» »

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj

1 2
3
4

WarpedGone ::

Dobi se marsikej, sploh iz t.i. "tovarn mladičev", čistokrvne brez rodovnika, polbrate lastnemu pradedku, futrano s špageti, itd. Takim ne dam niti evra za žvalco.

Konkretnemu rejcu dam 600 z mirnim srcem in vestjo, ker sm se na lastne oči prepričal kako z živalmi ravna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Valvoline ::

WarpedGone je izjavil:

Dobi se marsikej, sploh iz t.i. "tovarn mladičev", čistokrvne brez rodovnika, polbrate lastnemu pradedku, futrano s špageti, itd. Takim ne dam niti evra za žvalco.

Konkretnemu rejcu dam 600 z mirnim srcem in vestjo, ker sm se na lastne oči prepričal kako z živalmi ravna.

Popravu gor,z rodovnikom. Ah ku*c tistih par stotakov gor dol res ne pomen nič,če upoštevamo kok so sprotni stroški in morebitne *lumparije* mačke xD.

Ejsi_Disi ::

Dvomim, da tam za ta denar dobiš tudi pregledanega mačka z vsemi vpisi v pasuš. Zato je tudi W1 omenil, da tu ne gre za dober biznis: 'Vzreja je hobi, ki pokuri precej denarja.'
Vprašanje je tudi, koliko se ta šparanje obrestuje potem v prihodnosti.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Kawl6 ::

Mi imamo parček maincconov,obadvda sterilizirana.Muca je bila prvo sama pa smo ji prinesli še prijateljčka.Cela hiša je njuna,prav za njiju smo zagradili balkon 4x3m,postavili igrala-poličke,mačje drevesa....wc.Za prost prehod imata v balkonskih vratih vratca.
Z njima ni nobenih večjih problemov,edino pri česanju je muca zelo huda vendar gre.Pravijo da jih je treba vsakodnevno česati že od malega.
Ni nam žal nakupa,smo se pa odločali med norveško ter maincoon mačko.

Ales ::

WarpedGone je izjavil:

Ni, samci so 600 EUR, samice 550 EUR. Oboje sterilizirano/kastrirano kar pomeni da ni dovoljenja za nadaljno vzrejo.


WTF.

Priznam, da si me šokiral. Sem recimo temu ljubitelj mačk, vendar nikoli nisem imel želje po kosmatincu z rodovnikom. Zame so zakon navadne domače muce, ponavadi kak tak mladič, ki bi sicer predčasno končal svoje življenje. Posledično se nikoli nisem zanimal za cene.

Ko pa zdaj vidim te cifre in še dejstvo, da gre za kastrirane/sterilizirane mladičke, sem ostal brez besed...

Torej stane sterilizirana muca več kot npr. telica? Ja vem, glupa primerjava, a na mestu... Kaj zaboga je tako drago tukaj???

Tudi če posebej zanje pripravljajo hrano, pri veterinarju uredijo vse kar je treba in še namensko priredijo prostor prav za vzgojo muc, se mi zdijo te cifre precej visoke.

Koliko pa npr. stanejo mačke, ki niso sterilizirane/kastrirane?

Pyr0Beast ::

Kaj zaboga je tako drago tukaj???

To da je tele potrošna roba, muc pa luksuz ? :)

Vsi veterinarski stroški se hitro nagrmadijo. Cepljenje in podobne zadeve niso zastonj. Verjetno je potreben tudi pregled staršev. Če imaš rodovniške mačkone pa še redno (obvezno?) poziranje na razstavah ..

Mogoče se nekaj malega zasluži. To ti je zadnja skrb. Računaj za skrb mačka tako 300EUR na leto in naračunaj na 10 let.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Zame so zakon navadne domače muce, ponavadi kak tak mladič, ki bi sicer predčasno končal svoje življenje.


Respect! Ja, vse mačke so zakon.
Sm že v prvem postu napisal, da grem na rodovniško zadevo le zarad sebe, ker se hočem mal "razvajat" in mi je ta pasma res ultra lepa. Zakaj taka cena? Nekaj so stroški (katere cena ne pokrije), drugo pa da je to luksus.

