» »

ojačevalec...problemi z vhodi

ojačevalec...problemi z vhodi

yimi ::

Doma imam stereo ojačevalec Sony TA-FE520R, ki pa mi je danes povzročil nekaj težav...

Dokler sem imel priključen zvok iz računalnika in DVDja na AUX in CD, je bilo vse ok, ko pa probam zraven priključiti še avdio od televizije pa se ojačevalcu zmeša. V zvočnikih se, če izberem TUNER, kamor sem priključil tv pojavi čuden zvok, kot da bi bil kje kakšen kratek stik v kablu (ki je sicer ok)...nekakšno donenje.
Če kabel od računalnika odklopim, se zvok tvja normalno ojača.

Hvala za pomoč!

Dr_M ::

krivca sta dva. tv antena in racunalnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yimi ::

tv antena? zakaj pa ta....pride iz povsem druge smeri kot grejo vsi ostali kabli. Računalnik pa je spet na drugem koncu sobe....

Dr_M ::

ja sej si povezu tv na ojacevalc in racunalnik na ojacevalc?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yimi ::

ja tako je...

kako naj rešim problem razen tako, da nimam sočasno priključenih naprav?

Dr_M ::

zadevo se da se na en nacin resit, jest sicer nevem tocn, sm pa ze dolg nazaj sprobavu to, pa ni delal.
kako se pa tocno nardi, ti bo mogu pa kdo drug povedat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yimi ::

Hvala Dr_M!

Sicer pa tale zadeva se mi zdi zelo nelogična, sm misnu, da je ojačevalc kej pokvarjen. Ne razumem zakaj pride do tega ce ojacevalec samo ojaca signal ki ga dobi...

Ce ima kdo kaksne dodatne informacije o tem naj spregovori :)

Scorpia ::

A maš mogoče kabelsko, al pa antenski ojačevalec. Do tega zvoka pride če je kaj štroma v antenskem kablu. Probi video al dvd, priklopit na tv, pol pa dej na ojačevalcu tuner, pa kabel za anetno dej ven in pol probi. Če se bo še slišal, probi uporabit kakšen drug kabel ki ga povežeš z tv-jem -ojačevalcem.

yimi ::

Kablsko mam.
Problem imam, ker imam nekaj let staro televizijo brez video in avdio vhoda/izhoda na preko chincev, oz. samo en scart ima. Sicer pa sem potegnu kablsko ven, pa sm steku eno navadno anteno not pa poisku slovenija 1 pa je blo vredu, ko sm nazaj kablsko priklopu spet isto donenje....
Druge možnosti, kot da iz scarta ven potegnem audio žal nimam...

Pa še nekaj...vidim da je res, sam jasno mi pa ni kaj je skupnega napetost v kablski, priklopljenemu racunalniku in donenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

Dr_M ::

mislm, da je neki zarad ozemljitve...nism pa 100%...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yimi ::

Klicu sm na servis elektronskih naprav in so mi rekl, da to lahka nastane ravno ko je zraven kablska in racunalnik zaradi razlik v potencialih. Priporočali so, da naj poiskusim kupilti nek ločitveni člen za med televizijo in kablsko

zlobcek ::

Ja kao je ozemljitev na razlicnih potencialih. Če recimo priklopiš računalnik na vtičnico, ki je vezana na drugo varovalko, torej povsem drug vod, ti brni. Jest ponavadi vse te naprave vežem na en razdelilec, ker drugač mam skos brum v zvočnikih. No razem monitorja, da je vsaj en breme nekje drugje.

Tko da poskusi odpravit motnje na tak način. Če ne gre je pač kabelska. Čeprav jest tega problema nimam pa ni nikjer nobenga filtra, razen v omarici na fasadi:)

yimi ::

Vse mam na isti varovalki, za vsak slučaj sm pa potegnu podalšek od računalnika do ojačevalca . Kupil sem tudi ta ločilni člen, vendar vse brez uspeha!!! Še vedno sumim kablsko, ker ko kablsko izštekam in preko navadne antene poiščem en program, pa brnenja ni!

Kakšni predlogi?

Tomay ::

Jaz imam isti problem, poleg tega pa če je antena vklopljena v tv, ko hočem gledati kaj na tv-out je slika zelo slaba ali je sploh ni. Gotovo je problem v kabelski.
Voodoo 4Ever

dëych ::

Preglej vse mase, ker lahko da je masa od TVja na drugem potencialu in imaš plavajoči potencial mase. Zaradi tega postane vse nestabilno in brni. Torej rešitev, maso od singala ki ga dobiš iz tv ja izklop al pa povež z računalnikom (govorim o masi signalnih kablov). Naprej pa probaj kabel 230V v utičnici od TVja obrnt okul. :\ Ni pa nujno da bo pomagal.

yimi ::

Tomay si probal z ločlnim členom?

Sicer pa heatsink probal sem kar z zicko povezati maso siganala iz televizije in maso signala iz racunalnika, nic bolje ni. Kakorhitro pa izštekam kablsko pa neha šumet. Je možno da tale ločilni člen pokvarjen ali ni dovoloj dober ipd?

Scorpia ::

Kolikor sem sledil na tem forumu, rešitve nisem zasledil, edino kot izklopitev kabelske. Ker če bi dal kabel od kabelske še dodatno ozemljiti bi se ta moteči zvok zmanjšal in bi elektrika šla 50% v tv 50% na ozemljitev. Edino če kje obstaja naprava kjer nanjo priklopiš kabelsko in nekak filtrira štrom in naprej samo signal pošilja.podobno kot video samo da video prenese še štrom. Če bom kdaj kakšno rešitev najdu ali pa se kaj spomnil, ti bom sporočil.

lampa ::

Poskusi na antenski kabel narediti filter iz dveh kondenzatorjev kapacitete okolo 50-100 nanoF.Kondezatorja prispajkaj na vtikač ,ki gre v televizijo, enega na maso drugega pa na sredino kabla na signal.Povezava je torej zaporedna.Poskusi, meni je pomagalo,da sem se znebil brnenja.

yimi ::

Za kakšno napetost naj bosta kondenzatorja?

lampa ::

Ni tolko važno,kondenzatorji te kapacitete so ponavadi folijski in imajo napetost vsaj 100 V.Vsaj takšne sem imel jaz doma.

yimi ::

Torej da ne bo dvoumno pa da ne bom narobe naredu. Kabl preščipnem in maso povežem preko kondenzatorja in signalno žičko preko kondenzatorja...btw... je važno kak ga obrnem?

hvala

dëych ::

Np, lahko ga obrneš kolker hočeš;) . Edino pri elektrolitskih moraš pazit kako jih obrneš (polariteta).:8)

yimi ::

Tako je 2 kondenzatorja did the trick!

Sumi so izginili... sm dal 2 100nF, 250V, deluje...

Edino kar je, mi je sliko na enem programu (cartoon network) mal pokvarlo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418394 (5615) settler
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173173 (2845) Zvezdica27
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497290 (5066) bullet321
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182738 (2249) Moravče
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291989 (1644) kuglvinkl

Več podobnih tem