» »

Kitajski superračunalnik najzmogljivejši

Kitajski superračunalnik najzmogljivejši

Nvidia - Kitajci so na HPC 2010 China predstavili nov superračunalnik, ki je v preizkusu LINPACK dosegel rezultat 2.507 bilijonov operacij s plavajočo vejico na sekundo (2,507 petaflops). Imenuje se Tianhe-1A in sestoji iz 7.168 grafičnih procesorjev NVIDIA Tesla M2050 ter 14.336 procesorjev Xeon X5670. Grafični procesorji so uporabljeni, ker bi enako zmogljiv računalnik iz samo procesorjev zavzel dvakrat večjo površino in porabil 12 MW električne energije. Tianhe-1A pa porabi zgolj 4 MW. Kitajci so ga postavili v Nacionalnem superračunalniškem centru v Tiandžinu. Na svetovni lestvici 500 najhitrejših superračunalnikov, ki je objavljena dvakrat letno, bi ta hip zasedel prvo mesto.

57 komentarjev

«
1
2

Rippy ::

S katere "osnovne" grafične kartice so sestavljene te Tesle? Mogoče pa nismo videli 512 jederne fremi, ker so vse v Kitajsko šle :)

guest #44 ::

Zanima me kaj bodo z njim počeli?

paper ::

racunalnik bo sluzil primarno za birth control na kitajskem

zee ::

Glede na to, da spada pod Ministrstvo za obrambo, je mogoče sklepati, zakaj se ga bo uporabljalo...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mipe ::

Kitajski Skynet?

nekikr ::

Kaj, nobene slike kitajskega kmeta s samokolnico zraven?!? Saj veste, ker Kitajci so v jamah, bradati, sključeni možje, ki ne znajo pisati in brati, brez vse tehnologije. Ne pa mi, Evropejci (tu sledi trkanje po prsih)

;)

Lion29 ::

nekikr...cemu nejevolja?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

urosh ::

@Lion29: Jutro je še, pa se še ni do konca "zbootal" :)

nekikr ::

Ah kje, sem že polno funkcionalen :) Zadnjič je bil tista novica o novi Intel tovarni in seveda zraven kitajski kmet s samokolnico. Teden dni prej podobna stvar. In vsakič, ko kaj nanese na kitajsko se večina ljudi obnaša kot da so to neki neandertalci, ki za pest riža mesečno proizvajajo ceneno robo, ne vidijo pa, da nas resnično prehitevajo na čisto vseh področjih (mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Lion29 ::

nekikr je izjavil:

(mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)


lol, ne no ;((
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

zdravcc ::

nekikr je izjavil:

(mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)
:ava:

me zanima kako bi sele napredovali, ce bi jim americani vrnili Taiwan.

Poldi112 ::

>Imenuje se Tianhe-1A in sestoji iz 7.168 grafičnih procesorjev NVIDIA Tesla M2050 ter 14.336 procesorjev.

Katerih procesorjev?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kitaj ::

Čestitam. Ko vas naslednjič obišče Guglov pajek bo ta stran postala 19 zadetek iskanja za besedo mesta, kjer stoji novi superračunalnik. V pravi obliki Google navrže "about 12.800.000" zadetkov.

Poldi112 ::

In katera oblika je prava? Kitajska? Ameriški prevod?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

McHusch ::

kitaj je izjavil:

Čestitam. Ko vas naslednjič obišče Guglov pajek bo ta stran postala 19 zadetek iskanja za besedo mesta, kjer stoji novi superračunalnik. V pravi obliki Google navrže "about 12.800.000" zadetkov.


To smo predelali že milijonkrat, pa dajmo še enkrat. Kitajska imena so v pismenkah, zato jih je treba prečrkovati v latinico. Pinyin (v uporabi v LR Kitajski) in Wade-Giles (Tajvan) sta res najbolj razširjena sistema prečrkovanja, ampak sta prilagojena govorcem angleščine. V slovenščino prečrkujemo, kot to naroča Slovenski pravopis. In noben od teh sistemov ni večvreden (pinjin: tianjin, wade-giles: t'ein-chin, poštni sistem: tientsin, SP: tiandžin). Cilj vseh je izpisati ime v čimbolj podobni obliki, kot ga izgovorijo na Kitajskem, in upam si trditi, da Slovenec Tiandžin bolje izgovori kot Tianjin.

