rezultiralo, da se je temp. spustu za 10 C. Ampak men se je še vedno za nenavit proc v Winsih, ko ne delam nič zdelo preveč 44-45 C
Kajto kišta je odprta. Zato ufuravanje z programom za hlajenje. to je to. Luka

smilyxx ::

Kolk maš temperature pod full loadom? Urihti si kakšen program kot je npr. Prime95 alpa F@H pa poglej kolk maš temperature pod full loadom. Če jih imaš nad 60 stopinj ni glih preveč zdravo za procesor.

Lp
Save water.
drink beer.

Tic ::

smilyxx: Kot ze povedano. Citiram: Pravzaprav ni čisto tako. Procesor bo prej zastarel, preden ti bo crknu zaradi gretja
persona civitas ;>

smilyxx ::

Tic se tega popolnoma zavedam, amapk če ima že sedajle temperature nad 60 stopinj, kaj bo šele poleti, ko bo v sobi lahko tudi 10 stopinj več. Drgač se pa strinjam da procesor prej zastari preden crkne zaradi pregrevanja.

Lp
Save water.
drink beer.

Tic ::

Bo pac laufu na 70. Kje je problem :D
persona civitas ;>

Highlag ::

Men A1333 že 2,5 leta dela na 58oC (pod obremenitvijo) Brez kakšnih težav z sesuvanjem in podobnih nevšečnosti. Maksimalna temperatura hlajenega jedra je specificirana na 90oC tako da mam še mal rezerve :D

Ni mi jasno zakaj se tolk obremenjuješ z temperaturo procesorja.
Never trust a computer you can't throw out a window

luka66_6 ::

Mislu sm pač, da je to ful pomembno. A ko si ogledujemvaše poste je več kot očitno, da si razbijam glavo in zapravljem čas za brezveze?

No grem se raj učit kot mert temp.

Luka

PrimozR ::

Prot men maš vredu temperature. Zaprta kišta: Trenutno (idle - okol 10-20% al pa še mn porablenga proca) je temp 37 (kišta: 33°C), na full load (SETI@Home in FOLDING@Home skupi>:D ) pa prlezem na 65°C - kišta 45-50°C.

Odupne temperature - Intel powah;((

smilyxx ::

Te temperature je med sdabo nesmiselno primerjat, ker ti tako ali tako vsaka plata drugače prebere senzor.

Lp
Save water.
drink beer.

Spajky ::

Ti softCoolerji blagodejno vplivajo na marsikaj (praviloma ne škodijo sistemu in performansam) kot na primer poraba in s tem segrevanje vseh ostalih komponent, razen v primeru extreme hlajenja (pod nulo), ker se lahko zgodi, da bi pri prevelikih temp. razlikah lahko jedro proca kreknilo (kompresorska hlajenja ipd).
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Caligula ::

Ma se vedno je najbos downclockat racunalnik prek 8rdavcore kadar ne rabis pa je.
Pa se stroma manj porabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017638 (5428) the_unborn
»

softversko hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271594 (1114) _Mortal_
»

IZREDNO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131239 (848) msmiha
»

Temp. sedaj ->TOAST :))

Oddelek: Pomoč in nasveti
191436 (1107) TESKAn
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411839 (1339) abcde7

Več podobnih tem