» »

Kateri program za defrag?

Kateri program za defrag?

Blup ::

Tist program v Win XP je za en kurac... mi sploh noče defragmentirat do konca...

A kdo ve za kkšn boljš program za defrag?

Blup
:\
  • premaknil: Predator ()

AngelOfDeath ::

norton speeddisk ?

(sic) ::

Najboljši je DiskKeeper, VENDAR --> je v WinXP vdelana lahka (lite) verzija DiskKeeperja, kar pomeni, da ti mora tisti zadostovati...

Mogoče še nasvet: Pagefile daj na svojo particijo in mu določi velikost cca. 512 in max. 512 - ker pagefile naredi večino fragmentacije...

freejack ::

Joj, kakšne mi pa govorite. Pagefile zasede določeno velikost in ga ni mogoče defragmentirati. Zato je najbolje, da pred defragmentacijo nastaviš na no paging file, da se prostor, ki ga zaseda, sprosti. Po končani deragmentaciji, pa pagefile znova nastaviš na željeno velikost, pri kateri pa je pametno upoštevati nasvet initial size == max size (ni pa nujno, lol) :D

freejack ::

(sic): lol, šele zdej sn skapiral, da si ti tko mislo (pagefile na drugo partiticijo, kot jo uporabljajo winsi) :D

no, pol pa moj nasvet ostaja za tiste, ki imate samo eno partiticijo. :D

andrej ::

hm, kako definirat "najboljsi" defragmenter. Je to najhitrejsi, ali pa tisti, ki najbolje razvrsti podatke? ali spet nekaj vmes.

osebno uporabljal defrager nemskega podjetj O&O Software, ampak ne zato ker bi bil dokazano najbojsi, ampak zato ker mi tako pase:D

freejack ::

Jao, na programe sn pa pozabil. Verjetno najhitrejši, 100% pa najboljši defrag program pa lahk dll-jaš tu. :D

freejack ::

bzagozen ::

Executive Software Diskeeper zna defragmentirati tudi pagefile, vendar le če izbereš posebno opcijo, da se defragmentira takoj po zagonu PC: ti boot defragmentacija. Drugače ima pa še eno zelo dobro funkcijo, set it and forget it. Deluje carsko. V bistvu defragmentira vseskozi (ali v določenih terminih, npr samo ponoči), vendar ne takrat, ko kaj delaš na PC-ju. Tako, da imaš vseskozi vse porihtano. Po mojih izkušnjah res kar pozabiš, da ga imaš, saj naredi vse sam. Jaz ga zelo priporočam.
www.alkoma.si

freejack ::

Sej VoptXP ma isto foro. Pač da ti defragmentira disk, še preden se ti naložijo tray programi. itd.itd. (prej sn ga dll-jal, pa morn rečt, da se mi dopade :D )

Tr0n ::

Kot je ze andrej povedal - O&O Defrag, ki ga priporoca celo Microsoft :). Simultani defrag vec diskov/particij hkrati, 5 nacinov defraga glede na uporabo, background defragmiranje etc etc...

kuglvinkl ::

OO Defrag.
Your focus determines your reallity

ToniT ::

Da še jaz pristavim svoj lonček: OO Defrag!

andrej ::

zanimivo, nisem vedo, da vas tolko uporablja OO defrag. A uporabljate se zraven tudi CleverCache Pro in BlueCon?

kuglvinkl ::

To je od iste firme rajt? Ne, sam ne uporabljam. Se splača to dol potegnt?
Your focus determines your reallity

andrej ::

da, od iste firme ja. SuperCache malo cara s porabo pomnilnika in malo cutim, da zadeva deluje bolje. recimo ce kopiras velike datoteke, ti winsi namenijo skoraj ves razpolozljiv ram kopiranju. ce takoj po kupiranju hoces kaj naredit dela zelo pocasi. supercache to prepreci. sicer nisem naredil se nobene znanstvene meritve po obcutku pa mi pase, da deluje:D

BlueCon je kao bolj zmogljiva verzija recovery console. pa se bootable CD lahko z njim naredis.

kuglvinkl ::

No kul, vlečem dol. Thnx
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

smirnof ::

js sem zdaj naložu program o&o defrag. Zanima pa me kaj pomenijo tiste možnosti (razvrstitev po imenu, datumu...)
Kaj je boljše?

