» »

DSLR ali kamera

DSLR ali kamera

vice boy ::

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje oz. kaj priporočate. Napravo bi uporabljal v večji meri za
amatersko snemanje športnih dogodkov.
Ali je boljša izbira recimo canon 550D 18 -135 ali kakšna kamera do 1000 evrov. To je tudi maksimalna cena ki sem jo
pripravljen odšteti.
Prodajalec je rekel da ne priporoča DSLR ja, ker naj bi se ta grel, al neki tazga.
Poznam pa par ljudi, ki pravijo, da je DSLR vredu stvarca za snemat.

LP
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Furbo ::

DSLR je v redu za snemati nekaj minut videa naenkrat, kaj več pa ne. Res se senzorji pri tej rabi grejejo in zato ne zmorejo daljšega neprekinjenega snemanja. S kamerami teh težav ni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Ter pri DSLRju boš moral bit dober pri ročnem ostrenju.
Bolje, da vzameš kakšno boljšo videokamero za solidno ceno!

Pri 550D si omejen na 4GB ker uporablja FAT32 in bo po zasedenih 4GH prekinil snemanje (po 12-15min).
Bo pa kamera za 1000EUR verjetno kar dovolj posebaj če gre za amatersko snemanje.

vice boy ::

OK. Hvala za nasvete.
Recimo gledal sem nekaj takega link

ali pa tole
link2

Ali pa ima kdo še kakšen drug predlog za kamero do 1000 evrov
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

s1m0n ::

Canonova ni slaba HF S200

Poglej še za HF S11, če kje najdeš je pa verjetno starejša od HF 200 nisem ziher!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

AtaStrudl ::

Pa se ena kontra DSLR, posebno za sport: ce bos hotel teleobjektiv, ekvivalenten max zoomu povprecnega kamkorderja, bos dal vsaj se enkrat toliko kot za body...

vasquez ::

vice boy je izjavil:

OK. Hvala za nasvete.
Recimo gledal sem nekaj takega link

ali pa tole
link2

Ali pa ima kdo še kakšen drug predlog za kamero do 1000 evrov


HDC-TM700 je verjetno najboljša v tem razredu. Ima 1080/50p, kar druge nimajo.

zagi123 ::

S200 vs TM700:
- Canon ima CMOS 1/2,6 senzor, Panasonic pa 3MOS 1/4,1
- Canon nima touchscreena in viewfinderja, kar pa ne pomeni nič, ker je touchscreen itak brezveze, Panasonic pa ima neuporaben viewfinder z samo 123k pixli
- Canon ima boljši zaslon od Panasonica - 922k vs 240k
Osebno bi vzel Canona, zaradi zaslona... osebno nisem probal panasonica, sem pa snemal z HF10 in je imel super sliko, ob dnevni svetlobi seveda.

DSLR pa nikakor ne za šport, manual focus ti bo paral živce, pa še senzor se kmalu pregreje. Edino Sony A55 ima autofocus, ampak jaz tega ne bi vzel, ker gre za prvi DSLR z autofocusom...

Mimogrede, AVCHD kodek je izjemno požrešen, tudi če imaš i7 in bazen rama boš še zmeraj rabil konvertat preden boš lahko editiral..

sss ::

"Edino Sony A55 ima autofocus"

guess again! Npr. nikon D7000, Panasonic DMC-G1 (tudi G2)...

s1m0n ::

AF pri DSLRjih za video še je v povojih tako, da se še ga izogibajmo :)
Pri D7000 je edino tracking AF uporaben vendar ne vedno.

sss ::

poznam resnično veliko ljudi, tudi resnih snemalcev, ki so prešaltal z "kamer" na fotokamere oz fotoaparate :)

Veliko jih gre na canon 7D npr. Pomisli tudi koliko kadrov si nazadnje posnel, ki so bili daljši od 5min. Poleg tega prnaša uporaba DSRL/micro 4/3 še prednost pri veliki paleti objektivov, ki jih lahko uporabiš. Tudi vedno več filmov ter videospotov je posnetih na ta način

Se pa strinjam da je autofocus še v povojih

bluefish ::

Sicer so epizodo Housa s fotkičem posneli bolj zaradi promocije, vendar je to vseeno kar dobra demonstracija zmožnosti tehnologije.

s1m0n ::

Ja vendar za amatersko delo DSLRji niso tako primerni :)
Je potrebno vložit veliko več EUR kot pa v eno HDV kamero.
Potrebno imet tekoč fokus, kar z prosto roko ni možno, tekoče prehode, gibe, kar je z roko zelo težko!

Verjetno ne samo House tudi večina reklam/spotov je posnetih z DSLRji tako kot pravi sss.

zagi123 ::

sss je izjavil:

"Edino Sony A55 ima autofocus"

guess again! Npr. nikon D7000, Panasonic DMC-G1 (tudi G2)...

G1 in G2 nista DSLR, A55 je bil releasan pred D7000. guess again!

s1m0n ::

Meni osebno A55 ni več tipičen DSLR saj ne uporablja tipičnega ogledala ampak prepustno ogledalo, ki prepušča 70% svetlobe 30% pa odpija na senzor za meritev svetlobe in okular...

sss ::

zagi123

Kaj ima veze če je bil A55 relisan pred D7000?
Včeraj, ko si postal A55 NI BIL EDINI DSLR z autofoocusom. PIKA.

zagi123 ::

Edini AF DSLR, ki košta manj kot 1k. PIKA.

joze67 ::

Zakaj je A55 DSLR, G1, G2 pa ne?

s1m0n ::

Saj A55 si ne zasluži oznake DSLR ker se več ne drži osnov SLR fotoaparatov :)

Furbo ::

A55 je zaradi tega kvečjemu odličen DSLR, ne pa nekaj slabšega.
A se boste zdaj prepucavali kdo je najpametnenjši, ali pomagali avtorju teme?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Saj se ne gre, da ni odličen vendar ni čistokrven DSLR!

