» »

Android - Mobitel Mobilni Internet - Dostopne točke (Sony Xperia)

Android - Mobitel Mobilni Internet - Dostopne točke (Sony Xperia)

msjr ::

Imam problem z mobilnim internetom (Mobitel) in to je to da nočem uporabljati prenosa podatkov prek mobilnih omrežij, ker imam pač tak paket. Ne rabim mobilnega interneta, v officu in doma imam odličen WiFi in to mi zadostuje. Na dopustu uporabljam net lokalnega ponudnika.

Na telefonu sem izklopil

- Nastavitve -> Več.. -> Mobilna Omrežja -> Poratki omogočeni (izklopljeno)
- Način omrežja sem dal na Samo GSM (bi znalo pomagat)
- Auto update sem onemogočil

Opažam pa, da mi aplikacije še vedno vklapljajo podatkovni promet, kadar nisem na WiFi-ju in to brez opozorila, kar mi ni všeč. Z widgetom to izklopim, vendar mi včasih že potegne podatke (celo ne glede nato da sem skonektan na WiFi)

Naštimal sem si tudi omejitev mobilne porabe za aplikacije (za vsako posebej, tega nimam toliko) pa zaenkrat kaže samo klicajček, da so šle preko omejitve 0Kb.

Sem rahlo popizdil in hotel pobrisati dostopne točke (Nastavitve -> Več.. -> Mobilna Omrežja -> Imena Dostopnih točk) In hotel pobrisati Planet in Mobitel MMS pa se ne da.

Hvala vsem za odgovore.

Mavrik ::

Čak kaj? Če si ugasnil mobilni internet, je ugasnjen (tudi ikone za 3G/EDGE/HSDPA več nimaš). Brez sessiona se ne more nič prenašati, niti ti aplikacije kar tako ne morejo vklopiti podatkovne povezave. Kaj točno si rootal/inštaliral/vklopil, da misliš da "ti vklaplja podatke"? Na osnovi česa si to zaključil?
The truth is rarely pure and never simple.

Hayabusa ::

Rootaj telefon, namesti firewall in nastavi v njem dostop do neta aplikacijam samo ko si na wi-fi.

msjr ::

Mavrik je izjavil:

Čak kaj? Če si ugasnil mobilni internet, je ugasnjen (tudi ikone za 3G/EDGE/HSDPA več nimaš). Brez sessiona se ne more nič prenašati, niti ti aplikacije kar tako ne morejo vklopiti podatkovne povezave. Kaj točno si rootal/inštaliral/vklopil, da misliš da "ti vklaplja podatke"? Na osnovi česa si to zaključil?


Telefon je originalen android gor, tako kot so mi ga prodali na Mobitelu.

Tole se mi je danes zgodilo:

- WiFi off, Prenos podatkov off
- Prižgem 250+ Solitaire collection in pump, banner se prikaže. Jest pa wtf? In grem v nastavitve in poglej si ga no, prenos podatkov ON.
- Pregledam promet, Wifi 250Mb kar je ok
- Potem pogledam Mobilni promet in od včeraj do danes so se priklopili na net prek mobilnega omrežja:

  • Solitaire
  • Google Play
  • Skype (čeprav ga nisem prižigal, procesa tudi ne kaže wtf 2x)
  • Novice in vreme (tudi ugasnjeno, wtf 3x)
  • Zemljevid
  • Operacijski sistem Android

Sicer gre za podatke v okviru 5-10 Kb, ampak WTF? Jest definitivno nisem vklapljal mobilne povezave, torej sumim eno izmed aplikacij.

Sumim, da sem butast in da so še nekje nekakšne nastavitve, ampak da jaz ne znam. Saj pravim, najraje bi pobrisal dostopne točke pa je mir, ampak mi ne pusti.

msjr ::

Hayabusa je izjavil:

Rootaj telefon, namesti firewall in nastavi v njem dostop do neta aplikacijam samo ko si na wi-fi.


Ma ja, zgleda da bo to najboljša rešitev, sem ga rootal po navodilih: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-576... (s Kingo Root)

In inštaliral Droid Wall: https://play.google.com/store/apps/deta...

Izi dazit, upam da bo zdaj vse ok. Hvala za idejo Hayabusa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

App, ki bi avtomatsko vklopil/izklopil bluetooth in podatke ko greš od doma

Oddelek: Mobilne tehnologije
293578 (2841) Ales
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419641 (9017) Mavrik
»

Pasivni Wi-Fi bi potreboval desettisočkrat manj energije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
218404 (5379) RuskiSnajper
»

Android deli podatke o povezavah na Wi-Fi

Oddelek: Novice / Varnost
4713252 (10684) kriko1
»

Windows Phone 7 težki porabnik mobilne podatkovne povezave

Oddelek: Novice / Windows Mobile
146918 (5055) JaVonTech

Več podobnih tem