» »

SD razpada?

SD razpada?

mtosev ::

Afera Dimic dobiva nove razsežnosti. V uredništvu smo dobili pismo, ki ga je premierju in predsedniku SD Borutu Pahorju po odstopu šefinje kabineta Simone Dimic poslal njegov nekdanji svetovalec Sebastjan Jeretič.

Pismo naj bi nastalo, potem ko naj bi Jeretiča "posredniki" seznanili s Pahorjevimi grožnjami, povezanimi z odhodom Dimičeve, kar je razvidno tudi iz pisma.

“Dragi predsednik, prek posrednikov sem prejel tvoje grožnje. Ker sem te dobro poznal, se seveda ne morem bati. Četudi si ranjen in maščevalen, mi z največjo stopnjo zlobe ne moreš prizadejati desetino gorja, ki mi ga je v zadnjih dveh letih od naše zmage povzročila tvoja Simona. S svojim blatenjem in klevetanjem. S svojimi lažmi in grožnjami tistim, ki bi lahko sodelovali z mano,” je zapisal Jeretič.

Jeretič še piše, da je zavrnil sodelovanje v “organiziranem plenjenju države, k čemur so me nagovarjali tvoji najtesnejši. Še isti dan, ko sem zavrnil ponujeno mesto v Modri celici tvojega prijatelja Andraža Vehovarja, še isti večer se je začelo sistematično blatenje”.

“Se še spomniš, na kateri točki sva nehala komunicirati? Ko sem rekel, da bo Simona največje zlo te vlade in si me besen poklical na raport v svoj kabinet. Pa vama nisem zameril. Ne, smilila sta se mi,” še piše pozareport.si. “Dali smo ti zgodovinsko priložnost, pa si jo zavozil,” je Pahorju še zapisal Jeretič.

“Kaj pa si imel v mislih, ko si rekel, da boš sprožil povračilne ukrepe. Boš poslal kriminaliste name in me dal zapreti? Mi boš vzel državljanstvo? Kaj??? Mi boš prepovedal delati v Sloveniji?” ga sprašuje.

“Kaj moram narediti, da bom lahko brez tvojih groženj izražal svoja stališča? Bo lažje, če bi izstopil iz naše stranke? Moram zapustiti državo in iz tujine komentirati politično življenje v svoji domovini?”

Jeretič še piše, da ne misli več molčati, ker ne more več gledati te “komedije”, da pa se ga ni treba bati in mu groziti. Kot poudarja, nima nobenih ambicij poseganja v dogajanje v stranki, saj tam ne vidi nobenega potenciala več.

http://24ur.com/novice/slovenija/rekel-...

moj komentar na vse skupaj: OMFG
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BALAST ::

Eden izmed mnogih, ki je imel idealno priložnost doseči korito, ampak mu je po zmagi Pahorja Dimičeva prekrižala načrte, saj je znala bolje tržit svoje modre kuverte.

Dobil je nož v hrbet, ampak take zgodbice nimajo nobene trdne podlage in se lahko samo obriše pod nosom, razen če ima kaj prič in dokumentov da gre na sodišče, pa če bo pameten na vrhovno evropsko, ker naše je polno lobistov, ki se nikamor ne premaknejo.

guest #44 ::

Nič novega v sloveniji. Je pa izraz "organizirano plenjenje države" najboljši, ki sem jih slišal zadnjih par let. Hits the right spot!

Še dobro, da nisem volil SD. SDS še manj...tej bi imeli prav tolko afer le, da bi jih znali boljše prekriti.

Čestitam vsem zlobnežem, naivnim budalom, slepim idealistom in praznoglavim ovcam, ki pridno, posredno ali neposredno, prispevajo k "organiziranem plenjenju države".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

PacificBlue ::

Čestitam vsem zlobnežem, naivnim budalom, slepim idealistom in praznoglavim ovcam, ki pridno, posredno ali neposredno, prispevajo k "organiziranem plenjenju države".


+1

Itak bo pa kmal slo vse v "cugrunt". Pazite tisti, ki imate prihranke v NLBju...
I’m out.
:3

mtosev ::

more: http://24ur.com/novice/slovenija/kako-t... just keeps getting more interesting
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Avenger ::

guest #44 je izjavil:

Še dobro, da nisem volil SD. SDS še manj...tej bi imeli prav tolko afer le, da bi jih znali boljše prekriti


Ah, dvomim, dvomim, najbolj talentirana za prikrivanje afer je bila LDS. Sicer pa poleg SDS ni nobene resne stranke, ki bi bila sposobna sestavit vlado, ali pač? Slišijo se namigi, da bi lahko Zoran kandidiral za predsednika vlade. Ljudstvo bi torej rado še bolj napolnilo njegove žepe... pa dejte. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mtosev ::

komaj cakam da pridejo v temo kaki levicarji. da vidimo kaj bodo na dano situacijo povedali. aja JJ ne morete kriviti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Avenger je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Še dobro, da nisem volil SD. SDS še manj...tej bi imeli prav tolko afer le, da bi jih znali boljše prekriti

