» »

The Walking Dead

The Walking Dead

««
12 / 86
»»

joze67 ::

Ker po naravnem ščitu se ne da splezat, in ta naravni ščit ne pritiska dodatno na ograjo?

Siddh ::

In ta naravni ščit sploh ne smrdi in se razkraja.


Gregex ::

Mene je kr fajn nasmejalo v 4. delu ko greta Rick in Carol na pot in sredi neke zapuščene vasice za ovinkom raste prekrasen paradižnik. :)) Fajn to.

cebelar123 ::

Primarno zažigajo trupla zaradi bolezni ampak očitno preslabo.

Okapi ::

Predvsem bi lahko sedaj počasi že zmanjkalo teh zombijev. Če bi se preživeli malce organizirali, bi v recimo enem letu pokončali čisto vse zombije. Kot jih pobijajo, recimo 100 na dan ne bi smel biti problem. 1000 ljudi bi v enem dnevu pobilo 100.000 zombijev, v 10 dneh milijon, v 100 dneh 100 milijonov, v enem letu bi bile ZDA brez zombijev. OK, logistika bi bila malce bolj zapletena, ampak saj je preživelo precej več kot 1000 ljudi.

Zakaj se recimo nihče ni spomnil, da bi naredili kletke, kot jih uporabljajo za snemanje morskih psov. V njej ti zombiji ne bi mogli nič, ti bi jim pa iz kletke s sulico luknjal glave. Da ne govorimo, da bi lahko usposobili nekaj buldožerjev ali valjarjev ali kar tankov, naredili kletke za voznika, in gazili po teh večjih rojih zombijev. V par urah bi razčistili tudi z največjimi koncentracijami zombijev.

O.

Siddh ::

Za zombije neprebojen oklep ni dober material za tv serijo.


oo7 ::

Al pa jih poteptajo:))

Okapi ::

Ups, matematika me malo jebe - milijon na dan jih je treba v ZDA, da si v enem letu brez. Se pravi bi se moralo 10.000 ljudi lotiti čiščenja, ali pa bi jih moral vsak v povprečju po več kot 100 na dan. Z mehanizacijo, lahko tudi improvizirano, tudi to ne bi smel biti problem.

mihec87 ::

V bistvu nebi bili nikol konec saj vsak ki umre postane zombi razen če se zluknja možgane-lažje je sicer ubijat enega po enega sproti ko umre..Sam pol lahk končajo serijo..

cebelar123 ::

Prečitaj knjigo World war Z in boš videl kako se to dela.
P.s.
Knjiga je čisto drugačna od filma.

oo7 ::

Za preživetje bi morali imeti:

Tako obleko


Pa tako pištolco - od 1 minute posnetka naprej;)


Genocid nad zombiji zagotovljen:))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

D3m ::

To bi bilo fun to watch. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lion29 ::

ma ta ograja mi je tolko nelogicna, da je joj...

1. zakaj zombiji sploh silijo tja?
- sklepam, da zato, ker so not ljudje....

2. samo zakaj ravno na tistem mestu???

zakaja ostali ne razporedijo zombije? (torej grejo 100m naprej o ograji in ustvarijo malo hrupa?

ma tiste zombije bi lahko na 100 nacinov onesposobili...
beda
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Okapi ::

Recimo za tiste zombije ob ogradi bi si lahko omislili akumulatorski zabijalnik žebljev. Jih imajo v vsakem Home Depotu. Pa tudi sicer bi lahko imel vsak ves čas enega za pasom, za vsak primer.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

mihec87 ::

spoiler če še gdo ni gledu
1.ja-zombije privlači svetloba,zvok,vonj
2.
a)nekje pač morejo če bi bili razporejeni nebi bilo zanimivo(pa tudi na tem mestu jih je negdo hranil->na tleh ostanki podgan oz miši)
b)v bistvu so te preusmeritve že delali(ko je pujse rezal ter razvažal) sicer sedaj je bila večino časa samo maggie pri ograji(ostali so bili zunaj v mestu ostali pa v karanteni)

Brez zombijev je serije konec..Sicer pa mogoče sedaj celo zapustijo zapor..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Okapi ::

Brez zombijev je serije konec..
Zakaj? Čisto zanimivo bi bilo videti, kako bi obnavljali normalno delovanje družbe z 1% prejšnjega prebivalstva, pa kako bi iskali vzroke za epidemijo oziroma zdravilo/cepivo. Seveda potem ne bi bila več serija z zombiji v glavni vlogi, ampak postapokaliptična v slogu Jeremiah (ali Revolution, Jericho ...).