Recimo mama od mojega bodočega (tista bela na zgornji sliki) ima uradno veterinarsko potrdilo iz Zagreba da OK sliši. Ima tudi "veterinarsko menenje" iz nekega ameriškega veterinarskega inštituta, kjer so specializirani za Maine Coone, da so njeni kolki OK. Enako tudi fotr. Po fotra se je vzreditelj peljal z avtomobilom na Dansko. Med brejostjo je treba mačko parkrat peljat na ultrazvok al vse zgleda OK al ne.

Ko je njegova prva mačka imela svoje prvo leglo so se zadeve zakomplicirale in so ji moral narest carski rez sicer bi poginila skupaj z mladiči. Dodaj še ceno kvalitetne hrane, igračke, priboljške in vložen čas, transport sem in tja za 1000 stvari in še marsikaj, na kar sploh ne računaš.

Vzreja je hobi, ki žre denar. Prodajna cena je pa razmerje med povpraševanjem in ponudbo. Približno take cene veljajo po celem svetu za "kvalitetne" mladiče.

Dobi se cenejše zadeve ampak z razlogom: Serijska "proizvodnja" v kletkah, parjenje v ožjem sorodstvu, pomanjkljiva veterinarska oskrba, zanič hrana in nega itd.

Poceni rodovniške ali pa "pasemske brez rodovnika" ne maram met. Al bo vse tko kot je treba (in tudi plačam) al bo pa iz zavetišča. Tiso poceni vmes je zaslužkarstvo na škodo živali.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ales ::

Ne, saj stroški so, to nič ne rečem. Tudi zaslužek je čisto prav, da imajo, če imajo. Samo cena me je presenetila...

Drugače pa sem o Maine Coonih slišal dobre stvari in prepričan sem, da boš ravno pravo zase dobil... Fajn je da veš, da si muco dobil od dobrih ljudi, ki jih vzgajajo in skrbijo zanje, tako kot je treba.

Sam sem po kar nekaj letih spet v taki situaciji, da sem si lahko ponovno omislil mačkona za družbo... dovolj prostora za vse, punci je bilo tudi prav. On je sicer hotela nekaj bolj posebnega, jaz pa navadno domačo muco... Potem se izkazalo, da je prijateljica iskala dom za dva domača mladiča in je bilo dileme konec.

Kosmatinka je progasta, izbrala naju je pravzaprav ona, ker je zlezla punci v žep od plašča. Zdaj je stara kakih 5 mesecev in se je ravno malo prej spet učila brskanja po Googlu - rada se vleže na tipkovnico od laptopa, ker se segreje, jaz pa jo včasih pustim, da vidim kaj ven pride. :))

Me je pa že uspešno strenirala, da zaklepam sejo takoj, ko samo glavo stran obrnem od kompa... :P

Tarzan ::

Me je pa že uspešno strenirala, da zaklepam sejo takoj, ko samo glavo stran obrnem od kompa...


Aja, gleda gole muce, kaj, packa ;)

msjr ::

Eh, napačen thread. Prosim za izbris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

civic_ ::

Imam eno vprašanje za lastnike mačk:

Vaše muce imajo igračke namenjene praskanju, igranju itd. Imajo tudi redno pomivano skledico in radno menjano vodo.
Najde se celo kaj takega: http://www.vetventures.com/ Neumnost, črpalka samo meša vodo.
Zakaj nihče ne vgradi avtomatskih napajalnikov za pse in mačke?

primer:

http://www.agroizbira.si/index.php?modu...

Napajalnik s plovcem, torej je nivo vode stalen. Potrebuje samo priključek na vodovod. Verjetno bi se muca navadila tudi na napajalnik kot jih dobimo za zajce...

WarpedGone ::

Sm 100% da take reči že obstajajo.
A bo konkreten maček zadevo uporabljal al ne, je pa čisto druga zgodba. Verjetnost uspešne rabe je pogosto obratno sorazmerna s ceno izdelka.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ker je zadeva predraga + še vedno jo moraš čistit tko k navaadno skledo + rajš vodo menjaš kakor pa da jo stalno dolivaš

Te zadeve so 'v hlevih' narejene tako da se lastniku ni treba ukvarjat z živaljo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr Hilter ::

Kje bi dobil TEA CUP CAT- miniaturen maček.



