» »

Phillips 40PFL5605H in digitalni kanali

Phillips 40PFL5605H in digitalni kanali

faithy ::

Včeraj sem kupil TV Phillips 40PFL5605H in sem poskušal pridobiti digitalne kanale. Najde mi jih 10 in še to vse slovenske(Pink SLO, SLO 1,2,3, Kanal A, Pop tv,...) in nobenega tujega. Gledal sem po drugih temah, sem nastavil vse na Finsko, Nemčijo...pa ni pomagalo. Ali je torej vse kar lahko dobim teh 10 kanalov, ali bi moralo preko kabelske "vleči" tudi več kanalov oz. tuje kanale?

Lep pozdrav.

fpbs ::

Če imaš kabelsko, potem bi moral "vleči" vse kanale, ki jih kabel omogoča in niso posebej plačljivi.

faithy ::

Ne vem...Pomoje bi moralo tle v našem kraju vleči tudi še kakšen drug digitalen kanal, ne samo slovenske. Če je kaj v pomoč - ko dam na TVju search po DVB-C(kabel) najde samo 41 analognih, če dam pa DVB-T(antena) pa najde poleg 41 analognih še 10 digitalnih. Čudno se mi zdi, ker so nekateri s spreminjanjem države v Finsko oz. Nemčijo,...prišli do več kanalov, pri meni je pa pri kateri koli državi enako.

king67 ::

Ni vse v državi, je pa res veliko... Pomembno je tudi nastaviti simbolno hitrost, ki je ponavadi 6875 ali 6111 ali 6900 ali... V meniju za namestitev izbereš 'pregled vsega' in ne 'hitri pregled' ter 'ročno iskanje' in ne 'samodejno'.
lp, King67

faithy ::

Sem probal nastaviti simbolno hitrost, dal pregled vsega, dal ročno iskanje, ne pomaga nič :/

bbenci2 ::

Pri iskanju daj opcijo full scan oz. temeljito iskanje in ne quick oz. hitro.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

revvs ::

Tukaj si poglej kaj je brezplačno(free to air): http://en.kingofsat.net/satellites.php. Moraš gledati astra in hotbird in podobne stopinje + ali -, odvisno kako močno opremo imaš kaj boš lovil. Astra ima trenutno 946 brezplačnih programov, lahko pa tudi gledaš plačljive, če razdereš kodo.
Ti rabiš digitalno sobno anteno če hočeš loviti programe, če hočeš imeti kabelsko moraš kupiti od nekega majmuna v sloveniji, če pa hočeš sam loviti iz satelitov pa rabiš najmanj receiver in krožnik. Očitno nimam jaz najmanj programov na najcenejši tv(monitor), ker dobim od 25 do 30 programov na najslabšo anteno v hiši ki je sredi ničesar in ob slabem vremenu. Po mojem bi moral dobiti avstrijske nacionalne in hrvaško nacionalne programe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: revvs ()

king67 ::

Pol pa bo verjetno kaj s signalom; slab kabel, slab stik na konektorju... Aja, simbolno hitrost nastaviš pri 'simbolna hitrost 1', druga ni pomembna.

lp,
King67

Alexius Heristalski ::

revvs je izjavil:

Tukaj si poglej kaj je brezplačno(free to air): http://en.kingofsat.net/satellites.php. Moraš gledati astra in hotbird in podobne stopinje + ali -, odvisno kako močno opremo imaš kaj boš lovil. Astra ima trenutno 946 brezplačnih programov, lahko pa tudi gledaš plačljive, če razdereš kodo.
Ti rabiš digitalno sobno anteno če hočeš loviti programe, če hočeš imeti kabelsko moraš kupiti od nekega majmuna v sloveniji, če pa hočeš sam loviti iz satelitov pa rabiš najmanj receiver in krožnik. Očitno nimam jaz najmanj programov na najcenejši tv(monitor), ker dobim od 25 do 30 programov na najslabšo anteno v hiši ki je sredi ničesar in ob slabem vremenu. Po mojem bi moral dobiti avstrijske nacionalne in hrvaško nacionalne programe.

