» »

vinjeta

vinjeta

DavorK ::

Ali potrebujem vinjeto, če potujem v Piber (Kofflach)- 5. 11. grem čez Šentilj.

St235 ::

Če misliš od Šentilja do Piberja peljat po avtocesti potem jo rabiš. Predvidevam, da govoriva o avstrijski in ne slovenski vinjeti.

Če maš GPS mu preprosti povej naj se izogiba avtocest pa je, več kot par minut ne boš izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

metalc ::

Vinjetne ceste najdeš na straneh Asfinaga (avstrijski "Dars"), oz. natančneje tu. Če misliš iti po avtocesti do Graza in potem po avtocesti na zahod, potem jo definitvno rabiš. Če misliš iti strogo po navadnih cestah in niti metra po avtocesti, potem ne. V tem primeru moraš že na naši strani dol z avtoceste v Šentilju (vinjetna obveznost se namreč prične takoj na mejni točki), prečkati mejo pri "starem" prehodu in dalje po navadnih cestah. Žal pa ne poznam toliko terena, da bi lahko rekel, kaj se bolj splača.

kixs ::

Slo vinjeta 2011 bo roza barve.

caveman ::

Hvala kixs.

Nagi Bator ::

Ce je problem cena, pa je pametno vedeti tudi, da so cene avstrijskih vinjet v nasprotju z nasimi drobiz!

foreignbreed ::

St235 ::

Vinjeta je okol 8 EUR, cc pol cenejša kot naša.

Tear_DR0P ::

Vinjeta je okol 8 EUR, cc pol cenejša kot naša.

ker ne veš da v avstriji plačaš mostnine in tunelnine - sicer ne povsod, ampak na poti do salzburga, se tega nabere za ~15 EUR v eno smer
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

St235 ::

Kako vezo ima to s tem, ali rabi vinjeto da pride do Piberja?

Lion29 ::

ne vem, sem vidu da se drugje folk pritizuje na roza vinjetami... meni zgledajo cisto kul...tut cena se mi zdi sprejemljiva za 14 mesecev 95e
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Brane2 ::

Kakšne veze naj bi imela barva vinjete ? :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lion29 ::

Brane2 je izjavil:

Kakšne veze naj bi imela barva vinjete ? :|


so to konkretno temo? nobene... ampak da se ne odpira nova tema, se lahko izkoristi pac ta... on je itak odgovor na svoje prasanje ze dobil ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Brane2 ::

O.K, I'll bite.

Kakšne veze ma barva nasploh ?

A to misliš kao pederska barva etc ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

genius11 ::

roza
hahaha

Kot, da ni drugih baru, recimo dal bi rumeno, rdečo, ...pač take barve da se vid vrnih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

Lion29 ::

Brane2 je izjavil:

O.K, I'll bite.

Kakšne veze ma barva nasploh ?

A to misliš kao pederska barva etc ?


kot sem rekel, meni je kul! drugi folk se pritozuje, da je pedrska ali prevec ziva in ne pase na avtomobile :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Brane2 ::

genius11 je izjavil:

roza
hahaha

Kot, da ni drugih baru, recimo dal bi rumeno, rdečo, ...pač take barve da se vid vrnih


Aha, to kao, ko si kot davkoplačevalska ovca že zdavnaj sprejel med ritnici korenjaka premnogih ki so kakorkoli povezani z DARSom sedaj potegneš črto pri roza nalepki kot mejo, čez katero ne greš ?

Ti boga, kaj bo roza nalepka sporočila okolici,d a si pri tem užival mogoče.

To bi bla smrtna obsodba, res...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Izi ::

Brane2, ti si edini, ki že ves čas povezuješ roza barvo s pedri :P
Ne gre se toliko za pedre, kot to, da je roza barva moškim enostavno odvratna in to na splošno ne glede na spolno usmeritev. Če smo čisto pošteni je povezovanje pedrov in roza barve čisti stereotip, ker v življenju še nisem videl pedra oblečenega v roza oblačila. Transvestiti so pa že druga pesem.

