» »

vrnitev rabljenega telefona

vrnitev rabljenega telefona

zuz3k ::

zdravo, prvo ne vem točno kam bi dal temo, tako da bom dal kar tukaj

se pravi, situacija je takšna:

prodajal sem mobitel, ki je bil v garanciji, touchscreen varjanta, ampak mi je
enkrat padel in je malo udarjeno ohišje.

na email mi piše en nepremišljen fant, da bi kupil mobitel, mu napišem da naj me pokliče,
vendar še zmeraj odpisuje na email, da če dela vse vredu, mu napišem mobitel deluje brezhibno,
je v garanciji, edino enkrat mi je padel in zato je cena malo nižja.

z modelom sem se ukvarjal samo zato, ker res nujno moram prodat tel. ker imam že drugega
in imam drugi tel, ker sem šel nazaj na tipkovnico.

mi napiše naslov, mu še enkrat napišem da naj me pokliče, takrat me je poklical, še enkrat
razložim, da mobitel je ok, mogoče ima kakšno praskico, ker je rabljen drugače deluje ok itd..

ok pošjem jaz zadevo, dobim tako email, da če je kaj ekran poškodovan. napišem da ni, ok. potem
čez čas me praša, če deluje vse vredu, mu spet odpišem in še dopišem da sem poslal pod
priporočeno ter kot paket, da je ceneje, in me sprašuje kaj je priporočeno itd..

nato dobim še 2 emaila, na pol urce razlike, če sem zadevo odposlal, mu odpišem da ja
potem me še sprašuje da kakšna je cena, sem napisal kot je dogovorjeno, xx €. OK

nato:

drugi dan sprejme tel. in dobim EMAIL! ne klica, ki se je glasil:

naj se odločim ali bom telefon uzel nazaj ali pa bom plačal baterijo in ohišje! drugače pokliče
policijo


baterija je bila res podrsana, ker sem dostix vzel pokrovček dol in se je pač obravsala, ampak
zdržala je 4 dni brezhibno in je bila tudi še v garanciji!

pokličem jaz modela, in mi reče da ohišje je celo poravsano! da baterija je napihnjena :S in
da sem ga nategnil. kar je bilo poravsano je zgoraj desno ampak telefon ni nov in je mila majhna praska
kar mi je po tel. rekel da je bilo tisto z nožem narjeno! svašta.. potem sva se nekaj kregala, ker
sem dojel da tip hoče nov telefon, brez prask, ampak je še zmeraj trdil da je telefon cew podrajsan,
baterija napihnjena nvemkaj...

zdaj jaz se nisem sekiral, rekel sem da naj pošlje tel. nazaj. ampak rad bi slišal vaše mnenje, kaj
vi mislite?


lahko bi tudi zavrnil pošiljko nazaj, ker kupil je rabljen tel. + ponudil sem mu osebni prevzem, ampak
ne da se mi, da me bo klical vsak dan itd..

imam že več izkušenj z kupljenemi tel. kjer sem pač dobil tel. ki ni delala tipka, pa sem pač požrl..
npr. pri tem nakupu je vse delovalo brezhibno

hvala za mnenja!
Life is a psychological game.

darkolord ::

Težko je rečt, ker ne vemo, kakšna je tudi v resnici ta "praskica". Sodeč po temu, kar praviš, da si mu pisal po mailu, bi jaz pričakoval, da je videt sledove običajne uporabe (kar vključuje tudi kakšen padec tu pa tam). Podrsana baterija me ne bi motila, če ne bi bila predrta ali kaj podobnega.

Najboljše bi bilo, če bi prilepil slike telefona, ko/če ga dobiš nazaj.

zuz3k ::

hvala za mnenje!

trenutno imam samo sliko praske, zgornja leva pa je manjša, okrušen lak

Life is a psychological game.

MonkeyHead ::

Če smem vprašat skot je ta gospod, ki je zadevo kupil?

