» »

zagon programa direkt s cd-ja.

zagon programa direkt s cd-ja.

Dusko ::

Zanima me ali je možno nardit tole:Program namestim na trdi disk in pol bi želel posneti mapo kamor sem namestil ta program na cd.Ampak mora pol ta program delovati na bilokaterem računalniku.Torej zanima me če gre nardit tak cd s programi da se programi zaženejo direkt s cd-ja da ni potrebno nameščat programa na računalnik na katerem želim uporabljati program. Da vstavim cd in pol samo kliknem ikono programa in že dostopam do programa.
Ali je mogoče to stvar narditi s bootable cd opcijo.

bastadu ::

Ta stvar je v nekaterih primerih izvedljiva, v večini pa ne, ker skoraj vsak program uporablja kakšno datoteko, ki vanjo zapisuje nastavitve in podobne drobnarije. V tem primeru program ne bi deloval pravilno ali sploh ne...

Predator ::

dalo bi se samo zato bi moral program vse datoteke s katerimi dela shranjevat v en /temp folder na disku plus ne pozabit da bi program kar dosti ropota povzročal ( pač c-rom ) pa tudi hiter ne bi bil ker bi moral čakat na spin-up cd-ja v cd-romu pa na ne ravno nizek odzivni čas



malce noro ampak a bi mogoče trick z formatiranim rw-jem delal? ( da ti dela kot disketa ker potem bi lahko (pre)pisal tudi po datotekah po cd-ju?

City ::

Hmm si pomislil da ima večina več diskov ali pa en disk razdeljen na več delov (c:, d:.....). Nebi to tudi povzročalo probleme?

bastadu ::

City: Zakaj? Na disk se lahko piše in briše, na cd-rom samo piše...

Gandalfar ::

Dusko: ce bos ti programer se seveda da. Za kaksne manjse programe bi se tudi morda dalo. Za kaksne vecje zadeve pa ce niso prav posebaj prirejeni brez vsaj minimalne instalacije ne bo slo.

Vem pa da Adobe Acrobat cisto fajn z cdja dela.

Imas kaksen dolocen program v mislih ali tega konkretno?

Dusko ::

Nimam nobenega določenega programa.Zanimalo me je če je to sploh izvedljivo.Lahko bi rekli iz firbca če se da to napravit.Ker vem ,da bi ble težave ker program uporablja določene datoteke.Vseeno hvala za trud in vaše odgovore.

City ::

Nisem mislil zaradi problema zapisa ampak večina programov uporablja še sistemske fajle ali dela teporar fajle na disku za obojestranske informacije in v tem primeru ima program napisano pot npr d:\xxx\zagon.exe in če je cd rom na e:\xxx\zagon.exe je pot napačna

bastadu ::

City:Ja saj, programi imajo definirano, kje najti kakšen (pod)programčič ali fajl ali kaj podobnega. Večinoma pa je ta pot opisana kar kot najvišji imenik tistega programa, tako naprimer mora biti nek program (ali fajl) točno v tistem direktoriju (ali pa v poddirektoriju), kot je program, ki ga zahteva, če ne začne javljati kakšne napake ali pa se sploh ne zažene... Nisem programer, ampak tako si jaz to predstavljam:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568453 (6381) MrStein
»

Potrebujem pomoč pri ugotavljanju backup programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
6797 (739) hardfreak
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674781 (3211) Hux
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole

Več podobnih tem