» »

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

Prosim za pomoč pri priklopu gramofona

mitja12345 ::

Pozdravljeni!

Zanima me,če bi mi kdo vedel pomagat pri priklopu gramofona.Spodaj prilagam sliko kako zgledata izhodna priključka iz gramofona.Na enem piše left in na enem right.Zraven je še pa majhen kabel za ozemljitev.
1.Bi bilo možno,da bi odstranil ta dva priklopa in ju vezal direktno na zvočnika.Samo pol nevem kam z ozemljitvijo?
2.Ali bi bilo možno,če bi priklopil na računalniški zvočnik woofer kateri ima treble,bass,ojačevalec,ter izhode vzadaj,ki so združljivi z kablom gramofona.Nevem kam edino pol z ozemljitvenim kablom.
Za vsako pomoč hvala.







Lp! Mitja

DragonHeart ::

1.) Da ti slučajno ne pride na misel početi kaj tako neumnega ker boš skuril izhode gramofona.
2.) Kupi receiver, gramofon priklopi na receiver, na receiver pa priklopi kvalitetne zvočnike.

Seveda lahko gramofon priklopiš tudi na subwoofer, če imaš računalniške zvočnike tipa http://www.mimovrste.com/artikel/176002...

Ta reč ima namreč takšne vhode zadaj kot ima tvoj gramofon izhode.

kam priklopiti ozemljitev pa naj napiše nekdo ki je imel kdajkoli komponento s kablom za ozemljitev. Jaz takšne komponente za hišno ozvočenje namreč v življenju še nisem videl.

Zgodovina sprememb…

mitja12345 ::

DragonHeart hvala za hiter odgovor.Bi vedel,če bi se dalo to priklopit na ta računalniški woofer sistem 5.1 Genius?




Edino nevem kam z kablom za ozemljitev?
Lp! Mitja

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

za gramofon potrebujes ustrezen predojacevalec!

lahko ga sicer vklopis na line-in vhod ojacevalca ampak se bo slisalo potiho in zanic - gramofonski izhod je bolj 'svoh' kot linijski in ga je potrebno ojacati na nivo linijskega, sele nato ga lahko priklopis v ojacevalec ali predojacevalec. zanic bo pa igralo zato, ker ti nic ne bo delalo riaa ekvalizacije.

afaik novejsi ojacevalci nimajo gramofonskega predojacevalca oz. ga imajo le redki, tako da ti ostane le nakup predojacevalca ali pa zvocne kartice, ki ima phono vhod (nekatere creativove usb zvocne to imajo).

mitja12345 ::

Hm...Kaj pa vezava na glasbeni stolp? Ima ta dva vtikača kot od gramofona-AUX?Edino spet ostaja masa.

DragonHeart ::

Poizkusi z računalniškimi zvočniki in glasbenim stoplom.... Signal je res tišji vendar če daš dovolj naglas, bi se praviloma moralo ok slišati. Moj gramofon je bil priklopljen direktno na stereo ojačevalec in je igralo brezhibno, glasnost je bila identična kasetarju in komponenti z radijem. Ko boš poizkusil boš pač videl kje lepše igra.

Kaj narediti z maso pa si niti okvirno ne predstavljam. Morda jo moraš pritrditi na ohišje ojačevalca?

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

mora pisati phono in imeti loceno matico za ozemljitev.

nekaj takega (predojacevalec):
 nad pp2i

nad pp2i



oz. takega (ojacevalec):


na zgornji sliki imas cisto na levi phono vhode, nad njimi pa vtic v katerega privijes ozemljitev.

edit: dej povej se model gramofona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

mitja12345 ::

Ohišje ojačevalca stolpa verjetno v notranjosti ne? Samo nebi pa vedel kam z njo pri računalniškim sistemom 5.1 kateri imajo tudi znotraj ojačevalec-verjetno tudi na ohišje ojačevalca samo na kateri del-vijak vezje?

Anney ::

Masa je zato če ti bo slučajno hruščelo, oz. zvok nebo čist jo priklopi nekam na kovino, masa ojačevalnika, ali nakaj kovinskega v bližini, sej boš videl kako bo igralo.

DragonHeart ::

Sem šel malo raziskovati to temo in ima jamiroq prav.

morda se ti splača kupit nov gramofon. Tale recimo že ima vgrajen predojačevalec:
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_...

Ma vseeno mislim da bi moralo igrati tudi če ne priklopiš mase. Poizkusi.

