» »

Moderate racists?

Moderate racists?

1 2
3
»

guest #44 ::

Lion29 je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Glede letališča...srysly...je eno že v portorožu (sečovljah), ta pa hira. Dejte bit mal ekonomični prosim.


no kidding, really? v secovljah je? in kam spadajo secovlje? pod obcino Ljubljana?


Jaz sem razumel, da bo naredil novo. Ajde my mistake. Ševedno je tam minus z električnimi, pa vrjetno še z čim.
Skratka ne zdi se mi mesija kot ga mediji radi pumpajo. Average idealist at best. Sploh nevem zakaj sili v politiko. Naj ostane doktor in naj to počne uspešno kot dosedaj.

Lion29 ::

ja valda... v fiesi bo naredi novo... oz. kar sred tartinijevega trga :|

ma ne, rad bi poskrbel, da bi se elektricni avto hitreje prijel?? IDEALIST? wtf? renault bo naslednje leto izdal 3 elektricne avtomobile v SLO, tudi drugi proizvajalci pospeseno delajo na tem... in ti mislis, da je idealisticno, utopicno, da bo v naslednjih 4ih letih (kolkr majo mandata ce se ne motim) on poskrbel, da bo kaksna psotaja za napolnit te avtomobile?

ma dej... bejzi raje delat domaco nalogo... mislim sploh ne vem kaj se vsajas in tle neki trolas, ce nimas tri ciste o cem govoris
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jype ::

jverne> Sploh nevem zakaj sili v politiko.

Ker je ugotovil, da ne more bit tolk nesposoben, kot so bli njegovi predhodniki in kot so njegovi protikandidati, bi pa vseeno rad, da Piran napreduje, ker tam živi.

Več ko bo takih, bolje bo za nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Lion29 ::

res zivi v Piranu?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

Lion29 je izjavil:

ja valda... v fiesi bo naredi novo... oz. kar sred tartinijevega trga :|

ma ne, rad bi poskrbel, da bi se elektricni avto hitreje prijel?? IDEALIST? wtf? renault bo naslednje leto izdal 3 elektricne avtomobile v SLO, tudi drugi proizvajalci pospeseno delajo na tem... in ti mislis, da je idealisticno, utopicno, da bo v naslednjih 4ih letih (kolkr majo mandata ce se ne motim) on poskrbel, da bo kaksna psotaja za napolnit te avtomobile?

ma dej... bejzi raje delat domaco nalogo... mislim sploh ne vem kaj se vsajas in tle neki trolas, ce nimas tri ciste o cem govoris


Nisem trdil, da se spoznam 100% na električne avtomobile. Glede na omejene informacije pač imam neko svoje mnenje. Skratka debata sploh ni o avtomobilih. Jaz sem dal svoje mnenje kako bi naprimer na hitrco ocenu nekega kanditdata.

Tema se nanaša na totalno drugo zadevo. Trolaš kvečjemu ti z takimi posti. Poanta mojega prejšnjega posta je bil le prikaz po kakih kriterijih sem jaz ocenjeval. In vidiš "tuj" ali črn ni med njimi. Ne trdim da so vsi njegovi volilci se odločili le po barvi kože, vrjamem pa da nekaj sigurno jih je čeprav podzavestno. O teh je ta debata.

Sicer če bi se spravil delat domačo nalogo o Bosmanu, mogoče bi ga ocenu kot pozitivnega politika...ampak kot sem reku, to je čisto druga zadeva. Pogovarjamo se o rasizmu ne o tehničnih konceptih vodenja občine.