Še povezava na EURLex, kjer tudi uradni prevajalci EU slovenijo mesto 天津 v Tiandžin.

PecenkA ::

14,336 Xeon X5670
7,168 Nvidia Tesla M2050

FireSnake ::

nekikr je izjavil:

Kaj, nobene slike kitajskega kmeta s samokolnico zraven?!? Saj veste, ker Kitajci so v jamah, bradati, sključeni možje, ki ne znajo pisati in brati, brez vse tehnologije. Ne pa mi, Evropejci (tu sledi trkanje po prsih)

;)


Se ne bi mogu bolj strinjat!
Dopridjal bi se arogantno smehjlanje in neumno mišljenje o večvrednosti.

In MI (!!!) se smejimo Amerom, češ, da so butasti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mipe ::

Naj je narod še tako butast, dovolj je 0.01% populacije, da ga za rokico vodi proti tehnološki vrhunec.

ABX ::

nekikr je izjavil:

Ah kje, sem že polno funkcionalen :) Zadnjič je bil tista novica o novi Intel tovarni in seveda zraven kitajski kmet s samokolnico. Teden dni prej podobna stvar. In vsakič, ko kaj nanese na kitajsko se večina ljudi obnaša kot da so to neki neandertalci, ki za pest riža mesečno proizvajajo ceneno robo, ne vidijo pa, da nas resnično prehitevajo na čisto vseh področjih (mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)


In kako to predstavlja problem?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Poldi112 ::

Ne morem verjet, kako vam gre v nos tista slika s kmetom, ki je bila očitno notri kot joke. Pol foruma tega ne dojame in se počuti osebno prizadeto, ali kako?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Monster ::

ABX je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ah kje, sem že polno funkcionalen :) Zadnjič je bil tista novica o novi Intel tovarni in seveda zraven kitajski kmet s samokolnico. Teden dni prej podobna stvar. In vsakič, ko kaj nanese na kitajsko se večina ljudi obnaša kot da so to neki neandertalci, ki za pest riža mesečno proizvajajo ceneno robo, ne vidijo pa, da nas resnično prehitevajo na čisto vseh področjih (mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)


In kako to predstavlja problem?


boš pol povedal, ko boš delal za pest riža ;)
Ka zaboga...

ABX ::

OMG!!! Zee Chinese are coming. Run for your lifes!!!!!

Tako zgleda prihodnost v tvoji glavi?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FireSnake ::

Mipe je izjavil:

Naj je narod še tako butast, dovolj je 0.01% populacije, da ga za rokico vodi proti tehnološki vrhunec.


Čisto preprosto je: pamet ljudi je porazdeljena po gausovi krivulji. Torej; kjer je veliko folka, je tudi veliko pametnih.

In potem mi razlaga en, ki je bil tam, da je v eni tovarni delalo na enem oddelku 10 000 inženirjev. Si mi to sploh znamo predstavljati, kakšen man power je tu zadaj? Pa to ni osamljen primer. Upal pa bi si trditi, da so njihovi še malo boljši, kot naši, ker morajo garati, da pridejo do izobrazbe.

Mi se jim pa smejimo...

ABX: kako že gre tista o norcu smehu in ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Monster ::

ABX je izjavil:

OMG!!! Zee Chinese are coming. Run for your lifes!!!!!

Tako zgleda prihodnost v tvoji glavi?



bežali glih ne bomo, se bomo pa fajn prilagajali :)
Ka zaboga...

ABX ::

Hujše od Slovenskega soseda ga ni. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Monster ::

ABX je izjavil:

Hujše od Slovenskega soseda ga ni. :)


čez komot ga ni ;)
Ka zaboga...

Mipe ::

Ne sosed, le vrag naj bo mejak!

