» »

''strokovan literatura'' za midle earth

''strokovan literatura'' za midle earth

3L33T ::

Ok folk, spet sem nazaj. Mam zadnje cajte takee probleme z prokletimi winsi Me, ker se kregajo z biosom od motherboard! Popravek-marec. Ampak nism jest tle zato. Zanima me al se je Tolkien bolj razpisov o Midle earth pred vojno prstanov??? Sej veste ko naredi edinega in pride Sauron na temni prestol??? pa ko mrkne Gil.Galad, pa tako naprej??? Upam da obstajajo takeg knjige. Če ne pa mi prosm napište vsaj kakšne dobre bukve od njega, pa ne mislm s tem na one pravljice.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

  • spremenil: 3L33T ()

3L33T ::

pa dejte folk, a se vm nč ne smilm :\:\ >:D:D Umiram! A se lahko (ponižno prosim) tolk poniža, da mi napiše kr sm zgorej prosu ?? No, sej ni tolk hudo, ampak dejte no........
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

jetam ::

Upam da si pred Vojno prstanov prebral Hobita... Jest sem jo za uvod, da sem potem vedel malo bolj zakaj se gre v Vojni
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

3L33T ::

ja itak, sam jest sem mel v mislih čase še pred tem. Tam ko so Numenorci pa GilGalad, pa Isuldur in tako.....
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

luni ::

sk8ter o Middle Earthu imas en kup knjig, ki jih je napisal Tolkienov sin, Cristopher...
Knjige so baje da zelo zelo dobre, vse skupaj jih je 12 in jaz bi dal levo ledvico da bi jih dobil. Enivej, tam not mas napisano vse o Middle Earthu, tudi o izvoru Numenorcev itd itd. Drugace pa, ce bi prebral appendices v svojem LoTR bi vedel marsikaj, kar si vprasal.

Sauron je vcasih bil samo sluzabnik glavnega negativca Morgotha, o Morgothu izves vec v Silmarilionu. Po netu krozijo govorice, da je Sauron bil vcasih clan Ishtarijev oziroma da je Maia, tako kot Gandalf in Saruman, ter da je postal zloben pozneje. Drugace pa je Middle Earthu vladal kar nekaj casa, potem pa so se pripeljali Numenorci in so bili tako mocni, da so se vsi Sauronovi sluzabniki kar samo predali, Sauron pa se je kao opraviceval in podobno. Potem je postal svetovalec Numenorskih kraljev in jih pocasi zastrupljal dokler ni povzrocil vojne in razkola. Mah, tega je dosti, precej pise tud v appendices, tako da si kar preberi.

Gil Galed je prisel na pomoc Isilduru v velikem zdruzenju ljudi in elfov proti Sauronu in skupaj so se fajtali proti Sauronu. Tam je tudi umrl...
Artificial Intelligentia

luni ::

Mimogrede, serija knjig se imenuje History of Middle Earth, ali, kot jo vsi klicejo, HoME.
Artificial Intelligentia

Pikachu ::

Ja, nekako tako, kot pravi luni. Vec o mitologiji in prvih dveh dobah izves v Silmarillion-u. Tam je opisano vse od zacetka in se zacne priblizno kot v Genezi, ¸1. Mojzesovi knjigi. (nekdo je prepisoval...)

Vsekakor preberi v originalu (anglescini), ce jo seveda toliko obvladas. Sicer pa mislim, da itak ni prevoda Silmarilliona v slovenscino.

Ce pa te se kaj zanima v zvezi s Tolkeinom, Feistom, Joradanom, Heinleinom, Asimovom ..., pa vprasaj.

LP,
Pikachu.

luni ::

Pikachu prevod Silmarilliona v slovenscino obstaja in je kar spodoben, vendar se pridruzujem tvojem mnenju, da je izvirnik bolj priporocljivo brati. Tolkien je pac mojster anglescine...