Plosk, plosk, ful si mu pomagal. Tip ima kabelsko, ti pa nakladaš o satelitski. Bravo, bra-vo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

revvs ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Plosk, plosk, ful si mu pomagal. Tip ima kabelsko, ti pa nakladaš o satelitski. Bravo, bra-vo.


Tip nima kabelske, tip hoče sam sobno loviti in jaz sem mu predstavil 3 možnosti(sobna, kabelska, satelitska) ki jih ima in tebe poučil.

robert1981 ::

Probaj še na Dansko. Mojemu bratu je tako uspelo na phillipsovem LCD-ju. LP!

faithy ::

robert1981, sem poizkusil še Dansko, pa še vedno najde zgolj 10 slovenskih digitalnih kanalov (razen en Norkring oz. nekaj takega je tuj). Aja, za vidva zgoraj, ja imam kabelsko televizijo in ne sobne antene. Robert, slučajno veš tudi to, koliko kanalov mu je potem našlo?

fpbs ::

Če nimaš sobne antene, imaš mogoče anteno pod streho , ali na strehi? Zanima me od kje imaš napeljan kabel? Na katerega distributerja si priklopljen?

gusti ::

hehe ... jaz sem imel isti problem na fotrovi tv, da sem skoraj znorel zraven. V enmu menuju na začetku so po defaultu dvb-c kanali izklopljeni!!! Morš it tam v en menu in jih vklopit. Kam točno moraš it pa se ne spomnem na pamet.

ttommy ::

Ti v nastavitvah lepo nastavi na vklop digitalnih programov,državo nastavi na Slovenija in potem boš moral vpisat omrežno frekvenco od operaterja.Tako kot sem jaz na Turnškovi kabelski vpisal kar 378 in mi lepo najde vse.Imam pa isto Philips- pfl5405h/12 :

http://www.cekabel.net/UserFiles/File/D...
Gamer

hodu63 ::

Če imaš Telemachovo kabelsko izberi ponovno namestitev, nastavi državo Nemčijo in dvb-c, simbolno hitrost in ostalo pusti na miru. Če ne bo našlo vseh postaj imaš ali slab signal na nekaterih frekvencah ali defekten tuner (kanalnik) v televizorju.
Če si spreminjal simbolno hitrost in ostale drobnarije najbolje da resetiraš tv in šele potem pričneš z iskanjem.
l.p.

faithy ::

Hmm...malo sem gledal tele 2 dva multiplex-a torej A in B, in očitno lovim pod digitalno le kanale ki so v Multiplexu A in v Multiplexu B. Aja, fbps - kabel je napeljan iz podstrehe, distributer za našo "okolico" je pa KKS Komok.

Aja, še to, nekateri pravite da naj naštimam search na DVB-C. Ammm...Problem je v tem, da če dam search pod DVB-T dobim teh 10 kanalov, pod search DVB-C pa sploh nobenega digitalnega. Tudi po vseh nastavitvah sem pregledal in ne vem kje bi našel karkoli kar bi pomagalo...

fpbs ::

Verjetno dobite preko kabelske analogni in ne digitalni signal.

hodu63 ::

Kks Komok, prvič slišim. Pa ta operater sploh ponuja digitalne programe? Niti na spletu ga ne najdem...
Tistih 10 digitalnih, ki ti jih najde če nastaviš dvb-t pa so zemeljski programi, to loviš iz lokalnega oddajnika za vaše področje, antenski kabel namreč deluje kot (slaba) antena. Samo to nima zveze s kabelsko.

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grundig digitalni programi

Oddelek: Zvok in slika
6798 (768) damjanfi
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12636868 (31963) M-XXXX
»

LG LCD TV in Digitalna kabelska

Oddelek: Zvok in slika
3219670 (11848) triker
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957787 (34499) Alexius Heristalski
»

Philips DVB-T

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82228 (1993) Azrael

Več podobnih tem