Zgledajo rahlo R, samo so mi pa za pop** luštni.

WarpedGone ::

Po dobrem letu čakanja, se je zgodil Hari:




Še slab mesec in bo projekt Maček prešel iz faze Brahma v fazo Višnu. Upam samo, da ne bo Shiva imel preveč besede pri vsem skup :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Mesar ::

Hari? Kot Harry Potter?

Mr Hilter je izjavil:

Kje bi dobil TEA CUP CAT- miniaturen maček.



Zgledajo rahlo R, samo so mi pa za pop** luštni.


Rahlo R? F**k! Sploh se ne odziva hahahha
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

WarpedGone ::

Hari kot hari, kratek a, dolg i.
Zbogom in hvala za vse ribe

gendale ::

WarpedGone je izjavil:

Po dobrem letu čakanja, se je zgodil Hari:




Še slab mesec in bo projekt Maček prešel iz faze Brahma v fazo Višnu. Upam samo, da ne bo Shiva imel preveč besede pri vsem skup :)

lep muc, upam da se bosta mela lepo :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

gendale je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Po dobrem letu čakanja, se je zgodil Hari:




Še slab mesec in bo projekt Maček prešel iz faze Brahma v fazo Višnu. Upam samo, da ne bo Shiva imel preveč besede pri vsem skup :)

lep muc, upam da se bosta mela lepo :)


Kaj hočeš povedat s tem, da se bosta mela lepo? :|

Mučenje živali ni zaželeno...

Mislim "mučenje"...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gendale ::

ne tega kar si ti pomislil :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oo7 ::

Mački so zakon:)).K nam se je pritepla ena muca in smo jo obdržali sicer jo je v enem letu povozil avto.Ampak vmes je imela mladičke in smo enega obdržali.No ta mladiček po imenu Piko je bil pri hiši 14 let potem lansko leto pa ga meseca maja ni bilo več domov:'(.(Piko 1997-2011)
Tko,da je živel 14 let je kar lepa doba.Jedel je notri spal tudi velikokrat notri imel je prostor v kurilnici,ko je hotel iti ven se je postavil pred vrata in začel mjavkati.
Tako da razmišljam spet o enem mačku;).
Mački so zakon edino kar jim z ust smrdi:)):)):|.

para! ::

Hari Seldon, the cat :)
Death before dishonor!

WarpedGone ::

Tako da razmišljam spet o enem mačku.

Razmisli tudi o tem, da bi bil izključno hišna žival brez izhoda na prosto.
Tako ti zna dočakat tut 20 let, ne le 14.

Mački so zakon edino kar jim z ust smrdi

Tebi tudi, če si ne umvaš zob :)
Tudi mačkom se da umivat zobe, dobi se pasta/hrana za nego/čiščenje zob.
Zbogom in hvala za vse ribe

oo7 ::

Nebi ga imel skozi v hiši.Če mu paše naj gre ven na zrak.Pa na wc gre lepo ven pa še živimo na vasi tako,da ni problema.
Vem,da si ne umiva zob to sem rekel tako za hec:)).
Drugače je pa zelo čista žival,ker se skoz sam sebe umiva.
Je pa res,da mačji iztrebek smrdi bolj kot od vsake druge živali.

Mesar ::

oo7 je izjavil:

Nebi ga imel skozi v hiši.Če mu paše naj gre ven na zrak.Pa na wc gre lepo ven pa še živimo na vasi tako,da ni problema.
Vem,da si ne umiva zob to sem rekel tako za hec:)).
Drugače je pa zelo čista žival,ker se skoz sam sebe umiva.
Je pa res,da mačji iztrebek smrdi bolj kot od vsake druge živali.

kako veš? a jih ovohavaš?iztrebke...
Your turn to burn!

