» »

USB ključ PLATINUM ne deluje pravilno

USB ključ PLATINUM ne deluje pravilno

spl_moss ::

Pozdravljeni!

KLjuč sem kupil v Hoferju, USB Platinum 2GB, Mogoče težave izvirajo iz Hoferja...

Po mesecu dela s ključem sem opazil da ne deluje pravilno. Ko ga napolnim čez polovico so datoteke skorumpirane, kdaj pa kdaj se v imenih datotek pojavijo kvadratki.. Dototeke so na ključu.

Naredil sem poiskus: formatiral USB ključ, napisal 10 datotek po 10MB v dvajset direktorijev. Ko spustim CHKDSK mi javi:
F:\>chkdsk
The type of the file system is FAT.Volume Serial Number is 602B-F077Windows is verifying files and folders...
Windows found errors on the disk, but will not fix them because disk checking was run without the /F (fix) parameter.
\D11 Errors in . and/or .. corrected.
\D12 Errors in . and/or .. corrected. ...........................
.......
Removing trailing folder entries from \D20 .............do D11

File and folder verification is complete.
Convert lost chains to files (Y/N)? y 967180288 bytes in 94 recoverable files.
Windows found problems with the file system.Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these.

2,014,412,800 bytes total disk space. 655,360 bytes in 20 folders. 1,040,351,232 bytes in 105 files. 6,193,152 bytes available on disk.
32,768 bytes in each allocation unit. 61,475 total allocation units on disk. 189 allocation units available on disk.

Pokvarjena je datoteka, ki seže v drugi GB.

ALi imam kašne nastavitva napačne? ALi je ključ pokvarjen?

LP SPL

solatko ::

Kakšen je pa rezultat na kakšnem drugem računalniku. Če je enak, je zanič ključek, če bere in piše pravilno je nekaj narobe z usb kontrolerjem na računalniku.

spl_moss ::

Na drugih računalnikih se obnaša enako...
Torej je ključ zanič in nazaj v trgovino po denar....


LP SpL

solatko ::

Tako je.

El Barto ::

No moj Tevion 4GB iz Hoferja je tudi preminil po 3 dneh lastništva.

Imel sem nekaj robe (programi filmi) in ko sem hotel zagnati program, sem dobil sporočilo, da to ni veljaven win32 program ...
Potem sem ga odklopil in ponovno priklopil, nakar je vse na ključku izginilo, le zasedenos diska je ostala.
Format napiše, da se ni zaključil zaradi napake (poskus na več računalnikih).

Pač uveljavljam garncijo ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

_Sajmon_ ::

Enake težave kot El Barto sem imel tudi sam s ključem (pravzaprav z dvema), ki sem ga kupil pri AGT-ju. 1GB od A-date. Na prvi pogled je delal ok. Ko pa sem enkrat (takoj po nakupu!) hotel zagnati en exe, sem dobil napako, da to ni pravi exe. Kaj pa je sedaj tole?!! No, hitro sem se znašel in zazipal direkt na ključ nekaj fajlov in zip je bil pokvarjen. Vrnil ključ na agt, kjer so vztrajali, da to gre na servis. In glej ga zlomka, na servisu jim kao dela v redu. Ker nisem v računalništvu od včeraj, sem bil kar malo jezen, saj sem prej ključ probal na še treh računalnikih in sem bil prepričan, da je z njim nekaj narobe. No, isti ključ (nepopravljen) dobim nazaj in napako sem seveda takoj lahko ponovil in ga znova vrnil. Tokrat sem čez nekaj dni, potem ko je servis vendarle našel defekt (ali res?!), dobil drugi ključ, a identična napaka se je ponovila. Tokrat sem pa prodajalcu zatežil, da mu hočem demonstrirati, kako se to vidi, da narobe dela in mi je vendarle dovolil in napaka se je pojavila, ko smo ključ ven vzeli in ga noter dali. Že tako sem bil jezen, da mi ključa niso prej zamenjali, potem pa so celo dali komentar, da lahko zip (ali total commander) včasih narobe dela in da mi ne zaradi ključa, temveč softwera se pojavljalo težave.... Juj, mi je dvigalo pritisk.

No, na agt-ju so mi brez problemov potem vrnili denar, a grenak priokus mi je ostal, predvsem zaradi odnosa. Na konc koncev sem opravil pri njih kar nekaj nakupov, pa pripeljal še par sodelavcev, potem pa so vseeno zapeli pri enem bogem ključu za mal čez 10€ in mi dali občutek, da nimam pojma, pa se z računalnišvom ukvarjam že 25 let, tudi poklicno. No, po drugi strani če se uživim v njihovo vlogo, na neštete stranke, ki modrujejo in se delajo pametne, lahko njihovo obnašanje do neke meje razumem...

Epilog: ključ sem šel kupit v eno drugo trgovino in ta sedaj dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

MrStein ::

Na tržišču je šrot, ki se prodaja kot ključ z zmogljivostjo X, v resnici pa je pol (ali še več) manj. Glej novico na ST: Pazite se USB-ključev
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kmetek ::

prav vam je kaj pa kupujete pri mesarju!!!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z ramom ali diskom? Prosim za nasvet.

Oddelek: Strojna oprema
111017 (919) Duhec
»

težava z računalnikom (počasno delovanje, brenči...)

Oddelek: Strojna oprema
161807 (1461) legendary
»

Težave z diskom - consistency

Oddelek: Strojna oprema
71154 (1051) ender
»

Par problemov z XPji

Oddelek: Operacijski sistemi
342586 (1832) Mercier
»

Za Andreja- winxp+schockwave

Oddelek: Operacijski sistemi
131570 (1438) borutzi

Več podobnih tem