Moderni Slovenec

cryptozaver ::

Zanimivo bo postalo takrat ko bodo sami razvili najhitrejše procesorje...

dukedl ::

Firesnake, se strinjam. Sam sem se pred 1 tednom vrnil iz Kitajske(xiamen, peking, ok pa še Macau in Hongkong) in morm rečt, da so dosti bolj napredni na več/vseh področjih od katerega drugega naroda. Gradnja, javni prevoz, tehonologija takšna in drugačna...men osebno je padla dol čeljust...

bil sem tudi na Hong Kong Electronics Fair in morm rečt da smo mi kr inferiorni proti njim :)
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

opeter ::

dukedl, seveda, da smo inferiorni. Ves čas se ukvarjamo z nekimi bedarijami, denar se vlaga na napačna področja ... zato pa nas bodo (oz. so) povozili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ABX ::

opeter je izjavil:

dukedl, seveda, da smo inferiorni. Ves čas se ukvarjamo z nekimi bedarijami, denar se vlaga na napačna področja ... zato pa nas bodo (oz. so) povozili.


Bo še šlo vode pod mostovi preden se to zgodi.
http://www.wolframalpha.com/input/?i=sl...
http://www.wolframalpha.com/input/?i=ch...

Nikoli ne bom razumel te fobije pred sosedi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

guest #44 ::

logično...v povprečju je res. A določeni predeli kjer se kapital skoncentrira se razvijajo s svetlobno hitrostjo. To da obiščeš par mest in misliš, da so kitajci uber ni pravi odraz. Še VELIKO kitajcev nimadostopa do ugodnosti kot smo jo mi deležni, sigurno pa delajo na tem...tega ne zanikam.


Kakšen bo svet ko bo vsak kitajec pokuril tolko kot američan? Pa indijec tud. Vse gorljivega na tem svetu se bo moralo pokurit IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Lion29 ::

ce je 0,01% kitajcev bolj razvitih kot smo mi je to se vedno 6x vec folka kot je VSEH slovencev... in tako kot je povedal jverne... ta razvitost se koncentrira in se zelo hitro razvijajo... in seveda potem to posledicno vpliva na celotno kitajsko... cez 10-15 let bo kitajska najvecja velesila takoj za njo pa indija...

tako da me vsi ti presezki iz kitajske niti malo ne presenecajo... vedno vec jih bo!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

techfreak :) ::

Glede povezave med religijo in znanostjo se pogovarjajte v Religija in znanost.

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

McHusch je izjavil:

kitaj je izjavil:

Čestitam. Ko vas naslednjič obišče Guglov pajek bo ta stran postala 19 zadetek iskanja za besedo mesta, kjer stoji novi superračunalnik. V pravi obliki Google navrže "about 12.800.000" zadetkov.


To smo predelali že milijonkrat, pa dajmo še enkrat. Kitajska imena so v pismenkah, zato jih je treba prečrkovati v latinico. Pinyin (v uporabi v LR Kitajski) in Wade-Giles (Tajvan) sta res najbolj razširjena sistema prečrkovanja, ampak sta prilagojena govorcem angleščine. V slovenščino prečrkujemo, kot to naroča Slovenski pravopis. In noben od teh sistemov ni večvreden (pinjin: tianjin, wade-giles: t'ein-chin, poštni sistem: tientsin, SP: tiandžin). Cilj vseh je izpisati ime v čimbolj podobni obliki, kot ga izgovorijo na Kitajskem, in upam si trditi, da Slovenec Tiandžin bolje izgovori kot Tianjin.

Še povezava na EURLex, kjer tudi uradni prevajalci EU slovenijo mesto 天津 v Tiandžin.