AtaStrudl ::

DSLR pomeni "Digital Single Lens Reflex"

Torej, ce ima samo en objektiv, in ti skozi tega (opticno, preko zrcala, "reflex") gledas, je to DSLR. Ce se zrcalo premika ali ne, nima veze.

s1m0n ::

Malo preveč OFFtopica :)

No tudi elektronsko iskalo ima zaradi prepustnega zrcala toraj spet mu manjka osnoven del SLRja :)

AtaStrudl ::

Pri elektronskem iskalu ni nikjer zrcala, torej "R" odpade...

Furbo ::

s1m0n je izjavil:

Saj se ne gre, da ni odličen vendar ni čistokrven DSLR!


Saj ni plemenska žival, ki jo najameš za oploditev, ampak fotkič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

DSLR
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vice boy ::

Ali bi lahko ta razprava šla malo bolj po produktivni poti,
ne pa da spremljam vaše ego tripe...
hvala
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

jype ::

Saj si vse že slišal. Za amatersko snemanje športa vzemi kamero, na DSLR pa pozabi.

kuglvinkl ::

Sem gledal/bral oni dan komentar enega bolj zanimivih fotografov zadnje čase (C. Weeks). Ki je preizkusil tanovo Canonovo petko. Je kul zadeva, ampak za res dobre rezultate, rabiš tako kot pri filmih, vojsko ljudi. To je blo npr. pri Housu izpolnjeno.

tko da, za pričakovat sploh in oh izdelke... Čist najprej bo treba bit precej dober fotograf IMHO.
Your focus determines your reallity

LordTado ::

Rad bi samo povedal da se ne sme vseh aparatov popljuvat da se pregrevajo,recimo serija g3 od panasonica lahko snema neprekinjeno,kar canoni nikoni in sonyji ne zmorejo,ki se vsi po vrsti pregrevajo tudi pri daljšem slikanju in potem lep čas hladijo...
Plus tega se še autofokus na filmčku zelo sliši na teh treh kar pri panasoniku ni slišat ker ima drugačen sistem fokusiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

DrSergioDJ ::

Spet en, ki naklada :D

Lahko govorim za Canona, ker drugega ne poznam. Pregreva se načeloma samo 7D, drugi DSLR-ji (canonovi) nimajo problema. To sploh ni povezano z neprekinjenim snemanjem ampak je fora v dveh zadevah:
- vse naprave ki snemajo pod 30minut v 1 kosu, se obdavčijo drugače (zato ima canon limit na 29:59, vkolikor pač snemaš na nizji kvaliteti)
- za FAT32 je limit 4GB kar na resoluciji 1920x1080 znese nekje 12 minut
In ja, teh 12 minut nima veze s pregrevanjem...

Nikoli se mi ni ugasnil ne 7D ne 5D2, pa se je snemalo po 1-2 uri neprestanoma, tako na soncu, kot v zaprtih prostorih (razne diskoteke, nabite s pregretim folkom)...

Moj 5D mk2 fokusira neslišno na filmčku..ker ima manual fokus :P

Je pa res, da je panasonic GH2 super aparat (G3 ne poznam), ki s pomočjo hack-a spremeni mali fotoaparatek v resno zadevo za snemanje :) (pa tudi v štartu je že dosti dober, hack samo še popravi določene stvari).
...

LordTado ::

Ja sony alfe recimo vse po vrsti tam do 15 minut full hd seveda potem pa ti javi da se pregreva in izklopi...
To sem jaz govoril za full hd+stabilizator+autofokus.Se pravi 1080/30p,ali 60i.

Ja z manual fokusom se ne sliši zvok ampak pol ne moreš snemat videa ker maš eno samo meglo na zaslonu...
AF pa je na canonih full slišen pa mislim da malce počasen za videe.Enako na alfah.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/A...
za C pa N.
http://vimeo.com/groups/t2i/videos/9924...

Panasonic pa je rešil zadevo ja,snemaš kolk ti paše,pa še fokus je neslišen in mikrofon kancelira veter in šume...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

jype ::

LordTado> Ja z manual fokusom se ne sliši zvok ampak pol ne moreš snemat videa ker maš eno samo meglo na zaslonu...

Torej ne znaš ročno fokusirat, al kako?

LordTado ::

Če ti tako ročno fokusiras kor autofokus si dober:)

jype ::

Seveda ne, zato se pa temu, da fokus malo uhaja sem in tja, reče umetnost.

LordTado ::

Zanimivo je kako so pohekali firmware oh lumix gh1,ki z novim firmwareom doseže spektakulatne rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276089 (5472) schurda
»

Kamera ali DSLR?

Oddelek: Zvok in slika
212808 (2386) telexdell
»

Novosti v svetu filmskih kamer

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366529 (4089) kuglvinkl
»

Sonyjeve fotografske novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7416184 (12486) technolog
»

nakup dslr-ja in nekaj drugih stvari

Oddelek: Kaj kupiti
111246 (1060) vasquez

Več podobnih tem