» »

Potrebujem pomoč pri ugotavljanju backup programa

Potrebujem pomoč pri ugotavljanju backup programa

hardfreak ::

Upam, da mi bo kdo lahko pomagal pri tem. Lani sem naredil backup z ne vem katerim programom. Extenzije so 001 002 003,..... Datoteka je dolga 2Gb torej na DVDju so ponavadi 3 datoteke, očitno je najprej formatiral DVD in nato zapisal te datoteke. SAm sem študiral iskal po netu, a povsod najde MS-DOS backup, kateri pa nima veze. Če morda kdo ve, bi ga prosil, da mi pove, bom zelo hvaležen.

StratOS ::

Backup CD/DVD ji v večini primerov delujejo tudi kod boot up CD/DVD-ji z opcijo takojšnjega restora na določen disk, tako da ne potrebuješ "dodatnega programa" za takšno akcijo.
Medij vstaviš v CD/DVD rom in naštimaš boot na to napravo, ostalo naredi program sam z dodatnimi informacijami.

Probaj.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

hardfreak ::

Ma kje pa, bi moral met potem še druge datotekeg, tudi kak exe fajl pa autorun.inf, kje pa ni mi to v pomoč.
LP

StratOS ::

ja, nisi povedal kak backup si izbral, da ne govorim o software-u ?
Jaz govorim o Drive backup oziroma full drive backup.

Takšen backup ki si pa ga ti naredil je pa zgleda le komprimiran backup določenih direktorijev ali fajlov, ali pa potrebuje še kakšen dodaten program pri razpakiranju oz. prebiranju.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

hardfreak ::

Očitno nisva ravno na enaki valovni dolžini. Ne vem s katerim od mnogih backup programov, oz. se ne spomnem, sem to delal. Samo v tem je problem, če bi se spomnil, tega posta ne bi niti napisal.
Kateri proglam bi lahko bil, se ti kaj sanja???

StratOS ::

Kot sem povedal, lahko so kompresirani fajli (zararani) uporabi Winrar ipd.
Lahko je slika/image binarno brezkompresirana na več delov združiš vse dele z copy /b v nov del.

primer v konzoli :
copy /b "datoteka.001"+"datoteka.002"+"datoteka.003" "datoteka.out"

V glavnem ti priporočam, da pregledaš header začetnega fajla v kakšnem hex editorju, ti bom potem mogoče lahko bolj pomagal.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

hardfreak ::

V glavnem z UltraEdit-32 sem uspel pridet v 2Gb backup 8-O datoteko, na začetku piše datum, ura, malo naprej poleg seveda hieroglifov Backup, potem pa direktorij datoteke ter seveda ime, vsake posebej, je nekaj presledka med vsakim zapisom datoteke. Bolj točno kot tako, ti ne morem napisat.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474950 (3956) gruntfürmich
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789394 (6582) Jst
»

Kategorizacija netbookov po Microsoftovo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
677123 (5589) MrStein
»

Back up disk image

Oddelek: Programska oprema
161768 (1455) racunalnicar
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222063 (1639) opeter

Več podobnih tem