Roza vinjeta bo močno izstopala s svojo barvo in bo olajšala delo DARSovcem pri kontroli. Roza avtov skorajda ni, tako da je vsak roza flek na kateremkoli avtu močno opazen.
Če pa se vrnemo k estetiki pa bo roza vinjeta vsekakor močno kazila izgled vsakega avta. Upam, da ne bo povečanja števila nesreč zaradi odvračanja pogleda voznikov na roza nalepke na šipah nasproti vozečih avtov >:D

Ampak če verjamemo psihologom, bo roza barva boljša od modre:
Kakor pravijo modra znižuje krvni pritisk in aktivnost možganskih valov, medtem ko roza nevtralizira agresijo.
Se pravi je modra vinjeta delovala uspavalno, kar ni dobro za voznike, roza pa nevtralizira agresijo, akr je močno pozitivna lastnost in se bomo vsi skulirani vozili naokoli :D

Kakorkoli že ostaja dejstvo, da je roza vinjeta enostavno grda ;((

black ice ::

Izi je izjavil:


Ampak če verjamemo psihologom, bo roza barva boljša od modre:
Kakor pravijo modra znižuje krvni pritisk in aktivnost možganskih valov, medtem ko roza nevtralizira agresijo.
Se pravi je modra vinjeta delovala uspavalno, kar ni dobro za voznike, roza pa nevtralizira agresijo, akr je močno pozitivna lastnost in se bomo vsi skulirani vozili naokoli :D

ROFL
Ne vem če sploh obstaja bolj grda barva kot je roza.

fosil ::

Hello Kitty vinjeta :))
Puncam je sicer večinoma kar všeč.
Tako je!

Gregor P ::

Sam bi le dodal k temi, da če resnično ni druge možnosti, se lahko na avstrijski avtocesti pelješ brez vinjete do prvega izhoda; in to teorijo sem že preizkusil tudi v praksi; na Karavankah, na avstrijski meji so kontrolirali vinjete in kaznovali tiste brez, ko sem prišel sam na vrsto sem mu dejal, da se peljem le do prvega izvoza (kar je bilo tudi res) in me je mirno spustil naprej (sedaj se le ne spomnim točno, ali sem se peljal v Avstrijo, ali iz Avstrije, ampak tudi za nazaj velja od zadnjega uvoza naprej). Če bi dejal karkoli drugega, bi verjetno dobil kazen.

Priznam pa, da ne vem, kako bi se to odvijalo na Šentilju, ker tam imaš res možnost prečkati mejo takoj poleg na starem mejnem prehodu.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

T0RN4D0 ::

 Vinjeta 2011

Vinjeta 2011



I love it. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

metalc ::

Še malo glede avstrijskih, da ne bo nesporazumov.

V splošnem se obveznost začne že na meji in nikakor ne šele na prvem priključku. Še več, potrebna je tudi na nekaterih hitrih cestah (npr. iz Spittala proti Lienzu ali iz Celovca proti severu) in če je kakšna črpalka ali počivališče skupno z avtocesto in navadno cesto, jo moraš imeti tudi tam (ampak najbrž ne boš tankal tam, kjer je najdražje). Potem je še nekaj Sondermautstrecke-ov (ponavadi med dvema priključkoma). Tam vinjete ne rabiš (in ti tudi nimajo kaj za težiti, če te tam dobijo brez nje), zato pa plačaš cestnino na klasičnih cestninskih barikadah. Eden teh odsekov je tudi karavanški tunel.

Zato:
Če se pripelješ čez Karavanke, lahko brez vinjete voziš do prvega izvoza.
Če greš čez Šentilj in šparaš, moraš z avtoceste že pred mejo in jo prečkati čez stari prehod. Ali pa tvegaš.

Pa še link na angleško vezijo uredbe o cestninah (v hudi birokratščini)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev vinjet na ravni EU (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16334778 (30377) Invictus
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349311 (32908) Mare2
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220980 (18473) sirotka
»

Vinjeta 2011

Oddelek: Loža
92202 (1878) KoMar-
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322897 (19021) MrBrdo

Več podobnih tem