» »

Googlova uganka v videu za Chrome rešena

Googlova uganka v videu za Chrome rešena

Slo-Tech - Ko je Google predstavil nov operacijski sistem Chrome OS in prenosnik Cr-48, ki sodi zraven, so pripravili tudi zelo zabaven videoposnetek. Z njim so poizkušali prikazati uporabnost shranjevanja podatkov v oblaku, saj na posnetku razbijejo štiri prenosnike (pri snemanju so jih vsega skupaj 25). V enem izmed kadrov je na tabli napisana matematična enačba, ki seveda pri Googlu, ki ničesar ne prepušča naključju, ne more biti nesmiselna.

In res, trajalo je manj kot 24 ur, da so jo nadebudni matematiki razvozlali. Če želite poizkusiti sami, prenehajte brati na tem mestu, nekoliko bolj leni radovedneži pa berite dalje. Ustanovitelj Jamenda Sylvain Zimmer je s svojo ekipo razvozlal sporočilo.

Če zgolj vstavimo vrednosti spremenljivk v enačbo, dobimo 4.7 . 10-27, kar kakšnega globljega pomena nima. Toda če izračunamo en korak manj, pristanemo pri naslednji vrednosti:

\frac{900.91}{191605050401140404051920181525} (napaka se odpravlja).

Lahko se pretvarjamo, da naš forum ne podpira LaTeX-a in zapišemo vrednost s poševnico, kar daje slutiti o obstoju spletnega naslova. Treba je ugotoviti, da je 900.91 namig za Googlov okrajševalnik URL-jev Goo.gl, zato je bilo treba dešifrirati le še imenovalec. Razrez v dvomestne bloke omogoča pretvorbo v črke abecede in izpiše se končni naslov http://goo.gl/speedanddestroy. Na njem je Google zapisal, da je prvi, ki je rešil omenjeno uganko, upravičen do brezplačnega prenosnika Cr-48, pod pogojem da živi v ZDA. Sylvain Zimmer žal ni Američan, zato je posredoval naslov sorodnika v ZDA.

38 komentarjev

antonija ::

Huda fora :) Boljse kot vse druge "Zakaj si prav jaz zasluzim XYZ" nagradne igre.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kanzyani ::

dobra reklama :)

Ma$terM|nd ::

Kdor zna ta zna. Go Google.
Kateri avto gre najlepše po gozdu???
Službeni!

Matrin ::

Od zdaj naprej vsak zapis ko ga v kakem video, reklami al pa bannerju vidim, analiziram ko da bi prišlo z Europe.

tx-z ::

Lol ker video =D
tx-z

korenje3 ::

pozabil so še sceno, ko ti buldožer pred hišo pretrga internetni kabel.

techfreak :) ::

Najboljše je lokalno shranjevanje + sinhronizacija v oblak, ampak še nobeden ni predstavil takšne rešitve za navadne uporabnike.

axee ::

techfreak :) je izjavil:

Najboljše je lokalno shranjevanje + sinhronizacija v oblak, ampak še nobeden ni predstavil takšne rešitve za navadne uporabnike.


Dropbox?

tomazv99 ::

techfreak :) je izjavil:

Najboljše je lokalno shranjevanje + sinhronizacija v oblak, ampak še nobeden ni predstavil takšne rešitve za navadne uporabnike.


Preveri Microsoftov Live - live.com in fukcijo live sync ali live mesh.
Imaš 25 GB prostora pa še sinhronizacijo na več računalnikov -brezplačno.

techfreak :) ::

Tisto je samo za datoteke. Jaz bi najraje tako, da bi se shranile vse nastavitve OSa in programov, podatki o odprtih programih (odprte datoteke/zavihtki, kje se je okno nahajalo, ...)

Ko se naslednjič prijaviš iz drugega računalnika, se ti vse aplikacije odprejo tam, kjer si ostal in imaš možnost (če želiš), da preneseš podatke iz clouda na ta računalnik (npr. če ti prvega ukradejo oz. če si ga poškodoval).