Vem, da v slovenističnemu pravopisnemu epicentru prevladuje mnenje, da je treba kitajska imena prečrkovati, s čimer pa se ne strinja celotna slovenska sinološka stroka, ki bi v normalni deželi imela kaj besede pri določanju slovničnih pravil. Z njimi se v kar nekaj točkah ne strinja niti Slovenski pravopis.
Eno od temeljnih pravil slovenskega pravopisa namreč pravi, da moramo lastna imena, ki izvirajo iz tujih jezikov, pisati v uradnih pisavah njihovih matičnih držav. V Pravopisu tudi piše, da se prečrkuje zgolj nelatinične pisave. Pinyin pa je latinična pisava. V uvodu dela o kitajskem jeziku pa se lepo pokaže, da avtorjem ni najbolj jasno o čem pravzaprav govorijo a se vseeno oprijemajo svojega plota. Pinyin je namreč že desetletja de-facto standard za zapis kitajščine v latinski pisavi, ti in Pravopis pa še vedno trdita, da obstaja več sistemov. Obstajajo že, saj se zgodovine ne da izbrisati, uporablja pa jih morda le še peščica evrocentrikov. Mednarodna organizacija za standardizacijo je pinyin kot ISO 7098 potrdila leta 1982, od 1. januarja 2009 pa velja kot uradni latinični zapis kitajske pisave tudi na Tajvanu. Uporabljajo ga celo Francozi, ki so že po naravi občutljivi na svoj jezik in so pred tem imeli svoj sistem prečrkovanja. Mimogrede: v pravopisu piše, da se v poštnem prometu uporablja uradna krajevna imena, torej se zapiše Tianjin in ne Tientsin.
Če pa nam je za cilj res izpisati ime v čimbolj podobni obliki, kot ga izgovorijo na Kitajskem, pa se moram še enkrat obregniti ob zapis imena mesta v katerem stoji nov superračunalnik. Bolj pravilna izgovorjava bi namreč bila Tiendžin, kar je zgolj še en argument proti prečrkavanju tujih imen, saj lahko o "pravilnosti" izgovorjav, brez znanja jezika, zgolj ugibamo.
In za na konec še čisto praktično vprašanje. Kaj ti koristi možnost "pravilne" izgovorjave, če s tem uničiš glavno nalogo jezika?

Lion29 ::

meni je slovensko preimenovanje krajev totalen FAIL...vsi kraji bi morali biti kot v originalu... razni dunaji, pekingi, rimi, pulji, neaplji in parizi... da ne govorimo o državah...ampak, da ne bom smetil teme, se bom raje vzdržal nadaljnega komentiranja
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Bor H ::

Določeni kraji (dunaj, trst, benetke itd.) imajo "slovensko" ime iz zgodovinskih razlogov in ga nima smisla popravljat.

Ramon dekers ::

ABX je izjavil:

opeter je izjavil:

dukedl, seveda, da smo inferiorni. Ves čas se ukvarjamo z nekimi bedarijami, denar se vlaga na napačna področja ... zato pa nas bodo (oz. so) povozili.


Bo še šlo vode pod mostovi preden se to zgodi.
http://www.wolframalpha.com/input/?i=sl...
http://www.wolframalpha.com/input/?i=ch...

Nikoli ne bom razumel te fobije pred sosedi.



seveda če sta pa euro in dolar prenapihnjena!potem pa imamo teh 100000...e plače na mesec, leto, ki se tako super duper sliši, medtem ko na kitasjkem revčki delajo za samo 600$ v shaghaju, ki je pa več kot naša plača glede na cene tu in tam.

FireSnake ::

ABX je izjavil:

Hujše od Slovenskega soseda ga ni. :)


To narobe misliš. Ne moreš si mislit, kake posiljene podgane so kitajski priseljenci - ni lepo, da tako govorim, a kar je res, je res. Pripravljeni so živet v kartonastih škatlah in delat. Dokler se ne usidrajo ... in ravno tebe izpodrinejo.

Zgodovinsko gledano je masa vedno prevladala in tudi tokrat ne bo veliko drugače.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

vidz81 ::

ABX je izjavil:

opeter je izjavil:

dukedl, seveda, da smo inferiorni. Ves čas se ukvarjamo z nekimi bedarijami, denar se vlaga na napačna področja ... zato pa nas bodo (oz. so) povozili.


Bo še šlo vode pod mostovi preden se to zgodi.
http://www.wolframalpha.com/input/?i=sl...
http://www.wolframalpha.com/input/?i=ch...

Nikoli ne bom razumel te fobije pred sosedi.


