» »

Od zagona do OS-a ni slike

Od zagona do OS-a ni slike

BaRtMaN ::

Živjo!

Muči me problem s starejšim računalnikom (nForce 520/AM2 + ATI Radeon HD2600), in sicer, da monitor ne dobiva slikovnega signala vse dokler operacijski sistem ne nastavi svoje ločljivosti.

Tako gre mimo ves POST, BIOS se ne vidi (čeprav lahko pridem vanj), jaz pa ne morem zagnati nobenega orodja s CD-ja...

Matična plošča nima integrirane grafične kartice, omenjeni Radeon pa ima da DVI priključka.

Kakšne ideje? Hvala!

R-S-LoVe ::

Prej delovalo ok?
Si kaj servisiral?
Podaj več informacij, da ti bodo uporabniki lahko pomagali.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

RedDrake ::

Pred leti sem imel identicen problem s HD2600!

Imel sem 22" WUXGA (1920x1200) monitor in dokler se ni postavil OS (win ali linux) slike preprosto ni bilo.
Ko sem kasneje pridobil se eno HD2600 za v drugi racunalnik sem sprobal se s tisto in je bilo enako.
Zakaj je tako nisem nikoli izvedel, kljub temu da sem zastavil to vprasanje na uradni ATI support.

Nekako se s tem ne splaca prevec obremenjevati, ce pa te moti, pa zamenjaj graficno za kako iz 3 ali 4 serije.
Tam preverjeno ni tega problema.

Lp

BaRtMaN ::

Ta računalnik sem dobil, da pogledam, zakaj ne dela stabilno. BIOSa nisem spreminjal (ker že od prvega priklopa ni slike), za lastnika, kolikor ga poznam, zelo dvomim, da ga je.

Ima pa kartica TVout, se bom priklopil še na ta izhod.

Duhec ::

Mogoče je problem v prevelikem ali prenizkem refrešu (frekvenca), ki jo po defaultu da ven grafika in LCD monitor ne uspe sledit temu. Priklopi kak star CRT monitor, da vidiš ali je dejansko problem v grafiki ali sami preklopni avtomatiki LCDja, ki se med seboj pač razlikujejo.

BaRtMaN ::

Mi je uspelo dobiti sliko preko TVouta, volk sit, koza cela, razen Seagate škripa! :)

DeeCoy ::

To pomen da je verjetn kriu tist kar je duhec napisu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267312 (3323) damirba
»

HD2600XT AGP + DVI LCD ČRNA SLIKA

Oddelek: Zvok in slika
5872 (767) sirotka
»

2x 24" LCD 1920x1200, ali bo ATI 9600pro dovolj?

Oddelek: Kaj kupiti
301486 (1486) umetnic
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291575 (1575) michel
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454435 (2585) Mr.B

Več podobnih tem