No pri meni je bila zadeva takšna jaz sem na bolhi prodajal laser brezhiben malo je bilo ohišje popraskano ker sem ga imel v torbi z orodjem. Ko je gospod dobil ta laser me je prvo poklical rekel da je razstavil laser in da je laser v notranjosti (HW) cel polaman inp. je zartjeval. Nakar sem jaz rekel da je meni vse vredu delalo in da ga jaz nisemn nikoli razstavljal ampak bi vzel laser nazaj in mu vrnil denar.
go spod je k temu očitno nasprotoval in rekel da me bo prijavil policiji. Po večih klicij mi je on obrazložil zakaj noče vrnit laserja "ker imam že kupcu tu v mojem kraju". No razpletlo se je tako da me ni prijavil in da je obdržal laser.

Vsak in res vsak ŠALABAJZER V NAŠI DRŽAVI te lahko podjebava če le ima 5 minutk časa, čeprav mu z slikami dokažeš in pokažeš stanje neke zadeve. Vrni mu denar in poskusi se enkrat prodat a le s predhodnjim ogledom.

zuz3k ::

zanimivo, to je en mulo sz okolice celja.

ubistvu, mi je isti dan poslal tel. in že na pošti.

lahko zavrnem oz. verjetno ga bom dvignil čez 2 tedna, ker je itaq rok 15 dni
Life is a psychological game.

MonkeyHead ::

Aha pol ni ista oseba to.

;-) ::

Jaz mu nebi vrnil, tako sem že prodal avto (v bistvu 3 avte) da so me klicali nazaj pa nisem reagiral, ne da telefona nebi mogo.

zuz3k ::

;-) je izjavil:

Jaz mu nebi vrnil, tako sem že prodal avto (v bistvu 3 avte) da so me klicali nazaj pa nisem reagiral, ne da telefona nebi mogo.

mja sam pol maš sitnosti, k te nonstop kliče
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

;-) ::

in ?

DonMatejo ::

videno/kupljeno. Če pa ni bil toliko, da bi prišel do tebe, pa tudi nič. Lahko bi se pa dogovorila za preizkusni rok (tebi ostane 20eur tudi če se on ne odloči), ampak se nista. Meni je zadeva urejena in s tvoje strani čista. Če je delalo na tvoji strani, potem nima kej biksat.

kmetek ::

Za kakšen znesek se gre?

Kakor DonMatejo pravi videno/kupljeno. Nič ti ne more.

zuz3k ::

gre se za znesek 45 EUR
Life is a psychological game.

T-h-o-r ::

MonkeyHead je izjavil:

Če smem vprašat skot je ta gospod, ki je zadevo kupil?

No pri meni je bila zadeva takšna jaz sem na bolhi prodajal laser brezhiben malo je bilo ohišje popraskano ker sem ga imel v torbi z orodjem. Ko je gospod dobil ta laser me je prvo poklical rekel da je razstavil laser in da je laser v notranjosti (HW) cel polaman inp. je zartjeval. Nakar sem jaz rekel da je meni vse vredu delalo in da ga jaz nisemn nikoli razstavljal ampak bi vzel laser nazaj in mu vrnil denar.
go spod je k temu očitno nasprotoval in rekel da me bo prijavil policiji. Po večih klicij mi je on obrazložil zakaj noče vrnit laserja "ker imam že kupcu tu v mojem kraju". No razpletlo se je tako da me ni prijavil in da je obdržal laser.

