» »

Kateri program za defragmentacijo NTFSja

Kateri program za defragmentacijo NTFSja

poga ::

Zivjo!

Zanima me primerjava med naslednjima dvema programoma za defragmentacijo NTFSja:

Diskeeper 7 vs. PerfectDisk 2000 5

Kaksne izkusnje z enim ali drugim programom imate (slabosti, prednosti enega in drugega, hitrost defragmentacije,...)?? In predvsem - katerega bi bolj priporocali? :))

lp,
PoGa

Predator ::

jaz mam diskkeeper lite pa sem povsem zadovoljen

MH0 ::

Kaj pa O&O Defrag?

andrej ::

kaksne ultra velike razlike ni med njimi. osebno mam instaliranega O&O defrag, ampak ne zato ker bi bil po moje najboljsi, ampak zato ker sem ga dobil zelo ugodno:D

poga ::

Aha - no za tegale O&O sploh nisem vedel da obstaja. Bom definitivno probal, saj vidim da ponujejo en DEMO. Se mi je pa zdelo da verjetno nekaksnih velikih razlik med njimi ni.

Zdaj samo se kateri je najbolj cenovno ugoden - ker rabim nekaj za v sluzbi nabavit - za dobro optimizacijo NTFSja na racunalniku, ki sluzi kot server za internet...

hvala za odgovore...

Boky ::

Andrej kaj pra pravis na vgrajeni Disk Defragmenter ?
Zdi se mi da bolse postima disk kot recimo nortonov speeddisk.

andrej ::

vgrajeni je kar ql in boljsi od tistega v w2k. third party programi pa ponujajo vec opcij. vgrajeni disk defragmenter je live verzija diskeeperja...

matter ::

Heh ni tema ampak se mi je zanimiva zdeva zgolda povezano z NTFS in winXP. Računalnik je laufa kot zmeraj od 12 naprej in ko pridem čez nekaj ur nazaj je black screen in mislim da je pisalo disk error. Resetiram zadevo in ne naloži winsow. Tak da sem se že vstrašu da ni disk crknu. Dam nato disk ven in v starejšo kišto, ter zalaufam partition magic 8 pa vse normalno kaže. Brskaam normanlno, prenaša isto. Torej nič. Ko dam v istem programu na c: check for errors mi najde da je partition dismounted. Nasreču grem online pogleda na powerquest support in najdem da je treba recoveri console prek CD-ja in napisat chkdsk/p da popravi. In res je bilo to.
Ampak je sranje, kaj če bi se to zgodilo nekemu newbiju in bi zadeva dosti kompliciranja napravla, ko pa je rešitev zelo lahka. Kaj se ne da narest, da ti recimo sami windowsi povejo napako, pa potem zalaufajo chkdsk/p?Pa še, če ni potem FAT32 boljši, se taka napaka ne mora pojavt?
Sicer pa upam da se mi zadeva ne ponovi

Se pa opravičujem ker je zadeva sicer off topic, ampak se mi zdi škoda posta, niti ne bi omenju zadeve, ampak je ravno NTFS tema.

Boky ::

Andrej live ali lite ?

undefined ::

Zame je že vgrajeni defragmenter v Win2k povsem zadovoljiv, dokaj hiter in brez napak.

Gh0st ::

Meni vgrajeni MS-ov defragmenter nkei muti.
Pogon mi fragmentira po 6 ur (20GB), vmes pa se kr ustavi in disk začne božjastno škripati. Zvok je podoben, kot če bi v pravilnih presledkih z nožem drsal po opeki.:\ no ja. Potem nadaljuje naprej normalno.

Na IBM-ovi strani sem sicer poslušal vse tiste "grozne" sounde, ki naj bi pomenili takšne in drugačne napake, ampak noben se ni ujemal.

a je napaka nadisku?

aja disk je IBM DTLA, ATA-100, 5400rpm
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

undefined ::

Sam imam IBM 80GB 7200RPM, particije po 20GB. In mi defragmentira brez kakšnih težav, kot jih ti opisuješ.

Paramedic ::

Ghost: kateri OS maš? Če maš w2k/xp pol probi dat NTFS, če še nimaš. Če pa maš, pa mal chkdsk požen.
End transmission.

Gh0st ::

Mam Win2k in NTFS seveda.
chkdsk pa redno poganjam, in mi nikoli ne najde napak. Sej sicer sploh nevem kaj išče. To nej bi blo neki podobnega kot Disk Check pod win9x, samo ta nima nobenih logov in nastavitev...weird.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater defrag program

Oddelek: Programska oprema
71618 (1480) veteran
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211970 (1509) lolek84
»

Kje je ostalih 70 Gb???

Oddelek: Pomoč in nasveti
301770 (1164) Drejcula
»

Kateri program za defrag?

Oddelek: Programska oprema
243423 (2894) Jeebs
»

Norton Speed Disk ali Diskepper ker je boljši?

Oddelek: Programska oprema
151761 (1538) Jst

Več podobnih tem