» »

Nenavadno zmrzovanje računalnika

Nenavadno zmrzovanje računalnika

dr.Akula ::

Nisem hotel smetiti še z eno od teh tem, a v nobeni od že odprtih ni bilo opisanega problem, ki se dogaja meni.
Torej, računalnik naključno zmrzuje (včasih med brksanjem po netu, med gledanjem filmov,...) in ko se to zgodi ne primejo več nobene tipke (ne da se niti ugasniti, niti prižgati capslock ali numlock lučke), miška ne dela, na ekranu pa je pač zmrznjena slika. Edina stvar za katero sem opazil, da po zamrznitvi še deluje, je bil zvok v youtube filmčku. Po freezu je edina rešitev hard reset.

Sam sumim na trdi disk, ki zadnje čase postaja nekam nenavadno glasen ali pa mogoče na matično, ampak za to drugo res upam da ni.

Še nekaj stvari, ki vam bodo mogoče pomagale:
- že kar nekajkrat se mi je zgodilo, da se je bios takorekoč "resitiral"; sistemska ura se je prestavila na _:_:2001, in pa boot nastavitve so se spremenile tako, da disk na katerem je sistem ni bil več primaren, ampak ga je zamenjala floppy enota.
- včasih ko se windows zažene in pride v sistem, kakšna od tray ikon manjka.
- škatla je redno čiščena, tako da kakšno pregrevanje v zvezi s prahom lahko izključim.
- malo preden se je vse to začelo, je bila zamenjana grafična kartica. Pomislil sem, da mogoče napajalniku zmanjkuje moči, a bi se freezi potem verjtno dogajali med igranjem iger, ko je vse v full loadu.

To je vse, česar se trenutno spomnim, upam da vam bo kaj v pomoč, če pa potrebujete še kakšno informacijo pa povejte. ;)
ni podatka

dr.Akula ::

Nobeden ne ve?
ni podatka

Valvoline ::

Najprej povej konfiguracijo. Tisto da se ura resetira pa je hin baterija za bios.

Mal poveča voltažo ramov in procesorju,seveda če se da.

Zgodovina sprememb…

dr.Akula ::

Hvala za odziv :)

Konfiguracija:
Procesor Q6600
Grafična Geforce GTX 460 (tovarniško navita)
Matična Asus P5K-E/WIFI-AP
Ram DDR2 4GB
Napajalnik ENERMAX Liberty EL620AWT (620W)

Razen grafične ni nič navito.

Baterija za bios je šal v maloro? Se da to slučajno menjat? :D
Kaj bi pa pridobil z večanjem voltaže?
ni podatka

Valvoline ::

Za zacetek izklopi še c1e in speedstep v biosu. Fajn bi bilo čeb še bios updatal.Baterijo lahka daš iz kakega starega odsluženega pc-ja,saj so iste.
Povečanje voltaže=boljša stabilnost.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Baterija stane par evrov. Dobiš jo tudi v kakšnem hipermarketu. Najbolje da odpreš kišto, jo vzameš ven in greš z njo v trgovino.

Naredi memtest
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312298 (1545) btzajla
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514669 (3934) karjolca
»

[težka tema] računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
341785 (1477) solatko
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353545 (2612) Bostjan99
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem