» »

VGA se poslavlja

1
2
»

Pyr0Beast ::

Matej_ je izjavil:

Sentinel: "Od PC-ja do TV-ja" je ključno prizadnjem. Spet ožji segment uporabe, pa še znotraj tega res specifično področje (povezava preko stikal). Trenutno na primer PC povezuješ s TV-jem pri prenosu slike z S-VIDEO, VGA ali HDMI kablom. Pri nobenem od teh ne uporabljaš stikal, zakaj bi drugačni pogoji veljali za HDBaseT?

Plusi pri HDBaseT so predvsem:

  • poceni in enostaven kabel s priključki, (glede na trenutno stanje, revolucija)

  • možnost premeščanja velikih razdalj, (100m proti nekaj metrom za HDMI in DisplayPort)

  • velika prepustnost, (teoretično do 20Gbps)

  • možnost uporabe enega samega kabla za napajanje, zvok in sliko (do 100W za napajanje + vse drugo),

  • USB podpora preko istega kabla,

  • en tip kabla za vsa področja in medsebojne povezave vseh komponent,

  • uporaba obstoječih instalacij



Hdmi je poceni a drugače marketinški nateg. Ni na njem nič posebnega kar bi dvigovalo ceno.
Pozabi na 20Gbps na 100m. Že 10Gbps rabiš cat 6E+ 20Gbps bi šlo kake 10 metrov nič več
100W ? Ni variante. Čez meter, dva da. Kaj več pa ne. RJ45 je bil narejen za dato in tako naj ostane ker več ni sposoben prenašati
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

MX1000 ni superduper miš, je prva laserska miška, njena brezžičnost je pa enaka kot je bila tisti čas pri pol cenejših miškah.


MX1000 ima
Fast RF™ wireless technology
, ki naj bi bla oh in sploh huda zadeva...

Jaz z MX1000 nisem imel nobenih težav in je delovala brez problema.


Stojalo imam za monitorjem, torej max 40cm stran od miske, pa se vcasih spomni stekat.

WIFI ti bi pa tudi moral veliko bolje delovati.


Sem ze skoraj filozofiral, ampak bolje od -70dBm ne gre. Redkokje dobil npr 50-55, razen zraven routerja.
Ampak za telefon je ok, racunalnika pa nikol in nikdar na wifi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nekikr ::

1. Fast RF deluje na predpotopni 27MHz frekvenci, ki je bila kvečjemu povprečna in nič več že takrat. Ime naj te ne zavede, vsaka pasji drek bo imel kmalu spredaj napisan SuperMegaDuper pasji Drek MX-Extreme. Nove miške/slušalke/tipkovnice delujejo na 2,4GHz pasu, ki je bistveno boljši/zaneslivejši/hitrejši.
2. Premakni to stojalo nekam drugam. Večinokrat se vsem motnjam izogneš s tem, da prestaviš oddajnik.
3. Svoje čase sem imel LevelOne wifi opremo in je bil vedno problem s signalom. Potem sem vse zamenjal z Linksys in situacija je taka kot bi morala biti. Mogoče imaš slabo/staro wifi opremo.

Dr_M ::

3. Svoje čase sem imel LevelOne wifi opremo in je bil vedno problem s signalom. Potem sem vse zamenjal z Linksys in situacija je taka kot bi morala biti. Mogoče imaš slabo/staro wifi opremo.


Mam Asusa wl-500g deluxe. Vem, da ni ravno najboljsi, ampak tako slab pa spet ne more bit. Jasno, ni nalozen original firmware.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

roli ::

Pri routerjih, ko se igraš z neoriginal firmwarei (priporočam Tomato) je včasih potrebno naštelati oddajno moč. Po defaultu je namreč nesramno nizka. Pač zadevo povečaš po svojih željah pa je. Ali hočeš pokriti celo vas ali pa samo dve sobi :D.

