» »

Katero grafično....?

Katero grafično....?

migič ::

Zanima me če kakšna je razlika med temi dvemi karticami:
RADEON 8500LE 64MB
RADEON 9000PRO 64MB
in katero se splača kupiti!
*Zanima pa me tudi to ali je ta kartica najboljši nakup za ta denar (30K sit)? ali je to mogoče kateri GF?
LP
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Zheegec ::

V bistvu enaka. Obe podpirata Dx 8.1. Radeon 8500LE je malo hitrejši. Splača se pa itaq. Vzemi ATI Radeon8500LE, mislim da je 31K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

Če imaš na voljo še 18k več, ti priporočam GF4 Ti4200 128MB (+TV-Out) za 49k.

urosh ::

ALIEN3001 reči mi, kje si našel to ceno. Kajti jaz sem imel (še imam ) namen kupiti ravno to, le da 128 mb, a nikjer jih več ni za dobiti. Potem sem se pa odločil, da vzamem 9000 pro isto 128 mb. In ne boš verjel! Nimajo jih! Nikjer!
Če pa imaš slučajno ti kako informacijo, kje bi se jo dalo dobiti, pa mi prosim javi!

undefined ::

Verjetno je mislil 31k (31.900) brez DDV. Z DDV pa pride nad 38k.

http://www.mlacom.si/Cenik/cenik.htm

jos69 ::

Mene pa zanima če so te kartice Radeon 8500 LE,ki se pri nas prodajajo "power by ATI" ali "build by ATI"

Matek ::

jos69, da se dobit obojne, in "powered by ATi" in "Built ba ATi"
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

undefined ::

Kar je napisano pod 'ATI' kategorijo, je Built by ATI. Kar je napisano pod drugimi proizvajalci, kot je Hercules, potem pa je Powered by ATI.

jos69 ::

In kakšna je bistvena razlika recimo v kvaliteti in ceni če je sploh ?A so potem "powered by ATI" kaj slabše ?

Thanatos ::

atijeve imajo največ kar lahko nanjo nalotajo, ostali proizvajalci dajo gor počasnejše rame, brez drugega ramdaca itd.

Zheegec ::

ATI RADEON 8500LE 64MB OEM 26700 32040
ATI RADEON 8500LE 128M OEM 31900 38280

Halo? Potem je pa 32K, če 31 ni :)
In tole je Build by ATI. Tista, ki ima 5ns RAMe je pa Herculesova :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Redman ::

Winfast Geforce4200 64mb pa ga lepo naviješ pa maš kr hitro kartico za 42k.

undefined ::

Kot sem rekel, Innovision GF4 Ti4200 128MB TVOut pa za 7k več, kar znese 49k. 128MB pa bo kmalu nuja.

Redman ::

Pomoje se mu ne splača dat 50 k za 128mb, ker itak naslednje leto pridejo ful hitrej kartice pa bo treba menat.

undefined ::

Vsako leto - popravek, vsake pol leta pridejo ven hitrejše kartice. In vedno pride čas, ko je ponovno treba menjat, ravno tako kot je prišel zdaj.

EriNok ::

ODLOČEN ODGOVOR JE RADEON IN NE " NVIDIA " !

xxx8500xxx

xxx9000xxx

xxx9500xxx

Nvidie se ogibaj če nočeš okulista in potem dodatne stroške za očala; stroške prištej kartici pa cena ne bo več ugodna v nobenem primeru !!!

lp Primož0:)

nodes ::

EriNok pišeš tako namenoma ali kar čist na pamet.
nVidia ima čist vredu čip. Samo od proizvajalca grafične kartice je potem odvisna kvaliteta 2D-ja.
Kupiš kvalitetno (Gainward, MSI,...) in Voila. :D

Zheegec ::

IceMan;
Kaj pa če kupiš ATI Radeon8500LE 64 MB pa ga naviješ na Radeon8500 (brez LE) pa maš čisto spodobno grafično za 32K? Poleg tega imajo VSE VSE VSE 128 MB verzije grafičnih počasnejše rame, kot pa 64 MB verzije (razen R9700, ki pa itaq nima 64 MB verzije :) ), torej imajo več pomnilnika, delujejo pa počasneje. Dokler bo tako pa verjetno nihče ne bo kupil 128 MB verzije (razen R9000Pro - kjer razlika ni tako zelo velika).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Kvalitetne GF4 so drage. Na 17" monitorju je ATI 9000 PRO čisto dovolj za uporabnika, ki nima želje po FSAA in Anisotropic filteringu.

urosh ::

Fantje, povem vam tako: čisto vseeno je, katero kartico bi radi imeli, dolker je to radeon je ne boste imeli (če iščete 128 mb) iz preprostega razloga, ki se glasi trenutno jih nimamo, kdaj pa bodo prišle, pa ne vemo natančno. Verjemite. Iščem ali radeona 8500 le 128mb ali pa radeona 9000 pro 128 mb, pa ni nobene nikjer pri nas za dobiti. Niti kake herculesove verzijr, kaj šele ati-jeve... Če ima pa kdo točen podatek (ne le na ceniku), kje bi se zadevo dalo dobiti (po možnosti 8500 le od atija) pa mi naj sporoči, kajti jaz je ne najdem... Preiskal in pretelefoniral sem skoraj vse trgovine (ki so koliko toliko velike), a žal nisem imel sreče. Zatoraj prosim - če se motim, me popravite :D

kako je pa z gf4 pa nimam izkušenj, ker je nimam namena kupiti...

lp

Zheegec ::

Probaj z jae in agt-racunalniki, ce še nisi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

undefined ::

Alien, fora je, da so že zdaj zunaj igre, ki imajo HQ opcijo za izbiro 128MB RAMa. Ena od teh je NOLF2. Druga se mi zdi je NFS6.

