» »

Rabim pomoč PC-ojačevalec dolby digital

Rabim pomoč PC-ojačevalec dolby digital

Istrian ::

Tako stvar je taka na Pc imam integrirano zvočno kartico (gigabyte 7dxr), katera ima izhod za zvok tega lahko spremenim v digitalen S/PDIF izhod. Ta izhod naj bi mi pošiljal nekak AC3 signal za moj Dolby digital ojačevalec. To piše v manualu od Mplate.

Kakšen mora biti kabel za to stvar priklopit. Na coaxial vhodu od ojačevalca piše da je vhod 0.5Vpp in kabel 75ohm.
V navodilih od Molate pa ni specifikacije izhoda.
Zdaj ker sem na netu bral različne članke od S/PDIF sem zasledil celo da imajo nekatere računalniške zvočne kartice izhod 5Vpp. Zato se bojim da bi kaj skuril, če bi stvar samo priklopil in sprobal.

Če bom stvar vspel priklopit ali mi bo pol naprimer če v PC vrtim DDV z Dolby digital ojačevalec to prepoznal in zaigral.

In še to kaj je AC3 ??

Hvala za pomoč.

Zdaj imam stvar priklopljeno z analognim izhodom-vhodom in mi dela dolby pro logic.
:D

gumby ::

-kabel rabiš 75 ohmski koaks, tako, kot si napisal - lahko pa vzameš tudi navaden audio kabel, bo tudi delalo (ta je 50 ohmski)
-glede napetostnih nivojev ne bi smelo biti problemov, saj je S/PDIF signal točno specificiran. sicer pa imajo vhodi zaščite, izhodi na zvočni pa tudi niso sposobni dati velikega toka, da bi kaj skurili
-dolby digital ti bo delal samo, če maš zvočno in DVD povezan z digitalnim kablom (2-žilni) - ali pa digitalni izhod DVD-ja direktno speljan na ojačevalec
-AC3 je oblika digitalnega zapisa zvoka, nekaj podobnega, kot MP3. zvok DD je shranjen v tej obliki

BlackHole ::

Enkrat sem bral, da se je nekaterim dogajalo tudi to, da so zaradi te razlike v napetosti skurili svoje reciverje, mislim da so bili to predvsem Denon-ovi. No, jaz imam enako povezavo z Yamahinim receiverjem, pa ni bilo težav. Kar se tiče povezave, mislim da tisti dvožilni kabel z DVD-ja na zvočno ni nujen, ker če prav spomnim ga tudi jaz nimam. V tem primeru gre pač preko IDE kabla, ampak nisem siguren. AC3 je pa v bistvu zakodiran signal zvoka, ki je lahko zapisan kot 5.1 ali pa 2 kanalen (morda tudi več), v bistvu dolby digital.

Istrian ::

Še nekaj me zanima, kakšen 3,5mm konektor moram vtaklnit v SB mono ali stereo in če stereo na kateri kanal moram stvar zvezat. To pa sprašujem ker mi v navodilih od MB piše da ko vklopim konektor v SB ta sam zazna če je S/PDIF in sam preklopi v digitalno. Meni se sicer to da sam zazna in sam preklopi zdi malo čudno ?8-O

Pa še to ali obstaja na netu kakšna muzika-mp3 za testirat dolby digital ?

wince ::

Ma ce priklopis digitalno SB in reciver pole je mini jack mono na drugi strani pa je navaden cinch, ce pa mas stereo kabel pa probas na kiremu kanalu pride signal :D
Hmm, da sam ugotovi pa raje prej poglej med nastavitvami v Mixer-ju (Audigy:D ma pri mixerju za nastavit...)

gumby ::

ups, digitalnega kabla DVD-zvočna res ne rabiš - ta je samo za audio CD-je
za konektor pa poglej v navodila od zvočne, tam lepo piše (po logiki bi moral biti mono)

BlackHole ::

V mp3 obliki ne boš našel dolby digital zapisa. Lahko pa pogledaš na tole stran, kjer imaš THX, DD, ... trailerje.

Istrian ::

Včeraj sem povezal Pc-Ojačevalcem z navadnim 50ohm kablom in na ojačevalcu izbral Dolby digital. Vse lepo in prav dokler nisem prižgal PC in je ojačevalec sam preklopil na dolby pro logik. OK.
Pol sem pa probal predvaj en divx(narejen z 6.zvoki baje) z bsplayerjem. Probal sem spreminjat vse možne nastavitve v bsplayerju za AC3 zvok. inštaliral sem tudi en dodatek AC-3 filter pa nič. Ni in ni zvoka.?


BlackHole
Na tej strani so filmčki z zvokom preveliki za mojo pipico v svet. Ali obstajajo kje samo kratki zvokovni zapisi da to stvar stestiram če dela.
Ali je pomenbno kateri player predvaja film oz. muziko?

gumby ::

-ojačevalec je normalno v prologic načinu, v DD preklopi, ko dobi AC3 signal...
-če imaš dvd, potem si nabavi en film - to je najenostavnejši način za testiranje DD (v PowerDVD nastavi "Use S/PDIF output" pod audio opcijami)
- v BSPlayer-ju nastavi "Intervideo decoder" in "S/PDIF output" v opcijah, drugače ne bo delalo (vsaj pri meni ne)

Istrian ::

t.g

Zdaj sem si kupil dvd in sem si nabavil film.
Z PowerDVD in tvojimi nastavitvami mi dela DD - super:D

Ampak v bsplayerju mi ne dela in ne dela ina kdo kakšno idejo, sproval sem vse možne nastavitve ampak ojačevalec noče v DD.;(

Help:'(

gumby ::

-a v BSPlayer-ju sploh ni zvoka ali pa je navaden stereo zvok?
-probaj zagnati film, potem klikni (z desnim) na preferences/intervideo audio decoder. nato pa izberi npr. stereo, klikli apply, izberi S/PDIF output in še enkrat klikni apply. ne sprašuj me zakaj, ampak to zna včasih pomagati...:D
aja.. DD bo v BSPlayerju delal samo, če ima film AC3 zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Istrian ::

Mi je uspelo problem je bil v "use dedynamic filter" mora biti izklopljen za DD.

Hvala za pomoč zdaj dela super.

gumby ::

uživaj8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455205 (3520) jRk0
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

bsplayer & Dolby Digital

Oddelek: Zvok in slika
6881 (844) kajzer
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537596 (6351) gumby
»

DVD in divx posnapisi

Oddelek: Zvok in slika
71700 (1535) BlackHole

Več podobnih tem