» »

Nakup novga monitorja ??

Nakup novga monitorja ??

|rastur|- ::

e, evo... cika rastur je mal (dost) vn iz hardverskih logov in potemtakem rabi kak pameten nasvet.. kupujem posten monitor (19`) ... cena ni ovira, recimo da mi je bolj pomembna kvaliteta... nekako sm se zagledal v Iiyamo Vision Master Pro 454.. sam HALO monitor je brez BNC-jev... ma pa dva d-suba... cega li, porecem jst!!?

Ostali kandidati bi bli ViewSonic P95f, pa Eizo Flexscan T765... kaj kej svetujete? Pa ne mi navalit z eizotom vsi po spisku, ker tale primerek ni ravno neki speshal... prej obratno.

Kar mi je najbolj pomembno je to da se da z monitorjem udobno delat na 1600X1200.

Evo to bi blo to, navali rulja!
ËńĐ|˧§ p@Žty!

bastadu ::

Za 19" je najboljša resolucija 1280×1024, za 1600×1200 si pa raje omisli kak večji monitor, če hočeš res udobno delat... Drugač pa je najbolje, da greš v kakšno trgovino, kjer imajo razstavljenih več monitorjev in si jih tako pogledaš in vidiš razliko med njimi. Tako bi jaz naredil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

|rastur|- ::

1280×1024 suck.. milo receno, na 1600X1200 se da cist lepo delat, sam monitor mora bit dovolj kulturen da nima zamegljene slike pa neberljive fonte takrat -->beri, v osnovi podpira kaj vec kot 1600... dobri monitorji so tm nekje 19xx al neki.

bastadu ::

Moj monitor (Samsung 900NF) podpira pri 16bitnih barvah ločljivost 2048×1536, pri 32bitnih pa 1920×1440, vendar je vseeno pri 1280×1024 najboljša slika...

Maximus ::

Ziu!

Jaz se tud odločam za nakup monitorja. Pa me zanima kaj pravite za Samsunga 959 NF???

LP!

bastadu ::

Maximus: Uporabi iskanje, ker je bilo o tem monitorju tudi pred kratkim dosti napisanega...

|rastur|- ::

verjamem.. pa sej ne da oporekam, ampak osebno se mi zdi vecja delovna povrsina pomembnejsa (ja no.. sment :/) od dobre slike... pac aves, flash si prisvoji se tko veliko namizje... bolj ko mu das vec bi hotu... no uglavmen, dojemas.. pa da bi si kako 22` kupu nism ravno miljonar

bastadu ::

... pa da bi si kako 22` kupu nism ravno miljonar
No ja, deloval si mi že tako, ko si rekel, da cena ni ovira:P

Boeing ::

Phlips 109P20... odlična 19" zadeva, sam sem zelo zadovoljen z njim... pa še cena je okol 120k, kar je zelo v redu, ima pa mitsubishijevo cev, podpira pa 1920 resolucije pri 60Hz in čist lepo dela (ok 60Hz je mal, pa dobr..)... skratka, ne moreš kiksnit z tem monitorjem...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

imi ::

1600*1200 na 19" monitorju?

Vsaka čast, ampak jaz imam rajši zdrave kot pa kitajske oči!
:D

Brane2 ::

1600x1200 zna delat lepo na 19" ampak mora bit ustelan res dobro, tako tovarniško kot s strani userja in seveda mora met dobro cev ter zadosti dobro slikovno elektroniko.

Sam sem prej uporabljal (dobro, par let nazaj) ADIjev 6P, s katerim sem bil res zadovoljen. Zdaj pa ne vem, verjedno bi ubodu kaj z DIamndtron cevjo, mogoče kakega LGja ali kaj takega. Vsekakor si je te stvari dobro prej pogledat, po možnosti vkorakat v šatacuno s svojo mašino pod pajzho. V glavnem, ne se pustit prepričat prodajalcem, ki ti vrtijo pod nosom demonstracije v 1024x768. Takrat praktično vsak moderen monitor daje navidez ostro sliko.