Ja, zanimivo je natančno pogledati grafa, od leta 2008 je naš GDP padal, Kitajski pa rasel. Finančna kriza je tu, na Kitajskem je ne čutijo. Revnejši Evropejci so prisiljen kupovati Made in China in denar gre tja ali h parim direktorjem multinacionalk. Evropejcem se manjšajo plače oz. izgubijo delo, ker proizvajajo nekonkurenčne (predrage) proizvode in krog je sklenjen.

Dejstvo je tudi, da Kitajci lahko naredijo največjo koncentracijo znanstvenikov, kapitala itd...in se posledično hitreje razvijajo.

Veliko Kitajcev se zaveda, da na cesti stoji še veliko drugih Kitajcev, ki so jih pripravljeni nadomestiti na delovnem mestu.

Nekaj nas pa je trenutno še lepo v oblakih, razvajenih zaradi zgodovinskega slučaja.

vidz81 ::

Key Quest ::

vidz81 je izjavil:


Revnejši Evropejci so prisiljen kupovati Made in China in denar gre tja ali h parim direktorjem multinacionalk.


Kaj pa kupujejo ostlai? :D

McHusch je izjavil:


To smo predelali že milijonkrat


Zate je bilo vsaj enkrat premalo. Morda tudi veckrat; bomo videli. Je pa Kitaj lepo resil to debato, a ne. :)

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Monster je izjavil:

ABX je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ah kje, sem že polno funkcionalen :) Zadnjič je bil tista novica o novi Intel tovarni in seveda zraven kitajski kmet s samokolnico. Teden dni prej podobna stvar. In vsakič, ko kaj nanese na kitajsko se večina ljudi obnaša kot da so to neki neandertalci, ki za pest riža mesečno proizvajajo ceneno robo, ne vidijo pa, da nas resnično prehitevajo na čisto vseh področjih (mogoče se edino ne kosajo s Pahorjevim skillom socialnega dialoga) :)


In kako to predstavlja problem?


boš pol povedal, ko boš delal za pest riža ;)

heh kitajski hektarski donos je cca 50% višji od ameriškega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

vidz81 ::

[st.citat p2906900]

vidz81 je izjavil:


Revnejši Evropejci so prisiljen kupovati Made in China in denar gre tja ali h parim direktorjem multinacionalk.


Kaj pa kupujejo ostlai? :D



ja sej... to je pa največja žalost...
treba bi blo ornk carino uvest za Made in China, carino za okolsko neprijazni pridelavo izdelkov, carino za izkoriščanje delavcev, nesocialne pogoje dela na Kitajskem, itd...ampak najbrž so določeni lobiji premočni in se gre samo za profit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vidz81 ()

opeter ::

Če bi uvedel orenk carino, ti garantiram, da danes to ne bi pisal ne ti, ne jaz, ker si računalnikov (naj bo prenosni, namizni ali kaj tretjega) ne bi mogli privoščiti. Vsaj jaz ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Poldi112 ::

Nah, bi ga pač kupili od švercerja, tako kot v starih dobrih časih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ramon dekers ::

da se bo stanje pri nas oziroma v evropi in zda uredilo bo trajalo najamnj 20 do 50 let.

Če pogledaš realno nekateri delavic že delajo zastonj, prispevkov za pokojnino hmalu nebo nihče več plačeval, sistem se bo sesul vase, prišlo bo do revolucij, oblast se bo spokala, prišla bo nova ki pa nebo nič boljša!

Imamo zakone in "demokracijo" ki zavirajao gospodarstvo, + slabo vodstvo. Vsi samo gledamo kaj delajo na Kitajskem. Oči sveta so uprte h njim. Nam gredo plače dol, cene izdelkov so pa enako pa še dela dejansko ni.

Kitajski se je standard krepko zvišal, in še se jim bo, pri nas, no mi bomo potonili. In preden se bomo pobrali bo še hudič. Ne more drugače iti, že sam sem govoril da bo prišlo do pizdarije, ko sem pred nekaj leti gledal trgovine ki se odpirajo kot gobe po dežju, hkrati pa je samo trgovska dejavnost tista ki je največja (vsaj pri nas), trgovine pa polne. KAKO?

ne zdi se mi čudno da se vse zapira, mora se vse zapreti, vse zrušiti, da se zgradi nov sistem, ki bo dejansko, funkcioniral, politiko takšno ki bo vlagala v gospodarstvo, gospodarstvo in podjetja pa bodo morali spremeniti mentaliteto in dejansko začeti proizvajati, ne pa samo gledati kdaj se bo kaj zaprlo da bo stečajni upravitelj + lastnik dobil peneze.

