» »

Kje je ostalih 70 Gb???

Kje je ostalih 70 Gb???

reason46 ::

Uceraj sem kupil nov disk od Hitachi-ja, 200Gb.....in potem ko sm inst. windowse sm opazil da je skupna velikost diska samo 130Gb...WTF???....Pogledal sem ze pod computer managment --> disk managment in tam pise da je cel disk 130Gb.....Ali je to mogoce zaradi plate...mam Asus a7n8x-x??
There is no REASON...

Trubadur ::

Ne samo Windows XP so smotani, snam si neke nove popravke
Berite Thomasa!

Doman ::

Imaš SP2 instaliran?

reason46 ::

ne.....a ce bi meu...bi blo pol uredu??
There is no REASON...

zee ::

99,9 % sem prepričan, da ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopriwa ::

ko daš SP2 gor se mi zdi da je potem ostalih 70GB neparticioniranih, tko da boš mogu razširt obstoječo particijo al pa narest novo da boš lahko uporabljal ostalih 70GB. Uporabi partition magic al pa kak drug zastonjski program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

reason46 ::

ok....bom pol porocal...samo da poberem win. + sp2...
There is no REASON...

pharaon ::

probi če ni že SP1 dovolj

reason46 ::

sp1 ni dovolj.....ker ga mam ze gor...pa ni nic..
ma zakaj je to sploh tako narejeno, da nimas ze na zacetku 200gb.....kaj to onemogoca??
There is no REASON...

zee ::

ko so XPji izšli, 200GB diskov sploh ni bilo ...

SP2 je sploh dobro in zdravo imeti, sicer lahko fašeš en kup svinjarije (virusi, črvi), s katero potem smetiš drugim ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

Predlog administratorju(em):
Vsak, ki bo še spraševal o problemu vidne velikosti trdega diska ne da bi pogledal prejšnih miljon postov na to temo!!!!;( ;( ;(

Doman ::

Napišem eno temo pa jo date pod stick?

Damjan Jagar ::

Doman, daj napiši, če bo ql jo bodo prilimali.
http://jagar.si

ZeRo_X ::

HEJ!!!
Mam problem. Trdi disk (AT120 GB 7200rpm Hitachi) se mi zadne cajte čudno oglaša. Ko odprem mapo al pa ko zaženem igrco al pa bilokaj mi začne disk koda bi šrotau tak se oglaša..čudno... ne vem pa kaj naj nardim da se ne bi več tak oglašau ker zo moti ta glas debiln. ;( ;(( :O :)
Help!:\
Lp!

5er--> ::

Defragmentiraj ga.

ZeRo_X ::

???...???
Lp!

fabrskd ::

Najprej poglekj če maš sistem NTFS. Če maš to pa si dj gor Partition magic 8.0, on ti bo vse spedenov.
Tm vidš prazn plc tud k ni določen pod particijo. On ti ga razporedi po particijah.
Screw you guys i'm going home!!!

Spike Edin ::

Priporočam ti da namestiš Windows XP SP2 ali pa naložiš Service Pack 2 na obstoječi system in uporabiš Particion Magic 8. More delovat :D
The PC Doctor

5er--> ::

@ZeRo_X: Kaj je to? -> Defrag
Kako do tega v windowsih?
Nadzorna plošča -> Administrative tools -> Computer Management
Disk Defragmenter -> Defragment

Nadomestni (boljši) programi:
O&O Defrag ali Diskeeper...

ZeRo_X ::

Ja pa kaj to nardi z diskom??? (sory ampak tega še nisem nikol delau) :\
Lp!

ZeRo_X ::

Mislim zakaj bi se pol nehal tak oglašat
Lp!

5er--> ::

Ker ne bi iskal več koščkov ene datoteke, ki je razdrobljena na xyzžnj delov.
Ko ti uporabljaš pc, se podatki pišejo/brišejo/premikajo po disku...
(Zbrišeš manjši file, nastane "luknja" in se npr. zapolni z delom ene večje datoteke. Tako more disk potem "skakat" zenega na drug del plošče, da dobi ven celo datoteko.)
Pa saj imaš zgoraj link z razlago, no...

Summa summarum: Ti samo zaženi in pusti primeru kakšno urco, da konča, pa bo vse v redu.

ZeRo_X ::

No sej sm mislo samo to če ti kaj zbriše pa to kako mapo al pa datoteko al pa kaj če zbriše ko arediš defrag, al ti vse pusti pr miru samo da pač to nardi kaj si mi reko. Pa če pol lahko kr naprej delam z compom ko je to končano al moram kaj na novo windowse naložit al pa znova kaj narejit al pa kaj samo to me zanima:))
Lp!

EvilDare ::

Nič ne briše, nič ni treba na novo nalagati windowsov. Predlagam ti program diskeeper, lepo nastaviš da se ti zažene ob ohranjevalniku zaslovna in imaš vedno porihtan disk.

cune ::

js sm to rešil z Partition Magic. si izbereš disk in izbereš funkcijo da ti poveča particijo. stvar rešena. sm imel podobno teževo.

ZeRo_X ::

Ja jas sem zaj si downloadau ta deskeeper pa sem ga zagnau pa sm derag naredo pa nič ne pomaga;(( :O |O ...zaj pa bom probau še to kaj je reko cune za Partition Magic....Upam da bo vsaj to delalo:)
Lp!

ZeRo_X ::

Aja ej a mi lahko razložiš kaj moram nardit na Partition Magic da bom lahko popravo to napako ... pliss:\
Lp!

Drejcula ::

Gle zazeni Part.Meg.. zaj ne vem na pamet znotraj programa ti bo narisalo particije C,D pač kak si si razdelil ,no in pri tebi mora biti nekje particija 70 Gb običajno je črne barve. No in greš na njo kliknes z misko nato desni gumek in izberes format. To je to.

MWMW ::

Men zazna 250 GB disk že z sp1
//

5er--> ::

Fantje, kakor jaz berem ZeRo_X nima problemov z "izginotjem" prostora, ampak s čudnim oglašanjem diska.
Kje je ostalih 70 Gb??? je bilo vprašanje reason46.
@ZeRo_X: Partition Magic je program za delo s particijami. Zgoraj so reason46 predlagali, da z njim poveča obstoječo particijo za tistih prostih 70GB. Tebi pa to ne pomaga kaj dosti.

Drejcula ::

Pomojem je on kar razdeljeval disk na začetku instalacije windowsov in tukaj pri določitvi prostora sploh če izberes za particijo
C nekprostor za D pa ostalo pride do napak(za particijo D ne vzame vsega prostora-lastne izkusnje),zato mora s Parti..MA.. v Windowsih to
odpravit. In delalo bo 100%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
141267 (562) oo7
»

Velikost diska (namesto 200GB 130 GB)

Oddelek: Strojna oprema
91199 (1121) bigm
»

Sveza instalacija XPjev,disk 200gb prepozna samo kot 130gb??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191722 (1415) jernejc
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584934 (3760) Yamasaki450

HELP!- particije in še kaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
101022 (865) CCD

Več podobnih tem