» »

Dvb-t hrvaški programi

Dvb-t hrvaški programi

ticom ::

Lp

Lani ko je bilo na Hrvaškem SP v rokometu, sem prejemal hrvaške digitalne programe b.p., super slika, in potem še kar nekaj časa. Potem pa enkrat letos mrk. Imam Lcd Philips, tudi z mpeg-4,brez problema dobim SLO mux-a in mux-b, a hrvaških ne. SIcer mi napiše oz.prepozna signal, le da je preslab za sliko in zvok nafrekvenci 506 Mhz. Včasih ga je le toliko da prepozna zamrznjeno sliko na ekranu. Naj povem da so antene in ostala povezava ostala ista kot pred letom. Se je kaj spremenilo v oddajanju oz kaj mi je storiti? Sem iz okolice Nm in nimam vidnega polja z oddajnikom na Trdincu.

Ted ::

Prej je bil mux A na K42. Kak mesec ali dva nazaj so ga prestavili na K25 - predlagam da poskeniraš ta kanal. Mux B (z zaenkrat identičnimi kanali - v kratkem bi se to naj spremenilo) je pa na K48.
Mah...

ganimed ::

Me je prehitel Ted, torej kanal 25 - frekvenca 506 Mhz.

ticom ::

To vem, da je na 506 Mhz, sem tudi skeniral, zanima me zakaj ga ne lovim, prej pa sem ga. A mogoče oddaja z manjšo močjo ali je kaj drugega.

Scorpia ::

Lahko poveš od kje si? Drugače hrvati še niso rekli zadnje besede pri postavljanju digitalnega signala. Nekateri oddajniki še ne delujejo z predvideno močjo, ker niso povsod uskladili frekvence. Če že imaš nekaj signala, probaj z boljšo antensko opremo dobiti signal. Lahko poveš tudi kaj do zdaj imaš postavljeno?
////

bauci ::

Tudi jaz sem iz Novega mesta - Grm (ne vidim Trdinca) in brez problema lovim Hrvaške digitalne programe (HRT1, HRT2, Nova TV, HRTL in še 4 programe za katere se pa trenutno ne spomnim imena). Frekvence oddajanja so se spremenile in še niso dokončne. Če te zanima lahko, ko bom doma, pogledam na katerih kanalih lovim te programe.

Alexius Heristalski ::

K25 je dokončni.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tommy boy ::

No če je še kdo pogruntal, da so sedaj premaknili HTV 1,2 RTL pa Novo tv in jih več ni v programu če imaš navadno anteno. Oziroma kako piše so šli na nekakšen MUX A in ne več B kot je bilo do sedaj. Probal sem z novim iskanjem pa ni našlo programov.

Kdo ve kako popraviti to?

Yoni ::

To je bilo že v štartu tako mišljeno. HRT 1 in 2, RTL in nova tv v mux-a, v mux-b hrt 3 in 4, rtl 2 in še en program, v mux-c HRT HD in nova HD, v mux-d pa ostali(lokalni) programi.

Tu se vidi koliko so hrvati pred nami, kar se tega tiče. Mi še 2 SD muxov nimamo zrihtanih, oni imajo s HD programi pokritega že cirka 50% prebivalstva.

Sam trenutno ne morem spremljat hrvatov, ker italjani z njihovimi ilegalnimi oddajniki ob meji j****o cel sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

iro ::

Yoni je izjavil:

To je bilo že v štartu tako mišljeno. HRT 1 in 2, RTL in nova tv v mux-a, v mux-b hrt 3 in 4, rtl 2 in še en program, v mux-c HRT HD in nova HD, v mux-d pa ostali(lokalni) programi.

Tu se vidi koliko so hrvati pred nami, kar se tega tiče. Mi še 2 SD muxov nimamo zrihtanih, oni imajo s HD programi pokritega že cirka 50% prebivalstva.

Sam trenutno ne morem spremljat hrvatov, ker italjani z njihovimi ilegalnimi oddajniki ob meji j****o cel sistem.


Torej nimajo ....:)

Alexius Heristalski ::

Yoni je izjavil:

oni imajo s HD programi pokritega že cirka 50% prebivalstva.

To je testno in vsebine ni (HRT HD vrti nek promo posnetek Zagreba, Nova HD pa samo identifikacijo). Mi imamo vsaj dve oddaji na teden v HD na SLO HD.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Yoni ::

In koliko ljudi lahko spremlja ti dve oddaji? 20%.

Alexius Heristalski ::

Še vedno boljše kot nobeden.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Yoni ::

In hkrati še vedno veliko slabše kot južni sosedje, ki imajo praktično delujoče že 4 mux-e.

tommy boy ::

Pa kaj lovi komu prek sobne antene hrvaško 1, 2 pa rtl in novo? Jaz sem poizkusil z iskanjem pa najde mi jih, samo napiše ni signala...

bbenci2 ::

Yoni je izjavil:

In hkrati še vedno veliko slabše kot južni sosedje, ki imajo praktično delujoče že 4 mux-e.


Toliko krat ponavljaš, češ koliko so pred nami Hrvatje kar se tiče DVB-T. Res je, prav imaš, veliko so pred nami. To pa zaradi tega, ker je pri njih slabše razvit IP TV in KTV, kot pri nas. In zato pri nas nikoli ne bo tolikšen interes oddajanja preko DVB-T. Zato, ker se enostavno ne izplača. Strošek je velik, ne pridobiš pa prav nič dosti novih gledalcev, če oddajaš preko DVB-T.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

fpbs ::

To pa zaradi tega, ker je pri njih slabše razvit IP TV in KTV, kot pri nas.