Zero0ne ::

korenje3 je izjavil:

pozabil so še sceno, ko ti buldožer pred hišo pretrga internetni kabel.


Integriran 3g modem.
uname -o

techfreak :) ::

Zelo drago, v večini primerov je prepočasno.

matejdro ::

Imajo pa ideje. In očitno dovolj denarja da za video uničujejo laptope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

nUUb ::

Odličen video, kot vedno iz Googla :)
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

gruntfürmich ::

video beden do amena. pravšnji za gike.
in osebno svojih dokumentov ne bi zaupal nobenemu. še najmanj googlu...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Filo ::

gruntfürmich, dej no ... a res nebi zaupal podatkov? ... pa tok lepo reklamo so naredil. ... pa še Cr-48 prenosnik kupi.

< / sarkazem >

...oblačno računalništvo... vse lepo in prav, ampak meni se sliši še bolje to kar je predlagal techfreak :)

techfreak :) je izjavil:

Tisto je samo za datoteke. Jaz bi najraje tako, da bi se shranile vse nastavitve OSa in programov, podatki o odprtih programih (odprte datoteke/zavihtki, kje se je okno nahajalo, ...)

Ko se naslednjič prijaviš iz drugega računalnika, se ti vse aplikacije odprejo tam, kjer si ostal in imaš možnost (če želiš), da preneseš podatke iz clouda na ta računalnik (npr. če ti prvega ukradejo oz. če si ga poškodoval).


...

... to bi blo majka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Tisto je samo za datoteke. Jaz bi najraje tako, da bi se shranile vse nastavitve OSa in programov, podatki o odprtih programih (odprte datoteke/zavihtki, kje se je okno nahajalo, ...)

Ko se naslednjič prijaviš iz drugega računalnika, se ti vse aplikacije odprejo tam, kjer si ostal in imaš možnost (če želiš), da preneseš podatke iz clouda na ta računalnik (npr. če ti prvega ukradejo oz. če si ga poškodoval).

Syncaš .gnome2 nastavitve na pol minute v Ununtu One cloud... Recimo.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

bom počasi začel verjet, da je google podaljšek kitajske in njena želja po nadziranju sveta...:))
tko kot naj bi bilo to z ultrasurfom.:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Kot da bi bral in gledal kitajščino ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kotnikd3 ::

haha zakon :D

CleanPower ::

se pravi ti sledijo na vsakem koraku.

xabre ::

jaz bi dal na net kake trivialne informacije. ne pa neki pomembnega ali osebnega

Bor H ::

Na Chrome OS se lahko prijaviš kot gost, brez googlovega računa (baje bodo implementirali tudi OpenID al kaj je že) in lahko uporabljaš kater drug spletni office paket, recimo od MSa. Bodo pa kmalu verjetno na voljo verzije za firme, da se podatki ne bodo shranjevali niti pri googlu niti pri MSu ali komu drugemu. Oblak je definitivno prihodnost, je pa še v resnem razvoju, kar je dokaj očitno. Sem bil pa zadnjič kar fajn presenečen kako lepo že laufajo google docs.

boogie_xlr ::

Open source local cloud že obstaja?

dëych ::

boogie_xlr je izjavil:

Open source local cloud že obstaja?


EyeOS

kiFni ::

A da so nam sporočil point, so mogl 4 laptope zjebat? Svašta....

823483 ::

kiFni je izjavil:

A da so nam sporočil point, so mogl 4 laptope zjebat? Svašta....

Pravzaprav je bilo uničenih laptopov 25 ;>

Bor H ::

ki stanejo cirka tolk k honorar za povprecno B zvezdo ce bi nastopila v tej reklami

christooss ::

kiFni je izjavil:

A da so nam sporočil point, so mogl 4 laptope zjebat? Svašta....