WarpedGone ::

Smrdljivost iztrebkov je funkcija sestave hrane. Mački so nujno mesojedci zato je njihovo blato polno presnovkov proteinov kar je bogato z N in S, kar 'fino diši'. Na srečo njihovi iztrebi smrdijo tudi njim, tko da se potrudijo da ne smrdijo po njih al pa da jih ne raznašajo okrog al pa da se ne valjajo po njih tako kot kaki drugi najbolši prjatli :)

Mucek na sliki je že čist - kaka in lula v pesek, dlaka pa brezmadežna. Držim fige da tako ostane :)
Zbogom in hvala za vse ribe

oo7 ::

Ah ko se enkrat navadi bo vedno šel v pesek to nimaš kaj skrbet.Za dlako bo itak poskrbel sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Mesar ::

oo7 je izjavil:

Ah ko se enkrat navadi bo vedno šel v pesek to nimaš kaj skrbet.Za dlako bo itak poskrbel sam.


Pojedu je nebo a ne
Your turn to burn!

WarpedGone ::

Projekt Mucek je dočakal svoj vrhunec.
Po cca 2 letnem razmišljanju in čakanju, je kosmata rit sedaj v novem domu.
Po parih dneh je občutek vrhunski, problemov nobenih, jokanja je bilo za vzorec med vožnjo. Kakomo, lulamo, papamo, spimo....
 Postelja je OK

Postelja je OK


 Audiomasaža je super

Audiomasaža je super


 Kaj je?

Kaj je?


 Mmmmmm voda

Mmmmmm voda

Zbogom in hvala za vse ribe

gendale ::

lep muc :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

para! ::

Lep muc! Vid/sluh OK?

lp
Death before dishonor!

WarpedGone ::

para! je izjavil:

Vid/sluh OK?

Vid/sluh OK.
Ni zdravniškega spričevala, ker ni nobenega dvoma:)
Zbogom in hvala za vse ribe

para! ::

W1, spraševal sem zato, ker sem prebral, da je problem z albinkami, sem misli, ker je bela. No, lepo, da je vse ok.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gendale ::

para! je izjavil:

W1, spraševal sem zato, ker sem prebral, da je problem z albinkami, sem misli, ker je bela. No, lepo, da je vse ok.

če misliš tisto, da so bele mačke pogosto gluhe, se mi zdi da je to pri modrookih

@WarpedOne:

ima kake dobre igrače? :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

WarpedGone ::

Bela mačka NI isto kot albino mačka. Albino je odsotnost vsakega pigmenta, tudi v očeh i.e. roza oz. rdeče oči.
Je pa vseeno stvar na meji, modre oči so posledica "neuspešnega" obarvanja šarenice. V štartu majo vsi mački modre oči, potem pa dobijo pravo barvo. Moj Hari ma zlate oči, dobesedno. :)
Gluhost se pojavlja pri cca 20% belih živalih, tako mačkah kot tudi pri psih. Pogostejša je, če je eno ali če sta obe očesi modri.

Ni pa ta gluhost kak poseben problem za mačko. Če nisi posebej pozoren na znake, zlahka spregledaš da je maček gluh. Še vedno se namreč odziva na zunanje dražljaje, le na čisto takšne kjer ni bekup variante (nrp tlesk s prsti kake pol metra za ušesi) je neodziven.
Ni pa takšen maček primeren za nadalno vzrejo, seveda. Potomci majo povečano verjetnost gluhosti, itd.

ima kake dobre igrače? :)

Najbolša je žogica iz vrečke za kruh. Se mu spipa...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

gendale ::

>Najbolša je žogica iz vrečke za kruh. Se mu spipa...
al pa iz alu folije :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

GoodSatanist ::

Meni je sicer navadna domača mačka bolj všeč kot maine coon, ampak vseeno čestitke k pridobitvi novega družinskega člana.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

WarpedGone ::

Po slabem tednu skupnega življenja ugotavljam, da je tole čisto druga reč kot pa domača mačka. Vsaj tiste s katerimi sem imel do sedaj opravka - zunanje ali pa napol zunanje, napol hišne mačke, katerih so se ljudje usmilili in jih vzeli v oskrbo. Sej mogoče bi bla domača mačka tut podobno prijateljska in navezana na človeka, če bi se kot mladiček skotila v družini ampak še vedno ne tolk. Se pozna, da ma prijaznost in življenje s človekm v genih - posledica selektivne vzreje.

