» »

Gospodar prstanov - Konec ??

Gospodar prstanov - Konec ??

Venomus ::

Pozdravljeni,

Jaz imam eno vprašanje.
Namreč včeraj zvečer sem gledal še zadnji del Gospodarja prstanov na A-kanalu, tako kot verjetno še kdo in moram reči, da sem prvič gledal vse tri dele do konca.

Zdaj me pa zanima glede konca in sicer, a kdo ve, kam gre potem Frodo z tisto ladjo? Rečejo, da grejo v ''novo dogodivščino'' ali nekaj takega.
V filmu sem razumel skoraj vse podrobnosti, ker zgodba tako teče, da je razumljivo, ampak konca pa ne razumem.


Verjamem, da je tu kakšen poznavalec LOTR, ki je več kot 1x gledal vse dele :)
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

PRST ::

Raje preberi še knjigo, da boš dobil širšo sliko o vsem dogajanju. V filmu marsikatera stvar manjka.

Vikking ::

Undying Lands, The lands beyond the Great Sea

opeter ::

Recimo v prvem delu (filmov), ko je Frodo pogledal v Galadrielovo ogledalo je videl vizijo, da Š(t)ajerska gori ter da so hobiti postali sužnji. Na koncu tretje knjige so ti štirje hobiti (Frodo, Samo, Medo in Pipin) rešili Šajersko pred goblini. Slednji so bili tisti, ki so preživeli vojno in se zatekli na ta konec Srednjem sveta.

Po videnem sodeč je režisel naredil ta del, vendar iz nekega razloga (verjetno zaradi dolžine) tega ni vključil v končni film.

Iz filmov manjka tudi karakter Tom Bombadil, ki ima celo svojo knjigo (Adventures of Tom Bombadil, mislim, da je izšla v 60. letih prejšnjega stoletja).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Sploh ni pomembno, kam so sli. Pac, nekam na lepse.

opeter ::

Tr0n je izjavil:

Sploh ni pomembno, kam so sli. Pac, nekam na lepse.


Zakaj? Nekatere pač zanima, kaj je čez "veliko morje" na drugi strani ...

Tu je pomembno, da si vsak človek drugače predstavlja ta del.
Kako pa je bilo nekoč pri (predvsem ljudskih) pravljicah, katere v večini primerov niso bile ilustrirane? Vsak si je zmaje, čarovnice ipd. predstavljal po svoje. In to je najlepše!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

gzibret ::

Šli so na izvorni kontinent vilinov. V knjigi Silmarillon so bili na tistem kontinentu vilini, pol pa so se nekaj skregali (se ne spomnem točno), in je del vilinov odšel v srednji svet (tam, kjer se dogaja Gospodar prstanov), pol pa so se na koncu te trilogije vrnili nazaj med bogove oz. nesmrtne. Torej, oba, Frodo in Bilbo sta odšla med nesmrtne kot posvečenca, ki sta nosila prstan. Gollum pa je itak šel po gobe sam od sebe.

Nekaj takega...
Vse je za neki dobr!

Venomus ::

Torej, kakor razumem, sta šla za ''nagrado'' v deželo nesmrtnih.

@gzbiret: A to piše v knjigi? Je tam bolj detailno razloženo?

gzibret ::

Ja, v silmarillonu je. Na doooooooooolgooooooo in šiiiiirrrrrrooooookkkkkkooooo, da je že kar dosadno.
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

Tole nekako odgovori na vprašanja:

The Ending

The ending of The Lord of the Rings has caused a certain amount of confusion among readers and viewers alike. This is perhaps not completely surprising, because it's necessary to know a little of the history of Middle-earth to understand why Frodo steps onto the White Ship at the Grey Havens.

From the most ancient times, the Valar (the Powers of the World) had dwelt in the land of Valinor, in Aman beyond the Great Sea, called the Blessed Realm and the Undying Lands. Their lands of peace and plenty had once been part of the World, and they welcomed the first Elves there to enjoy their lives of immortal bliss. Through a chain of tragic events, though, some of the Elves rebelled against the Valar, and exiled themselves from Valinor by returning to Middle-earth. Among them were Galadriel and the ancestors of Elrond.

These exiled Elves fought a centuries-long war against the first Dark Lord, Sauron's master Morgoth, in which they were aided by certain houses of Men. After Morgoth's defeat, these Men were rewarded with a new home - the island of Númenor in the middle of the Sea, where they built the greatest and most powerful nation of Men to have ever existed.

Ultimately they became too great even for Sauron to meet in battle, so instead he used the power of his Ring to seduce the already corrupt King of Númenor, and persuaded him to launch an invasion of Aman itself. As Sauron had foreseen, the result of this foolish act was utter disaster for the Númenóreans, and their entire island home was destroyed. A few survivors, led by Elendil, escaped the destruction and returned to Middle-earth.