Vsak in res vsak ŠALABAJZER V NAŠI DRŽAVI te lahko podjebava če le ima 5 minutk časa, čeprav mu z slikami dokažeš in pokažeš stanje neke zadeve. Vrni mu denar in poskusi se enkrat prodat a le s predhodnjim ogledom.



zato so najboljš ročni prevzemi, da človeku stvar pokažeš v živo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

glistovje ::

nč ti ne more , če te še enkrat pokliče reči da ga boš prijavil za nadlegovanje. napiši si ure ko te je klical ter pokliči svojega operaterja in reč da te skus kliče in nadleguje in bo skenslan :D

vorantz ::

me zanima če bo kmalu še ena tema tu in bo nekdo jokal kako ga je nekdo na bolhi s telefonom nategnil :>

BadWolf ::

pri avtu obstaja en zakon o skriti napaki, ko lahko uveljavljaš do enega leta po nakupu
ne vem pa, kako je to pri takile drobnariji, ampak načeloma je kupec zaščiten

Aston_11 ::

Zakon o varstvu potrošnikov oz. Obligacijski zakonik

zuz3k ::

gre se za to, da je fantek pričakoval nov telefon in je sedaj razočaran.
zna se zgodit, da mi pride na dom pa zahteva še za benz itd.. fizično
pa se ga ne bojim :D



vorantz je izjavil:

me zanima če bo kmalu še ena tema tu in bo nekdo jokal kako ga je nekdo na bolhi s telefonom nategnil :>


meniš, da sem ga nategnil? razloži, čimveč komentarju čm :)
Life is a psychological game.

Machete ::

Nerazumem kako Bolha, kot največji slo online market nima sistema feedbackov. Na ebayu veš še preden kupiš pri čem si, na Bolhi pa je očitno po postih tukaj vse ena velka loterija.
Pa nevem a folk nima res več tud trohice dostojanstva in fer playa, ker vsi samo gledajo kako bojo prvega ki pride od ozadaj.

Gandalfar ::

Na cem bos pa temeljil feedback?

vorantz ::

zuz3k je izjavil:

vorantz je izjavil:

me zanima če bo kmalu še ena tema tu in bo nekdo jokal kako ga je nekdo na bolhi s telefonom nategnil :>


meniš, da sem ga nategnil? razloži, čimveč komentarju čm :)


Nism tako mislil :P
Pač ljudje radi delajo teme kako so bili nategnjeni na bolhi

Leks ::

Tudi jaz sem že kupil prek bolhe GSM za 30EUR, ki je bil "brez praske", realno pa je imel počeno ohišje :) Kaj češ, požreš, ker drugače bi imel več stroškov s policijo, sodišči, itd kot pa je telefon vreden.

zuz3k ::

kot iz navadne kupca, sem v soboto dobil tako email, da naj dvignem pošto. danes mi je spet pisal.

naredil sem napako, ker sem rekel naj pošlje nazaj tel. ker je sedaj že na pošti

mam občutek, kot pri večini da je kupec tako naredil: dobil je boljšo ponudbo in je to zavrnil, in
mi je natvezil pač še 1x večje okvare...
Life is a psychological game.

alphasaphir ::

Je možno, da je v tem telefonu, ki čaka na pošti res napihnjena baterija in zelo počohan pokrovček=?

zuz3k ::

alphasaphir je izjavil:

Je možno, da je v tem telefonu, ki čaka na pošti res napihnjena baterija in zelo počohan pokrovček=?


če pogledamo z vidika, kakšen telefon je bil ko sem ga jaz zapakiral:

ohišje točno takšno kot sem opisalm, se pravi od padca ter praska zgoraj
baterija pa ne vem, ker napihnjene nisem opazil vem samo da je zdrsana ampak
deluje normalno.

če bom dvignil pošiljko bom preveril če je napihnjena. in ČE JE, je
itaq telefon pod garancijo.. samo kakor se jaz spomnem ni bila
Life is a psychological game.

errhec ::

Sam bi vzel nazaj vendar bi zahteval da ti on krije stroške pošiljanja,
(seveda če si opisal dejansko stanje telefona).

Drugače pa škoda da ni tisti z tipkovnico, bi ga sam vzel ;) .

