» »

Z računalnikom v možgane

Z računalnikom v možgane

jureus ::

Znanstveniki nekje na finskem so odkrili, da bi na naše možgane lahko fizično priključili računalnik, ki bi meril naše elektrokemične procese v glavi. S tem bi omogočili potek naših podatkov iz glave na računalnik, torej bi lahko našo pod zavest in zavest proecirali na platno. po drugi strani pa bi lahko v možgane naložil vse kar bi hotel: znanje, kje naj telo shujša, šport....
(podobno kot v filmu MATRICA)
Zanima me kaj si mislite o tem in če sevam sploh zdi resnično?

Meni osebno je zelo zanimivo.

borinho ::

Izredno zanimivo a mas ksn link

Matek ::

Do you know how to fly this thing?
Not yet>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

The first step to upload? :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Uf, MMM, kater film je bil že to? Pismo, ko mi je tolk znano, pa se ne spomnim. :>

Sergio ::

Matrix. Trinity. Helikopter. Pa saj si vedel :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DarkSite ::

Obstaja kaksen link? 8-O

Gh0st ::

Preden bomo sposobni etično uporabljati upload, se bomo že pobili med seboj. Iz sebičnih razlogov. Ljudje imamo ego. In tega se ne da nadzirati. Zaupanje torej ne pride v poštev.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

undefined ::

Sergio, damn. You're right. Tolikokrat sem gledal ta film, pa sem na vse drugo začel prej mislit kot na to. Ja, dolga doba je že od tega. :>

Aspirinix ::

Kaj pa prenosni diski - kapaciteta TB. >:D

Tomi ::

Racunalnik v mozganih ni nic kaj takega. Ce lahko z NMR skenirajo mozgane, tako da dolocijo 3D strukturo.
Mozgani so tako ali tako sama ena elektrika, in ce niso sposobni dati notri nekaj vezij, potem je vsa znanost zaman. Nimam pa se obcutka, kako bi prikaz na projekciji to izgledalo.
To, da bomo pa pretirano uploadali v mozgane, pa ne verjamem. Je se premalo razvita tehnologija.
metrodusa.blogspot.com

Jose ::

Čipi se že nekaj časa uporabljajo za senzoriko. Primer je neka firma po imenu Optobionics ali nekaj takega, ki izdeluje čip, ki se vsadi na mrežnico očesa. Ta čip izboljša vid tistim, ki so veljali za slepe ali skoraj slepe, ker so imeli poškodbe na mrežnici. Torej so prvi koraki za spajanje čipov in možgan (že nekaj časa) narejeni. Ta čip ni neka samo laboratorijska stvar ampak ga uspešno vsajajo na mrežnico. Mislim, da bo v naslednih desetletju možno v celoti zamenjati oko in ga nadomestiti z umetnim. Pravi napredek pa bo storjen komaj, ko bodo Zdravniki sposobni zamenjati presekani živec in popolnoma vrniti funkcionalnost uda. Ko bo to doseženo, bo tudi "Matrica" samo še vprašanje časa.

whatever ::

Kolikor se spomnim je bila celo ena oddaja, kjer je kazalo enga reveža ki so mu po prometni nesreči ali kajjazvemčemže :D vsadili nekaj v možgane in ga priklopili na računalnik, da je lahko premikal miško po zaslonu in klikal - ker ni mogel govorit pa rok premikat je bil to edini možen način sporazumevanja z okolico.

darh ::

to je pa ja kul.. jest bi tud mel brain-mousepointer connection :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Don't die anytime soon, xbite!

And you are on!

:)) 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

P_Nut ::

Kul :D

Mogoce ne bom rabil delat izpita za avto! >:D

Phil ::

Samo en problem: ti dodatki/izboljsave ne bodo zastonj. (Pre)dragi za vecino nas. Zadnjic je bil, v nedeljcu en clanek na to temo in je govoril o tem kako ti ze lahko zamenjejo jetra s pavijanovimi... vse do umetnih rok... Cene se gibljejo okrog 25K evrov za sam nadomestni del, sama operacija pa gotovo stane enako ali se vec. Se bodo zadeve pocenile? V kapitalizmu zelo tezko.
LP

Thomas ::

> Se bodo zadeve pocenile? V kapitalizmu zelo tezko.

Avto se je pocenil, da jih je v Sloveniji milijon. Isto mobilni telefon itd ...

Zakaj, po kakšni alkimiji se pa tole ne bi?

Misliš da tega nočejo prodat, al kaj?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Monopol. Takih zadev ne more delat kar vsaka tovarna, se manj pa vgradit :D
LP

Matek ::

Še
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tomi ::

Vprasanje je, ce je sploh kaj takega potrebno. Po moje je v uporabne namene presajanje na dovolj strokovni ravni.
cman: ta podatek, da bi bila predstavitev 25k evrov, je pa malo pretiran, po moje.
metrodusa.blogspot.com

Phil ::

Ne vem vec tocno, sem ze dolgo nazaj bral tisto zadevo tako da sem se lahko zmotil... Poceni gotovo ni.

Thomas ::

Vse tehnologije se cenijo. Vsi izdelki se (vsaj relativno, na kupno moč) - cenijo.

Zakaj? Ker kdor ne spušča cen, in/ali dviguje kvalitete, ga konkurenca prehiti in zato zgine s trga. Slejkoprej.

To gledamo že stoletja, ta pojav.

Tudi ZATO je pomebno, da monopolov ni - in je trgovina svobodna in globalna.




:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Cene padajo, dokler konkurenca ne propade. In ta zagotovo propade (ali pa pride do zdruzite - isto), prej ali slej. Potem pa cene v nebo. Najbolj zalostno pa bo ko se bo to zgodilo v farmaciji in zdravstvu.

Tomi ::

cman: ne, ne bo se zgodilo, ker je v farmaciji prevelika konkurenca. Res je, da prihaja do akumulacije kapitala, samo je pa tako, da se to na srečo ne dogaja na enem, ampak na več mestih. Na koncu bomo imeli 10 največjih firm, ki ne bodo mogle pojesti druga druge. Panike za farmacijo ni.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Rastejo tudi nove firme. Danes garaža, čez desetletje multinacionalka. V današnjem času bolj, kot v preteklosti.

Marxisti že 150 let jamrajo, da se število kapitalistov manjša. Danes jih je več, kot je bilo takrat delavcev.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google predstavil projekt nadgrajene resničnosti Project Glass (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6617205 (11050) Testman42
»

Razvozlana komunikacija med mrežnico in možgani

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
286601 (3293) nodrim
»

mar res poznamo vse barve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
716364 (5243) Kryx
»

kako vidimo??

Oddelek: Znanost in tehnologija
343052 (2575) zaj_tam
»

3d očala??

Oddelek: Znanost in tehnologija
83713 (3408) tx-z

Več podobnih tem