Sicer pa poleg SDS ni nobene resne stranke, ki bi bila sposobna sestavit vlado, ali pač? Slišijo se namigi, da bi lahko Zoran kandidiral za predsednika vlade. Ljudstvo bi torej rado še bolj napolnilo njegove žepe... pa dejte. :D
SDS na volitvah 2012 po vsej verjetnosti ne bo imela zadostne večine za sestavo vlade, Jankovič gor ali dol.
Sploh pa ima slednji prednost le v LJ, kar pa je za kaj konkretnega premalo.

Double_J ::

Bo imela dovolj za sestavo, če bo zmagovalka volitev. Desus bo šel v koalicijo z zmagovalko volitev in ima kar okoli 10% podpore.
Dve šivanki...

djordjevic ::

komaj cakam da pridejo v temo kaki levicarji. da vidimo kaj bodo na dano situacijo povedali. aja JJ ne morete kriviti

Couldn't give more of a F.

Desus bo šel v koalicijo z zmagovalko volitev in ima kar okoli 10% podpore.

Samo to nam še fali. Naj ima prosim kdo toliko jajc, da razpiše referendum za razpustitev tega presnetega interesnega združenja in največje cokle razvoju poleg naših vrlih sindikatov.
No grave is deep enough to keep us in chains.

donfilipo ::

komaj cakam da pridejo v temo kaki levicarji. da vidimo kaj bodo na dano situacijo povedali. aja JJ ne morete kriviti


Evo kaj mislimo ekstremni levičarji8-) Bomba8-)
Pa bom povedal še enkrat.
Levica pri nas in v svetu, je načeloma praktično čez noč, ostala brez ideologije. Tistega zavajajočega in mamljivega dela, ki kljub neracionalnosti, 'levičarje' vodi v trd in često osebno niti ne toliko profitabilen boj, kot recimo kapitalizem. See????

Levico danes simbolno vodijo akademiki, v svojih po večini precej zahtevnih preobračanjih. Ako se jih postavi pred dejstvo, katero realno opcijo bi uvedli, pa se na nož sprejo. In vse so na koncu, prej ali slej, na las podobne opcijam sodobne desnice.
Sodobna desnica ima precej velik, še vedno veljaven ideološki naboj. Šele ko bo ta kot rezultat pokazal popoln poraz, recimo belega zahodnega načina življenja in kapitalizma, potem bo dozorel tudi čas, za novo ideološko močno levico. No morda pa ta čas res ni niti več tako daleč. In ja. Takrat zna tudi pokati8-) In zgodil se bo velik shape shift. Recimo da ameri dobro delujoče socialne države ne bodo več zmerjali s komunizmom;(( Marveč bodo v simulacijah in eksperimentih kalkulirali, kje in kako najbolje deluje. Pokazalo se bo, da najbolje deluje le če je dobro skrita, tiha, zakamuflirana in samoumevna8-) In če je proizvodnja avtomatska, posodobljena, debirokratizirana in rešena prisilnega dela. In potem se bomo jasno zbudili;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

@donfilipo: ekstremna levica, karkoli že to je, stavi na napačnega konja. V primeru, da "bo počilo" boste zadnji. Napačne lekcije 20. stoletja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pšenični ::

"Itak bo pa kmal slo vse v "cugrunt". Pazite tisti, ki imate prihranke v NLBju..."

Ko nam od zunaj ne bodo dajali več posojil, lahko nategnejo še naše varčevalce. Hrvaške so pa itak.


""Se še spomniš, na kateri točki sva nehala komunicirati? Ko sem rekel, da bo Simona največje zlo te vlade in si me besen poklical na raport v svoj kabinet. Pa vama nisem zameril. Ne, smilila sta se mi," še piše pozareport.si. "Dali smo ti zgodovinsko priložnost, pa si jo zavozil," je Pahorju še zapisal Jeretič."

Da je zavozil, je bilo nam jasno prec, "ko se je prižgal semafor"...heh,heh...

"SDS na volitvah 2012 po vsej verjetnosti ne bo imela zadostne večine za sestavo vlade, Jankovič gor ali dol.
Sploh pa ima slednji prednost le v LJ, kar pa je za kaj konkretnega premalo."

Mislim, da bojo volitve prej. Tud v SD ju so ugotovili, da bo Pahor do takrat uničil tako državo kot celotno levico.

Tole pismo je začetek Pahorjevega konca.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Matako je izjavil:

@donfilipo: ekstremna levica, karkoli že to je, stavi na napačnega konja. V primeru, da "bo počilo" boste zadnji. Napačne lekcije 20. stoletja.


