» »

Naključni zagon/nezagon biosa pri prenosniku

Naključni zagon/nezagon biosa pri prenosniku

ncc2000 ::

Prenosnik, HP pavilion DV6 6160eu, eden iz tiste serije, kjer je nvidia nardila HP-ju mnogo škode..
Kot je tipično za te serije, je wlan že zdavnaj nehal delovati, a ker ni potrebe po njem, ni blema za to.
Prenosnik deluje brezhibno (brez wlana seveda), problem pa je negotovost zagona prenosnika. Bios ne štarta vedno. Včasih 20x brez problema, včasih 20x ne štarta pa pika. Ven sem zmetal ves hardver, ki mi je bil nekako dostopen (kom moduli, rami, hdd, webcam, DVD ...), ugradal bios, ga resetiral mnogokrat, rezultat je popolnoma enak. Ko je sistem brez ramov, včasih zapiskla (če bi bili not, bi se pc zagnal), včasih ne. Bios pač ne štarta vedno. In nobene zakonitosti kdaj ja kdaj pa ne do sedaj nisem mogel ugotovit.

Seveda, osnovna plošča je tipičen malfankšn te serije, ampak še malo vztrajam in tuhtam, če bi se dalo pogruntat sorce te napake. Ko PC dela, v sistemu ni napak, vse dela bp in ga je res malo..škoda. Je pa na žalost že prestar, da bi se lahko karkoli uveljavljalo pri HP-ju.

Torej naprošam vaše glave za pomoč, ideje, izkušnje, karkoli, kaj še narest, poizkusit, preden wržem novo mobo in der warenkorb. Če pa seveda kdo ve, kje ceneje do te robe, pa sploh fajn.

Pyr0Beast ::

Keri cpu je gor?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ncc2000 ::

AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-52

Pyr0Beast ::

Čipset zeza, pogrej zadevo v pečici :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ncc2000 ::

ma ne vem, če bi peka ziher pomagala v + , pa zato raje ne bi.

Za ene 12 ur sem izklopil pc iz napajanja, bios baterijo ven in se je res potem v prvo zaštatrtal, kar je sicer redkost. A ni trajalo dolgo, dva vklopa, med katerima je bilo rečmo 1/2 ure delovanja je zdržal, potem pa spet ista štorija. Ugotovil sem še, da ko PC ne pride v bios, se nvidia čip, ki je ravno pod tuchpadom, hudo greje, bistveno bolj kot pri matranju z OCCT-jem pri GPU test. In pa še to, mašina lažje zalaufa, ko je mrzla... Vse mi deluje na to, da bios pač ne najde "grafe", potem pa cikla v nedogled. Tudi hudo gretje nvidia čipa, ko slike ni...

slab stik čipa, čisto na meji?

Pyr0Beast ::

Jep.
In ko se ne zalavfa lavfa frekvenco čipa na polno, nato pa spusti.

Sicer če ga drži v reset stanju se bo grel mnogo bolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BMW_23 ::

Plato bo treba menjat..... F... Hp.ji....

DeeCoy ::

Iste težave ima Acer Aspire 5520G
Chipset ima slab kontakt. Ko sem ga imel jaz, sem parkrat fajn udaru, da sm stik naredu, pol se je pa pržgau :D. Nektiri so chipset s fenom pregreval, mislim da je celo en guide na youtube.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383175 (2638) N0t0ri0us
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912790 (11320) imagodei
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203837 (3386) fr4nc
»

MacBook Pro uporaben za kuhanje kave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9417151 (14422) Stark
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586770 (5671) Pyr0Beast

Več podobnih tem