» »

Snemanje iz rtv slo arhiva

Snemanje iz rtv slo arhiva

majnk ::

Kako oz. s katerim programom se da prenesti (posneti) neko oddajo iz RTV slo arhiva?
Z Real playerjem ne gre. Ne gre niti z VLC playerjem oz. jaz tega ne znam narediti?
Če se da z VLC, ali lahko kdo napiše postopek?
Hvala.

BladE_ ::

galu ::

Če gledaš anketo, vidiš da je cca 18% ljudi na ST takih...:D
Tako to gre.

Lonsarg ::

Ne ni jih 18% takih, namreč jaz sem tudi med temi 18%-"kakšno iskanje?!?", ampak jaz sem ta odgovor izbral, ker nikoli ne iščem po Slotechu ker nikoli nič ne rabim:) Postov miljone odprte teme pa še ne:)

majnk ::

To, kar je že bilo napisano, ne pomaga nič. Jaz bi rad npr posnel zadnjo oddajo primorske kronike (21 10. 2010). Pogledaš jo lahko le z Adobe flash playerjem, z Real playerjem ali windows media playerjem pa ne moreš (Spoštovani obiskovalci, programa trenutno ne morete spremljati, ker je na sporedu oddaja tuje produkcije....)
Tako da VLC ali Real player ali WMrecorder in podobni ne pomagajo nič, ker ne moreš dobiti pravi URL.(nekaj podebnega:rtsp://helix.rtvslo.si:5......)
Z oddajami, ki so starejše od pet dni, pa ni nobenega problema...enostavno posnameš z Real playerjem!
Pa lep pozdrav

karafeka ::

Daj link do oddaje, da probam z opero.

EDIT: mah, meni sploh ne predvaja flasha na rtvslo. Samo išče in išče (vrteči krogec na sredini, pa nikoli ne začne predvajati).
V operi lahko dobiš link do filma v cache-u. Tako je vsaj pri youtube in vseh ostalih straneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

DarkJedi8x ::

to mene tudi zelo zanima s šim se da to dol povlečt iz arhiva..........
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

Gregor P ::

Sploh ne razumem, zakaj se moramo ukvarjati s temi trivialnimi metodami; redno plačujemo RTV prispevke; arhiv bi moral biti prosto in "brezplačno" (itak plačujemo) dostopen (torej tudi za lastno shranjevanje) vsakemu plačniku javne RTV:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DarkJedi8x ::

Gregor P je izjavil:

Sploh ne razumem, zakaj se moramo ukvarjati s temi trivialnimi metodami; redno plačujemo RTV prispevke; arhiv bi moral biti prosto in "brezplačno" (itak plačujemo) dostopen (torej tudi za lastno shranjevanje) vsakemu plačniku javne RTV:|

med drugim tud to ja....
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

majnk ::

refosk ::

capturewizpro

technolog ::

Ni problem, v izvorni kodi poiščeš povezavo in preneseš kot navadno datoteko. Kakšen firebug zelo pomaga.

Je pa res, da postopek ni trivialen.

DarkJedi8x ::

refosk je izjavil:

capturewizpro

gre posnet video sam mi ne rata da bi še zvok zraven bil...????
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

DarkJedi8x ::

technolog je izjavil:

Ni problem, v izvorni kodi poiščeš povezavo in preneseš kot navadno datoteko. Kakšen firebug zelo pomaga.

Je pa res, da postopek ni trivialen.

ne štekam čist ....sem mal glup za te zadeve ...a se da mal bol laično opisat prosim..hvala
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."
http://500px.com/Tardigrade8

refosk ::

DarkJedi8x je izjavil:

refosk je izjavil:

capturewizpro

gre posnet video sam mi ne rata da bi še zvok zraven bil...????

V nastavitvah audio se malo poigraj, pa audio kartico poglej!

denisbegood ::

Zdravo
Jaz bi pa rad posnel dnevnik s položitvijo temeljenga kamna za nuklearko, kako bi prišel do arhiva?

majnk ::

RTV Slo > audio/video > Iskalnik....vendar ne verjamem, da ga boš našel...stara zadeva...verjetno so takrat predvajali dnevnik iz Beograjskega studia...morda v kakšnih jugoslovanskih tv arhivih
Če ga lahko pogledaš Z Real playerjem, ga posnemi z njim. Če se ti bo prikazalo sporočilo (Spoštovani obiskovalci, programa trenutno ne morete spremljati, ker je na sporedu oddaja tuje produkcije....) uporabi enega od programov za zajemanje slike iz ekrana (npr. zgoraj omenjeni Capturewizpro). Če imaš težave z zvokom, poveži izhod za zvočnike oz. sušalke z vhodom za mikrofon. (ali pa posnemi zvok z mikrofonom).......
Gregor P je včeraj ob 02:28:14 izjavil:
Sploh ne razumem, zakaj se moramo ukvarjati s temi trivialnimi metodami; redno plačujemo RTV prispevke; arhiv bi moral biti prosto in "brezplačno" (itak plačujemo) dostopen (torej tudi za lastno shranjevanje) vsakemu plačniku javne RTV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majnk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122463 (19373) m0LN4r
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661808 (47560) RejZoR
»

rtv - download posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
4313663 (6920) Valvoline
»

Ali so oddaje rtvslo javna last?

Oddelek: Loža
213072 (2071) BlueRunner
»

Opera in RTV video

Oddelek: Programska oprema
133067 (2669) AmokRun

Več podobnih tem