LP
dd

zuz3k ::

ne morem se zadržat smejat, ampak laži tega otročjaja so čedalje večje:
sem dobil jaz nekega kupca katerega ste tudi hoteli prelisičit! in bo ta tudi pričal proti vam! telefon slik nisi poslal ker sem te prosil tudi on te je prosil in mu jih nisi hotel polsati!


in pa
to pa je tvoj originalni preden si spremenil dopis ter 2 sliki dejanskega mobilnika!


prej je trdil da nisem hotel pokazat slik, čepraw so bile slike na oglasu
Life is a psychological game.

Mehmed ::

Zakaj sploh se zgubljas cas z njim?

primozzzz ::

Brezveze zgubljat čas s takimi.. Ignoriraj ga pa bo.. Mogoče pa te on hoče nategnit.. Vedi ga, lahko ti pošlje kaj drugega nazaj za isto denarja, tvoj telefon pa obdrži, ker je v resnici ok..
NI PODPISA

zuz3k ::

zmenila sva se da mi krije vso poštnino in tel. dvignem

boljše zanj da je tel. v paketu, ker drugače mu pridem osebno in bo kril poleg telefona še benzin

pa še bo imel možnost me osebno spoznat v malo jeznejšem pomenu
Life is a psychological game.

Bias ::

Moje mnenje, aparata ne bi vzel nazaj. Če veš in trdiš, da baterija ni bila napihnjena in če veš ter trdiš da zadnja plastika ni v nulo spraskana...odpreš paket (ko ga prevzameš vrnjenega) in opaziš spraskano zadnjo plastiko in napihnjeno baterijo...

Kaj boš pa potem naredil?

Glede bolhe...enkrat mau kruzam po njej (da nisem lih na eBayu) in porajtam relativno poceni iPod Touch v garanciji...po slikah nisem mogu ocent k so ble iz neta...pa sm pisal tipu, k je trdil da je kot nov. Ok. Grem pogledat. Odprem škatlico (vse not kot novo) iPod sicer znaki uporabe zadne krom ploskve a tako malo...kot nov. Cena res pocen, aparat v garanciji še dve leti in pol (pač leto garancije + se zgodi 2 leti je uzel)...v glavnem bi mu stisnu še par evrou več kj bil tako pošten. Point zgodbe: pač kupuje se na videno-kupljeno, če ne zaupaš folku al pa si šalabajzer pol se zapelji, poglej, kupi al pa ne jamri.

Ne sprejmi telefona nazaj, ker je bil v fazi ko ga je prevzel kupljen. Kdo pa ve da on tebe nau nategnu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

DonMatejo ::

če si se zmenil z njim, da ga bo poslal nazaj, potem pojdi na pošto in tam odpri paket z uslužbenko (supervision). Če bo karkoli narobe naredita zapisnik, ki je (kakor jst vem, ŽDolhar?) tudi veljaven pri raznih sporih na sodišču. Če nisi oškodovan (beri ves denar daš nazaj, ne daš pa več kot je potrebno), potem vzemi nazaj. Če boš kakorkoli v minusu se sploh ne it.

Mulci si danes upajo marsikej, da boš pa ti dajal dnar, da bo on lahko živel pa... NOT.

primozzzz ::

Jst tut nebi vzemal nazaj.. Sam je bil len, prišel bi telefon pogledat in bi ga vzel.. Ko sem prodajal par telefonov prek bolhe.. 2 sem poslal po pošti, ni blo nobenih problemov.. 3 mobitele so kupci prišli iskat osebno, ponavadi se dobimo v kakšnem kafiču, in je to to.. Če pride iskat osebno pregleda aparat, sproba, vzame, če je resen kupec ponavadi še malo spustim ceno.. Jst uglavnem priporočam, da če kdo kaj kupuje kakšne telefone itd.. Da gre iskat osebno, lahko sprobaš in vse.. ponavadi se pa da še mal ceno zbit :D
NI PODPISA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100274 (6008) predi
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519765 (6777) gendale2018
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8212794 (8583) shadeX
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382236 (25683) budnost
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519454 (7581) MadMen

Več podobnih tem