Zgodovina sprememb…

mitja12345 ::

Star model Samsunga, Samsung MODEL:PL420S Stereo Turntable


DragonHeart,anney bom poizkusil.Masa je verjetno obvezna za ozemljitev,da ne pride do kratkega stika?

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

rabiš preamp za ta gramofon. Drugače boš moral dati na max glasnost da boš kaj slišal....s čimer načeloma ni nič narobe, če bo zvok potem ok.

Ozemljitev bi jaz pritrdil na ohišje ojačevalca, če imaš to možnost.


Pač poizkusi in če boš videl da je zvok slab, boš vedel pri čem si. glede na to da boš dejansko moral dati na max glasnost, da boš kaj slišal, sumim da bo grozno šumelo zraven glasbe tako da z zvokom verjetno ne boš zadovoljen.

Oprosti, bi to omenil že prej vendar sem mislil da imaš podoben gramofon kot sem ga imel jaz. Tisti je imel predojačevalec že vgrajen.

Zgodovina sprememb…

mitja12345 ::

Važno,da se sliši kaj.Verjetno tudi ne igra čisto tiho?

DragonHeart ::

Poizkusi. Itak moraš prklopit samo 2 kabla. Medtem ko si ustvaril post bi lahko že 20x poizkusil :D

mitja12345 ::

Hm...bom poizkusil kako bo igralo preko računalniških zvočnikov z ojačevalcem,ter preko stolpa.Sporočim,če bo delovalo in če bom kaj skuril:P.Resnično hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

jamiroq ::

Anney je izjavil:

Masa je zato če ti bo slučajno hruščelo, oz. zvok nebo čist jo priklopi nekam na kovino, masa ojačevalnika, ali nakaj kovinskega v bližini, sej boš videl kako bo igralo.

ja, tako je. priklopis nekam na ohisje, ce bo brencalo. recimo malce odvijes en vijak in vtaknes tisto vilico spodaj in zategnes.

kupovati nov gramofon je imho nesmiselno - je verjetno tvoj samsung boljsi od teh poceni stvari iz conrada...

en phono preamp je relativno poceni: http://phonopreamps.com/. ce kupujes pri nas so okoli 70-80eur (vsaj nad pp-2i je bil toliko).

Janac ::

ne priporocam, meni je skurilo gramofon in se receiver tak da je kar pokalo. Se varovalko je vn vrglo, res ne priporocam!

DragonHeart ::

česa ne priporočaš?

priklopa gramofona na ojačevalec? Zakaj bi s tem bilokaj skuril? Sploh glede na to da smo ugotovili da bi itak potreboval dodaten predojačevalec..?

resno prašam ker mi niti okvirno ni jasno kako bi lahko na tak način karkoli skuril in kako za božjo voljo je tebi uspelo na tak način skuriti gramofon IN ojačevalec?!?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ne priporocam da priklaplja. Sicer pa SEM SAMO OPOZORIL!

DragonHeart ::

Rad bi vedel kaj si ti naredl narobe, da slučajno ne ponovimo kdaj podobne napake.

mitja12345 ::

Hm.....Razmišljam,da bi priklopil na izhode 5.1 sistema left right od gramofona maso bi pa dal na ohišje ojačevalca.Po logiki se z ozemljijtvijo tega kabla izogneš kratkemu stiku.
Najprej pa še bom mogel samo odklopit staro ozvočenje od računalnika-kup prepletenih kablov.Zdaj imam narejeno novo vezavo stolp aux-pc katera omogoča močnejše watte kot pc 5.1 woofer sistem.:P

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

ma kaj nimaš nobenega stereo vhoda?


edit.: ne čaki kaj? Gramofon praviš da ima 5.1 izhod? Gramofon ima surround izhod? wtf?:D
Sklepam da si hotel reči da boš priklopil na 5.1 vhode na subwooferju?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ja sej sem na stereo priklopil.

DragonHeart ::

Janac je izjavil:

ja sej sem na stereo priklopil.


.....daj še enkrat preberi komu sem napisal tisti post. Ti pa še vedno nočeš povedat kaj si storil narobe, da se je vse skurilo. Glede na tvoje poznavanje akustike, komponent in vsega sem mislil da boš bolj pazljiv s takšnimi rečmi. i was wrong.

Zgodovina sprememb…

mitja12345 ::

DragonHeart,če misliš o mojem priklopu je to: 5.1 pc zvočniki imajo izhode na katerega mislim priklopit left right od gramofona,ter maso na ojačevalec od tega woofer 5.1 sistema.

