» »

Nakup graficne

Nakup graficne

matic ::

Kaj od tega se najbolj splaca!? V primerjavi denar:preformance? (preformance seveda v igrcah, pa tudi v graficnih programih in kvaliteta slika!)
In kaj se cim manj greje?

Skratka, tole je na voljo.. kaj zbrati... :\

VGA Nvidia GeForce2 Ti 64MB DDR 14,000.00
VGN030 VGA ATI Radeon 7500 64MB, DDR, DVI, TV-Out 17,100.00
VGA Nvidia GeForce4 MX440 AGP 64MB DDR TV-Out 19,000.00
VGA ATI Radeon 8500LE 64MB, DDR, DVI, TV-Out 25,800.00
VGA ATI Radeon 9000PRO 64MB, DDR, TV-Out, DVI 28,100.00

OldSkul ::

Vseekakor ATI Radeon 8500LE ali 9000Pro.Drgač pa poglej kej teste jih je polno!!:\

MaticICE ::

kaj predlagaš Nekaj kvalitetnega !!! ni vazn cena vazna je kvaliteta.:|

McHusch ::

Malce poglej po starih temah, takih debat je bilo že veliko, tako da verjetno tam tudi kak pameten odgovor.

Sicer pa, GeForce 4 MX440 je šrot. O tem ne razmišljaj v _nobenem_ primeru. Radeon 7500 je malce prestara in prepočasna zadeva. Če res nimaš denarja, vzami GeForce 2, sicer pa enega izmed Radeonov. Če rabiš dva RAMDACa vzami Radeona 9000, če pa so ti bolj pomembni FPSji v igrah, vzami Radeona 8500LE ter navij na Retail.

Uf, tolk se še nisem razpisu:D

urosh ::

od kod pa imaš te cene? mislim z ktere trgovine?

lp:D

matic ::

Tega "RAMDAC" ne stekam najboljs.. to pripomore da je bolj ostra slika? In radeon9000 ima 2 taka cipa al kaj?

slawc ::

RAMDAC (Random Access Memory Digital-to-Analog Converter) pretvori sliko v spominu v obliko primerno za monitorje (torej to je digitalno analogni konverter)

Boljsi RAMDAC lepsa slika (hitrejsi RAMDAC visji je refresh rate in resolucija, lepse barve itd.), podobno kot pri obicajnih DACih za zvok. Dva potemtakem sluzita za dva monitorja (imho)

LP,
Slawc
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

kuglvinkl ::

Dva potemtakem sluzita za dva monitorja (imho)

Tako je. Če želiš oz. potrebuješ Dvomonitorski sistem TM, potrebuješ dva RAMDACa. To pa dobiš tako, da kupiš karto, ki ima dva (ali oba v jedru ali eden v jedru, drugi na karti), ali pa vsatviš AGP + PCI karti.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

swar ::

Vsekakor ti priporocam radeona 8500 LE,je od nastetih najhitrejsa in pomojem tudi najbolj kakovostna...

urosh ::

Fantje dajte mi poweda, če kdo ve, kje bi se dalo dobiti (po možnosti original od atija) radeona 8500 le ali 9000 pro z 128 mb. Jaz je ne najden nikjer... Noben je nima... ali pa mi svetuje ktera bi bila boljša: ggygabyte ali hercules varianta. MORApa imeti 128 mb.

tnx

matic ::

Kaj pomeni pri 8500 ta LE zraven!? Saj je ta brez "LE"ja preceeeej drazji!

Kaj je sploh mocnejsa zadeva? 9000pro ali 8500 ali 8500LE? Med temi je 8500 najdrazji! 8-O

Ali ima 9000 potem tudi 2 konektorja za 2 monitorja + digitalni +tvOut konektor.. al kako!? :\

kuglvinkl ::

Kaj je sploh mocnejsa zadeva? 9000pro ali 8500 ali 8500LE? Med temi je 8500 najdrazji!

Po hitorsti gre takole: 8500 (275/275 MHz), 8500LE (250/250, običaujno z enim RAMDACom), 9000Pro (275/275). Naj te višje frekvence pri 9000 ne zavedejo.

+ 8500 skorajda nemogoče dobiti (razen kakšno AIW varianto, ki pa iam počasnejše RAME)


Ali ima 9000 potem tudi 2 konektorja za 2 monitorja + digitalni +tvOut konektor.. al kako!?