At the same time, Aman was 'taken away' from the world, so that it became impossible for mortals to sail there except by the special grace of the Valar. However, it was granted to the Elves to continue to travel there, so that an Elvish ship travelling into the West would eventually come to the green lands of the Blessed Realm. It's to Aman, then, that the Elves are travelling in The Lord of the Rings, never to return to Middle-earth. This explains Arwen's burden of regret and the difficulty of her choice - by refusing to sail from the Grey Havens, she gives up an eternity in an earthly paradise to stay with Aragorn.

The choice of those Elves who sailed on the White Ship was a simple one, then - indeed, for Galadriel, this would be a homecoming: she had been born in Valinor, and been among those exiled millennia before. It would be a homecoming for Gandalf, too, because the Wizards were actually Maiar, immortal beings of the same kind as the Valar themselves.

For Frodo, the two years he spent in the Shire after the Downfall of Barad-d?r were filled with suffering and regret. The wounds he had received on the journey continued to pain him, but worse than this was the memory of the Ring, which during the Quest had taken hold of his mind. "'It is gone for ever,' he said, 'and now all is dark and empty.'" (The Return of the King VI 9). Across the Sea, he could be freed from all this, so his decision to sail into the West is not perhaps so surprising. Being mortal, neither Frodo nor Bilbo could enjoy the unending lives of the other peoples of the Undying Lands, but they could live out their days free of the burden of the Ring.

bluefish ::

Ja, za povsem jasno predstavo bo potrebno prebrati Silmarillon - odlična knjiga.

guest #44 ::

Zakaj mi vsi zamerijo, če rečem da je LOTR za 15, 16 letnike? Pa sej ne mislim zaničevalno...ko sem mel tolko let sem ga oboževal, sam enostavno prečistunski je za odraslega. Vsaj se men zdi no.

Stvari kot je serija Rome trenutno obožujem. Škoda, da ni kake fantazijske knjige/filma/serije na podobnem nivoju.

Sicer pa vsa čast Tolkeinu, da je uspel si vse to izmislit.

bluefish ::

Knjige George R.R. Martina si že bral?

imagodei ::

Sej vse lepo pa prov, sam zakaj si je moral nataknit ime George R.R. Martin? Nekako preveč očitno spominja na John R.R. Tolkien...

Naključje?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

jverne: vsekakor moraš v roke vzeti Song of ice and fire (prva knjiga: Game of thrones) avtor R.R.Martin in trologijo The first law (prva knjiga: The blade itself) avtorja Joe Abercrombie.

Gre za popolnoma drug tip fantasy knjig.

@Imagodei: Mogoče si je tako neumno ime zbral zato, ker mu je dejansko ime George Raymond Richard Martin?

Pri tolkienu se večino ma uporablja J.R.R. Tolkien (in ne John R.R. Tolkien), Seveda je okrajšava spet posledica lastnega imena: John Ronald Reuel Tolkien

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

imagodei ::

Ne ga srat, jaz sem pa mislil, da mu je ime Joža Broz...

Spet dejanja hitrejša od misli...
- Hoc est qui sumus -

Blazz ::

Ascendala sta to higher plain of existence ;) . Šla sta v 'nebesa' ;)

bluefish ::

Protokol.

guest #44 ::

Kaj lahko pričakujem od Song of ice and fire?

kihc ::

Veliko
x

bluefish ::

Tako po vsebini kot volumnu.

BladE_ ::

Torej... Ali obstaja kakšen vrstni red kako prebrati knjige od začetka do konca?

bluefish ::

Za Gospodarja prstanov?

Silmarillion > Hobit > Trilogija

P4ajo ::

Hja no... vmes med Silmarilliona in Hobita bi se dalo še kakšno vtaknit (Hurinova otroka in podobno) ampak recimo da je za začetek zgoraj navedeno povsem dovolj.

Je pa Silmarillion za moje pojme in mojo starost, ko sem ga nazadnje bral precej podrobna, včasih celo preveč za nekoga, ki ne pozna dogajanja iz trilogije in hobita (in ga posledično ne zanima ozadje in zgodovina), tako da se bo mogoče komu težava prebit čez Silmarillion.

St235 ::

bluefish je izjavil:

Za Gospodarja prstanov?

Silmarillion > Hobit > Trilogija


Nikakor ne. Če boš začel brati z Silmarillionom se ti bo vse skupaj tako zagravžalo, da ne boš pritaknil tolkiena. Začni z Hobitom in potem Gospodar prtanov. Če te bo zadeva pritegnila in boš o svetu hotel izvedeti več pa vsekakor preberi Silmarillion.

Od Song of ice and fire pričakuj predvsem nepredvidljiv razvoj dogodkov, boleče realne posledice in predvsem izjemno podajanje zgodbe. Liki v knjigo so daleč od črno belih, koncep dobrega in slabega je stvar interpretacije in predvsem imajo dejanja realne posledice. V tej knjigi ne boš zasledil razvoja doggodkov, ki bi nagrajeval naivne a moralno dobre odločitve. Kot je avtor enkrat sam zapisal: No good dead goes unpunished.

bluefish ::

Nikakor ne. Če boš začel brati z Silmarillionom se ti bo vse skupaj tako zagravžalo, da ne boš pritaknil tolkiena. Začni z Hobitom in potem Gospodar prtanov. Če te bo zadeva pritegnila in boš o svetu hotel izvedeti več pa vsekakor preberi Silmarillion.
Ja, nekako tako sem tudi jaz bral te knjige (+ Hurinova otroka po Silmarillionu). Prej omenjeni red velja, če bi želel brati res povsem po vrstnem redu dogodkov.