DragonHeart ::

kot prvo prosim loči VHODE in IZHODE. ti boš gramofon priklopil na VHODE na zvočnikih.

Če pc zvočniki nimajo druge možnosti kot 5.1 priklop, pač priklopi tja. logično.

Sicer pa so zvočniki videti crap, bo zvok tako slab da se ti niti ne splača poslušati preko gramofona, rajši poslušaj mp3. (Ja, resno mislim). Za poslušanje gramofonskih plošč potrebuješ tudi konkretno ozvočenje, da se dejansko splača poslušati. To kar boš ti storil nima dejansko prav nobenega pomena.

Ampak če bi rad to naredil, ti bomo pač pomagali.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

DragonHeart je izjavil:

Janac je izjavil:

ja sej sem na stereo priklopil.


.....daj še enkrat preberi komu sem napisal tisti post. Ti pa še vedno nočeš povedat kaj si storil narobe, da se je vse skurilo. Glede na tvoje poznavanje akustike, komponent in vsega sem mislil da boš bolj pazljiv s takšnimi rečmi. i was wrong.


ja, priklopil sem na AUX in, happy now?

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

janac zakaj se štuliš, če nimaš nič dodati k debati?

Če bi rad pomagal človeku, mu pomagaj. Povej mu zakaj si bil ti tako nesposobn, da si skuril ojačevalec in gramofon. lol.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ni potrebe da si nesramen.

mitja12345 ::

Bom pozkusil,če bo šlo drugače mi pa ne bo preostalo drugega kot,da kupim kaki ojačevalec.Razmišljam,da bi malo pogledal po Bolhi,ko bom kaj našel ali pa,če bi kdo vedel svetovat za kako osnovno komponento,ki jo najdeš na Bolhi v vrednosti od 10 do 70€ naj prilima link.ŠE ENKRAT HVALA VSEM ZA POMOČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lp! Mitja

DragonHeart ::

janac->Oprosti vendar so posti ki si jih do zdaj napisal zelo podobni trolanju. Mitji zaenkrat še nisi pomagal na noben možen način, nisi razložil zakaj si skuril sistem, povedal si le da si skuril nekaj, kar je dejansko nemogoče skuriti. Me zanima kaj si delal s to povezavo da ti je to uspelo. To je tako kot da bi priklopil zaslon na grafično kartico in s tem oboje skuril...

mitja...skoraj sigurno boš potreboval predojačevalec, zvok pa bo verjetno boljši če priklopiš na glasbeni stolp. nevem, poizkusi pač. Za 70 eur enostavno ne moreš pričakovati da bo zadeva igrala bolje od mp3 datoteke, tako da če nameravaš plačati tako malo, ti svetujem da rajši ničesar ne kupuješ. Ali kupi konkretno zadevo, ali pa ničesar.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Mogoče bo pa DJ :)

mitja12345 ::

Dragon kaj praviš na tole:
www.bolha.com/akustika-ojacevalci/ojace...

DragonHeart ::

morda me nisi razumel, bom napisal še enkrat, preden kupiš napačno reč.

potrebuješ PREDOJAČEVALEC, ne le OJAČEVALEC.

Predojačevalec je v bistvu ojačevalec za slušalke.

Verjetno pa bi tisti Philipsov ojačevalec igral bolje od tvojega glasbenega stolpa. Nevem, ker nevem kakšen glasbeni stolp imaš.


sicer pa...ali si že poizkusil priklopiti? če nisi, bom nehal pisati v tej temi.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Vsak gramofon deluje , kot samostojna enota katere izhod iz nje je samo linijski. Torej, ga moraš ojačati. Imaš dve izbiri:
- priklop na ojačevalec, receiver, glasbeni stolp
- ali priklop aktivnih zvolnikov ( z vgrajenim ojačevalcem + phono stage ).

Ojačevalec mora imeti t.i." Phono " vhod, torej ojačan vhod; izhod iz vsakega ojačevalca je prešibak ! Če phono vhoda nima, kupiš gramofonski predojačevalec ( Phono PreAmp).