Da, prednost RV200 glede tega je v tem, da ima oba DACa v jedru, medem ko je bil pri 8500 (R200) eden v jedru, drugi pa na platki, če je bil.
Your focus determines your reallity

urosh ::

Fantje, kaj pa je z to varianto? RADEON 9000 Atlantis PRO 128MB DDR?
Kaj pomeni ta Atlantis vmes?

Mi ve kdo to razložit?

tnx>:D

kuglvinkl ::

Razlaga je malce zapletena... Ta Atlantis je ime podjetja, ki proizvaja to karto.
Your focus determines your reallity

urosh ::

Ja, to da je Atlantis firma, ki to izdeluje, sem si tudi sam mislil >:D . Zanima me pa kako robo majo? a so dobri rami gor pa to? to me zanima.... Prosim za to razlago


tnx

jos69 ::

Urosh : Ker tudi jaz kupujem nekaj podobnega ti bo mogoče pomagala informacija glede ATI Radeon 8500 LE.
V Mlacomu ga lahko naročiš za cca 38k dobijo ga pa lahko v ponedeljek.
Tudi sam bom malo razmislil o tej varianti.

urosh ::

jos69: hvala za to informacijo. Pravkar razmišljam o vseh teh zadevah, pa tudi če bi se slučajno splačalo počakati še kak mesec na kako 9500 varianto... bi baje naj bila uuuuuaaaa... kaj vem... skoraj sem se (še posebaj pri tej ceni) že odločil za 9000 pro varianto. Pa ta pri mlacomu jo od atija ali je od mamice:D ? ne zezam. je od atija ali pa spet kak hercules ali pa kaj te vem? Imaš to informacijo?

tnx

jos69 ::

Odločil sem se da hočem build by ATI grafično pa naj bo to 8500 LE ali 9000 (PRO) mi je (skoraj) vseeno.Tip na Mlacomu mi je zatrdil ,da so te orig.ATI dobavljive samo po naročilu in da so sigurno "build by".

govno ::

pr mlacomu:

INNO RADEON 8500LE 64MB DDR DVI/TVOUT/Single za 28.200 SIT

matic ::

kdor kupuje pri malcomu naj najprej prebere vsa njihova butasta pravila..

Ali je kdo kupoval pri PCXu? Imajo nek RadeOn ki nic ne pise od koga je in nek RadeOn, ki od "Manli"-ja..!? 8-O kdo kake izkusne..? Drugace pa mislm da imajo ATIja pri Accordu, ce se ne motim je on zastopnik.. se v starih casih sem tam kupoval ATIjeve Rage ipd.

Zakaj je 8500 tezko dobit? Saj je na vseh cenikih?! Kaj je nikjer ni na zalogi al kaj? In kater je tukaj potem boljsi 8500 ali 9000? 8500 je drazji.. frekv. je enaka.. ?!?

undefined ::

8500 je hitrejši od 9000.

kuglvinkl ::

Zakaj je 8500 tezko dobit? Saj je na vseh cenikih?! Kaj je nikjer ni na zalogi al kaj?

ATi jih je prenehal izdelovati. Ne izdeluje jih niti za OEM trg. Jebiga.

n kater je tukaj potem boljsi 8500 ali 9000? 8500 je drazji.. frekv. je enaka.. ?!?

Huh, ... 8500 (tudi LE) temelji na R200, 9000 pa na RV200. In ni samo razlika v imenih jeder. Le poglej si, kaj so pri RV200 kastrirali. Zakaj? Ker je 9000 izvedenka naslednica 7500, 9700 pa naslednik 8500. Kapiš?

Nekaj podobnega kot pri AMDjih in Intlih, ki se ne obnašajo enako na istih frekvencah. AXP pri 2GHz pusti P4 2GHz precej zadaj.
Your focus determines your reallity

udarnik ::

atlantis je v bistvu sapphire, ki izdeluje graficne za ati pa zase

bi blo fajn ce je kdo z lj blizu pcx-a da gre pogledat:D kaki rami so gor oz. na kakih clockih spila kartica, ker manli ni lih neko IME!

zdej ne vem a men gre na kura...trgovine-ene majo po 14dni stare cenike gor,ene pa 1 dan pa na vseh je skor gor 8500le 128mb,poj pa poklices pa nimajo, a temu se rece azurnost a zaj...
ce nisem ze ene 20 trgovin klicu,pa zmeri isto sranje

saj ne prodajajo kremsnit, ce ni vzames krof
saj so racunalniski mojstri:D pardon mogoce sam trgovci

urosh ::

