» »

Ostrina na robovih

Ostrina na robovih

pramarko ::

Mam VM 450 in sem jo SKORAJ odlicno skalibriral... razen da je v levem in desnem robu cca. 1 cm sirok pas, kjer zacne ostrina ocitno padati. Najprej sem mislil, da je to pac zato, ker je cist flat pa to, sam zdej sm pa pr kolegu z enakim monitorjem, ki ga se ni kalibriral in ima tudi v robovih sijajno ostrino. Ne spomnim se vec, ce sem pred kalibracijo imel ostre robove.
Zanima me, ce imate tudi drugi s tem tipom monitorja neostre robove, se bolj bi pa bil vesel predlogov kako ustimati moj monitor.

Kovax ::

Heh... Uzami par magnetkov, pa jih postavljaj okoli monitorja tako, da bo slika postala ostra... Se posebaj dobro se da to nardit ce dobis barvno selektivne magnetke, ki znajo vplivati samo na elektrone dolocene barve... Potem pa sam kaksno urco svojega casa se vlozis... in jih postavljas malce naokoli... Pa tud monitor mal nagibas, da eliminiras vpliv gravitacine na elektrone... Zagotovo ti bo uspelo ;)

pramarko ::

:D:D:D
Nisem ze na zacetku pogledal kdo mi je odgovoril in sem ze pricakoval resen odgovor... :D
Drgac pa... a teb tvoja 22-ka nic ne maze po robovih?

Kovax ::

Ummm moja 22" ma povsod dobro sliko... razen v zgornjem desnem kotu mi rdeca farba mal mim nese... sam se se nisem cist lotu popravit stvari... Mi je pa to uspelo odpravit v spodnjem desnem (zelena farba) tko da mislim da mi bo tud zgoraj levo... Sam mal se bo se treba igrat...
Mnja... cene bom sel pa po magnetke :)

pramarko ::

Aha! Tu nastopi pomembno vprasanje:
Katere nastavitve si ze opravil? Resize, rotate, si odpravil moire, toplina barv, ...???
Jst sm ocitno nekaj sel nastavlat, kar mi je sfuzlalo ostrino;((, ker ocitno noben drug (ki ni prevec saral po nastavitvah) nima podobnih problemov.

Kovax ::

Jep... v tem je bistvo, preden kaj nastavljas moras vedet kaj nastavljas :)
Jest ti predlagam da resetiras nastavitve monitorja... Pa potem se enkrat probas odpravit pomanjkljivosti na sliki...
Za tak posel, da monitor do konca nastavis si je treba cas uzet... pa malce poskusat... Ce ne rata, vrnes nastavitve nazaj... in potem spet po drugi poti... Pa se ti pocasi izide... Sej pravim... jest mam se en kot za postelat pa bo :)

VASkO ::

Kovax, kako pa si popravil tisti kot, kje ti je zelena 'mimo sekala'? Mam VM410 Pro pa imam tudi tezave s konvergenco v spodnjem levem (rdeca, zelo moti) in zgornjem desnem kotu (pravtako rdeca, malo manj moti, vidi se pa le)
;(;(;(

Kovax ::

Ufa... Kako mi je ratal... Tezko rect... pac se moras enkrat usest... pa se igrat... kaksnih posebnih pravil nisem odkril... Pazit moras le da se prevec ne zatopis v en sam kot...ker ko enga popravis lahk s tem druge 3 unicis :)

VASkO ::

ja saj to mislim, ko hoces nastaviti v kotu, se sjebe cela ostrina zaslona in vse je mavricasto, zato bom pac moral ziveti z rdecim kotom, ne?

Mate ::

Hum.. tezave s konvergenco.. to se mi zdi pa znano :), mam iiyamo pro 450, no tezava s konvergenco je v zgornjem levem kotu (navpicna) pa v spodnjem densem tud rdeca, samo da je kle vodoravno. Levo zgori se vid tm k
pise my computer, desno spodi pa pr oznaki jezika. Drgac je ostrina ob robovih res da mal slabsa a je se vseen dobra!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CRT monitor ne deluje več

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101074 (853) Pyr0Beast
»

Matrox G550 & Sony G400 problemi IN kako uporabljati 2 kartici in 1 monitor?

Oddelek: Zvok in slika
5838 (743) Jux
»

Rdeča črta [zgoraj] na IIyami ?

Oddelek: Zvok in slika
71037 (859) VASkO
»

LG 775 FT 17" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
101198 (1042) charli
»

Iyama pro 411

Oddelek: Zvok in slika
51439 (1353) miranpozar

Več podobnih tem