» »

Rovio izkorišča uspeh Angry Birds

Rovio izkorišča uspeh Angry Birds

Slika praznične različice

vir: HotHardware
HotHardware - Nedvomno je Angry Birds ena izmed uspešnejših iger letošnjega leta, plačljiva na platformi iOS z veliki zaslužki, a brezplačna ter zato zelo razširjena na Androidu, poleg različic za Maemo in Symbian^3. Uspeh igre oz. zdaj že kar franšize je bil vnovič potrjen s številom namestitev na platformi Android, ki je že presegla 7 milijonov. Obenem so pri Roviu, razvijalcu in zdaj tudi založniku igre, na nek način pojasnili, zakaj je na tej platformi igra brezplačna. Povedali so, da je to Googlov način (because that is the google way;-).), s čimer so najverjetneje ciljali predvsem na nerazširjenost možnosti nakupovanja aplikacij na Android Marketu.

V nebo kriči najnovejša mobilna platforma, ki še ni podprta - Windows Phone 7. Podpore v letošnjem letu najverjetneje še ne bo, a pri Roviu pravijo, da nikoli ne reci nikoli. Vseeno pa so njihovi načrti za prihodnost obsežni, že za božično-novoletne praznike bosta različici za iOS in Android dobili nadgradnji, v kateri bo treba podirati božična drevesa, snežene kocke ter preprečiti pohod prašičev z Božičkovimi čepicami na glavi. Podobno razširitev so že predstavili za noč čarovnic, a takrat le za platformo iOS.

Obenem bo igra najverjetneje v prihodnjem letu doživela premik z mobilnih naprav na igralne konzole, PlayStation 3, Xbox 360 ter Wii, krožijo pa že prve napovedi o drugi različici za mobilne naprave - Angry Birds 2. Po napovedih razvijalcev ne bo šlo zgolj za nadaljevanje franšize, saj naj bi bili prašiči tokrat mnogo bolj aktivni ter ne bodo le čakali, da z neba nanje padejo ptiči različnih oblik.

Če so vam prašiči in ptiči prirasli k srcu, jih boste v decembru lahko na spletni trgovini kupili tudi v obliki pliškov in svoje navdušenje nad igro delili 11. decembra po celem svetu, obenem pa se takrat pričakuje izid praznične izdaje igre - če bo Apple milosten.

20 komentarjev

Sokrates ::

Igra za 5 letne otroke..
Baracuda

Zmajc ::

Traparija. Probal, igral 5 minut , zbrisal. Še dobro da sem z neta cuknil piratsko verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Tr0n ::

Cist fajn spilcek za na bus. :)

_Dejan_ ::

Zmajc je izjavil:

Traparija. Probal, igral 5 minut , zbrisal. Še dobro da sem z neta cuknil piratsko verzijo.

Kakšna piratska verzija :) Sej je free le nekaj reklamic ima notri :)
Mi lahko nekdo pove kako Rovio izkorišča uspeh Angry Birds?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tr0n ::

Tako, da stanca nove verzije, dokler je zelezo se vroce. :)

CaqKa ::

tudi mene zanima zakaj tak zavajajoč naslov? neka populistična fora, s katero boste postali rumeni cajtng, ne pa novičarska stran z objektivnimi novicami.

sicer pa je igra zelo dobra. vidi se da je v njo vloženo dosti truda za detajle in razne humorne hece. glede na ostalo ponudbo "igric" tale zelo dobro shaja s konkurenco. je igra takšne vrste, da ko jo končaš je še vedno zanimiva za preigravanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

jeso ::

Zakaj je na ST zadnje case poplava novic o angry birds?

Mislim da redko koga zanimajo podrobnosti o tem...

Gandalfar ::

poplava?

opeter ::

Ne samo poplava, nekateri so se že utopili v njej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zanmoskotevc ::

meni osebno je eden boljših špilov na Androidu za preganjanje dolgčasa :)

Lion29 ::

jaz sem jo na mojmu galaxy-ju nalozu, spilal 2x po 5 min... dolgasno... bolj simple mi je recimo basketball shot ali tossit... pa tudi reversi :D

naslov prispevka je pa fail
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PaX_MaN ::

Mislim da redko koga zanimajo podrobnosti o tem...

Uspehe, kot je ta, bi moral folk častiti bo božje, tvrdko pa vzet za svoj idol, for fucks sake!
A hočmo bit družba znanja, napredka in inovacij al' ne?

techfreak :) ::

Vsekakor je zanimiva igra in očitno tudi popularna.

sgdjkdlsugi4 ::

Modeli so imeli v 2 dneh izdaje na Androidu 2 miljona uradnih dolpotegov. Od prve izdaje lani jim Ad revenue prinasa mesecno okoli 60k $. Ce to ni zgodba o uspehu, pa tudi nevem. Ne, dajmo raje pljuvat po uspesnih, tipicno slovensko.

Gregor P ::

No, če smo iskreni je to le na novo prepakirana roba, tokrat so pač ptiči v igri; pohvalno je le to, da so nam vedno znova in znova sposobni preprodati v bistvu eno in isto zadevo; nobeden ne pravi, da je to tako enostavno, se razume8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

buneech ::

Praznična verzija je že na voljo za Android, imenuje se Angry Birds Seasons. Vsebuje pa vse nivoje Halloween izdaje za iOs kot Trick-or-treat nivoje, ali pa Seasons, pri katerem se vsak dan do božiča odklene nov nivo.

noraguta ::

mene vse skp mal na wormse spominja
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CaqKa ::

prepakirano ali ne, pa podobno wormsom ali ne... nima veze. blo je verjetno miljon prepakiranih in wormsom podobnim špilom v tem času, kateri pa očitno noben ni imel tolko detajla in dobre izvedbe kot angry birds.
angry birds pač ima. ima humor, ima dobro grafiko, ima dober zvok in je dovolj simpl da je še po x preigravanj še vedno nalezljiv.

JanezekNovak ::

Angry Birds so definitivno zgodba o uspehu.

Več kot 11 milijonov prenosov zastonj verzije na App Storu in več kot 7 milijonov prodanih na App Storu.
http://www.euroairsoft.com/

Jst ::

En dober komentar sem slišal: Angry Birds is a good indicator if the phone is smartphone worthy of buying. (parafrazirano by me, org. Molly Woods (bol cnet) - I think...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja lahkokategorni Angry Birds za Android (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5516131 (14205) c00L3r
»

World of Goo prihaja na iPad

Oddelek: Novice / Igre
206321 (5644) lurker
»

EA kupil Chillingo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
135182 (4597) KoKi

Več podobnih tem