E, točno to! Sicer je res, da smo malce zašli od prvotne teme, a kaj čmo. Je pa res, da jo majo vsi na ceniku, za dobiti pa je ni nikjer. Vsaj tistih ne, ki so koliko-toliko podobne originalu... Druače pa je res težko, ker je fuuuul dosti različnih proizvajalcev, ki ponujajo isto "sranje" za fuuuul različne cene. Kaj dobrega pa itaq nemoreš najti.
Tak da se že počasi igram z mislijo, da bi si vseeno raje gf4 nabavu:D . Ne, zezam se, čeprav hmmmm bi bilo za razmislit - se jih vsaj da dobiti >:D .
Upam, da se bo našel kdo, ki bo lahko rekel, kdaj in kje jih imajo oz. bodo imeli.

lp:(

imi ::

Ali kdo ve kdaj bo na prodaj RADEON 9500 v Sloveniji in po kolikši ceni?






urosh ::

To tudi mene zanima. niti ne toliko kdaj (v kolikor bo v kakem mesecu, dva), kot to po koliko. Če že ne drugo, bodo vsaj cene tem (ki jih itaq ni za dobiti :D ) padle... Bi pa blo fajn vedeti, ja. Ve mogoče kdo?

lp

monster-x ::

zanimivo da na atijevi uradni strani na ceniku ni ne duha ne sluha o radeonu 9500

kuglvinkl ::

Kako to misliš zanimivo. Uradno zadeva NE obstaja.
Your focus determines your reallity

nodes ::

BTW:
Sam presvetli šef Mlacoma mi je prejle po telefonu dvakrat zatrdil, da ATI sploh ne proizvaja več grafičnih kartic temveč, potanovem, še samo čipe. Me je tako presenetu, da sem kar utihnu. >:D

imi ::

Kolikor jaz vem, ATI proizvaja kartice, ampak samo za Severno Ameriko!

Za ostala področja pa distribuira čipovje drugim proizvajalcem.

LP
:(

Thanatos ::

tako je glavni proizvajalc za europo je pa postal Saphirre. Pa sej to se že ve vsaj kakšen mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

Moonfire ::

Hello!

Nakup grafične....:\ ...hmmm.
Imam WinFast A250 LE; 64MB DDR in sem z njo zelo zadovoljen...pa še cena je sprejemljiva.

Lp,

Moonfire :))

Redman ::

Mam isto winfasta a250 64mb in ga priporočam vsakomur!Špili letijo!

globoko grlo ::

in ta winfast je gf3ti200 al kaj;(

globoko grlo ::

aja, pr JAEtu bodo baje čez ene 2 tedna dobil, mogoče, tko da bomo verjetn še kkšn mesec čakal;(

urosh ::

Po informaciji, ki sem jo dobil danes od enega trgovca (njegovo ime in ime trgovine naj ostane skrivnost - so pa čisto pri "kopaji") bi baje novi radeon 9500 (ne ve se še točno v kateri obliki - sapphire, hercules, ...) prišel v slovenijo po praznikih. Zatoraj bomo še malce počakali in videli kako bo kaj. Cene pa bi se "baje" naj gibale okrog 40 - 50 k sit. če bo pa ta cena za pro ali navadno varianto... So pa trgovci (eni) piz**, ker so dvignili cene radeonu 9000 (pro), kljub temu, da lahko na uradni atijevi strani zasledimo padec cene za 64 mb varianto iz 149 na 129$. Naši dobavitelji pa iz 28 na 32 k (nabavna cena). In to je sedaj fer do nas končnih uporabnikov??? Je res, da povpraševanje dviguje ceno, ne pa tako, da izdelovalec zniža ceno, pordajalec pa jo dviga? halo? kje je tu logika? potem pa naj gre lčovek nekaj kupi???

toliko o tem, ko kartico dobim v roke (upam, da čim prej), vam seveda sporočim, kako in kaj bo z njo :D
Sedaj pa nam ne preostane nič drugega kot - malo še počakati in nič kupovati!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327141 (5132) ferjan
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332100 (1040) kuglvinkl
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272153 (1224) morphling1
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281944 (1177) Zheegec

Več podobnih tem