Lion29 ::

maja, lej... post o tem si napisal TI, torej jaz tebi odgovarjam. Ocitno si nabil ene par krepkih in zdaj pozornost preusmerjas drugam. Tudi prav...

moj point je, da preden odpres temo in se lotis pljuvat po Pirancanih, se malo prej pozanimaj...

mogoce bi po uvodnem postu se verjel, da si zelel govoriti o zmernem rasizmu... ampak vsi tvoji naslednji posti so nakazali kam pes taco moli...

pac ce mislis nergat in delat zdrahe po nepotrebnem, bodi pripravljen, ker bos dobu servirano nazaj
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

Lion29 je izjavil:

maja, lej... post o tem si napisal TI, torej jaz tebi odgovarjam. Ocitno si nabil ene par krepkih in zdaj pozornost preusmerjas drugam. Tudi prav...

moj point je, da preden odpres temo in se lotis pljuvat po Pirancanih, se malo prej pozanimaj...

mogoce bi po uvodnem postu se verjel, da si zelel govoriti o zmernem rasizmu... ampak vsi tvoji naslednji posti so nakazali kam pes taco moli...

pac ce mislis nergat in delat zdrahe po nepotrebnem, bodi pripravljen, ker bos dobu servirano nazaj



Wow, hold on there! Priznam, da sem naredu napake...ampak te nimajo skoraj nobene veze z to temo...gre za tehnikalije čisto druge teme.

Glede pljuvanja po pirančanih...z ozirom na medijske naslove in kaj bere folk je čist legitimno mnenje. Nekateri si res zaslužijo pljuvanje pa ne sam pirančani. Me drugim tudi tisti FDVjevski profesor, če je res izjavu tako izjavo z takim namenom.
Nikjer nisem reku, da so Pirančani rasistične barabe. Najbližje kar sem reku je, da sumim da jih je veliko volilo zaradi tega. Hell veliko ne pomeni večine, veliko je lahko tudi 10, kar je dovolj za point te debate.

No kam pes moli taco? Jaz ne vidim. Za vse izjave izven konteksta teme sem poskrbel, da so sekundarnega pomena. Debata je ševedno veljavna.

Pripravljen sem sprejeti vso baražo za moje napake, ampak za tehnikalije praviste, da debata ni primerna...torej pustimo vn religijo, električne avtomobile in letališče v piranu?

Pa ne posploševat in vstavljat besede v moja usta katerih nisem izjavu.

Če želite nadaljevati z temo debate je tisto vprašanje iz dveh strani nazaj dokaj priemrno...kaj meniste na evolucijo inteligence in skromnosti okolja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Lion29 ::

no kul. vsa cast, da si ohranil nivo in priznal napake. spostujem.

bom pa se samo obregnil v to

guest #44 je izjavil:

Nikjer nisem reku, da so Pirančani rasistične barabe. Najbližje kar sem reku je, da sumim da jih je veliko volilo zaradi tega.


dejansko kar si, ceprav neposredno, povedal je, da je 3.433 Pirančanov neumnih, da so volili Bossmana LE zaradi rase...

sicer si se itak pol vleku ven, češ da ne misliš na vse in da verjetno tudi zaradi njegovih sposobnosti...

ampak sporočilo je bilo jasno...

in še mene (kot bivšega Pirančana) je to zelo zmotilo


kar se pa samega rasizma tiče, oz. zmernega rasizma, sem ti pa že odgovoril v prejšnjih postih
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

Ne motiš se, ni tako. Nisem nikjer reku tega da so vsi njegovi volilci rasisti! To ti misliš ti.


To da je zmagal črnc na volitvah v piranu, se bojim da ni pokazatelj "nerasizma" Pirančanov ampak, ravno nasprotno....veliko sumim, da je volilo zanj ker je črn. Sami rasisti torej. V kolikor Peter Bosman si šteje v ponos, da je uspel nek črnc zmagati v belski državi...yep, rasist.


Jz osebno mislim, da logika lepega dela volilcev Bosmana je šla nekako takole: "U lejga, ta pa je črn...dejmo mu eno možnost...ker če je črn pol vrjetno se ne bo upal zajebavat na okoli, zato ker se bo hotu izkazat, da je kot pripadnik nekdanje "podrase" oz zatirane "rasne" manjšine, na našem nivoju."


To so moji edini dve izjavi (razen če najdete kako še kako), kjer izražam moje mnenje o volilcih Bosmana.