Kar se pa ukinitve VGA tiče - je bil že počasi čas. Če ne drugega so konektorji smotani. Kvaliteta slike v primerjavi z digitalnim prenosom se pa včasih tudi opazi. Res pa je, da spet ne tako močno. Mi gre pa na živce, da imajo integrirane grafike povečini vedno samo VGA izhode kar je nočna mora.
http://www.r00li.com

Bistri007 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Hdmi je poceni a drugače marketinški nateg. Ni na njem nič posebnega kar bi dvigovalo ceno.
Pozabi na 20Gbps na 100m. Že 10Gbps rabiš cat 6E+ 20Gbps bi šlo kake 10 metrov nič več


Category 7a (or Augmented Category 7) is defined at frequencies up to 1000 MHz, suitable for multiple applications including CATV (862 MHz). Simulation results have shown that 40 Gigabit Ethernet is possible at 50 meters and 100 Gigabit Ethernet is possible at 15 meters. Mohsen Kavehrad and researchers at The Pennsylvania State University believe that either 32 nm or 22 nm circuits will allow for 100 Gigabit Ethernet at 100 meters.

However, similar studies in the past have shown that Cat5e could support 10 Gbps, so these should be read with caution. Furthermore, the IEEE has chosen not to include Cat7a for 40 Gbps or 100 Gbps in the new 802.3ba standard ratified in June 2010. It may in the future, but there is absolutely no guarantee that such applications will ever exist.

Source: Category 7 cable @ Wikipedia

Vsekakor, če delaš nove instalacije, kupi najboljši kabel, saj ni velike razlike v ceni. Če kupiš npr. preko ebay.de lahko tam kupiš kabel višje katerogorije za isto ceno kot stari cat5e v Kokoški ™. Dobro narediti malo future proofinga z boljšimi kabli...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

MrStein ::

roli je izjavil:

Pri routerjih, ko se igraš z neoriginal firmwarei (priporočam Tomato) je včasih potrebno naštelati oddajno moč. Po defaultu je namreč nesramno nizka. Pač zadevo povečaš po svojih željah pa je. Ali hočeš pokriti celo vas ali pa samo dve sobi :D.

WL-500G Deluxe je vrhunska legenda.
Imam OpenWRT gor, moč nisem nikoli "štelal". Lovi pa preko 10 Mbps na 100m daleč, med stavbami. Navadna antena, na sprejemniku na na 10m podaljšku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Jaz imam gor Oleg's firmware. Mi spusti cez cca 2-3mbps uploada vec, kot dd-wrt.
Wlan dela pa na obeh bolj ubogo, pa sem pojacal oddajno moc, dobil pa cca 2-3dBm..
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

K se bo vga zares poslovil,kablov nasploh tut nau več v uporabi.

Pyr0Beast ::

Valvoline je izjavil:

K se bo vga zares poslovil,kablov nasploh tut nau več v uporabi.


Jup. Sploh če ne boš imel elektrike v hiši ker ti bodo pobrali ven pancerke zaradi sranja po radijskem spektru.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spc ::

Čakam, da se HDMI poslovi, je že čas za čisto nov interface.
 

JanK ::

Izi je izjavil:

...
Glede enkripcije pa ni problema pri brezžičnih tipkovnicah, pri enkripciji HD signala v realnem času pa bi rabil en hud računalnik samo za enkripcijo in v monitorju spet drug hud računalnik, ki bi lahko v realnem času dekriptiral vse tiste silne Gigabajte podatkov na sekundo.


Clovek bi po tvojih besedah sklepal, da je HDCP samo mit, te naprave obstajajo smo v kolektivni domisljiji, ti proizvajalci pa so kupili most v Brooklynu kaj ne?

Jst ::

Offtopic: Če imaš router in Asus WL500g poganjaš samo kot Access Point, na zadevo lahko kar pozabiš. Meni z pujcekovo (wlan-sat) anteno dela super, zanesljivo in hitro.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271027 (20869) Yenk
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345286 (3389) Heisenberg
»

VGA -> DVI-D

Oddelek: Pomoč in nasveti
101776 (1621) d4vid
»

Nov standard za povezovanje A/V opreme

Oddelek: Novice / Diski
227345 (6391) Pyr0Beast
»

pretvornik za MAC monitorje na PC

Oddelek: Strojna oprema
172439 (2183) PrimozR

Več podobnih tem