» »

nakup objektivov

nakup objektivov

legice ::

no stvar je taka, da mislim kupiti dodaten objektiv za svojega nikona,in to takega ki ima 300mm goriščno.
zasledil sem 2 na mimovrstah tegale in tegale,seveda pa razlika je 200 eur in drugače pa ne zasledim razlik, tako da se obračam na pomoč foruma, da mi pri tem malce pomaga=)
v naprej se zahvaljujem:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

lurker ::

Prvi je FX (full frame), ljudje so povečini z njim zelo zadovoljni. Tudi (ampak sploh ne samo) zaradi cene. Moraš pa vedet, da pri f5.6 športa ne boš slikal (razen šaha).

Drugi pa je samo za DX aparate (zato tudi nižja cena), ki je pravkar prišel ven. Videl sem samo par postov ljudi, ki ga imajo in je zgledal tudi zelo dober.

Če ne nameravaš it na FX, vzami cenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

s1m0n ::

Tako kot pravi lurker!

Je pa 70-300 bolj oster, težji, večji na občutek bolj kvalitetno izdelan!
Imata enake premaza stekel, VR, enako zaslonko pri 300mm.
Za kak realen šport pa ti je bolje kakšen zoom z fiksno zaslonko, večinoma so 2.8 so pa veliko dražji :)

legice ::

uporabljam kit zadevco kot amatersko slikanje/video in za šolo. da bi vedel kakšen je učinek full-frame leče mi ni ravno jasno, dojamem pa da je v zvezi z 35mm filmom. ali je razlika ostrine velika, tako da kasneje kupim prvi objektiv?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legice ()

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

lurker ::

V tisti primerjavi (na NikonCafe.com), ki sem jo jaz gledal, je bil 55-300 bolj oster kot 70-300. Ne vem pa pri kateri goriščnici so primerjali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri D-SLR fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11319209 (15699) dottor
»

kateri teleobjektiv za nikon d5000

Oddelek: Zvok in slika
439625 (9025) kuglvinkl
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512037 (5705) JayKay
»

Canon EOS 400D

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
295623 (4329) Stepni Volk

Več podobnih tem