CaqKa ::

jaz sem pred kakim mescom inštaliral oo, diskeeper in speed disk.
kaj je za mene dober defragmenter?

da v ENEM prehodu defragmentira celoten disk. (od testiranih je to znal edino speed disk). Mora imeti možnost, da si nekako fajle za katere veš da jih ne brišeš/pišeš vedno znova, da nekam na disk ločeno od ostalih fajlov, ki so dostikrat pisani/brisani (spet samo speed disk). Podpora ntfsju. defragmentacija page filea (te možnosti ne najdem pri speed disku, any help?). nastavitev za schuedulanje defraga. možnost premaknitve sistemskih fajlov na čist začetek/konec particije, oziroma na najhitrejši del diska. zmožnost izračuna kdaj želiš naslednjo defragmentacijo (in da se tudi schuedule tak nastavi sam od sebe) glede na to kdaj si nazadnje defragmentiral, kolikšna je bila takrat fragmentacija in kolikšna je sedaj, torej da izračuna kako hitro se ti v povprečju disk fragmentira na recimo 5% fragmentiranih datotek.[edit]možnost defraga diskov ki so v lanu, da ni treba na vse mašine inštalirat določenega programa (mislim da to omogoča diskkeeper?)[edit]

to mislim da so nekje kriteriji ki bi jih naj 'moj defragmenter' izpolnjeval. programerji očitno niso enakega mnenja. sam sem po teh testih spet začel uporabljat speed disk zaradi dejstva da v enem prehodu reši cel disk... medtem ko so oo, diskeeper in winxp default potrebovali več prehodov... (kje imam jaz čas za to? jaz rabim zdaj takoj disk defragmentiram če hočem video zajemat, ne pa čez xx dni)
takole sedaj bi pa še enkrat prosil da napišete kerega uporabljate in predvsem zakaj/kaj vam je všeč na tistem ki ga uporabljate.

djkavka: kako ti je uspelo da imaš v winxp defragu datoteke razmetane v speeddisku pa vse zgleda lepo in prav? si ti ziher da si zagnal optimizacijo in ne samo analize?

še nekaj katero verzijo OO uporabljate da imate štelanje za page file itd... jaz mam freeware edition pa tega nimam. napište kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

smirnof ::

ja itak da sm pognal tapravo reč!
mislim da je kriv en fajl, ki ga nikaor ne morm zdefragmentirat

CaqKa ::

probaj freejackov odgovor ob 31.01.2003 23:43:05

Tarzan ::

Sem probal un 100% najboljši program od Freejacka, pa mi je vse datoteke gor skril.
Priporočam tale format.exe ful dobr defragmentera (nobene rdeče pikce več), ampak skrije fajle na disku, tko da se jih ne vid več.

Kako naj zdej uporabljam te fajle če so nevidni?
:\

Tarzan ::

LoL, LoL, ROFL, LMAO....>:D

Buggy ::

Jaz pri OO-ju ne morem page file prestaviti na zacetek particije. Morda kdo ve kako to narediti?
Imam pa verzijo 4.0 professional v XP-jih.

Jeebs ::

Ellow! Jst sm imel pred kratkim težave s swap datoteko, ki sem jih pol uspešno zrihtal. Ugotovil pa sem, da mi sedaj nikakor noče C diska do konca defragat. A mogoče kdo ve, kje bi dobil tist defrag programček, k je bil še lepo pri DOS-u zraven, da bi ga lahko pognal iz boot diskete. Ali pa kakšno alternativo, saj ni važno, samo da se požene iz DOS okolja oziroma prek boot diskete. Mislm namreč, da se je Windozam mal strgal. Mel sm sicer že podobno situacijo, ki sm jo rešil z Windows Defrag (ponavadi nucam Speed Disk od Symanteca), tokrat pa tudi ta ne prime.8-O Pa kot vedno že vnaprej hvala! >:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211946 (1485) lolek84
»

kolko kaj defragmentirate vaše diske?

Oddelek: Strojna oprema
241587 (1134) fahrenGONE
»

Optimalen program za vzdrževanje xpjev

Oddelek: Programska oprema
121827 (1397) ping
»

Defragment Disk na WindowsXP-težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
16964 (771) Kriko
»

Norton Speed Disk ali Diskepper ker je boljši?

Oddelek: Programska oprema
151739 (1516) Jst

Več podobnih tem