» »

Konec xbox piratiziranja?

Konec xbox piratiziranja?

GLAVNI ::

Torej od NFS:HP dalje se baje pripravlja nov FW, ki ne bo več omogočal igranje piratskih konzol.

Need 4 Speed Hot Pursuit NTSC XBOX360-COMPLEX
Posted by TheSurfer (Surfin' the wWw waves) on Nov 15th, 2010, at 3:54 am in Games,XBOX360. One of the hyped racing games of this year is Hot Pursuit. It has been released by COMPLEX but it’s REGION LOCk for the NTSC zone, but that’s not the only fact about it, the disc also features the new protection on disc – AntiPiracy 2.5, for those who doesn’t know what it means: you need a new FW for the box which is not complete yet. It would be called LT+, use google for more info about that. So all the feature games will have this protection that means all the games won’t be playable untill the new FirmWare is released.

Nice one M$.

Hardstyle ::

Eh...

LuGi ::

Do bozica bo tudi to odklenjeno brez skrbi :))

mtosev ::

dvomim da je mozno na kakrsen koli nacin prepreciti piratiziranje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GLAVNI ::

Ja pri PS3 so to elegantno popravili z novim FW-jem.

LuGi ::

Niti ne se je pojavil t.i. downgrader.. http://psx-scene.com/forums/f6/psdowngr...

Bomo kmalu videli če res real ;)

kmetek ::

če ne bo piratstva, pač ne bo prodaje strojne opreme ....kaj misliš, da bi vsak folk dajal 50EUR za igro?

GLAVNI ::

Glej kmetek, poglej drugič čez mejo, boš videl, da je situacija precej drugačna, kot v naši republiki banani.

Sicer pa LuGi, mislim, da je tisto downgrader za FW, po novem pa igre za pogon potrebujejo 3.5 FW. Vsaj tak bo pri GT5, tako da je pirate ne bodo mogli igrati.

Hardstyle ::

GLAVNI je izjavil:

Glej kmetek, poglej drugič čez mejo, boš videl, da je situacija precej drugačna, kot v naši republiki banani.

Sicer pa LuGi, mislim, da je tisto downgrader za FW, po novem pa igre za pogon potrebujejo 3.5 FW. Vsaj tak bo pri GT5, tako da je pirate ne bodo mogli igrati.


V vseh pogledih!!! Plačah,cenah goriva,hrane,alkohola,hardware-a,software-a in še marsičesa drugega.

Ti se samo zgleduj po državah čez mejo ja, idiot.

GLAVNI ::

Glej žalit me ni treba, jaz tebe nisem.

Ti kar delaj v tej državi. Plačo maš kolko? Oziroma verjetno si še kak šolarček, ampak plača ti bo taka, kot kaki čistilki v Nemčiji.

Hardstyle ::

Če pa rečeš da se naj zgledujemo po drugih državah kjer kupujejo originale. Če bi jaz imel možnost z srednjo šolo dobit enako plačo kot jo dobi recimo avstrijec(za isto delovno mesto in izobrazbo) bi se že zaposlil. Tako pa študiram in upam na boljšo plačo oz. delovno mesto.

P.S.
Se opravičujem za žalitev.

Avstrijcu ki ima 1200EUR plače ni problem vsak mesec ene igre kupit, verjetno (ali pa tudi) meni tud nebi blo.
In kaj misliš da se samo v sloveniji piratizira? Da vsi crackeri na svetu delajo zato da bo par sto ljudi v sloveniji lahko igralo pirate?

Zgodovina sprememb…

GLAVNI ::

Kje pa sem napisal, da se moraš zgledaovat po drugih državah (čeprav ne bi blo slabo)?

Problem pri tebi je znanje jezika predvidevam, verjetno bi se že zaposlil.

Pravim, da poglej malo čez mejo, kakšne so v tujini cene, pa boš videl, da so cene smešno nizke. Npr. v BB dobiš Kayne&Lynch za 69,99EUR, v UK ga dobiš za 13 funtov in to LIMITED. Vse skupaj te s poštnino pride 18EUR. Igra je pa stara okoli 3 mesece.