Berserker ::

Silmarion moraš vsaj dvakrat prebrat da si zapomniš vsa tista vilinska in človeška imena.

Tear_DR0P ::

sta šla za ''nagrado'' v deželo nesmrtnih

v bistvu sta šla v deželo neumrljivih, ki so jo Valarji skrili pred navadnimi smrtniki, ker jo je nekoč Sauron hotel osvojiti, da bi si priboril nesmrtnost - skril jo je tako dobro, da jo sedaj lahko najdejo samo vilini - v resnici pa smrtniki tam tudi ne pridobijo nesmrtnosti - tudi Frodo in Bilbo je nista, samo šla sta tja, ker je tam mir in ker so šli tja njuni prijatelji.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bluzful ::

Najbolj je pa zakon, k bo zdej še film Hobit ven pršel :)

STASI ::

bluzful je izjavil:

Najbolj je pa zakon, k bo zdej še film Hobit ven pršel :)

Bo treba pa še počakati dve leti za prvi del filma in nato še eno leto za drugi del filma. Sem pa bral nekje, da so imeli neke probleme kje snemati ali nekaj takega in morda se bo to še zavleklo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

bluzful ::

delč delč, ampak vseen fajn vedt, kaj te čaka :) vmes bo še Martin ... upam :P

kar se snemanja tiče, so zrihtal, tko da so zaštartal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluzful ()

BladE_ ::

Malce obujam temo, da ne odpiram nove...

Kupil bi rad LOTR(vse) in Hobbit knjige ampak obstaja toliko različnih(vsebina je verjetno v vseh ista?), da ne vem kaj vzeti :) Naročil bom na mojaknjigarna... Všeč mi je tole, ker je set... Naj vzamem to ali rajši posebej... LOTR Hobbit ? Vse knjige so verjetno v angleščini zato me zanima tudi ali bi bilo bolje kupiti slovenski prevod, da ne bo težav pri branju čeprav nimam težav z razumevanjem angleščine?
Akcija - Reakcija

STASI ::

Če boš kupoval slovenske knjige LOTR ti priporočam, da probaš najti kje prvo slovensko izdajo knjige. Prevod je IMO boljši od drugega.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gendale ::

BladE_ je izjavil:

Malce obujam temo, da ne odpiram nove...

Kupil bi rad LOTR(vse) in Hobbit knjige ampak obstaja toliko različnih(vsebina je verjetno v vseh ista?), da ne vem kaj vzeti :) Naročil bom na mojaknjigarna... Všeč mi je tole, ker je set... Naj vzamem to ali rajši posebej... LOTR Hobbit ? Vse knjige so verjetno v angleščini zato me zanima tudi ali bi bilo bolje kupiti slovenski prevod, da ne bo težav pri branju čeprav nimam težav z razumevanjem angleščine?

imo je knjige najbolje brati v originalnem jeziku, torej ker nimaš težav z angleščino, kupi angleške

http://www.bookdepository.com/Hobbit-Lo...

tuki maš za 20€
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BladE_ ::

No ja... res bi rajši zadevo prebral v originalu, ker prevodi znajo včasih biti neumni, še kakšno mnenje?

@gendale hvala za link...
Akcija - Reakcija

elrado ::

Zadevo le preberi v originalu, čeprav so solovenski prevodi daleč od neumnih.

BladE_ ::

Naročeno včeraj, original... čakam :D
Akcija - Reakcija

Tear_DR0P ::

Tear_DR0P je izjavil:

sta šla za ''nagrado'' v deželo nesmrtnih

v bistvu sta šla v deželo neumrljivih, ki so jo Valarji skrili pred navadnimi smrtniki, ker jo je nekoč Sauron hotel osvojiti, da bi si priboril nesmrtnost - skril jo je tako dobro, da jo sedaj lahko najdejo samo vilini - v resnici pa smrtniki tam tudi ne pridobijo nesmrtnosti - tudi Frodo in Bilbo je nista, samo šla sta tja, ker je tam mir in ker so šli tja njuni prijatelji.

hudo :) 15 let nazaj sem bil hud fan tolkiena in sem res bral njegove reči. še letters from father christmas sem prebral. danes ko sem prebiral tole temo od začetka pa sem izvedel veliko novih reči, nakar naletim na svoj post - z vsebino, ki sem jo že pozabil, prav tako sem pozabil, da sem sploh postal. all that fandom went to waste. hvala za prebujenje :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Hobbit (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28576126 (54160) Alamar
»

katero fantazijsko knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
333812 (3811) Bethrezen
»

''strokovan literatura'' za midle earth

Oddelek: Loža
211803 (161) PaJo

Več podobnih tem