» »

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Dj-Prah ::

Mam Hansola 701P 17'col.Resolucijo mam na 1024x768 pa na 60Hz.Zanima me na kolko hz bi blo to najboljs met? Ekran mi podpira na tej resoluciji naslednje:
-60Hz
-70Hz
-72Hz
-75Hz
-85Hz
-in 100Hz
Ce nastimam na 100Hz so crke zelo ostrive.Izgledajo zelo poudarjene.

Kolko Hz mi priporocate kajti zdej mam na 85Hz.

Aha mam pa Geforce 2 MX400 64Mb TV:\

LP
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

JP ::

Mislim, da je 85 Hz najboljša izbira!

Lp by JP

Paramedic ::

Ponavadi je čim več čim bolje. Če le ni slika pol čudna preveč (ne vem zakaj bi bla). Ti kr mej 100 Hz, če so ti oči ljube.
End transmission.

Gandalfar ::

vec je definitivno boljse pri CRTjih. Pri LCDjih je pa ravno obratno. Tako mojega lcdja laufam na 60Mhz medtem, ko sem prej imel CRTja na 100Mhz in sem ze na dalec videl kadar je imel kaksen monitor manj..

MadMax ::

Gandalfar: Kaj pa imas zaene monitorje, da ti podpirajo refresh kar v MHz? :D

Lucky you;)

Dj-Prah: uporabljaj tisto, kar najbolj ustreza tvojim ocem (za uporabo pod 85 moras biti ze pod vplivom anestetikov:( )

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

SasoS ::

Višje frekvence lahko zaradi slabih kablov (povezava med grafično in monitorjem-CRTjem je analogna, zato je veliko motenj) izgledajo zmazano in neostro. Najbolje je najti kompromis, toliko da slika ne utripa in hkrati še ni zmazana. Več je potem brezzveze dajat...VESA standard priporoča vsaj 75Hz, čeprav jaz na beli podlagi vidim utripanje pri 75Hz. Pri 85 ne bi smel bi več nobenih problemov...LCDji so drug hec, ker so digitalni, slike ne osvežuje en žarek...

Gandalfar ::

MadMax :))

so mi rekli da zato moram pogledat kolk je nek drug refresh .. pa sem prebral v knjigci da je to 25ms. Zdej offtopic vprasanje je seveda ce lahko to cifro nekako primerjam z MHzji..

Tomi ::

Jaz imam na vseh svojih računalnikih, kjer je 1024*768, nastavljeno na 85, ker sem se navadil, pa še na 100 se mi zdi slika veliko bolj "tečna", kot na 85 Hz. Sicer pa je najbolje, da se sam odločiš.
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

Jaz tudi na CRTju takoj opazim vse kar je pod 100Hz, kar pomeni, da je avtomatsko škodljivo očem ob daljšemu gledanju na taki frekvenci. Torej, odgovor je jasen: 100Hz, ali več. 85Hz je že skranjna meja, kateri se ni dobro dalj časa izpostavljat. Raje znižaj resolucijo in imej 100Hz+.

Dj-Prah ::

Vredu.Sem si zdej tud pustil na 85Hz.Resolucije pa nebom zmanjsal ker ce mam na 800x600x32 so ikone ka bi jih lahko iz 10 metrol gledal.Vse je vlko pa spaceno.

Zdej mam na 1024x768x32-85Hz.
Tak bom tudi pustil.:\

LP
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

gumby ::

odvisno je tudi od velikosti monitorja...
75Hz na 15" ni tako moteč kot na 19"

Paramedic ::

DjPrah:
  • 100Hz če želiš met zdrave oči še nekaj časa
  • 85Hz če želiš met ostro sliko


  • :\

    PS: kolk je običajna frekvenca pri 1024 in kolk pri 1280 na 19"?
    End transmission.

    Zgodovina sprememb…

    undefined ::

    > PS: kolk je običajna frekvenca pri 1024 in kolk pri 1280 na 19"?

    Morala bi biti vsaj 100Hz ali več, če je seveda kvaliteten monitor (nad 100k SIT). Če šparate kesh pri monitorju, bodo samo vaše oči najebale. Dobro premislite.

    ||_^_|| ::

    na monitorju se res ne sme šparat $$.

    ngc2392 ::

    no, kukr jest vem, mam frekvenco že dobrih šest sedem let nad 80. nikoli 100. pa me oči še vedno ne bolijo...zdravo je vse nad 85, VKLJUČNO z 85. tisto pod tem pa ni najbolje. razen na starih monitorjih, ki lahko izvržejo le 70-75.

    OldSkul ::

    Jaz mam na 19" monitorju 120Hz!
    Ločljivost 1024x.....

    undefined ::

    Če te oči ne bolijo, še vedno ne pomeni, da ne izgubljaš na vidu. To boš pa videl, ko boš šel skozi zdravniškega pri vozniškem izpitu (če še nisi). Lahko pa tudi kasneje.

    CaqKa ::

    sam imam iiyamo 17'' pro 410 in imam 1024@85Hz
    v knjigici piše da je to priporočena ločljivost... poglej kaj piše v knjigici... v knjigici je namreč napisana konfiguracija pri kateri bi naj monitor najdlje zdžal. a mislite da lahko dam brez problema na 100hz? mislim da je 100hz najvecja frekvenca ki jo monitor podpira na tej resoluciji.
    lp

    Muflon1 ::

    Prvo kar se monitorjev tiče in osveževanj se pridružujem tistim ki pravijo več je bolje imam 1280*1024 pri 100 Hz na Philipsu 109P4 in Radeonu 8500 in mi ne bo nikoli žal niti tolarja ki sem ga dal za ta monitor, in za to grafično. Slika je odlična barve so odlične itd.

    Malo offtopic a vseeno:
    Druga zadeva pa je bil očetov comp kjer je imel notri GF2MX na Samsungu 959NF in ga laufal pri 1152*864 z osveževanjem 85 ali 100 Hz nisem čisto prepričan in je bila slika prav tako takšna kot se šika. Potem pa se odloči in kupi GeForce4MX, jaz ga montiram in kaj vidim? Da je njegov 2D del tako v kurcu tako slabo sliko ma da kr oči bolijo! Voodooji so mel boljšo sliko! karkoli je nad 85 Hz pri prej omenjeni resoluciji je megleno, nekontrastno. (sem poskusil z nastavitvami monitorja izboljšat pa ni blo kej izboljšat:D). Če verjameta eli ne po 15 minutah je GeForce 4MX po mojem posredovanju zapustil ohišje in se ni več vrni.l V glavnem sramota za nVidijo je da dopusti tako slabo kvaliteto svojih proizvodov na tržišče. Vseeno bi lahko malo tudi tajvančke prekontroliral preden dajo kartico z njihovim čipom na tržišče. Tako da nVidije ne bo več v naših compih. Zdej sem tud fotra prepričal da bo kupoval Built by ATI


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

    Oddelek: Zvok in slika
    557111 (5795) trs
    »

    Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

    Oddelek: Kaj kupiti
    565336 (4395) iso2000
    »

    LCD dražu oči?

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    342121 (1317) Azrael
    »

    Nova anketa!

    Oddelek: Novice / Ankete
    252583 (2583) ||_^_||
    »

    Kaj pa vaše oči?

    Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
    382411 (2411) Mr.B

    Več podobnih tem