TOP ::

Ja to je igra,ki malokoga zanima,počakaj da pride ven GT5 pa boš videl kaka bo cena tud v tujini.Glavni pa kaj je narobe z piratstvom.Če si ti pošten da kupiš igro ti kar bodi, v kar močno dvomim.

GLAVNI ::

Poglej si zavvi pa game pa game pa boš videl, da nobena nova igra ne pride več kot 40funtov, skup s poštnino te pride maksimalno 50EUR. Govorim za čist nove. Ko mine par mesecov, ponavad 2, 3, cena pade na 25-13 funtov, od Skate3, do batman-a do marstičesa (trenutno je na zavviju 160 iger takih).

Kaj je narobe s piratsvom? Točn to je narobe, da delaš nekaj ilegalnega. Za PS3 mi ne preostane čist nič druga kot da kupim. Za PC pa če dam kak špil gor ga pa itak na travniku dobim. Glej sej prej ko slej bo piratiziranja na konzolah konec, M$ že dela na tem, Sony pa je že z PS3 požel dovolj respect-a, da ga niso mogli heknit. PC pa je pač odprtokodni sistem, ki bo itak vedno tarča piratov.

Če hočeš al nočeš, piratiziranja konzol bo konec. Prej ko slej.

techfreak :) ::

@GLAVNI, Hardstyle in kmetek: O razlikah (razen pri cenah iger) med Slovenijo in tujino se pogovarjajte v drugi temi.

"Piratiziranja" konzol ne bo nikoli konec in prav je tako (do neke mere: igranje nelegalno pridobljenih iger je no-no, preučevanje delovanja ter nalaganje Linuxa pa je dokaj primerno in ne bi smelo biti nelegalno).

Valvoline ::

Me prov zanima kok je na Kitajskem tržišču prodanih x360 ki so se dal odklepat nasproti ps3 ki se niso dale odklepat.Khm :) Če tu dodamo še indijski trg in okolica pridemo do 2 milijarde folka. Ne vem če bi MS rad sam seb zabil avtogol :)

Berserker ::

Igre kupljene v Angliji so res poceni, ampak s tem si spravil ob zaslužek svojo državo, kolikor je za videti, je nekaterim popolnoma vseeno za to.
Sam na xboxu ne piratiziram, zgolj kupujem igre ki se dolgo igrajo, po možnosti na coop. Pred kratkim sem kupil recimo Borderlands GOTY in Mass Effect skupaj za okoli 60 EUR v Sloveniji ampak igral bom do Božiča. Predlagam drugim ki jamrate da je drago, da pač kupujete daljše igre in umetnine. COD in podobno pa prezrete ali igrate na travnik, navsezadnje bo prišlo ceneje kot pa kupujete vsak nov shit za 20-30 EUR iz anglije, hkrati pa se ne pritožujete čez dolžino ker pač kratkih iger ne boste videli in igrali(recimo cod in moh). Na prelomu stoletja smo doma igrali najmanj pol leta eno igro, tisto kar smo dobili smo pač preigrali.
Aja pa GT5 nebo vreden nakupa, preveč japonskih avtomobilov, ter premalo evropskih(50 verzij skylinov pa niti en porsche in VW serija pasatov), ter preveč izbrisanih prog ker jih nameravajo pprodajati za DLC-je. To si zasluži piratiziranje. =)
BALAST po starših imam to navado, da ne maram hitrih sprememb.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

@tr33k ti si zaostal patriot...

PARTyZAN ::

Ja, raje dam po 20-30EUR več, da lahko moja preljuba država živi.

Right.

Berserker ::

O zgodovini raje nebi( napačen topic pač), ampak očitno je tistih nekaj ljudi "91" umrlo zaman. Prav zavidam določenim narodom njihovo domoljubnost, ki je v tej državi ne bomo videli.

mtosev ::

who cares za drzavo. a drzavo kaj zanima za nas? ne. potem mi ne rabimo skrbet za drzavo.btw kdo skrbi za drzavo je malo off.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mihec87 ::

tr33k ti skrbis za domoljubnost trgovc te pa od uzad na suho nazge z marzami pa si misli lejga idiota...

