» »

Matrox G550 & Sony G400 problemi IN kako uporabljati 2 kartici in 1 monitor?

Matrox G550 & Sony G400 problemi IN kako uporabljati 2 kartici in 1 monitor?

Jux ::

Cau.

Po vasih nasvetih sem si ubodu matroxa G550, zaradi fenomenalne slike. No ugotovil sem, da le-ta v praksi ni tako fenomenalna.
Torej moj problem je, da v spodnjem levem kotu Sonyevega 19" trinitronca slika ni popolnoma ostra. Kot da ima monitor probleme z konvergenco ali ostrino. Kje naj najdem krivca za ta problem in kako naj ga odpravim?

Pa se nadaljne vprasanje. Ta racunalnik je kupil fotr za uprabo v sluzbi in ga dobim domov cez kaksen mesec. G450 mi ne sede za igrat igrce in bi si z lastnim kesem kupil se eno kartico, ki ima lepso sliko v gamih - verjetno MX400 ali Kyro2 ali GTS - ker itak ne bom poganjal visjil resolucij v igrah. Kako bi lahko naredi tako da bi v gamih igral prek mx-a, v samih vinsih bi pa poganjal G550.
Hvala za reply!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Bibi ::

Najprej.... ce si tako zahteven tudi glede punc... potem bo redko katera ugodila tvojin zahtevam.

KAj se tice samega matroxa ti povem da je fenomenalna kartica in da za 2d ni boljse. Meglena slika? Si ze kdaj poskusil priklopiti monitor na drugo kartico?
Ne ni mogoce priklopiti 2 kartic ker nimas 2 agp slotov.
poleg tega kyro ni veliko mocnejsi od matroxa (sploh ko ga tweknes):

Vrvy ::

sonyevi monitorji imajo taksno tendenco, da scasoma konvergenca v vogalih ni najbolj optimalna. Zelo rado se to zgodi v spodnjem levem kotu (ne me vprasat zakaj). Videl sem ze kar nekaj sonyevih monitorjev in prav vsi so imeli enako napako.

(je pa vseen bolje kot belinea :))) >:D

Matty ::

jux... ti verjetno rabis vec FPS kot pa lepso sliko v igrah... in zato je zal serija Matrox G*** presibka

Da imas dve kartici v kompjuterju je verjetno edini nacin, da je ena AGP, druga pa PCI.

dexter ::

H!
Jest mam na iiyami pro450 v nastavitvah meni landing zg. levo ps. levo...pac za vse 4 vogale pa s tem lahko popravis sliko,mogoce kej takega obstaja tudi pri tebi (meni je pomagalo ko sem ga enkrat transportiral).
Drugace z mx400 pogojno do 1152x864 vec pa kriza.Jest bom svojo zdej en dan mal predeloval ;tistele rf filtre.Drzte pesti?
*mogoce je kdo ze svojo,je kej boljs???*

Jux ::

Bibi: imam punco 8-)
Matty: ne.. rabim eno za super 2D sliko, in eno za d best 3D sliko... ceprav sem ugotovil, da se mi verjetno bolj splaca potrpet pri kvaliteti 2D in si kupt enga ta novga radeona, ce bodo cenovno dostopni, drgac pa tastarga.
ker itak (Bebec, kako sem lahko pomislu da mam dve AGP rezi!) edina nova PCI kartica je woodo 4500 se mi zdi, pa PCI je itak bl kaka.

Glede monitorja: Sem se spomnu da ma fotr v sluzbi se 3 identicne racunalnike kot moj in 12 monitorjev G400, tko da bi lahko sel scekirat.

pa se glede DualHeada: a se da na DVI port na G550 prklopt se kej razn LCDejke?

prosm odgovorte!!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero graficno od nastetih kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
81341 (1133) Jux
»

Katero grafo za 2D oblikovanje????

Oddelek: Kaj kupiti
151167 (994) Jux
»

Grafična kartica za delo na 2 monitorjih

Oddelek: Strojna oprema
111047 (810) Boky
»

grafikulja

Oddelek: Kaj kupiti
71141 (1023) kuglvinkl
»

GeForce 3 lastniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
221424 (1107) Loki

Več podobnih tem