NIKJER ne trdim, da je večina. Prvi sicer rahlo rečemo, da inkriminira...ampak je po izražanju dokaj očitno, da ne delujem prepričljivo ali ja? A nebi bilo logično, če bi bil prepričan v svoj prav pol to trdil z vso prepričljivostjo in povedal konkretno "večina"?
Ne tega ne morem trdit. Lahko rečem veliko, lahko se kregamo le koliko sem jaz mislu veliko. To pa je lahko vse od 3 do 1500 ljudi ali pač kakor hočeš.
Dodajam, moje mnenje o volilni navadi izhaja iz anekdothin dokazov in sicer na bazi pompa medijev oz ljudje ki gledajo poptv, žurnal, rtv tud sklepam, dnevnik, slovenske novice. Vrjetno ne bo nihče vedu, zakaj je večina volila Bosmana brez detajlne ankete, andea? Zatorej se lahko poslužimo le posrednih dokazev, te pa priznam niso objektivno merilo.
Sicer pa mislim, da je dovolj očitno, da debata ni o vseh Pirančanih, le rasistih v Piranu (in posledično tud drugot, seveda)?

Zatorej preden me obtožiš nečesa kar nisem izjavil in zagovarjal, malo natančneje preberi moje poste. To, da se tebi dozdeva ni noben dokaz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Lion29 ::

poglej... jaz sem ti napisal...da je rasizem cisto naraven in da je povsem logicno in naravno, da je njegova drugacnost igrala vlogo pri tem, da je bil izvoljen... in da ob tem izumljas toplo vodo...

in sem ti tudi povedal, da nisi DOBESEDNO tega trdil ampak da je to bilo mozno razbrati iz tvojega pisanja...

in ja, sem povedal svoje mnenje in nima smisla vec o tem naprej debatirat... lahko se komot nadaljuje debata o zmernem rasizmu
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

guest #44 ::

No pol that settles it.


Glede prvega odstavka, bi jaz reku...mogoče je sedaj naravno, ni pa ravno najboljša smer.
Pozitivna diskriminacija, kot so že mnogi rekli je prav tako slaba kot negativna diskriminacija...in the long run.

Lion29 ::

ja, ma ne mores ti svojim nagonom skozi ukazovat razumsko... sej do neke meje gre.. ampak brezveze se slepit....to ni dobro (zdravo) on the long run
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Karaya 52 ::

donfilipo> Razen butaste mahedravosti in rovtarske okornosti, slovenci nimamo fukcionalnega rasizma, niti nacionalizma. Smo bili predolgo hlapci in asimilirani. Nekako podzavestno 'slutimo', da nas mora priti prebuditi kak Kralj Mathias iz Hungary, ali Mongolije, ali pa direkt od tam, kjer po načelu še ni zapisan nasprotnik slovencev

Nebi verjel ce mi nebi danes dva Avstrijca cestitala za izvolitev Bossmana. Kdo bi si mislil, da ti ljudje za taksne malenkosti, ki se ti zdijo samoumnevne celo cestitajo.

Glede "balkanskega kavboja", je samo oznaka za osebo, ki deluje v skladu z vrednotami neke bivse poslovne kulture in delom kulture nasploh, ki se je nekateri poskusamo otresti, ker je skodljiva za pravno drzavo in vse kar je povezano z njo in bi raje videli hitro okupacijo severnih sosedov kot pocasi tonili v milosti in nemilosti "teksaske" rolete. Torej, kaj se zgodi ko Mujo in Haso zavladata Beli hisi? :)

guest #44 ::

Karaya 52 je izjavil:


Nebi verjel ce mi nebi danes dva Avstrijca cestitala za izvolitev Bossmana. Kdo bi si mislil, da ti ljudje za taksne malenkosti, ki se ti zdijo samoumnevne celo cestitajo.




Well, i'll be damned!

jype ::

jverne> Well, i'll be damned!