Stvari si oglej s kakim programčkom za testiranje slike, s katerim se prej malo igraj doma, da boš vedu, v kaj in kdaj moraš gledat.

Sam sem nabasal na Mitsubishijevem siteu na programček za štelanje njihovih monitorjev, ki je super in ga uporabljam praktično z vsemi monitorji.

Kar se BNCja tiče, ne se pretirano sekirat. D-SUB bo, če je kabl O.K., deloval dobro. BNC je sicer pika na i, samo če ga nimaš se ti še ni treba ustrelit, sploh z 19" ne.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

|rastur|- ::

oh da... take odgovore rabim =]

sicer nisem tak newbie, hehe, rad bi samo mnenja ljudi ki vejo kaj je dober nonitor in zakaj ga rabis, pa majo kake konkretne izkusnje s kakim konkretnim monitorjem =]

mja, no, pogledat sm si sou par monitorjev in zaenkrat ostajam pri iiyami(zadnja generacija dIamndtron-a). Po mojem si jo bom kr privoscu in mislim da nimam kej falit. Kot si reku, bnc je pac pika na i... ja no, bomo meli pac i brez pike pa bo ravno tako uredu.

Tnx za info.

urosbe ::

Zadnji test v monitorju (okoli pol leta nazaj) je zmagal mislim da ravno ta Philips 109tka.. takrat je bil cca 150k SIT, danes je 118k pa še nekaj drobiža v Mlacomu.

Kje pa kupujete monitorje? Je Mlacom tudi eden izmed (naj)cenejših ali poznate še koga, konkretno za Philips ali Iiyamo?

Kakšno mnenje imate pa o cenejših 19tkah, kot je npr. LG? Je potem bolje kupit drago (dobro?) 17tko kot pa poceni (slabo?) 19tko?

LP! Uroš

|rastur|- ::

Hja, jst sm si po hudem premisleku nabavu IIyamo (454 pro) in sm MEGA zadovoljen z njo. Res monitor vreden svojega denarja. Na 1600x1200 je slika kot zabita... enkratno, res! Nabavu sm ga pri Kos Računalniki, v TPC Murgle (ja delam reklamo) za 133.000 SIT. Tega monitorja res nebi mogu bolj priporočit. :D :P :D

zumes ::

Tudi jaz že nekaj časa bulim v Iiyamo Pro454! Sem zelo zadovoljen z njim! Sam na 1600x1200 pa ravno nimam; mal šparam oči; mam pa na 1280x1024 100Hz! Če pojdi v Powerplus je za manj kot 130000Sit :D !

krho ::

|rastur|-:
mene pa zanima ali imaš po oznaki od iijame HM903DT ali HM903DTA
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

azeed ::

a bi mi znal kdo povedat, ce je 20k res vredno doplacati za iiyamo 454 glede na philipsa 109p40?
You gotta say YES to another excess!!!

Boeing ::

No ja, katodne cevi so enake, tako da... dobiš pa verjetno malo boljšo elektroniko, USB hub in podobne dobrote... jaz ga bom definitivno menjal za 454pro, zdaj mam pa 109p20.

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

zumes ::

... krho .... Moja Iiyama ima oznako HM903DT. In ima proizvodnji datum Julij 2002!

Mr.B ::

Vzemi mitsubisija. Kopi ga pri medisu , ki je uvoznik , in na keš.
Vsaj jaz poznam nekaj ljudi , ki se ukvarjajo z grafičnim oblikovanjem in prisegajo samo še na te monitorje.
Sicer nevem koliko so slabši druugi proizvajalci , ki uporabljajo to Mitsubišijevo cev , ampak je cena originala nekako enaka.
Kolikor imam jaz izkušnje , je cev boljša od trinitrona , pa še cenejša.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565342 (4401) iso2000
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392457 (1756) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442257 (1647) glinik
»

Dva različna IIyama 454 monitorja???

Oddelek: Kaj kupiti
81127 (1038) krho
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
161798 (1185) ThARippA

Več podobnih tem