» »

Šumenje v zvočnikih

Šumenje v zvočnikih

kranjskijože ::

Pozdravljeni
Kot prvo sem o problemu že Googlal in preiskal po slo-techu, vendar ni rešitve, saj sploh ne vem v čemu je težava.

Težava pa je ta, da ko imam stolp priključen na računalnik se v zvočnikih stolpa sliši šumenje že pri nizki glasnosti. Če na stolp z istim kablom v isti vhod (audio-in) povežem prenosnik ali telefon, se ne sliši šumenja, le čisti zvok. Mislili bi, da je problem v računalniku, a ko imam v računalnik priklopljene slušalke ni šumenja, šumenja ni tudi če imam v računalnik priklopljene računalniške zvočnike.

P.S. Računalnik in stolp sta na različnih vtičnicah.

Najlepša hvala za odgovore!

PrvaPomoč ::

Izloči ozemljitev na evro kablu od računalnika in nebo več motnje. Preizkušena varianta.
PRP

techfreak :) ::

PrvaPomoč je izjavil:

Izloči ozemljitev na evro kablu od računalnika in nebo več motnje. Preizkušena varianta.

Pa nevarna tudi. Še dobro, da je ozemljitev samo za okras.;((

delfinus ::

Je v PCju slucajno kaksen TV Tuner in nanj prikljucena antena? Sam sem v mojem primeru kupil brum filter. Dobis ga v Big Bangu. Je kablecek dolg ene 20cm, firma Vivanco. Po prikljucitvi tega na antensko vticnico je brum v zvocnikih izginil. Sicer pa lahko brum pri tebi prihaja tudi v povezavi s cim drugim.



lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

huek111 ::

techfreak :) je izjavil:

PrvaPomoč je izjavil:

Izloči ozemljitev na evro kablu od računalnika in nebo več motnje. Preizkušena varianta.

Pa nevarna tudi. Še dobro, da je ozemljitev samo za okras.;((


Kakorkoli, ampak stvar dejansko pomaga!
Sicer pa v nekaterih starejših hišah in blokih pol vtičnic in luči nima ozemljitve .

kranjskijože ::

Najlepša hvala za odgovore, težavo sem rešil tako, da sem iz stolpa izklopil kabelsko, preko katere sem lovil radio programe. Aja, če bom želel imeti kabelsko priklopljeno na stolp in audioin vključen, pa da ne bo šumenja, pa seveda potrebujem dušilec šumov.

Še enkrat hvala "stručkoti" .

delfinus ::

Jup, kupis tistle frklc kabla, ki sem ga omenil zgoraj in zadeva bo brezbrumna sumna itn.

nonamer123 ::

Pozdravljeni!

Kupil sem SP-HF 500A zvočnike, odkar sem jih priklopil mi v zvočnikih ves čas malo šumi oz. hrešči.
Kako lahko to odpravim?

Zheegec ::

Najbrž tudi ko so samo na elektriko priključeni in ne na napravo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TheBlueOne ::

@nonamer123, lahko je marsikaj. Breberi si kaj o "mains hum". Jaz iz tega razloga uporabljam zunanji DAC + ground loop izolator. Ampak zna biti problem, da je ze samo ena od teh dveh komponent praviloma drazja od tvojih zvocnikov. :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418391 (5612) settler
»

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Oddelek: Zvok in slika
436794 (6510) 2x'=2
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173171 (2843) Zvezdica27
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222951 (2581) zavajon
»

ojačevalec...problemi z vhodi

Oddelek: Zvok in slika
221601 (1392) yimi

Več podobnih tem