Zraven pa ne morjo človeku v tujino (izven US) poslat laptopa. For shame.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Pesimist ::

techfreak :) je izjavil:

Tisto je samo za datoteke. Jaz bi najraje tako, da bi se shranile vse nastavitve OSa in programov, podatki o odprtih programih (odprte datoteke/zavihtki, kje se je okno nahajalo, ...)

Ko se naslednjič prijaviš iz drugega računalnika, se ti vse aplikacije odprejo tam, kjer si ostal in imaš možnost (če želiš), da preneseš podatke iz clouda na ta računalnik (npr. če ti prvega ukradejo oz. če si ga poškodoval).


probaj pol Eye OS. http://www.eyeos.org/

bo pa definitivno google os boljse izveden ker ima vec denarja za sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

gasperlj ::

Pesimist je izjavil:


probaj pol Eye OS. http://www.eyeos.org/



malo offtopic: sem pogledal stran od EyeOS, pa mi je tale slika (
tale slika) padla v oči... je to mogoče ŽAK?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jux ::

Po tem ko sem sprobal EyeOS se vprašam zakaj zavraga bi si želel sprobati ChromeOS. Oboje je navaden websajt v brskalniku - tko da če hočte sprobat Google ChromeOS = odprite Google Chrome.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Matako ::

techfreak :) je izjavil:


Ko se naslednjič prijaviš iz drugega računalnika, se ti vse aplikacije odprejo tam, kjer si ostal


Na vseh postajah montiraj /home na NFS pa je LOL! Tako smo mi delali, ko še ni bilo websov :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

RockyS ::

gasperlj je izjavil:

Pesimist je izjavil:


probaj pol Eye OS. http://www.eyeos.org/



malo offtopic: sem pogledal stran od EyeOS, pa mi je tale slika (
tale slika) padla v oči... je to mogoče ŽAK?


Po koritih za cimprese in rože na ograji ter strehi bi to znal bit žak ja =)

r0ker ::

haha kaki bedn video :D kaj so hteli pokazat? da je laptop dober? zato ker se ga da vničit al kaj? zato ker lahko web browser odpre al kaj? čist nič druga glede laptopa niso pokazali! :D FAIL!!!
namesto da so jih uničevali bi tiste SSD diske poceni prodali na ebayu, kmetavzarji

WamPIRe- ::

r0ker je izjavil:

haha kaki bedn video :D kaj so hteli pokazat? da je laptop dober? zato ker se ga da vničit al kaj? zato ker lahko web browser odpre al kaj? čist nič druga glede laptopa niso pokazali! :D FAIL!!!
namesto da so jih uničevali bi tiste SSD diske poceni prodali na ebayu, kmetavzarji

Haha xD

Kaeri komantarji...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Jst ::

Jaz sem ene parkrat uporabil Google Docs, ker nisem bil doma, niti prenosnika nisem imel s seboj. Brskalnik je bil Chrome. Ugotovil sem, da je zadeva nekako clunky, neprijetna za uporabo. Za prvo silo napisati kakšen dopis, napisati si beležke (kar sem rabil jaz) je OK. A ne predstavljam si, da bi to uporabljal dnevno. Sicer sploh ne vem, kaj sem pričakoval, vendar do zamenjave klasičnega wordpada, vsaj na Windowsih, ne vidim. Mogoče bo/je kaj bolje na ChromeOS...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JaVonTech ::

Poglejte kdaj je shranil datoteko in koliko je ura po tem ko prenosnik dobi nazaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google dela na verziji Chrome OS za tablete

Oddelek: Novice / Android
105166 (4203) Afo
»

Zmanjkalo Cr-48

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
105178 (3955) Jst
»

Cr-48 z Androidom

Oddelek: Novice / Android
64643 (4153) PrimozR
»

Na Cr-48 tečeta tudi Mac OS X in Windows

Oddelek: Novice / Android
194909 (3418) JaVonTech
»

Na Cr-48 teče tudi Ubuntu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166133 (5045) matejdro

Več podobnih tem