Tale moj Hari ne ve kaj je to strah. Ob sesalcu meter stran od njega samo gleda zakaj mora ta reč tolk ropotat. Ko pride kak frentn človek ga je en sam firbec in "manekenstvo". Včasih se obnaša skoraj kot otrok, ki ti je povsem predan in ti v 100% zaupa da delaš le dobro zanj. Pusti, da mu z WC papirjem očedim rito, če se mu zgodi nesreča na wc.

Ko sm tu za računalnikom se mi sprehaja po mizi in čekira kaj počnem al pa zadrema nekje tolk blis da me sliši in vidi al pa še raje tko da se me mal dotika. Zvečer pred tv zadrema na sosednjem fotelju dokler ni ura tolk pozna da je čas za spanje ki mi pride v naročje in me gleda in prede. Ko se spravm v postlo pridirka za mano in se uleže na kovter. Enkrat mi je splezal pod kovter in zaspal tko da se me je tiščal. Danes je prespal celo noč - od polnoči do cca 9ih ko sma se skup zbudila. Pol sma mela en tour po stanovanju v naročju, kaj je kej novga, da se je ornk prebudu pol pa mal dirkanja in plezanja na praskalnik gor pa dol.

Voda je pa sploh nekaj posebnega - skoči v bide in me tolk časa gleda dokler mu ne odprem vode. Nardim čist tanek curek katerega pol praska, grize, liže tko da ma čist mokr smrček. Naslednja postaja je pa bana kjer je super lovit zaveso za tuširanje (to je njegov prvi kill - v prvem večeru jo je že preluknjal) al pa odtočno mrežico. Ta je sploh ultra zanimiva zadeva. Me je strah da si bo na njej polomil kak zob. Najbolš je pa grizt kovinske zadeve. Na maketi čolna mi je odtrgal antenco - tanka in dolga vzmet ker je bla zgleda ful okusna. Kovinski glavnik grize ko lososa, škarje enako.

 doma 2012/DSCF4086.JPG The Šef

doma 2012/DSCF4086.JPG The Šef


 doma 2012/DSCF4084.JPG Ti delaj, js bom pa mal razmislu ...

doma 2012/DSCF4084.JPG Ti delaj, js bom pa mal razmislu ...

Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

 The Šef

The Šef


 Ti delaj, js bom pa mal razmislu ...

Ti delaj, js bom pa mal razmislu ...

Zbogom in hvala za vse ribe

bajsibajsi ::

Je res lusten muc. :)

T0RN4D0 ::

Hehe samozavest in zaupljivost socializiranih mladih mačk je neverjetna. Moj je vedno hotel na rame ko je bil mladič. Ga ni motilo če si hodil okoli al pa karkoli, samo da je bil na visokem :D

Me pa firbec matra kako bi se obnesel maine coon v vlogi ene takšne notranjo-zunanje mačke. Pomojem bi vsi mački na vasi naj* :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

connel ::

Naj* bi ga ja, samo ne za dolgo, ker tak muc ne bi bil dolgo pri tebi, če bi ga puščal, da sam hodi naokrog. Prej ali slej bi čudežno izginil, seveda k nekomu v svež dom.

Je pa res en hud muc tole, bi mel tudi jaz :)

gruntfürmich ::

nwm warped. malo preveč razvajaš svojo mačko...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale ::

> Ob sesalcu meter stran od njega samo gleda zakaj mora ta reč tolk ropotat.
moja vedno z velikim zanimanjem opazuje sesanje :)

> Ko se spravm v postlo pridirka za mano in se uleže na kovter. Enkrat mi je splezal pod kovter in zaspal tko da se me je tiščal.
moja skoči na pojstlo pred mano, pol sledi božanje, ko ma dovolj gre na nočno omarico zravn pojstle in zaspi gor

> Me je strah da si bo na njej polomil kak zob. Najbolš je pa grizt kovinske zadeve. Na maketi čolna mi je odtrgal antenco - tanka in dolga vzmet ker je bla zgleda ful okusna. Kovinski glavnik grize ko lososa, škarje enako.
verjetno boš najdu kak zob, ko bo menjal mlečne za prave

pic related, ta manjsi je od mačke

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

WarpedGone ::

Sm šel čez temo in mi je v oko padl še par zadev:

Mi imamo parček maincconov, ... , ... edino pri česanju je muca zelo huda vendar gre.Pravijo da jih je treba vsakodnevno česati že od malega.