Drugace pa vidim da si mahnjen na fantazijsko literaturo. Si mogoce za kaksen trejd (izposojo... ne za vedno :))?
Artificial Intelligentia

3L33T ::

Tenks luni, prebrav sem dodatke (slovenska izvedba:)) sam a veš, tam piše tko grdo: saurona odpeljejo in počasi jih zastruplja. Zgradijo ladjevje in napadejo Nevemtočnkva in ubije jih povodnj. Rešijo se le...... Sej ne rabn nadeljevt ane? V LOTR pa piše bl nadrobno in čisto natančno. in lih ko sem prebrav dodatke me je kr stisnl pr src ko sm ugotovu kere ''odštekane'' (jest sem bolan pa preveč gledam top-shop Potter >:D) dele sem zamudu. Pa še neki. Angleščino sicer obvladam, ampak mi ne leti tko dobr kot slovenščina. Edin kr sem se pa totalno potrudu prebrt je pa Potter4. Pa še nism končoov, gre prepočas :))) V glavnem, svet leži na detajlih, jest pa hočm vedt nadrobno kva je blo. Grem iskt home >:D
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

neo ::

Kaj pa sploh to je tale Midle earth ali kako se ze rece?A je to kaka knjiga,kaka rac. streljacina ali kaj podobnega?A lahko kdo bolj podrobno razlozi?
Neo's

luni ::

sk8ter hja za bolj podrobno si bos pa moral nabavit HoME... to kar vem sem tudi jaz izvedel iz appendices in neta... BTW ce te zanima Tolkienova literatura ti priporocam da obisces forum na http://www.lordoftheringsmovie.com, majo dost frikov ko vejo kaj govorijo...

neo ti pa pojdi v knjiznico pa si sposodi Hobita pa preberi za zacetek, potem pa se bomo pogovarjali dalje
Artificial Intelligentia

luni ::

Se nekaj slikic iz prihajajocih filmov:



Gandalf:





Gimli:





Legolas:





Boromir:





Arwen (mega vilinska bejba):





Hobiti:

Artificial Intelligentia

luni ::

sk8ater ok, se ena super stran za tebe, ki je res prava zakladnica znanja o Tolkienovem svetu... tu gor bos nasel v bistvu vse, kar se ve o tem svetu

The Encyclopedia of Arda
Artificial Intelligentia

jetam ::

Ravnokar sem prišel iz knjigarne Konzorcij v Lj in tam našel Tolkienove Unifinished tales kjer je baje edina zgodba o Numenorju preden je propadel...Sicer sem kupil še Silmarillion v angleščini...cena piškavih 2800 sit za knjigo...:))
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

luni ::

jetam bil bi ti ZELO hvalezen, ce bi me obskrbel s kaksno telefonsko stevilko te knjigarne...

BTW, upam da sta knjigi v anglescini? (vsaj Silmarillion... za UT vem, da niso prevedene)
Artificial Intelligentia

jetam ::

Obe knjigi sta v angleščini in če mi emajlaš naslov ti jih lahko pošljem... kot nadomestilo za prostovoljni prispevek za Slo-Tech...:))emajl
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

luni ::

ok, se nekaj za vse Tolkien fane:

Jaz bi tud enga! :)
Artificial Intelligentia

luni ::

Ok, se ena slikica...

Galadriel:
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Hehe... Luni tebi se je cisto zmesalo od tega:D
Lepo to no, jaz komaj cakam da pride film v kino(ceprav sele cez slabo leto), ker se mi knjig ne da brat, sem pac malo bolj len:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jetam ::

Ampak Pajo tudi če bo film dolg 10 ur ne bo mogel tako slikovito opisati in prikazati Frodovega popotovanja tko da ...Malo se pomujaj in preberi vsaj eno knjigo...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

neo ::

Luni- Kje dobim tole knjigo??Hvala da si mi toliko razložil situacijo da sedaj vem več kot sem vedel prej:D:DA je knjiga v slo jeziku?Z ang. se mi ne da mantrat.
Neo's

PaJo ::

jetam>> saj mas prav, samo sem pac len, pa se cajta mam bol malo, ceprav sem se malo opogumu in si sposodo Hobita pa malo zacel brat, vsaj nekaj je:D No ce mi ga pa bo ratalo prebrat pa se nevem>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Hobbit (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28576591 (54625) Alamar
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376950 (4956) Tear_DR0P
»

Gospodar prstanov

Oddelek: Sedem umetnosti
245756 (4525) eomer

Več podobnih tem