» »

2 računalnika preko crossover in dostop na Instant Internet

2 računalnika preko crossover in dostop na Instant Internet

osti1 ::

Na forumu sem prebiral debate na temo povezovanja računalnikov preko crossover kablov in posledične možnosti skupnega dostopa na internet.

Situacija je sledeča:
imam dva računalnika z WinXP, ki naj bi imela dostop do neta;
na prvem (A) je priklopljen Mobitelov brezžični USB modem (Instant Internet) in na ta računalnik sem preko crossover kabla priključil drug računalnik (B). Kabel sem preveril in je OK (glede na shemo v tej debati)

Težava:
ko vtaknem kabel - na drugem (B) sveti lučka na vhodu za UTP kabel (na osnovni plošči), na prvem (A) pa ne sveti in javlja, da omrežni kabel ni vključen (mrežno kartico ADMtek AN983 prepozna in je nameščena ter deluje, če komp priključim na ruter).

Vprašanja:
- je, glede na opisan postopek v omenjeni debati, težava v nastavitvah?
- je crossover kabel pravilno nastavljen?
- kakšen bi bil vzrok za nedelovanje mrežne kartice?
- sem na kaj pozabil, oz. ima kdo kakšen drugačen posopek? :)

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

popster ::

najprej moraš oba računalnika pripravit do tega da boš lahko pingal en drugega, potem pa daš samo 3G povezavo v share

to je bistvo, če pa lučka ne utriplje je mogoče lahko kabel slab!?

osti1 ::

Kabel sem preveril s testerjem in je bil OK. Lučke so se prižigale, kot se morajo za crossover kabel.

n00b vprašanje... kako pripravim kompa, da se lahko "pingata"?
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

geniuus ::

si jima določil ipje v istem rangu in dal ustrezen subnet mask? 255.255.255.0 naprimer

osti1 ::

Ja, A je dobil 192.162.0.1, B pa 192.168.0.2, obadva subnet mask 255.255.255.0. Je potrebno določiti še katero število? Default gateway? DNS?

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

bobby ::

share internet connection je tud vklopljen?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Spajky ::

na drugem kompu moraš pod gateway vpisat IP prvega kompa, dns-je pa tudi od ponudnika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

osti1 ::

Ja, share connection je vklopljen, oz. je vklopljen na povezavi preko Mobitel modema.

Spajky, mi lahko poveš kje se to nastavi? Je to v (desni-klik na LAN) -- TC/IP -- Lastnosti -- Ročne nastavitve? Nameščeni so WinXP Pro.

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

Metulj-1 ::

Nastavi na drugem računalniku Obtain an IP address automatically.

osti1 ::

OK, bom. A je potrebno nastaviti še kaj na mrežni kartici? Če se ne motim, bi morala lučka zasvetiti v trenutku, ko priklopim kabel v vtičnico. Vendar lučka ne sveti.

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

Metulj-1 ::

Načeloma ne. Mam pa isto varianto kot ti samo da sheram instant internet iz Win 7 na XP pro. Prej pa sem mel narejen obratno iz Win xp na win7. Zadeva mi je delala brez pro blema razen enkrat se mi ni mrežna postavla.Če ti lučka ne sveti je problem verjetno v mrežni. Maš prav, ko priklopiš kabel v mrežno morajo lampe goret.

osti1 ::

Ja, ravno v tem je štos, mrežno sem priklopil na ruter in je delala. Na servisu so preverili in je tudi delala. Bom poskusil z avtomatičnimi nastavitvami. Hvala.

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

osti1 ::

Očitno je bila napaka na kablu, ker vse spremembe softwerskih nastavitev niso pomagale. Ko sem ponovno namestil nove vtikače je, lo' and behold, stvar delala. :)

Komp A:
IP: 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
DefGateway: 192.168.0.1

DefDNS: 208.67.222.222
SecDNS: 208.67.220.220

Komp B:
IP: 192.168.0.2
DefGateway: 192.168.0.1
Ostalo je isto.

Hvala vsem za pomoč! :D
LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311295 (6965) Tomi
»

Deljena povezava interneta.

Oddelek: Omrežja in internet
81372 (1315) dkRusky
»

Win2000 & XP mreža

Oddelek: Omrežja in internet
5918 (884) boych
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151527 (1332) bojan1
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222159 (1933) TribesMan

Več podobnih tem