» »

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Looney ::

Samo informativno me zanima, zakaj mi ne zloži fajlov do konca. Vedno mi jih je, zdaj pa noče več: slikca za pomoč
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

;-) ::

Uporabi Executive Software Diskeeper.

klemen22 ::

Looney: to kar zloži je čisto kul. Joj s katerimi problemi se ubadaš.
Vem pa en drug primer: Kdaj ženska do konca ne opravi svojega dela.>:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

CaqKa ::

zaradi tega ker je tale windows defrag tool total zanič.
kot še en kup ostalih ki obljubljajo nevem kaj..
meni je še vedno najboljši od nortona speed disk.
tisti zloži do konca, pa če hočeš imet datoteke na koncu diska jih bo tja tudi zložil.. in to v enem prehodu, ne pa tak kot tile toolsi ki zlagajo pa zlagajao.. pa ne znajo zložit..
bemtiš da eni programerji ne znajo rešit problema enodimenzionalnega zlaganja v enem prehodu.. to je pa tudi sramota.

5er--> ::

CaqKa ::

če se ne motim je opuljen oo defrag v windowsih.

flashroyal ::

Motiš se. Pri defragu daj help, about pa boš videl. Sicer pa če bi bil popoln, kako bi pa originalni avtorji prodajali svoje delo? Je pa to ena redkih komponent, ki jih M$ ni
"kupil":D , ampak kupil okrnjeno verzijo.

veteran ::

ja, defrag je oskubljen Diskeeper (executive software)

Veron ::

uporabljam PerfectDisk

satfinder ::

Contig defragmentira b.p.:

http://www.sysinternals.com/Utilities/C...

Download Contig defrag aplikacije: http://download.sysinternals.com/Files/...

Deluje učinkovito in enostavno skupaj z RejZoR-jevim Power Defragmenter-jem oz.GUI-jem (Graphic User Interface-om) application programom:

http://www.excessive-software.eu.tt/


Info about Power Defragmenter GUI:

“ Power Defragmenter is a GUI (Graphic User Interface) application for program Contig by Sysinternals.
Contig is a very powerful defragmentation application designed for Windows NT/2000/XP operating systems.
Please take a few minutes and check Sysinternals webpage for other cool programs.
Contig created by Mark Russinovich and Bryce Cogswell..."
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

darkolord ::

Kaj eni sploh bentite, če očitno ne veste dobro, kako defragmentacija deluje?
It is important to know that having all of the free space in a single, contiguous piece provides very little (if any) performance benefit. Free space fragmented into hundreds of pieces will impact disk performance, but free space that’s in a few pieces should not have any effect on the performance of your disk.

CaqKa ::

odvisno od dela.. kolko pišeš na disk ali pa če samo bereš.. v primeru da imam disk samo z mp3ji ali pa aviji - kar nekaj mojih particij je - želim da ni niti trohice freespejsa med temi fajli (razn overheada zaradi velikosti clusterja)
sistemski disk venomer mrda po disku pa če je to pisanje ali pa samo branje.. ker so pisanja zelo majhna je res bolje da imaš med temi prostorčki kaj free spejsa pa da je med njmi fizično majhna razdalja, da glava ne skače preveč.. ampak ni vedno tak.
idealen fs skupaj z defragmenterjem bi moral take zadeve strogo ločit in sam spremljat kje se dosti male date piše, pa kje se piše velika data in se jo samo bere, in se temu prilagodit.. ne pa da morš nek blesav defragmenter uporabljat, ki rabi 15 passov da sploh pošlihta neko urejenost.

darkolord ::

Jah, če želiš vedno free space v enem kosu, bo defragmenter porabu precej več časa (če maš na primer med slikama dvdjev par kilo placa, more on premaknit 4 giga pa pol), kar se enostavno ne splača. Diskeeper ima recimo možnost "Comprehensive", ki pa je bolj požrešna z resourci in rabi precej več časa. Aja, pa 1 pass rabi in ima tudi možnost, da fajle, do katerih pogosto dostopaš obravnava drugače kot ostale ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Defragmentacija diska lahko podatke v resnici popolnoma razmece po platterjih na disku. OS ne ve kje podatek na disku dejansko je, ker se disk OSu predstavi kot neka logicna celota.

lolek84 ::

Jaz uporabljam O&O Deftag V8.5 Professional Edition pa me zanima če ima kdo tak program kaj "obkljuka" kateri način je najprimernejši za defragmentiranje?
Meni ponudi naslednje metode samo roko na srce ne razumem se toliko v to da bi vedel presodit katera je najboljša? Mi veste vi svetovat?

Aya metode so pa:
STEALTH
SPACE
COMPLETE/Name
COMPLETE/Modified
COMPLETE/Access

CaqKa ::

če si si oo defrag kupil bi pa bilo pametno da še navodila oziroma help prebereš a ne?
sicer nevem zakaj bi ga imel (le zato ker si nekje prebral da..)

lolek84 ::

nisem kupil... na netu dobiš marsikaj... tudi tak antitalent ko jaz...

Sam kaj ti služi "dobra" stvar če jo potem z moje strani ne vem oz. ne razumem kako jo uporabit?

lolek84 ::

Še vseeno nisem dobil odgovora na "izbiro" metode? A mi kdo po domače razloži zakaj je dobra katera izmed metod defragmentiranja...

@caqka saj v help piše nekaj zakaj je dober sam mojo poznavanje angleškega jezika je bolj tak, tak... ko so še pa uvedeni zmes računalnikški izrazi in ti pove zakaj je kaj dobro pa sem popolnoma zmeden :) pač ne razumemo se vsi v neke stvari zato pa je dobro včasih prosit za kak nasvet oz. predlog?

lolek84 ::

A noben ne uporablja tega programa da bi mi vedel svetovati zakaj je dobra kaka metoda in kdaj jo uporabit? Ali je vseeno katero uporabiš?

Matev ::

a program nima navodil (help) poleg

če jih nima je program zelo vprašljiv

če jih pa ne najdeš - jih pa ne rabiš ne programa ne navodil

jan01 ::

V helpu je vse razloženo!
Če si ti ne da brati:
za prvič uporabi COMPLETE/Name, potem pa samo uporabljaš space ali pa stealth. (predvidevam, da ta računalnik ni server-zanj ono drugo).
Ne pozabi narediti še boot scana, da defragmiraš paging file in mft(nekje v nastavitvah izbereš active). Nimam pred sabo tistega računalnika,kjer ga imam posnetga.

lolek84 ::

@matev-seveda so navodila zraven (help) in tam je tudi lepo napisano samo kot sem že rekel je moje znanje angleškega jezika zelo slabo+ta navodila imajo še računalniške pojme v katere se še manj razumem.

Oprostite če sem vam težil, ... Bom probal Jan01-ov način pa bom videl... TNX, vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezplačni Defragment program?

Oddelek: Programska oprema
162611 (2222) Gregor P
»

Kater defrag program

Oddelek: Programska oprema
71599 (1461) veteran
»

Diskeper

Oddelek: Programska oprema
61187 (1089) darkolord
»

Program za defragmentiranje!

Oddelek: Programska oprema
172274 (2022) LuckyMato
»

Kateri program za defrag?

Oddelek: Programska oprema
243389 (2860) Jeebs

Več podobnih tem