O.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

Brez zombijev je serije konec..
Zakaj? Čisto zanimivo bi bilo videti, kako bi obnavljali normalno delovanje družbe z 1% prejšnjega prebivalstva, pa kako bi iskali vzroke za epidemijo oziroma zdravilo/cepivo. Seveda potem ne bi bila več serija z zombiji v glavni vlogi, ampak postapokaliptična v slogu Jeremiah (ali Revolution, Jericho ...).

O.


Pomoje je narejene že preveč škode in je to samo še borba za preživetje kaj šele, da bi iskali zdravilo. Ta vojna je izgubljena na koncu bodo ostali samo še živi mrtveci>:D

darkolord ::

Tudi če bi fentali vse zombije, bi še zmeraj imeli problem, ko ljudje umrejo tako ali drugače in postanejo zombiji in se spet eksponentno začne širiti all over again.

Rebuildat brez zombijev sicer ne bi bil ne vem kakšen problem, resourcov imajo več kot dovolj, večina infrastrukture še stoji ipd...

cebelar123 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Okapi ::

ko ljudje umrejo tako ali drugače in postanejo zombiji in se spet eksponentno začne širiti all over again.
Samo pazit bi morali, da vsakemu, ki umre, še žebelj v glavo zabijejo. Nič posebno težavnega.

O.

darkolord ::

To že vedo, pa imajo problem, ko jih je ~20 v relativno tight kontroliranem okolju, ko kdo umre slučajno (da ga nihče ne vidi). Če bi bilo vse skupaj bolj relaxed, bi hitro prišlo do incidentov, ko bi paranoja malo začela popuščati...

cortez ::

Zakaj ne dajo kole ven, pač bi se sami napičili na njih, ko bi hoteli do ograje.

Heisenberg ::

cortez je izjavil:

Zakaj ne dajo kole ven, pač bi se sami napičili na njih, ko bi hoteli do ograje.


v resničnem svetu bi se bolj zanjdli a v fantazijskem svetu TVja pa mora biti tako da je bolj "zanimivo" :)

bzzero ::

Sure, naj bo zanimivo :D Zakaj v tem delu nimajo takih pumparc!? >:D



bah! Mislil sem reči "v tej sezoni"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

mihec87 ::

darkolord je izjavil:

To že vedo, pa imajo problem, ko jih je ~20 v relativno tight kontroliranem okolju, ko kdo umre slučajno (da ga nihče ne vidi). Če bi bilo vse skupaj bolj relaxed, bi hitro prišlo do incidentov, ko bi paranoja malo začela popuščati...


To sem že tudi sam razmišljal večina je problem ponoči in ne vem zakaj se enostavno ne zapirajo oz zaklepajo(ker verjetno se zombiju že enkt posreči odrinat nezaklenjene) v celice ...

bzzero ::

Si predstavljaš, da bi se ponoči vsi zaklenili v celice, tistih nekaj ki bi stražili, pa bi pospravili zombiji? ups, kdo bo zdaj odprl celice? :))

No jaz bi se kljub vsemu vedno ponoči zaklenil, no matter what. Pa Michonne bi občasno povabil, naj prespi pri meni 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

Outcast ::

Ja sam gre pomoje ona s katano spat...:D

mihec87 ::

bzzero je izjavil:

Si predstavljaš, da bi se ponoči vsi zaklenili v celice, tistih nekaj ki bi stražili, pa bi pospravili zombiji? ups, kdo bo zdaj odprl celice? :))

No jaz bi se kljub vsemu vedno ponoči zaklenil, no matter what. Pa Michonne bi občasno povabil, naj prespi pri meni 8-)


Logično da ma vsak ključ svoje celice, zjutraj pa že roko ven porineš pa odkleneš, ali pa uporabiš verigo z žabico.. doh..

bzzero ::

Ne vem če imajo glih ključe v vratih ;(( doh
Je že malo bolj "moderen" zapor.

mihec87 ::

"ali pa uporabiš verigo z žabico"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

cortez ::

Kot je že Bob Black dejal, pri Walking Dead ni nobene logike, kot pri dostih sci-fi serijah.