Narobe. Ker ne bo počilo zdaj. Vsaj globalno ne. Tu, če bo počilo, bo blažji vaški vik in krik.
Ko bo počilo bo globalno. Takrat pa bodo zadnji prvi. In prvi bodo zadnji.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Slovenska levica je parodija. Po svoje 'uvožena desnica' (neoliberalna) tudi.
Ideali komunizma so se popolnoma podrli.
Ideale poštenih in škrtih predvojnih tovarnarjev in bogatih obrtnikov, pa smo sesuli z revolucijo.
Ostal je vsesplošen lopovluk in principi gumarabike.

Ampak razen ZELO svetlih izjem v svetovni ideologiji, bomo več ali manj, vse skupaj po popolnem, ali delnem razpadu, spet pokopirali. Skupaj z nekimi instant vrednotami. Dokler ne zrase nov zarod poštenih in pridnih in jasno škrtih kapitalistov;(( Ampak obstaja sum, da to tako ne bo potekalo globalno. Tam se obetajo velike turbulence!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

"Tole pismo je začetek Pahorjevega konca."

V bistvu se bo zgodlo ravno to, česar smo se najbolj bali.

Odstop, politična odstranitev Pahorja in poskus vstati od mrtvih leve politične opcije - SD ja. Tisti ki smo menili, da bo morda Pahor le vzdržal in uničil SD do konca smo zgleda le "preveliki optimisti"...

SD se je nekaj le naučila od Zaresa in porednega golobčka, namreč kako se zafura stranko, da te volilci ne jebejo pet posto. Oziroma kdaj je zadeva že tako zavožena, da je potrebno ukrepati. Kajti če pogledamo npr. v Zares (oni tega niso skapirali) Golobček namreč kar vstraja, stranka pa v svojem padcu doživlja "kitajski sindrom"..

LDS je na podobni poti. Ampak njim se itak jebe, al bojo še v parlamentu al ne...

"Ampak razen ZELO svetlih izjem v svetovni ideologiji, bomo več ali manj, vse skupaj po popolnem, ali delnem razpadu, spet pokopirali. Skupaj z nekimi instant vrednotami. Dokler ne zrase nov zarod poštenih in pridnih in jasno škrtih kapitalistov;(( Ampak obstaja sum, da to tako ne bo potekalo globalno. Tam se obetajo velike turbulence!"

Heh, obeta se obeta, američani bojo mogli delat do 69 leta, da bojo lahko šli v penzijo. Tole nakam čudno smrdi po revoluciji. Saj narod že sluti, da je to ena velika kapitalistična nategancija.

Avenger ::

donfilipo je izjavil:

ne bo počilo zdaj. Vsaj globalno ne. Tu, če bo počilo, bo blažji vaški vik in krik.
Ko bo počilo bo globalno. Takrat pa bodo zadnji prvi. In prvi bodo zadnji.


Tud jaz imam močan občutek, da bo počilo globalno, mogoče celo v naslednjih 2 letih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

donfilipo ::

Tud jaz imam močan občutek, da bo počilo globalno, mogoče celo v naslednjih 2 letih.


Naj za martina povem še antitezo:

Imam dva soseda. Sintskega in indijskega porekla. Daleč od ciganov. Cigo sem jaz. No in ta dva soseda se ubadata s šloganjem, /med drugim/. Živita super.
Kot bi primerjali Castra in Busha. Vsi boste rekli, Bush je car, Castro je cigo, klošar:).... Idiotizem!!!

Castro komunist, naj bi živel skromno:
PA: --je imel dve različni in lepi strastni ljubici na dan, ki so mu jih nekako 'sistemsko' dostavljali, neomejeno število trdih nasprotnikov, najboljše cigare in solidno prehrano in pospravljena bivališča......bush ima pa precej tečno ženo, odreči se je moral pijači, cigaram in tudi število nasprotnikov, je tako majhno, da jih niti ne najde vseh;((

Tako zdaj sem pojasnil, kaj je prednost šloganja. Ogromna. In jasno ker sem butelj, ne grem direktno s prevaro, ampak se trudim s pomočjo predvidevanja. Prekognicije. Ali rata ali ne, je pa drugo vprašanje. Ampak saj vam tudi zaračunal nisem8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domoljubni shod (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024724 (20977) krneki0001

Bo v Sloveniji počilo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24040579 (32931) Gandalfar
»

SDS ustvarja lažne profile (RTVslo), ki poveličujejo njihovo, ter blatijo druge stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914885 (10697) Buggy

Zoran Janković - slovenski mesija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17719203 (13361) Gandalfar
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814106265 (90450) imagodei

Več podobnih tem