Berserker ::

Kupil sem RPG igro GOTY za 40 EUR(okoli 50 ur igranja, ter vsi DLC-ji) zakaj bi bil nategnjen. NE gre se samo za en predmet, si predstavljate da bi prašek, bencin, hrano kupovali vsi v Avstriji ? Kdo bi imel korist od tega ? In kako država naj deluje če nebi nihče hotel davka plačat ? Navsezadnje če gre država po gobe, bomo občutili najbolj mi v svojih stanovanjih. Gre zgolj za moje mnenje ki je v napačnem topicu, kaj si mislite vi mi je popolnoma vseeno.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

GLAVNI je izjavil:



Sicer pa LuGi, mislim, da je tisto downgrader za FW, po novem pa igre za pogon potrebujejo 3.5 FW. Vsaj tak bo pri GT5, tako da je pirate ne bodo mogli igrati.


Not rly, MOH je potreboval 3.42 in glej uporabniki veselo piratizirajo tako kot tudi COD ki kao potrebuje 3.50 in zadeva ze dela.. Sony se trudi ampak jim ne uspeva ;)

errhec ::

Berserker je izjavil:

Kupil sem RPG igro GOTY za 40 EUR zakaj bi bil nategnjen. NE gre se samo za en predmet, si predstavljate da bi prašek, bencin, hrano kupovali vsi v Avstriji ? Kdo bi imel korist od tega ? In kako država naj deluje če nebi nihče hotel davka plačat ? Navsezadnje če gre država po gobe, bomo občutili najbolj mi v svojih stanovanjih. Gre zgolj za moje mnenje ki je v napačnem topicu, kaj si mislite vi mi je popolnoma vseeno.



Saj so Italijani hodili k nam po bencin pa mlecne izdleke.... Je Italija propala?? Ne, ceno so jim subvencionirali in so imeli podobno kot pri nas.
S tem ko kupuje[ tam kjer je ceneje ne bo propala drzava, temvec trgovec, ki je navil marzo cez ve razumne meje.. In to nima nic s patriotizmom, kvecjemu ....
dd

opeter ::

kmetek je izjavil:

če ne bo piratstva, pač ne bo prodaje strojne opreme ....kaj misliš, da bi vsak folk dajal 50EUR za igro?


V tujini dobiš igre od 3 funtov (evrov) naprej ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bananovec ::

GLAVNI je izjavil:

Glej kmetek, poglej drugič čez mejo, boš videl, da je situacija precej drugačna, kot v naši republiki banani.

Sicer pa LuGi, mislim, da je tisto downgrader za FW, po novem pa igre za pogon potrebujejo 3.5 FW. Vsaj tak bo pri GT5, tako da je pirate ne bodo mogli igrati.

Se da 3.50 pirate poganjati na 3.41. Še več! Igrati se celo da ONLINE
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Relanium ::

Če se nebi xbox piratiziral, nebi niti približno bil tam kot je zdaj. in MS se tega prav dobro zaveda
- evo enaka zgodba je pri windowsih.
Zmer se je, se in se bo to piratiziralo.
Ampak neka zaščita že mora bit, da se opozori da to ni vredu in se z zahtevnostjo te zaščite
išče nek optimum med prepoznavnostjo proizvoda (s pomočjo piratstva) in dobičkom (z dejanskimi nakupi)

Zheegec ::

Če se nebi xbox piratiziral, nebi niti približno bil tam kot je zdaj. in MS se tega prav dobro zaveda

A to je tisti XboX pri katerem se je lani na konzolo prodalo več originalnih iger, kot za Playstation3? Seveda v tujini, ne pri nas, pri nas se pa proda 10x manj iger na eno Xbox konzolo, kot na PS3.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

PS3 odklep novejsih verzij

Oddelek: Konzole
329827 (6095) Mavrik
»

Katero konzolo kupiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Konzole
15826606 (23184) Pesimist
»

PlayStation 4 že v razvoju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7622217 (19855) St235
»

Ubisoftova rešitev za piratstvo: nujna povezava na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17518872 (14887) ahac
»

Za občasno igranje Playstation 2 ali Xbox 360

Oddelek: Konzole
493423 (2315) Berserker

Več podobnih tem