Zadnjič sta se dva skrivala po teden dni v kopalnici, čim prideta vn, oborožena, tamala ostane brez noge. WTF?

Okapi ::

Si predstavljaš, da bi se ponoči vsi zaklenili v celice, tistih nekaj ki bi stražili, pa bi pospravili zombiji? ups, kdo bo zdaj odprl celice?
Saj bi imeli ključe pri sebi. Nisem opazil, da bi znali zombiji odklepati ključavnice.;)

O.

bzzero ::

Okapi je izjavil:

Si predstavljaš, da bi se ponoči vsi zaklenili v celice, tistih nekaj ki bi stražili, pa bi pospravili zombiji? ups, kdo bo zdaj odprl celice?
Saj bi imeli ključe pri sebi. Nisem opazil, da bi znali zombiji odklepati ključavnice.;)

O.


Ja, tudi jaz ne. Pa si mogoče opazil kje ključavnice?

Okapi ::

Bi jih pa šli nabavit v najbližnjo železnino, čeprav sem prepričan, da bi moralo biti v zaporu na stotine lisic, ki bi bile čisto uporabne za zaklepanje vrat, če že kakšnih žabic niso imeli ali ključavnic v vratih. Ali pa bi vzeli kos štrika in naredili vozel. Tudi to bi moral biti za zombija pretrd oreh.

O.

bzzero ::

Ja, se strinjam... lahko bi marsikaj, pa ne. Saj to hočem povedat. In razlog zakaj se zdaj ne zaklepajo, je verjetno prav ta - kdo bi jih spustil ven, če bi bili vsi zaprti v celicah. Get it!?
Saj pravim, da so totalno leseni in neučinkoviti. Jaz bi v tem času imel že ultimate zombie killing defensive perimeter in mogočno trdnjavo z zidanim obzidjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

oo7 ::

Če bi bili zombiji v zaporu in bi se zaklenili v celico bi se zombiji obesili na tista vrata in bi bil lepo za zmeram notri zaprt:)) še spat ne bi mogel, ker non stop nekaj hrulijo.

Jst ::

Pa v zaporu imajo sigurno vrata, ki so "one way," za v drugo smer pa imaš mehanizem, katerega walkerji ne bi nikakor ugotovili.

Pred zapor bi jaz skopal jame od mreže pa do ene 100 metrov stran. Tiste jame, ki bi bile najbližje pri mreži/zidu, pa bi opremil z zvonci, tako da bi takoj vedel, da postaja kritično. Potem koli - to je menda najbolj logično, da jih narediš. Še kakšen mehanizem, če bi dosegli določene točke, pa past, da jim pade na glavo nekaj težkega, ali pa v stilu pasti, ki jih na hitro z žico prereže (glede na to, da so iz želeja, to sploh ne bi smelo biti tako težko narediti).

Ne vem, zakaj nimajo nekaj avtomobilov, v stilu:


Mogoče ne tako ekstremno, ampak vojaški humvee bi pa lahko precej dobro zaščitili, da tudi če bi jih obkolili, bi se zaradi velikih koles, normalno odpeljali čez njih.


---

Glede zgodbe: lani so imeli dobro možnost, da bi naredili en močan ženski karakter. Michonne je bila dober kandidat. Sedaj imajo možnost, da močan karakter postane Carol. (Samo kaj, ko se ne morem znebiti občutka, da imajo z Carol drugačne načrte...)

Sezona 1 je imela 6 delov, druga 13, tretja pa 16 delov. Glede na relativno "počasnost" (zgodbe) bi lahko imela ta sezona malo več delov. Če bi se sredi sezone izkazalo, da ne morejo biti več v zaporu (recimo zaradi Guvernerja, ki bi se jim maščeval in bi morali zapustiti zapor) in bi drugi del sezone namenili iskanju "on the road" za boljši prostor, bi bilo zame dosti bolj zanimivo. Da bi srečevali druge skupine, probali poiskati "radio signal", ki smo ga slišali v avtomobilu, kakšna dva dela namenili raziskovanju recimo vojaškega oporišča ali kaj podobno "zaprtega", imeli fallout z drugo skupino in na koncu sezone našli dober novi prostor, kjer bi se odločili ostati, bi bila ta sezona meni dosti boljša.