Kdo vam je to reku? Maine Cooni načeloma ne rabijo pogostega česanja. Men je rejec reku, da enkrat tedensko povsem zadostuje. Drugo je, če se mačku naredi kak vozel. Tisto morš pol z unim rezalnikom urihtat. Moj nima kakih problemov s česanjem potem ko se enkrat naveliča ovohavat in glodat in igrat z glavnikom. Med česanjem mi je tko zaspal da je začel smrčat. Al pa prest no :)

Zakaj nihče ne vgradi avtomatskih napajalnikov za pse in mačke?

Sej že obstaja v skoraj vsaki kopalnici - v bideju čist mal odpreš vodo, glih tolk da kaplja iz pipe. In maš napajalnik z vedno svežo vodo, pa še dlake tm okrog je komot spucat :)

Je pa res,da mačji iztrebek smrdi bolj kot od vsake druge živali.

Tole je tut mene mal tko potihem s(k)rbelo kako bo šlo pa ugotavljam da moj bistveno bolj smrdi kot od mačka. Futram Sanabelle Kitten, kjer se hvalijo da hrana vsebuje neke vlaknine, ki nase vežejo presnovne produkte, ki "kakcu dajejo vonj" in posledično jih ta manj spušča v zrak. Njegov WC ne smrdi sploh, kakce zakoplje ene 5cm globoko - prvič sm mislu da jih sploh ni not. Ko sm jih končno skopal vn - sej se jih zavoha in ni dvoma kaj je to ampak ni pa nobene sile. Še pesek se jih povsem oprime in "zaščiti pred okoljem". Vseeno pa rahlo zasmradi kopalnico ko gre na vlko in nekaj džusa pobegne v zrak :)
Zbogom in hvala za vse ribe

T0RN4D0 ::

Smrdi, ampak imajo mački to lepo navado da svoje iztrebke res zakopljejo v nulo. :) Pol ko pa se enkrat s peskom sprime pa tko ni več panike.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

para! ::

Zakaj ne uporabljate zaprtih WCjev s filtri, sploh če imate WC kjer se pogosto zadržujete?

Sicer je pa za neustrašnost mačkona najbolj važno kako je odraščal tisto prvo leto - če ni blo šokov, je ponavadi skuliran. Tko da je z vidika karakterja kar precej nerodno vzet odraslo mačko, čeprav se ti smilijo tiste tam v zavetiščih.

Drugače pa bi to temo izkoristil, da vprašam kje kupujete hrano za mačke in če naroča kdo preko interneta? Top shit hrana je baje Evo od Natura Pet, če je kdo zasledil to kje pri nas, naj prosim pove kje. Malo me jezi, da ko gledaš reviewje za hrano ugotoviš, da je čisto isti drek al kupuješ Kitekat za 80 centov al pa najbolj priporočano Hills za 2EUR. W1, kje kupuješ Sanabelle?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

barakus ::

Ne razumem kaj hočeš povedat glede mačkov iz zavetišča... lahko elaboriraš?

para! ::

barakus, kolikor vem so v zavetiščih večinoma že odrasle (1 leto in več stare) mačke, zato je precej težje dobit mladiča. Mladič pa je itak čist naiven in ga je enostavno vzgojit v zaupljivega mačkona - pri odrasli mački ne veš kaj se je z njo prej dogajalo.

lp
Death before dishonor!

msjr ::

para! je izjavil:

Tko da je z vidika karakterja kar precej nerodno vzet odraslo mačko, čeprav se ti smilijo tiste tam v zavetiščih.


Sploh ni res. Imam muco iz zavetišča, dobil sem jo pri starosti enega leta. Od začetne preplašene žvauce ratala zelo prijazna muca, brez problema sem jo navadil celo na špagico za sprehode po vrtu (sem ob prometni cesti), kar zna biti pri mačkah kar problem.

 Na počitnicah

Na počitnicah


 Spanje pravičnega

Spanje pravičnega


 BFF

BFF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511776 (9197) harmony
»

Sosedova mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112789 (9439) msjr
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222788 (18294) Kenpachi
»

Katerega mačka ?

Oddelek: Loža
344130 (3103) bdoxx

Več podobnih tem