Zakaj? Sej vsi vemo, da so Avstrijci vsi rasisti!

guest #44 ::

No ja imaš prav. Sam zgleda da oni mislijo o nas podobno oz so do nedavnega.

jype ::

jverne> No ja imaš prav.

Ne, nimam. Moja izjava je bila (namenoma) rasistična.

guest #44 ::

Hehe...sicer sem mislu bolj humorno, ampak tko, po občutku bi reku da so bolj zaradi njihove zgodovine. No vsaj neo-nazijev mislim da je tam več.
Vsekakor pa nimam nobenih dokazov da bi trdil, da so vsi oz vsaj po večini. Tista dva pa mi delujeta, da sta.

Bananovec ::

Lion29 je izjavil:

res zivi v Piranu?

Kako drigače kandidirati za župana kot če nisi občan te občine?!
Bili, poizkusili, neuspeli.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Lion29 ::

obcan obcine je drugo kot biti Pirancan.... tudi secovljani so obcani obcine, in Lucijani,Strunjancani, Portorozani, etc, etc...

vem da je imel ordinacijo v Luciji in mislim, da je tut tam zivel, nisem pa ziher
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueRunner ::

Glede "balkanskega kavboja", je samo oznaka za osebo, ki deluje v skladu z vrednotami neke bivse poslovne kulture in delom kulture nasploh, ki se je nekateri poskusamo otresti, ker je skodljiva za pravno drzavo in vse kar je povezano z njo in bi raje videli hitro okupacijo severnih sosedov kot pocasi tonili v milosti in nemilosti "teksaske" rolete.

Se ne strinjam. Žaljivka "balkanski kavboj" se uporablja izključno za eno samo osebo, pa čeprav ta bivša poslovna kultura na katero se sklicuješ prežema vse od Tovšakove in Zidarja, preko Bavčarja pa do Dimičeve. Pa v povezavi s temi imeni nisem niti enkrat slišal izraza "balkanski kavboj" ali karkoli s pridevnikom "balkanski".

Torej lahko sklepam edino to, da jim gre narodnost oziroma rojstni kraj določenega človeka najmanj toliko v nos, kolikor jim gre njegovo obnašanje. Kar je IMHO znak precejšnje nestrpnosti. Na žalost še kako zelo "funkcionalne". Če jim ne bi šlo v nos, bi lokalno ostali pri pridevnikih "teksas" in "kavboj".

Če pa govoriš o "delu kulture nasploh" v smislu splošne kulture, pa ti ne bi škodilo, če se bi malo več sprehodil po državi v kateri bivaš. Na njenem ozemlju imajo že stotine let domovinsko pravico tudi opanki, pregače, tamburice, kolo kot narodni ples in še kaj. Torej stvari, ki nas Slovence zgodovinsko in kulturno povezujejo s področji južno od Kolpe, Sotle in Dragonje. Balkanom, dragi moji. Balkanom.

Razen seveda, če je kdo mnenja, da so edini pravi Slovenci lahko samo Gorenjci, Štajerci in Korošci. Tisti torej, ki so bili v stiku predvsem z nemškim (avstrijskim) narodom in so posledično v svoje običaje integrirali tudi nemške (avstrijske) navade in običaje.

GregiB ::

Zum Thema... nisem vedel, da so belokrajnci takšni.... (zmerni) feministi... za županske stolčke so izvolili... pazi zdaj... ŽENSKE!!!!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mipe ::

Kaj se bo šele pisalo, ko bo ena občina izvolila prvega Romskega župana. Ambrus ne bo nič v primerjavi s tem!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trudeau v težavah zaradi "rasističnega" kostuma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18819907 (17414) Miki N

Pod Trumpom se whitetrashu meša: rasizem po ameriško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512338 (11010) kallia

Človeške rase (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
529181 (7494) Reycis
»

Paradoks različnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19234148 (30516) jype

Zahodna Civilizacija in Cuckold fetish (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6713433 (11600) jype

Več podobnih tem