Ne morejo biti celo sezono v zaporu - vsaj upam, da to nakazujejo te pripetljaji, ki se jim dogajajo, da ga ne morejo učinkovito braniti z tako malo ljudi, potem zaradi bolezni, Guvernerja in kakšne njegove bande, ki jo lahko še vidimo.

To so moje želje, kar se tiče te sezone...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Glede zombie proof avtomobila:



Kje je bilo to? Takšen avtomobil bi komot modificirali in bili bolj zavarovani...

Nato, ko so se enkrat odpravili domov, kjer je živel Rick, je tisti črnec postavil dobre pasti:


OK, čeprav se zavedam, da je to samo TV serija, bi vseeno lahko malo bolj improvizirali z zaščito. Da imajo samo visoko mrežo okoli zapora, se mi res zdi neumno (tudi za TV). Sploh ko pomisliš, da imajo notri farmo, prihajajo in odhajajo skozi vrata, notri se sprehajajo ljudje,... potem se pa čudijo, da se nabirajo zombiji okoli!?!


---

Čeprav sem napisal kar nekaj kritik in idej, kako bi MENI bila serija boljša, pa moram vseeno priznati, da mi je ta serija vseeno zelo dobra - najboljše (serija ali filmi) prikazano, kar se tiče tematike zombijev in interakcijo v "naši" skupini (in z ostalimi). (Čeprav smo srečali relativno malo drugih skupin/ljudi.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

IL_DIAVOLO ::

Ne morem verjet, kak so lahko tak zjebali tako potencialno serijo.

xxxul ::

cist prevec komplicirate
ultimative ZWTM(zombiewagen):

freza bi bla pa še boljš, itak majo walkerji kosti k stiropor >:D

sam ku*c k Hyundai tega ne dela

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

oo7 ::

Tole ne bi bil slab stroj za boj proti zombijem >:D
Čistilec min


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

vostok_1 ::

Amaterji.



to je za zombije, ne tisti 40kg oklep.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cebelar123 ::

Preveč sovraštva je zadanje čase v tej temi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ripmork ::

Serija je za gledat kljub svojim pomanjkljivostim (honest trailer - walking dead :), mi pa tole osredotočanje vsega dogajanja na eno mini lokacijo deluje precej monotono, čeprav je precej napetosti v dogajanju. Rad bi videl, da kaj pokažejo (ali vsaj povedo), kaj se dogaja v tem post-apokaliptičnem svetu na globalni ravni... od eksplozije CDC-ja v prvi sezoni pa prikaza parih helikopterjev in bežnih utrinkov evakuacije iz mest, nobenih kazalcev kaj se zares dogaja v svetu. Končno se je v nedavni epizodi nekdo spomnil prižgat radio v avtu (slišalo se je oddajanje)... je že cajt, da izvemo kaj novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

oo7 ::

Zdaj ta teden ni nobenega dela če se ne motim?

Outcast ::

Moj episodecalendar pravi, da je bil včeraj šesti del...

Okapi ::

Ja, in za spremembo se sploh ne dogaja v zaporu.

O.

Jst ::

Zjutraj sem se pozno zbudil in bil s psom dolgo zunaj, tako da nisem pogledal epizode do konca, ker sem moral na šiht.

Vprašanje: je rehabilitacija uspela? Ni ubil ali posilil tisti sestri in hčerko? Ali naredil karkoli twisted?

Drugače pa do 30min je bil kar dober del, sploh na začetku, ki ga je kazalo, kako je bil čisto zlomljen...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

Ni bilo treba posilit.;)

O.

Aston_11 ::

Zakaj pa bo moral? Nisem imel občutka, da mu je to v mislih.
««
12 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
525633 (163) oo7
»

Fear the Walking Dead (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1015341383 (21370) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13338481 (6659) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497991 (3013) oo7
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8619340 (11874) oo7

Več podobnih tem