EriNok ::

Kako da je ne moreeš dobit " MODERATOR OPROSTI " kupil sem jo in še jih imajo v JAE d.o.o. na Brnčičevi, ATI RADEON 9000 128 DDR v škatli REATIL_BOX in zanjo sem odštel 27.xxx SIT. Et Voila ! Se La! J'e ne pas dormier !

lp Primož0:)

PS: Kartica je kul v vseh lookih , igre, 2D, da o filmografiji spoh ne govorim - kupi jo !!!!!!!!!0:)

undefined ::

"Kupi kar imam jaz! Kar imam jaz, je najboljše, pa še poceni! Da si ne bi drznil kupiti kaj boljšega, kot je na primer Ti4200 od nVIDIE!!"

Kdaj se boste rešili takšnih pristranskih in zavidljivih nasvetov, fantje? :>

Thanatos ::

iceman: še ena dobra :D >:D

EriNok ::

Sej se sploh ne gre zato KAJ IMAM jaz, vse živo je šlo čez mojo mamo plato, zdej pa glej na MONEY in PERFORMANCE in v EXCELU nared tabelo vseh kartic k sem jih naprimer jst mel, in odgovor je pač tak kot je z moje strani, za moje potrebe, svetujem pa vendarle lahko po mojem izidu rezultatov in izkušenj ki sem jih v parih letih skoz dal, na kratko glejte CENO IN PERFORMANSE in pri meni ja pač tako, če pa je za koga drugače to še ne pomeni da bom pljuval po njegovi odločitvi.

lp Primož0:)

PS: Mislim da oseba zgoraj ravno to išče kar sem mu jaz svetoval, če se pa motim SORRY FOLKS !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EriNok ()

urosh ::

erinok, ne da bi se ti hotel delati pameten: za to ceno na tem ceniku ni atijeve kartice. je pa gigabytova. Kaki so pa tu gor rami, pa nebi vedel povedati. Daj, če si pri volji, poglej gor na škatlo, kjer to piše in mi sporoči... ker za 35 k dobim v avstriji original ati, pa me zanima, če se jo splača kupiti tu za malo manj - odvisno od hitrosti ramov.

lp

urosh ::

aja, pa še 64 mb je.

GIGABYTE R9000PRO
GIGABYTE ATI RADEON 9000 PRO 64MB DDR AGP (TwinView, TV izhod+DVI)

to je to, kar imajo oni. jaz pa želim 128 mb.

kako si lahko ti dobil original ati z 128 mb, če je pa ta dražja???

še nemi jo nabavi, pa ti dam še za pir zraven (če mi jo nabaviš po taki ceni):D

lp

nodes ::

EriNok dej še zame poglej že no.

Zheegec ::

Ma sej pravim, da imajo 128 MB verzije PO:ASNEJSE rame neki R8500 majo celo 4 ns rame, namesto de bi meli 2 ns. Drugace pa ce bi dobil 128 MB y 2 ns rami, bi jo itaq priporocal :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

EriNok ::

JAE d.o.o ; 01/5896200 , pa kar pokliči ker tist cenik na netu pri njih velja kot zame zajtrk ob 18.00, pokliči pa vpraši !
Aja gor so 5 nano rami 128 Mb, sam povem ti da je karta še zmeri več kot zadost za vse današnje špile pa 2D slika gate para !!!! 250/200 (400) cpu/ram, pa karta je Herculesova v škatli, z Omega driverji 2.466 pa dela superiorno !!!

Glej CENO pa kaj ti ta karta za TO CENO nudi, pol je sigurn odgovor HERCULES Radeon 9000 128 DDR !!!!

Dej pokliči jih , valda ne bi tuki na tabli lagal !!!!

lp Primož0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EriNok ()

EriNok ::

UROSH, a ste sorry " BLIND PEOPLE " če odpreš www.jae.si, imaš HERCULES Radeon 9000 128 Mb DDR, že na prvi strani čist spodaj - levo , samo da je zdej cena cca- 30000 Sit, ko sem je pa jst kupu je bla pa akcijsa cena zaradi sejma v Celju in zato 3 pesnike nižja cena !

LOOK AT ....dobr .....NA PRVI STRANI ,,, LEVO SPODI "

SEJ NE MORŠ FALIT, sem tud mojo staro mamo vprašu k je bla glih zraven pa je rekla da sem prav VIDU !!!!

lp Primož0:)

nodes ::

Hvala EriNok. Mislu se ma mal na Herkulesa. Verjamem, da za to ceno kartica nudi trenutno največ. Drevi so za ta gnar prodajal GF2 MX.
Nizka frekvenca rama me moti in je že kar do konca. A se to da kaj navit, če ni spet ATI-jeva tista fora z biosom. 8-O
Ne vem če nav boljše za kakšno PRO pogledat. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327142 (5133) ferjan
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191474 (1180) Lime
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332100 (1040) kuglvinkl
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272153 (1224) morphling1

Več podobnih tem