» »

nakup dslr-ja in nekaj drugih stvari

nakup dslr-ja in nekaj drugih stvari

legice ::

mogoče naslov malce zavaja,vendar iščem dslr, ki snema full hd,po možnosti da ima vhod za mikrofon in za daljinc/sprožilc. iščem tudi vredu mikrofon, ki bi lahko uporabljal za snemanje in za kaki podcast, ter digitalni diktafon, za snemanje zvoka, če dslr nima vhoda za zvok, oz. če je boljše kot direktno snemanje v dslr. vse skupaj iščem v rangu okoli 1000-1300 eur po možnosti. seveda ne pričakujem nekaj strašno profesionalnega, vendar neko solidno kvaliteto. :)
glede kamer sem že gledal nikona d3100 in canon 550d.obračam se na pomoč foruma. lp:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna
  • spremenil: legice ()

mamomu ::

Počakaj na Nikon d7000
mamomu j....!

jnce ::

+1

legice ::

nimam ravno 1100eur da bi samo za ohišje zapravil:8),pač tisto je moj budget za vse skupaj. za ostalo nimate nič drugega za predlagat?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

bluefish ::

Ostalega za 1080p HD video niti ni. Imaš še nove Sony aparate, potem pa se v tem cenovnem razredu počasi konča.

Matek ::

Canona 550D si omenil že sam, potem pa imaš še Sony A55. Oba imata tako Full HD kot externi mic input in sta s kit objektivom med 700 in 800 EUR. Ostalo nameni mikrofonu (tole in tole je popularno) in po možnosti še kakemu objektivu.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mile ::

Panasonic GH1 / 14-140

oboje skupaj za 900EUR

vasquez ::

Za amaterske potrebe dslr-ji niso najbolj primerni, ker imajo probleme z avtofokusom. Če pa misliš snemati po scenariju s kadriranjem, potem pa ok. Sony A55 (oz. A33) ima sicer dober avtofokus, vendar pa snema v 1080i in ima probleme s pregrevanjem pri daljšem snemanju.

Matek ::

Snemanje v 1080i je malenkosten problem, ker ima ta 1080i 60 FPS in je trivialno dobiti ven 1080p@30 FPS.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

legice ::

torej ali je med d3100 in d7000 kakšna bistvena razlika,razen vhoda za mikrofon,čeprav kolikor vidim še ni na trgu d7000. drugače pa alternativni način za snemanje zvoka,kot sem omenil z digitalnim diktafonom,ve kdo kaj o tem kako deluje...?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

jype ::

vasquez> Za amaterske potrebe dslr-ji niso najbolj primerni, ker imajo probleme z avtofokusom.

Kakšne probleme pa imajo?

vasquez ::

Odvisno od aparata. Pri nekaterih ga med snemanjem sploh ne moreš uporabljati, je počasen, itd. Kolikor sem gledal posnetke, pri A55 deluje solidno, se pa sliši motorček, če ne uporabljaš zunanjega mikrofona.

primerjava med 550D in A55

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vasquez ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276125 (5508) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023884 (18735) schurda
»

Nakup fotoaparata ali kamere?

Oddelek: Kaj kupiti
295411 (4761) grinhorn33
»

DSLR ali kamera

Oddelek: Kaj kupiti
353590 (2760) LordTado
»

Sonyjeve fotografske novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7416277 (12579) technolog

Več podobnih tem