Imamo samo družboslovne izobražence, ne samo pri nas tudi drugje po Evropi. Samo Nemčija išče 4.000 znanstvenikov. Kje smo, mi kaj sploh hočem, seveda vsi hočejo denar zato se odpirajo družboslovni faksi kot gobe po dežju. Nihče pa ne pretrga verige, za dolgoročno stabilnost in delovanje tako naše države kot Evrope. Da o berlusconiju nebi izgubljal besed. In baje da imamo celo Evropskega predsednika. Amerika pa ima delo in išče teroriste alkaide. lol

Ljudje božje takšen sistem kot ga imamo ne more in nebo funkcioniral.

vidz81 ::

Amen.
Sicer je tale diskusija postala jako politična, ampak vseeno: v ZDA se je nek bolj razgledan navadni smrtnik vprašal, kaj se bo zgodilo, ko ZDA ne bo mogla več vzdrževat velikanske vojske, ki varuje tudi Evropo. (Vse, ki boste replicirali, prosim ne začenjat o nepotrebnosti vojne v Iraku in Afganistanu, pa koliko so ZDA bedne, ker so naša mnenja precej enotna, vsi smo proti vojnam!).
Vendar se zdi, da bodo naravni resursi postali kvečjemu bolj omejeni in takrat lahko pride do trenj (podobno kot so se začeli vojskovati v prvi svetovni vojni za kolonije...)

opeter ::

Vse kar sta Moris in vidz81 napisala, je popolnoma res.

Prekopiral bom dva zanimiva komentarja iz RTV-jeva portala:
http://www.rtvslo.si/svet/afganistan-po...

Nekdo - 30. oktober 2010 ob 11:24

Me prav zanima, koliko časa bo naš RTV še ameriško propagandno trobilo, ki naš IQ meri s tistim čez Atlantik. Samo še debili namreč verjamejo v pravljice o "veliki ameriški pravičnosti" v Avganistanu. Dejstvo je, da CIA mlati velike denarje! Uničenje uboge tonice droge ne pomeni nič za desetke ton, ki jih ta zločinska golazen razvaža po svetu v krstah svojih vojakov ali pa kar prosto naloži na velika transportna letala (če ne gredo v USA).

divjejabolko - 30. oktober 2010 ob 11:41

Nekdo, se strinjam z napisanim.

Je pa en problem: razen ZDA, nam, Evropejcem, druge alternative enostavno ni (če seveda želimo nadaljevati "Zahodnjaško zvrst Življenja". Druge variante so: islamske države, Indija in Kitajska. Rusija? Sicer je velesila, vendar (trenutno) več ni tako vplivna v Evropi kot je bila pred desetletji.

Zdaj pa se odloči, kaj je tebi tebi kot državljanu zahodne državne unije pomembno ... s kom smo v uniji oz. koga moramo vsaj "moralno podpirati". Tudi če naredi(jo) napačne korake.

Multikulti v Evropi je itak prinesla štalo. Še več problemov bo v prihodnosti.

Sicer pa v Afganistanu so živeli ravno z gojenjem maka in pridelavo primernih drog. To jim seda uničujejo. Kaj bi vi počeli na mestu Afganistancev?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci z daleč najhitrejšim superračunalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5014343 (11193) Jst
»

Rusija gradi drugi najhitrejši superračunalnik na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
227217 (5394) Bistri007
»

Kitajska razvila prvi superračunalnik s kitajskimi procesorji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4913943 (10996) ender
»

Najzmogljivejši superračunalnik na svetu postavlja rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5413993 (11172) SavoKovac
»

IBM-ov Mira cilja na vrh lestvice Top500

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
275200 (3893) HairyFotr

Več podobnih tem