Povedano drugače: IP in KTV pri nas ovirajo razvoj DVB-T.

bbenci2 ::

fpbs je izjavil:

To pa zaradi tega, ker je pri njih slabše razvit IP TV in KTV, kot pri nas.

Povedano drugače: IP in KTV pri nas ovirajo razvoj DVB-T.


Točno tako.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Valvoline ::

No jaz pa definitivno izklopim KTV v kratkem,muxA mi je povsem dovolj kar se tiče programov,pa še hrvaških muxA dobim. Kablovski operaterji bodo v kratkem času zgubil kar precej narocnikov.

bbenci2 ::

Večina gledalcev raje plača 50EUR za full programski paket, gleda pa SLO1, POP TV, Kanal A, TV3 in HTV1. Preko DVB-T seveda dobiš kar lepo številko digitalnih programov, ki so po kvaliteti primerljivi digitalni kabelski TV (DVB-C), nekateri so celo boljše kvalitete.

Me prav zanima, če kje obstaja kakšna raziskava o gledanosti programov, ki so na voljo kabelskemu naročniku. Bi zelo rad videl rezultate, kaj ljudje najbolj gledajo, pa zato mastno plačajo.

Recimo: digitalna KTV pri Telemachu začetni paket 15,5EUR + naročnina RTV 12EUR = 27,5EUR plačaš samo za TV. Lahko si zračunaš koliko je to na leto.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Valvoline ::

KTV je bila pred uvedbo evra 1200sit,zdj pa kr naenkrat 15e?
Razn slo in hr programov ostalih sploh nimam nastavljeno v spominu,saj ju itak nobedn ne gleda. je*es KTV.

bbenci2 ::

No, razen če rabiš še internet zraven potem se splača vzeti paket. Da pa bi mel samo KTV pa se nikakor ne splača.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Yoni ::

bbenci2 je izjavil:


Toliko krat ponavljaš, češ koliko so pred nami Hrvatje kar se tiče DVB-T. Res je, prav imaš, veliko so pred nami. To pa zaradi tega, ker je pri njih slabše razvit IP TV in KTV, kot pri nas. In zato pri nas nikoli ne bo tolikšen interes oddajanja preko DVB-T. Zato, ker se enostavno ne izplača. Strošek je velik, ne pridobiš pa prav nič dosti novih gledalcev, če oddajaš preko DVB-T.


Če bi imeli 10 muxov...kdo pa bi še hotel skropucalo od IPTV ali CaTV? Sčasoma bo verjetno itak vse prešlo na dvb-t, kjer boš imel programe kodirane in boš moral plačati, če boš hotel gledati.

techfreak :) ::

Sčasoma bo verjetno itak vse prešlo na dvb-t, kjer boš imel programe kodirane in boš moral plačati, če boš hotel gledati.

In zakaj je to boljše kot CTV? Razen tega, da CTV dela tudi v slabem vremenu.

Valvoline ::

-free
Kot smo že parkrat povedal kabl nima prihodnosti.KTV se še vedno šlepa le na račun dostopa do interneta. K bo mobilni internet bolj dostopen,hitrejši in cenejši bye bye ktv.
p.s.
kaj misliš da dvb-t ne dela po slabem vremenu al kaj :)

Zgodovina sprememb…

bbenci2 ::

DVB-T dela ob vsakem vremenu, razen če je signal res na meji v lepem vremenu, potem ga mogoče v slabem ni.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Yoni ::

techfreak :) je izjavil:


In zakaj je to boljše kot CTV? Razen tega, da CTV dela tudi v slabem vremenu.

Tole ni lih nek argument. DVB-T dela tudi v slabem vremenu, edino če si res zelo na meji s signalom. Vsekakor precej boljše kot IPTV, kjer je, vsaj po mojih izkušnjah, dovolj že, da grmi 30km stran, pa je vse kockasto. Drugo, dvb-t je dosegljiv tudi tam, kjer IPTV ni, kaj šele CaTV. Moje mnenje je, da bo šel razvoj v smeri, da bo vedno več na DVB-T, vse manj pa na IP- in CaTV

bbenci2 ::

Yoni je izjavil:

techfreak :) je izjavil:


In zakaj je to boljše kot CTV? Razen tega, da CTV dela tudi v slabem vremenu.

Moje mnenje je, da bo šel razvoj v smeri, da bo vedno več na DVB-T, vse manj pa na IP- in CaTV


Mislim, da si malce preveč optimističen. Ampak mi je všeč, če bi se to zgodilo. Bi že bilo potrebno sedaj malce promovirati DVB-T. Eni namreč mislijo, da se POP TV lahko spremlja le preko KTV in IPTV.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

bosces ::

Pred cca pol leta sem menjal panasonic plazmo - crknila za lg-ijevo. Na panasonicu sem lovil veliko hrvaških programov medtem ko lg ne najde nobenega, najde samo slovenske programe.
A ima lg kakšno nastavitev ali kaj? Prosim za pomoč...
Vidim oddajnik na trdinov vrh

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HRT 1 IN HRT 2 - Oddajnik na nanosu?

Oddelek: Zvok in slika
51703 (1552) Alexius Heristalski
»

TV Antena 1 - Liga prvakov?

Oddelek: Omrežja in internet
181825 (1263) CleanPower
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956446 (33158) Alexius Heristalski
»

TV3 izpuhtel

Oddelek: Zvok in slika
72123 (1912) RejZoR
»

Dvdb-t ni več Pop Tv

Oddelek: Zvok in slika
475122 (3101) bbenci2

Več podobnih tem