Ali pa kupi tole:

http://www.bolha.com/avdio-gramofoni/io...
http://www.ionaudio.com/products/detail...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

antonhac ::

Če boš električni vtikač vtaknil v električno vtičnico ustrezne napetosti ( ne vem, kam bi jo sicer še lahko) in tista CHINC vtikača (left, right, beli, rdeči, ...) v ojačevalec kjer piše PHONO nimaš kaj skuriti.
Ali rabiš dodatni predojačevalec pa je odvisno od glave gramofona. Če je v glavi premikajoči se magnet (MM, Moving Magnet)ne potrebuješ dodatnega pred-predojačevalca, če pa je glava tipa MC (Moving Coil) (premikajoča se tuljava)potem pa potrebuješ še dodtani predojačevalec (v bistvu je to samo transformator). Danes pri kupljenih predojačevalcih imaš navadno obe možnosti, gumb za MC in MM, pri MM pač žice kar kratko veže mimo transformatorja.
Če imaš MC glavo in nimaš predojačevalca ti tudi "fejst" na glas ne bo nič pomagalo, ker bo pri slišni glasnosti že prišlo do popačenj.
Tisto žico za ozemljitev pa priklopi na ohišje ojačevalca samo, če se iz zvočnikov ob pravilnem prilopu gramofona in zvočnikov sliši brum. Pa še to bo pomagalo samo, če je ohišje ojačevalca kovinsko in ozemljeno (če ima "šuko" vtikač).
Če boš ta gramofon priklapljal direktno na zvočnike brez ojačevalca ne boš slišal nič!

DragonHeart ::

lepo povedano.

lep pozdrav

mitja12345 ::

anney gramofon bi rad usposobil samo za starše.

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

razumem denarno stisko in željo po usposodobitvi gramofona za starše. Vendar moraš tudi ti razumeti da ta reč nima dovolj ojačanega zvoka, da bi se dalo poslušati.

Pač....poizkusi in boš videl kak bo igralo. Še vedno lahko ta gramofon prodaš in kupiš gramofon, ki ima predojačevalec že vgrajen.

mitja12345 ::

DragonHeart nisem še...sorry Jutri preberi rezultate,če bo delovalo ali pa bom skuril kaj.Bom šele jutri poizkusil priklopit saj imam prepletenih kup kablov,ki zahteva najmanj 1uro dela,da jih razpletem(zraven so še kabli od računalnika in še enih zvočnikov,ki sem imel priklopljene na ojačevalec od woofer-ja 5.1).
Hvala za pomoč!!!!!!!!!!
Lp! Mitja

Zgodovina sprememb…

Sisko101 ::

Problem ni samo nivo signala, ampak tudi to, da je signal na plošči ekviliziran: v njem je več visokih in manj basov kot v originalnem zvoku, kar hkrati prihrani prostor na plošči (basi sicer zavzamejo preveč prostora, saj glasnost sovpada s širino brazde) in zmanjša šum v visokih tonih, ko ravnotežje zvoka povrnemo. Ekvalizacija je narejena po krivulji, ki se ji reče RIAA, pri reprodukciji pa gramofonski predojačevalnik (naj bo samostojni ali pa vgrajen v predojačevalni del običajnega ojačevalca) hkrati z ojačanjem signala, le-tega spusti še skozi inverzno krivuljo ekvalizacije in spet povrne naravno barvo zvoka (ali tako nekako v teoriji). Skratka, gramofonski predojačevalnik je uporaben za ojačanje zvoka na običajen nivo, ki ga imajo druge komponente (CD, tuner), hkrati pa še popravi tonsko ravnotežje. Brez njega je zvok tanek in brez kakršnekoli teže, hkrati pa še precej neslišen (tole je odvisno tudi od gramofonske odjemne doze-glave).

mitja12345 ::

Nisem še priklopil,ker sem sedaj v dvomih po vseh razlagah,da bo stvar delovala.
@antonhac ni se dalo priklopit na zgoraj omenjeni računalniški zvočni sistem 5.1?

mitja12345 ::

mitja12345 je izjavil:

Nisem še priklopil,ker sem sedaj v dvomih po vseh razlagah,da bo stvar delovala.
@antonhac ni se dalo priklopit na zgoraj omenjeni računalniški zvočni sistem 5.1?


@antonhac popravljam- bi se dalo priklopit na zgoraj slikan sistem 5.1'

2x'=2 ::

Tocno to kar je napisal Sisko101.
Gramofonski predojačevalec je drugačen, ozemljitev je nujna, ker boš drugače imel brum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
619539 (3014) Mrakw
»

Kateri gramofon?

Oddelek: Zvok in slika
456041 (3338) dottor
»

Povezava TV z zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
133002 (2244) rogerg
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173124 (2293) ingange
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253852 (2590) Gapi

Več podobnih tem